Прескочи до съдържание

дневник Мартиника и Гуаделупа


Kaloyan89

Препоръчани мнения

На 27.10.2018 г. в 17:29, Фил каза:

Вие от окя страна на острова ходехте на плаж, виждам, че вилата ви е била на източния (атлантическия) бряг , а преобладаващите ветрове на Мартиника (Les alizés ) са точно от изток. По тази причина, според каквото прочетох, добрите плажове (освен може би за сърф и кайт) са от западната страна, към Карибско море. 

 

Вилата ни беше от източната страна, да, но ходихме както да плажа на Ст. Анна, така и на Диаманта. Също и на малкото плажче във Форт де Франс. Никой от тях не става за шнорхелиг, ако питаш мен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да разкажа малко от Гуаделуп днес в дъждовния ден. 

Както писах в левелската тема, пристигнах комфортно, почти навреме в чисто нов самолет А330 на компанията. Не мога да неама кола, понеже се оказа, че книжката ми е изтекла и не съм я подновил (за целта трябва да си ходя до България). 

Имам контакт на шофьор, който за 30 евро ви закарва до Ст Ан, където отседнах първата вечер. Пишете на лични или в коментар, мога да го дам. Не зная дали говори английски, аз говоря френски. 

Та закара ме уж до Ст Ан в 21 часа под дъжда, оказа се обаче че там където ме остави изобщо не е правилното място. И ето ме мене, в тъмницата, под дъжда, с куфар и яке (все пак идвам от Париж) се влача по главния път без батерия и без идея на къде да вървя. По пътя стигнах до отворена пицария, питах за инфо. Човекът не знаеше, но ми даде да си заредя телефона и ме почерпи Ти пунш (ром с много захар и лимон) за добре дошъл. Така успях да се чуя с хоста ми (Карибик сърф камп, препоръчвам, евтин и на 2 мин пеша от плажа на Ст Ан.) Дойде и ме взе с колата. 

В 22ч30 понеделник вечер всичко затваряше, та успях да си взема 2 малки бири и да си ги изпия на тераската. На сутринта отидох на плажа, разкошен. Сутринта валя обилен дъжд, после изпече страхотно слънце.

 

IMG_5799.thumb.JPG.af27e222062d86f7438a67a43f1eef10.JPGIMG_5800.thumb.JPG.34a336560a61247d1e86886b53c3f297.JPGIMG_5801.thumb.JPG.234ca5f52c5432542f696f3cf6475681.JPGIMG_5802.thumb.JPG.af967decc7ec5f798295023c441b7b18.JPGIMG_5803.thumb.JPG.a0c9d187a4e8c4e6746be4a1be8ee1a7.JPG

 

Отидох и на плажа Каравел, който принадлежи на Клуб Медитеране (Клуб Мед), но е със свободен достъп, истински рай. За Буа Жолан не остана време, съжалявам че не резервирах две нощувки в Ст Ан. Наистина прекрасно място. 

Имам проблем с качването на снимки от Мак, някой може ли да помогне? Дава ми да ги провлача, но не ги приема сайта. 

 



 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 17
Връзка към мнение

От телефона успявам да кача снимки, но не и от компютъра. 

 

Та ето от Каравел (едната се олях с филтъра, но дава представа за красотата - лазурно синя, прозрачна вода, палми и фин, бял пясък). Както казах, ту печеше, ту беше облачно, малко Валя. Казват, че тази година дъждовния период трае по-дълго от обикновено и имаше няколко дни яко дъжд. Но само веднъж цял ден, и то в планинските райони на Гуаделупа, в Бас Тер.

IMG_5806.JPG

IMG_5807.JPG

IMG_5809.JPG

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 31
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 28.10.2018 г. в 14:21, Фил каза:

Споделяй, моля, ако откриеш нещо интересно.

Този връх Le Chinois  в Mont Pelee е винаги в мъгла и общо взето е истинско чудо, ако слънцето пробие мъглата. Може да се покори от три изходни пункта, като за предпочитане е да се тръгне от  Aileron (караш до Morne Rouge и оттам следваш табелките за Aileron). Има безплатен паркинг, където оставяш колата. От паркинга се тръгва по добре очертана пътека, гледаш за жълта маркировка, поставена на квадратни колчета от дървоимитираща материя. Връх колчетата има мини карта на маршрута и обозначение на надморска височина. Трудно можеш да се объркаш. Следваш пътеката до втория заслон и оттам преценяваш от къде да стигнеш до трети заслон: дали по ръба на кратера или директно от втори към трети заслон. И двата маршрута водят до трети заслон. От трети заслон се тръгва в посока върха Le Chinois. Стига се до едно разклонение, което е обозначено с дървоимитиращо колче. Ако тръгнеш на дясно, т.е. към жълтото кръстче, което трябва да играе ролята на стоп, и го подминеш, ще стигнеш до Sommet Ouest. Ако тръгнеш на ляво, ще стигнеш до върха :). Ако имаш въпроси, питай; ще споделя опит (качих се до Le Chinois миналата неделя на 25 ноември).

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 29.11.2018 г. в 3:00, Yavor каза:

Ако имаш въпроси, питай; ще споделя опит (качих се до Le Chinois миналата неделя на 25 ноември).

Яворе, благодаря много за описанието, да - имам въпроси и то няколко:
- колко време ти отне целият маршрут отиване/връщане, от това, което четох, го дават между 4 и 5 часа, ти в колко часà тръгна от  Aileron (от паркинга) 
-  труден ли е маршрутът, има ли много стръмни/опасни участъци , има ли участъци с гъста растителност (ти как го оценяваш - като за опитни планинари ли е, или е възможен и за обикновени туристи) 
- каква екипировка е необходима като дрехи, възможно ли е с маратонки да се мине, или си трябват туристически обувки
- срещат ли се хора по маршрута, има ли обхват на мобилните телефони 
- откриват ли се хубави гледки 
 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няколко бързи впечатления от Мартиника+Гваделупа, пътуване за десетина дена 16-28 ноември.

LEVEL на Париж чекираха безплатно ръчните багажи... на Гваделупа настояваха да си ги взимаме в салона, но и в двете посоки имаше достатъчно място за куфарите и възможност за излежаване на по няколко седалки.

Понеже компанията този път имаше силно предпочитание към плажуването взехме вили (през ЕрБНБ) на южния бряг на Мартиника/Siante-Luce и на ЮИ бряг на Grande-Terre на Гваделупа в  градчето Sainte-Anne.

Цена на нощувка в самостоятелна вила с три спални (5 пътника) около 50-70 евро на нощ... и на двете места условията бяха елементарни, но задоволителни.

И на двете места се сблъскахме с неприятен феномен- местата за настаняване изобщо не се намират на локациите, на които излизат по картата на ЕрБНБ... говорим за отклонения от 1-2 до 5-6 км. Горещо препоръчвам да засичате предварително с хостовете точното разположение на вилите, ако ползвате този сайт.

Транспорт- коли под наем за 25-30 Евро на ден, резервирани предварително. Внимавайте с работните часове на офисите- полетите на Левъл кацат късно и може да стане драма при получаването 🙂

Движението и на двата острова сутрин и особено привечер 16-19ч е доста натоварено. На Гваделупа по трасето FDF-St Francois си беше тотално задръстено всеки ден по това време.

Градският транспорт приключва по залез=17:30. След 18ч може само със собствен транспорт, стоп или такси.

Суперите работят до към 19-20ч.

И на двата острова сте в ЕС. Няма роуминг за телефоните. Но на Гваделупа Теленор нямаха мобилен нет, а на Мартиника в по-зачуканите части нямаше обхват.

Като цяло условията (инфраструктура, услуги, изхранване, настаняване) и на двата острова мога да определя като качествени и относително скъпи.

***********

Мартиника за три дена+Гваделупа за пет дена:
Ден 1. Разходка с шопинг по крайбрежната на Sinte-Luce, плаж на Grande Anse des Salines- имаше вълни, водата беше мътна и на моменти имаше водорасли, но плажът ни хареса.

Ден 2. Минаване с колата по билото между Riviere-Polite и Riviere-Salee, разходка из Les Trois Ilets и после малко шопинг из Pointe du But. От там към Grande Anse d'Arlet. Пътят е доста нагънат и може да затрудни слабите коли и водачи. На Арле има много приятен плаж с чиста и спокойна вода, нещо като риф. Там беше единственото място, където срещнахме други сънародници 🙂 От там през

View point Rocher du Diamant

Cap 110

Grande Anse du Diamant- в западния край на залива има голям връх, който придава много ипанемски дух на мястото по залез 🙂

Ден 3. Пеша от Grande Anse des Salines през орнитоложката пасарелка из езерото Salines през плажовете Grande-Terre и Anse-a-Prunes до Savane Des Petrifications. Трябва да се прегази една река, но за целта си има условия и след това има доста приятна и интересна разходка из ланшафт, подобен на трасето Синеморец-Силистар 🙂

Ден 4. Ферибот L'express des illes 49 Евро на калпак Мартиника-Гваделупа със спирка в Доминика. За мен беше изключително интересно преживяване, защото разгледахме (от към морето и в движение) и насмимахме обилно голяма част от Мартиника и Доминика. Но в открито море между островите има доста вълнение и пътниците със слаб вестибуларен апарат може да пострадат. Пътува се малко над четири часа.

Ден 5. Гваделупа- Sanite Anne + Plage de Bois Jolan

Ден 6. St Frаncois + плаж Anse a la Gourde

Ден 7. плаж Anse des Salines + залез на Pointe des Chateaux- има приятна пътека за спокойна разходка около час с яки гледки.

Ден 8. пешеходен преход от Pointe à Cabrits през Anse a la Gourde, още няколко плажчета, Pointe Tarare до Anse des Salines и Pointe des Chateaux.

Ден 9. пак тотален мързел на Anse des Salines и от там след залез към летището и обратно към Европа...

  • Харесвам 17
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 12 часа, Фил каза:

Яворе, благодаря много за описанието, да - имам въпроси и то няколко:

 

 

- колко време ти отне целият маршрут отиване/връщане, от това, което четох, го дават между 4 и 5 часа, ти в колко часà тръгна от  Aileron (от паркинга) 

 

Тръгнах в 7.30 от паркинга и в 11.30 бях обратно при колата, като посетих Sommet Ouest и Le Chinois. От втори заслон тръгнах директно към трети заслон и оттам към двата върха. Прецених, че не ми се минава по ръба на кратера при такава ниска облачност.

 

-  труден ли е маршрутът, има ли много стръмни/опасни участъци , има ли участъци с гъста растителност (ти как го оценяваш - като за опитни планинари ли е, или е възможен и за обикновени туристи) 

 

Теренът е труден. Ако си катерил Вихрен от северната страна, ако си катерил по Тарзановата пътека от х. Рай до заслон Ботев и ако си минавал Котешкия чал в Пирина в мокро време, ветрове и ниска облачност, би трябвало да се справиш с Le Chinois. На много места катеренето е на четири лапи, а на слизане включваш и пети елемент: задника :). Няма гъста растителност тип джунгла, по скоро има доста камъни, по които се ходи. Трябва да се внимава, тъй като постоянно е влажно, каманите са мокри. 

 

Аз бих водил опитни планинари, отколкото обикновени туристи. Не искам да плаша, но мисля, че не е за всеки. Маршрутът до втори заслон е приемлив и за обикновени туристи, но от втори заслон директно до трети и от трети до върха, бих препоръчал човек да има опит.


- каква екипировка е необходима като дрехи, възможно ли е с маратонки да се мине, или си трябват туристически обувки

 

Обувката трябва да е с подметка, която не се хлъзга. Аз бях с туристическите ми сандали, които ползвам за катерене в условия, когато няма сняг. Понеже подухва, има влага, може да превали, добре е да има някакво горнище против вятър и дъжд.

 

- срещат ли се хора по маршрута, има ли обхват на мобилните телефони 

 

Рано сутринта нямаше хора по маршрута, но на слизане вече имаше доста народ, тръгнал да катери. 

 

Не мога да кажа за обхват на телефони, тъй като изключвам телефона, когато съм в планината. Още повече Теленор ме изненадаха, че няма да имам мобилен интернет в Мартиника, понеже такъв им бил договора с местната компания диджисел.


- откриват ли се хубави гледки 

 

Ами казват, че Mont Pelee е като магнит за облаци и е по лесно да спечелиш 6 от тотото, отколкото слънцето да пробие и да се открият чудесни гледки. През цялото време облачност беше ниска и топлият дъжд заваля 5 мин преди да стигна до колата.

 

Надявам се, че отговорих на въпросите. Ако има още питанки, на линия съм за отговори, макар и със закъснение. За обикновени туристи с маратонки бих препоръчал la randonnee de la caravelle: лек и приятен маршрут. Аз направих краткия вариант (час и половина; дългия вариант е четири часа): до метео станцията и до фара, от където се откриват чудесни гледки.  Фарът е най-високата точка на тази randonnee de la caravelle,  а до там можеш и по джапанки да стигнеш.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 3.08.2018 г. в 14:12, Фил каза:

А за шнорхелинг къде е хубаво на Мартиника? 

Направих и доста гмуркания в Мартиника в района на Saint Luce и Saint Anne и не ми се сториха подходящи за шнорхелинг от брега. Евентуално да се качиш на някое корабче за дайвинг и така да се възползваш за шнорхелинг навътре в морето.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, mitkobiker каза:

Няколко бързи впечатления от Мартиника+Гваделупа, пътуване за десетина дена 16-28 ноември.

LEVEL на Париж чекираха безплатно ръчните багажи... на Гваделупа настояваха да си ги взимаме в салона, но и в двете посоки имаше достатъчно място за куфарите и възможност за излежаване на по няколко седалки.

Понеже компанията този път имаше силно предпочитание към плажуването взехме вили (през ЕрБНБ) на южния бряг на Мартиника/Siante-Luce и на ЮИ бряг на Grande-Terre на Гваделупа в  градчето Sainte-Anne.

Цена на нощувка в самостоятелна вила с три спални (5 пътника) около 50-70 евро на нощ... и на двете места условията бяха елементарни, но задоволителни.

И на двете места се сблъскахме с неприятен феномен- местата за настаняване изобщо не се намират на локациите, на които излизат по картата на ЕрБНБ... говорим за отклонения от 1-2 до 5-6 км. Горещо препоръчвам да засичате предварително с хостовете точното разположение на вилите, ако ползвате този сайт.

Транспорт- коли под наем за 25-30 Евро на ден, резервирани предварително. Внимавайте с работните часове на офисите- полетите на Левъл кацат късно и може да стане драма при получаването 🙂

Движението и на двата острова сутрин и особено привечер 16-19ч е доста натоварено. На Гваделупа по трасето FDF-St Francois си беше тотално задръстено всеки ден по това време.

Градският транспорт приключва по залез=17:30. След 18ч може само със собствен транспорт, стоп или такси.

Суперите работят до към 19-20ч.

И на двата острова сте в ЕС. Няма роуминг за телефоните. Но на Гваделупа Теленор нямаха мобилен нет, а на Мартиника в по-зачуканите части нямаше обхват.

Като цяло условията (инфраструктура, услуги, изхранване, настаняване) и на двата острова мога да определя като качествени и относително скъпи.

.........................

Ето така най-обичам - кратко, стегнато и само полезна информация. Благодаря за което! 

Разпределението на дните между двата острова как го измислихте, случайно или нарочно? Ако пак отидеш там, по същия начин ли ще разпределиш времето или с предпочитание към единия остров?

Чух хорски мнения, че Гваделупа е по-красивия от двата острова, а на Мартиника усещането било, че все едно си във Франция, вкл. високите цени, но с карибска островна екзотика. 

Какво ще кажеш за храната? Преобладават ли традициите на френската кухня или микс от нея и местната?  

 

Kaloyan89, снимките ти от Гваделупа са разкошни! 👏 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 1.12.2018 г. в 15:05, Jenbel каза:

Разпределението на дните между двата острова как го измислихте, случайно или нарочно? Ако пак отидеш там, по същия начин ли ще разпределиш времето или с предпочитание към единия остров?

Чух хорски мнения, че Гваделупа е по-красивия от двата острова, а на Мартиника усещането било, че все едно си във Франция, вкл. високите цени, но с карибска островна екзотика. 

Какво ще кажеш за храната? Преобладават ли традициите на френската кухня или микс от нея и местната? 

За Гваделупа бе заделено повече време, защото е по-голяма.

И на двете места остаха много интересени неща за правене и разглеждане, но категорично Гваделупа и околните островчета биха поели повече време и при бъдещо посещение.

Цените са високи и на двете места. Като социо-икономически ландшафт не бих казал, че двете територии се отличават особено една от друга 🙂

От кухнята не разбрах много-много, защото групата ни заложи на self-catering-a 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 1.12.2018 г. в 1:05, mitkobiker каза:

Няколко бързи впечатления от Мартиника+Гваделупа, пътуване за десетина дена 16-28 ноември.

LEVEL на Париж чекираха безплатно ръчните багажи... на Гваделупа настояваха да си ги взимаме в салона, но и в двете посоки имаше достатъчно място за куфарите и възможност за излежаване на по няколко седалки.

Понеже компанията този път имаше силно предпочитание към плажуването взехме вили (през ЕрБНБ) на южния бряг на Мартиника/Siante-Luce и на ЮИ бряг на Grande-Terre на Гваделупа в  градчето Sainte-Anne.

Цена на нощувка в самостоятелна вила с три спални (5 пътника) около 50-70 евро на нощ... и на двете места условията бяха елементарни, но задоволителни.

И на двете места се сблъскахме с неприятен феномен- местата за настаняване изобщо не се намират на локациите, на които излизат по картата на ЕрБНБ... говорим за отклонения от 1-2 до 5-6 км. Горещо препоръчвам да засичате предварително с хостовете точното разположение на вилите, ако ползвате този сайт.

Транспорт- коли под наем за 25-30 Евро на ден, резервирани предварително. Внимавайте с работните часове на офисите- полетите на Левъл кацат късно и може да стане драма при получаването 🙂

Движението и на двата острова сутрин и особено привечер 16-19ч е доста натоварено. На Гваделупа по трасето FDF-St Francois си беше тотално задръстено всеки ден по това време.

Градският транспорт приключва по залез=17:30. След 18ч може само със собствен транспорт, стоп или такси.

Суперите работят до към 19-20ч.

И на двата острова сте в ЕС. Няма роуминг за телефоните. Но на Гваделупа Теленор нямаха мобилен нет, а на Мартиника в по-зачуканите части нямаше обхват.

Като цяло условията (инфраструктура, услуги, изхранване, настаняване) и на двата острова мога да определя като качествени и относително скъпи.

***********

Мартиника за три дена+Гваделупа за пет дена:
Ден 1. Разходка с шопинг по крайбрежната на Sinte-Luce, плаж на Grande Anse des Salines- имаше вълни, водата беше мътна и на моменти имаше водорасли, но плажът ни хареса.

Ден 2. Минаване с колата по билото между Riviere-Polite и Riviere-Salee, разходка из Les Trois Ilets и после малко шопинг из Pointe du But. От там към Grande Anse d'Arlet. Пътят е доста нагънат и може да затрудни слабите коли и водачи. На Арле има много приятен плаж с чиста и спокойна вода, нещо като риф. Там беше единственото място, където срещнахме други сънародници 🙂 От там през

View point Rocher du Diamant

Cap 110

Grande Anse du Diamant- в западния край на залива има голям връх, който придава много ипанемски дух на мястото по залез 🙂

Ден 3. Пеша от Grande Anse des Salines през орнитоложката пасарелка из езерото Salines през плажовете Grande-Terre и Anse-a-Prunes до Savane Des Petrifications. Трябва да се прегази една река, но за целта си има условия и след това има доста приятна и интересна разходка из ланшафт, подобен на трасето Синеморец-Силистар 🙂

Ден 4. Ферибот L'express des illes 49 Евро на калпак Мартиника-Гваделупа със спирка в Доминика. За мен беше изключително интересно преживяване, защото разгледахме (от към морето и в движение) и насмимахме обилно голяма част от Мартиника и Доминика. Но в открито море между островите има доста вълнение и пътниците със слаб вестибуларен апарат може да пострадат. Пътува се малко над четири часа.

Ден 5. Гваделупа- Sanite Anne + Plage de Bois Jolan

Ден 6. St Frаncois + плаж Anse a la Gourde

Ден 7. плаж Anse des Salines + залез на Pointe des Chateaux- има приятна пътека за спокойна разходка около час с яки гледки.

Ден 8. пешеходен преход от Pointe à Cabrits през Anse a la Gourde, още няколко плажчета, Pointe Tarare до Anse des Salines и Pointe des Chateaux.

Ден 9. пак тотален мързел на Anse des Salines и от там след залез към летището и обратно към Европа...

   Може ли някакво кратко сравнение със Сейшелите като плажове, шнорхелинг с подводен живот, цени?

Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

 Понеже вече съм си купила круиз за Гуадалупе и Мартиника. Ще отседнем в Гуадалупе, но ми се ще да отскочим и до още някой остров. Виждам, че отзивите клонят за св Лусия, исками  се и  Антигуа. От пристанището може ли да си вземе корабче за един ден отиване и връщане в какви цени варират круизите, ако си спомняте за тези които са били вече там. Кои друг остров си заслужава. По всяка вероятност ще  бъдем с градски транспорт, има ли мобилност по островите , чувам различни отзиви. Очертава се едно пред Коледно пребивавене, дали времето е добро, говоря за 20 - 25 декември. Благодаря Ви!

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 3.08.2018 г. в 14:01, Здравко Ангел каза:

Ние бяхме за една седмица в Гуаделуп, отседнахме в Гозие, където плажът е много приятен, защото има страшно много дървета. Но плажът, който най-много ни хареса беше  Plage de Bois Jolan, намира се след Сент Ан, ние стигнахме пеша за около 40 минути, но ако си с кола предполагам, че за 10 минути ще си там. Много е дълга плажната ивица и пак има гора, няма много хора, защото все пак е по-далече от градчето.

https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g147303-d1009153-Reviews-Plage_de_Bois_Jolan-Sainte_Anne_Grande_Terre_Island_Guadeloupe.html

 

А след Сен Франсоа, при Anse Tarare има много як нудистки плаж, дотам вече е за предпочитане с кола, въпреки че ние си взимахме автобуса до Сен Франсоа и после си перкахме пеша един час, на връщане си взимахме кола на стоп, много е вървежно, спират без никакви проблеми:

https://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g147300-d150233-r542987132-Anse_Tarare-Guadeloupe.html

 

 

Здравейте! Както вече писах, обзаведох се с едни билети за круиз до Guadalupe около Коледа. Намерих  къща в La Gosier , районът е park de Calvaire  и  Mairie du GOSIEE. Така като го гледам на картата е добре. Въпросът ми е колко е удочно пътуването с градски транспорт, виждам, че Вие сте го правили, имали обозначени спирки, номера на бус, разписание някъде, от пристанището бих ли могла да направя еднодневен круиз до някой от островите и кой да бъде. Ние ще минем само през Мартиника. И как ще се оправяме с този френски въобще незнам 🙂 🙂 🙂 

Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 57 минути , ZORI каза:

Здравейте! Както вече писах, обзаведох се с едни билети за круиз до Guadalupe около Коледа. Намерих  къща в La Gosier , районът е park de Calvaire  и  Mairie du GOSIEE. Така като го гледам на картата е добре. Въпросът ми е колко е удочно пътуването с градски транспорт, виждам, че Вие сте го правили, имали обозначени спирки, номера на бус, разписание някъде, от пристанището бих ли могла да направя еднодневен круиз до някой от островите и кой да бъде. Ние ще минем само през Мартиника. И как ще се оправяме с този френски въобще незнам 🙂 🙂 🙂 

Здрасти, ние се придвижвахме с градски транспорт точно от Гозие, автобусите са през половин час. Общо взето почти всички са с маршрут Поант-а-Питр - Сен Франсоа, и спират във всички градчета по пътя. Градският транспорт беше до 18ч. Ние два пъти си се прибирахме на стоп, чакахме не повече от 5 минути преди да ни спре кола. Хората са много отзивчиви и дори да не говориш френски, ще се оправиш.

Не знам за круиз, на нас това ни беше финалната точка и си седяхме 5 дни само на този остров.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Това е автогарата:

Gare Routière de Darboussier
Pointe-a-Pitre, Гуадалупе
https://goo.gl/maps/ihkz8sMwCFdUiuHE9

Ние бяхме с градски транспорт от  там до St. Anne. До автогарата от пристанището - пеша, разстоянието е малко. Билетите бяха на някакви символични цени и спазват разписание, като питахме шофьора на автобуса за спирката навръщане и часа. От автогарта до Гойзер цената беше 1.30€ -автобус Z1, с до Санта Ана - автобус Go97 и мисля че билета беше 3€. Таксито искаше на посока по 40€.

Връзка към мнение

Ние ще бъдем 5 дни в Гуадалупе,  освен ако не отсточим до някъде за ден.14 дни круиза и този малък  престой на Карибите. 

Боже, колко е хубаво когато винаги има някой, който да ти отговори, някой да откликне, да те напъства, да сподели и хубавото и не чак толкова хубавото. Просто сте прекрасни! Толкова съм щастлива, че  Ви познавам! