Прескочи до съдържание

Анулиране на резервация през AirBnB


denis63843

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

направихме резервация за AirBnB за 5 човека за Гърция. Аз я платих, но 2-ма от тези хора няма да мога да дойдат. В последствие не мога да си взема парите от тях, а ако я анулирам получаваме само половината от тази сума. Как може да бъде анулирано и цялата сума да бъде получена? Съгласен съм да платя и 100 евро , но поне да получа голяма част от парите. А не половината.

 

Сестра ми получава панически атаки и пие АД. Дали това може да е причина да се анулира това нещо?

 

Знам, че не е редно, но просто така се случи. Знам, че не е редно за домакина, и че така го набутвам едва ли не, но това е обица, човек да си знае на кой може да се довери и на кой не.

 

Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Проблемът е изцяло в другите двама човека, които хем не искат да идват, хем не искат да си плащат. 

 

Иначе може да поискаш връщане на пълната сума и отмяна на резервацията по медицински причини. Пускате съответните документи към Airbnb, ако те преценят, ще отменят резервацията, ако преценят че заболяването не би трябвало да води до промяна на плановете и отмяна (което е силно вероятно да се случи, ако е диагностирицарано още преди резервацията!) вероятно ще върнат само колкото е по условията за канселиране. 

Връзка към мнение

Да, така е. Аз никога повече няма да се доверявам на приятели по този начин. Още повече, че така се развалят приятелства, има много нерви и прочие.

 

Интересува ме какъв точно мейл гостът получава при анулация на такава резервация? Пише ли сумата на върнатите пари?

 

 

Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 59 минути , denis63843 каза:

Да, така е. Аз никога повече няма да се доверявам на приятели по този начин. Още повече, че така се развалят приятелства, има много нерви и прочие.

 

Интересува ме какъв точно мейл гостът получава при анулация на такава резервация? Пише ли сумата на върнатите пари?

 

 

А всъщност колко време има до самата резервация, в повечето случаи имаш безплатна анулация между 5 и 3 дни преди настаняване. Просто канселираш резервацията и тогава airbnb си удържа само някакъв минимален процент, който самият сайт е взел при резервиране.

Връзка към мнение

Така ли? Ами 48 часа и 14 дни пише. Да, може ли повече информация за това. 

 

Това пише.

 

Cancel within 48 hours of booking and 14 days before check-in to get a full refund.

 

Cancel up to 7 days before check-in and get a 50% refund, minus AirBnB service fee.

 

Cancel within 7 days before check-in and the cost of the full reservation is non-refundable.

 

AirBnB service fees are refunded only if the reservation is cancelled within 48 hours  of booking and the guest has not checked-in yet.

Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 3 минути , denis63843 каза:

Края на месец Август е.

Ами значи съвсем спокойно си анулираш резервацията и ти връщат цялата сума. На никого не трябва да се отчиташ за нищо. Освен това има достатъчно време, за да се намери нов човек, който да резервира апартамента, така че да не се чувствате гузни.

Редактирано от Здравко Ангел
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 3 минути , denis63843 каза:

Благодаря ви за отговора, но при анулиране на резервацията ми дава, че ще ми върнат само половината от сумата. А не цялата сума. 

Е, според условията, които си написал би трябвало да ти върнат цялата сума. Освен това обикновено възстановяват цялата сума до 7 дни преди настаняване. В краен случай пиши на airbnb и кажи, че ти се налага да отмениш пътуването, затова искаш да си анулираш резервацията.

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Да, ама нещо не ми звучи много ОК. Смисъл, при всички условия ще направим резервация...или тук казуса е, че можеш да направиш резервация, но да не посочиш датите. И ако до 48 часа си пуснеш refund ти го връщат целия. Така ли да го разбирам? 

 

Поздрави, 🙂

 

 

Редактирано от denis63843
Връзка към мнение
преди 54 минути , denis63843 каза:

Cancel within 48 hours of booking and 14 days before check-in to get a full refund.

