Прескочи до съдържание

Кредитна, дебитна и виртуална карта от А1


Препоръчани мнения

А1 е първият телеком в България, който предлага финансовите услуги дигитален портфейл и кредитна карта на своите клиенти

30.7.2018

https://www.a1.bg/medien-tsentar-informatsia-za-mediite/mc/index/ma/view/infoblock_id/2422

  • Всеки, който се включи в тестовете на А1 Wallet, ще получи подарък от 1000 MB мобилен интернет
  • Телекомът ще започне предлагането на услугите след 15 август

 

A1_Credit_Card.png

А1 е първият телеком в България, който предлага финансовите услуги дигитален портфейл и кредитна карта на своите клиенти, съвместно с Айкарт АД и Аксес Файнанс ООД. Това беше част от обещанията, които компанията даде при ребрандирането си в края на май и което сега изпълнява.

Първата финансова услуга, която става част от портфолиото на А1 е дигиталният портфейл A1 Wallet. Това е дигитално мобилно приложение за разплащане, чрез което клиентите ще могат да извършват безконтактни плащания чрез своя смартфон, да изпращат пари в страната и чужбина без такси помежду си, да заплащат сметките си за телефон, интернет, телевизия, ток, вода, парно и други услуги. Към А1 Wallet клиентите получават безплатна виртуална карта, с която ще могат да пазаруват онлайн, както и възможност за поръчка на дебитна карта, с която ще могат да извършват плащания на POS терминал и да теглят пари в брой на банкомат. Дигиталният портфейл А1 Wallet няма да има месечен абонамент.

Очаква се приложението А1 Wallet да бъде достъпно за сваляне от Google Play Store след 15 август, като се очаква да се появи и в App Store на Apple скоро след това. А1 ще стимулира помощта на клиентите в тестовия период, затова всеки клиент, който върне обратна връзка и предложение за подобрение на услугата, ще получи еднократен бонус от 1 000 MB мобилен интернет.

Втората нова финансова услуга на телекома е А1 кредитна карта, която ще има преференциална лихва и условия за клиентите на компанията, няма да има такси при теглене от банкомат в страната и чужбина и ще бъде без такси за годишно обслужване. Процесът по кандидатстване за А1 кредитна карта ще е лесен и удобен за клиентите. Предвидено е предлагането да започне след 15 Август, като повече информация желаещите може да получат като се свържат с А1 на *88.

 

 

 

Всичко звучи повече от добре, нямам търпение да видя какво ще излезе.

Редактирано от Jorro
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Аксес Файнанс ООД --> google.bg --> [Бяла карта] x n + [Решение по гражданско дело] x k (k>n)  loading-gears-animated-gif-13.gif.4913f14a63e207c2096fed19b19face9.gif

 

Като видим условията по кредитната карта, тогава ще кажем повече. Засега - толкова.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Е условията вече са ясни: http://www.a1.bg/a1-credit-card

 

Накратко май е това:

  • Без такса за теглене от банкомат в страната и чужбина
  • Без такса за обслужване и издаване
  • Няма Годишна такса обслужване и е напълно безплатна за притежание, в случай че не я използвате или нямате задължения по нея.
  • Лихвата е  1.48 % месечно или 0.05% на ден върху използваните средства, независимо от начина на ползване – АТМ или ПОС/online плащане.
  • А1 КРЕДИТНА КАРТА се издава в български лева. Ако картата се използва в чужбина, използваната сума се превалутира по курса на MasterCard за деня, съобразно Тарифата в Договора.
Връзка към коментар

Мачът е приключил още преди да почне.

 

Лихвата е 1.48 % месечно или 0.05% на ден върху използваните средства

 

Тази карта няма гратисен период и на практика не предлага никаква опция за безлихвено погасяване.

 

Ами не, благодаря.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
1 minute ago, Георги Матеев said:

Мачът е приключил още преди да почне.

 

Лихвата е 1.48 % месечно или 0.05% на ден върху използваните средства

 

Тази карта няма гратисен период и на практика не предлага никаква опция за безлихвено погасяване.

 

Ами не, благодаря.

Реално си е Бяла карта на червена пластика 😄 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар
  • 11 месеца по-късно ...

Днес загледах кредитната карта на А1. Според тарифата им, няма такси за издаване и поддръжка, безплатно теглене на банкомат в цял свят, без такси за плащане на ПОС в България и чужбина. Превалутирането ставало по курса на Мастеркард. Уловката, подозирам че е, в това, че няма гратисен период за изразходваната сума. Лихвата почва да тече от момента на транзакцията, до момента на погасяването, което е на първо число. Което не пречи да си внеса сума над кредитният лимит /става с индивидуален IBAN, да се разбира безплатен превод от Револют/. и да си ползвам картата като чисто дебитна.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 12.08.2019 г. в 19:54, Радослав каза:

Днес загледах кредитната карта на А1. Според тарифата им, няма такси за издаване и поддръжка, безплатно теглене на банкомат в цял свят, без такси за плащане на ПОС в България и чужбина. Превалутирането ставало по курса на Мастеркард. Уловката, подозирам че е, в това, че няма гратисен период за изразходваната сума. Лихвата почва да тече от момента на транзакцията, до момента на погасяването, което е на първо число. Което не пречи да си внеса сума над кредитният лимит /става с индивидуален IBAN, да се разбира безплатен превод от Револют/. и да си ползвам картата като чисто дебитна.

И аз си мислих за това, но когато говорих с представител на Аксес Файнанс ми беше казано че надвнесените суми в картата не са защитени(Това не ме притеснява тъй като мисля че го казва зада има сума по която да си точат лихвичка). На мен картата ми трябва за няколко месеца да се възползвам от нея в чужбина да тегля от банкомат без такса(моята банка взима 11лв+3% от сумата) където предложението на А1 е по изгодно. Моите притеснения са свързатни с А1 и Аксес Файнанс(Като бивш аботант на А1) имах голям проблем да си закрия тел. номер при тях (борбата продължи 3г. и накрая ми начислиха 80лв. и това след като ме увериха че е спрян вече номера който не ползвах повече от 2 месеца) и когато става въпрос за тях винаги съм резервиран.

 

Някой може да ли да каже как протича прекратяването на догорова при картата?

Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Аз,зареждаш 100лв задължително с карта трябва,като направиш първо плащане ти идва бонуса.При мен беше 4лв онлайн с виртуалната за дневна карта за транспорт.

Бонуса идва веднага ,както и активен линк за покана с 20лв бонус

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
7 hours ago, Branko said:

Аз,зареждаш 100лв задължително с карта трябва,като направиш първо плащане ти идва бонуса.При мен беше 4лв онлайн с виртуалната за дневна карта за транспорт.

Бонуса идва веднага ,както и активен линк за покана с 20лв бонус

Използва ли нечии чужд лин за бонуса при първоначалната инсталация ?

Връзка към коментар
преди 2 минути , lz3wz каза:

така е по принцип, но се чудя първите, които се регистрират от къде взимат линка за бонус 😀

Ами всяк може да е,варианти много.

Важно е да се знае,че за да се вземе бонуса,първото зареждане със 100лв трябва да е с дебитна или кредитна карта, но не revolut ,curve и подобни

След като мине това,можеш да зареждаш всякак

А с виртуалната карта А1 можеш да зареждаш  Револют

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 48 минути , Branko каза:

първото зареждане със 100лв трябва да е с дебитна или кредитна карта, но не revolut ,curve и подобни

След като мине това,можеш да зареждаш всякак

Може с револют. Днес заредих с револют и взех бонуса след първата транзакция. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , violeta каза:

Може с револют. Днес заредих с револют и взех бонуса след първата транзакция. 

Значи имам грешна информация ,така прочетох в нета от където взех линка

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, Branko каза:

Аз,зареждаш 100лв задължително с карта трябва,като направиш първо плащане ти идва бонуса.При мен беше 4лв онлайн с виртуалната за дневна карта за транспорт.

Бонуса идва веднага ,както и активен линк за покана с 20лв бонус

колко пъти можеш да го даваш този линк и да носи бонус?

Връзка към коментар

Има ли уловка защото А1 са много мизерна фирма и очаквам от тях удари под кръста 🙂 примерно, има ли минимално салдо и мога ли да закрия A1 Wallet безплатно ако поискам?

преди 14 часа, lz3wz каза:

така е по принцип, но се чудя първите, които се регистрират от къде взимат линка за бонус 😀

Първия е шефа на A1 😄 😄 😄 😄 😄  раздал го e на себе си, може и на някой от управителния съвет 😄 😄 😄 😄 😄 

 

Връзка към коментар
преди 32 минути , jujo_si каза:

Има ли уловка защото А1 са много мизерна фирма и очаквам от тях удари под кръста 🙂 примерно, има ли минимално салдо и мога ли да закрия A1 Wallet безплатно ако поискам?

Първия е шефа на A1 😄 😄 😄 😄 😄  раздал го e на себе си, може и на някой от управителния съвет 😄 😄 😄 😄 😄 

 

Няма уловка,просто виж условията които са

Връзка към коментар
преди 3 часа, Фичо каза:

Верификацията обичайно колко време отнема?

При мен се верифицира моментално след качване на видеата с ЛК и селфи (през деня в работно време).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 14.10.2020 г. в 19:13, chandni каза:

При мен се верифицира моментално след качване на видеата с ЛК и селфи (през деня в работно време).

Може ли линк за регистрация на лично съобщение.Кампанията продължава засега до края на месеца.

 

Branko ми изпрати.Благодаря.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.