 

Cancel up to 7 days before check-in and get a 50% refund

Нищо странно няма. Дават ти право до 48 часа, след като си направил резервацията, но ако не е по-късно от две седмици преди първата нощувка да си получиш парите. В останалите случаи до една седмица преди настаняването - 50 процента.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Разбирам. Добре, благодаря на всички ви. Като последна молба. Може ли да ми кажете какъв мейл трябва да получа при канселация и връщане на половината сума? Получавали ли сте такъв мейл?

Връзка към мнение

Ами не мога да намеря, защото всеки си е направил някакви планове за лятото. Другото е, че искам да пътувам с познати хора. 

 

Успях да се свържа с домакина. Понеже не говори англ. ез. След 1 час ще чуя сина и. Тя може ли да го анулира? Аз ще и поема фийтата. 

Връзка към мнение
преди 18 часа, denis63843 каза:

Ами не мога да намеря, защото всеки си е направил някакви планове за лятото. Другото е, че искам да пътувам с познати хора. 

 

Успях да се свържа с домакина. Понеже не говори англ. ез. След 1 час ще чуя сина и. Тя може ли да го анулира? Аз ще и поема фийтата. 

Може те да го анулират, но им носи доста пасиви. А и нямат причина да го правят, след като ще вземат 50% ако не я анулират те. 

 

Иначе процедурата е:

1. Канселираш си резервацията и получаваш рефънд на каквото ти се полага по правилата. Не съм сигурен дали имаше в менюто причина за канселирането да посочиш непредвидени обстоятелства, но това не е най-важното в момента. 

2. Свързваш се със съпорта, че тази резервация си я отменил заради медицински причини. Изчакваш търпеливо, ще ти отговорят и най-вероятно ще ти поискат медицински документи. Няма нужда да ги превеждаш, и на български може да са документите. 

3. Чакаш да видиш дали ще одобрят молбата и така. 

 

В сайта пише, че трябва подписан документ от лекар, че въпросния човек не може да пътува. На практика не са толкова стриктни, на нас ни върнаха парите с бележка от медицински преглед на бебето, което беше вдигнало температура в деня преди полета ни и беше достатъчно. Аз лично съм скептичен, че във вашия случай проблемите на сестра ти ще бъдат уважени, но ако искате да опитате - това е процедурата. Но със сигурност първо трябва да отмениш резервацията. 

Връзка към мнение

Да, да. Иначе някой анулирал ли е резервация с AirBnB? При която са му връщали пари?

 

Може ли да ми пратите някакъв скрийншот като закриети вашите данни?

Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 46 минути , denis63843 каза:

Да, да. Иначе някой анулирал ли е резервация с AirBnB? При която са му връщали пари?

 

Може ли да ми пратите някакъв скрийншот като закриети вашите данни?

В този случай просто сме отменили пътуването и са ни върнали цялата сума, без изобщо да даваме обяснения защо.

 

Редактирано от Георги
изтрит скриншот
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , denis63843 каза:

Много Ви благодаря! Има ли възможост да изпратите целия скрийшот и един скрийншот от програмата в самия телефон.

 

Само да помоля да скриете личните си данни. 

 

А защо са ти необходими въобще тези скрийншоти в такива подробности?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 1 минута , Георги каза:

А защо са ти необходими въобще тези скрийншоти в такива подробности?

Нещо ставаш подозрителен ли? 🙂 Тъкмо щях да му пусна по-подробен скрийншот и видях запитването ти и се спрях.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Исках да видя как изглежда един такъв мейл, защото ако го анулираме искам да знам какъв точно мейл да получа. Поздрави, 

 

Добре, видях какво точно представялва. Благодаря ви.  

Редактирано от denis63843
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Другото ме интересува е , дали при плащане с карта има някаква комисионна и то при превалутиране? Защото акаунтът е в EUR сметка, а гледам че има варинат да е BGN? 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.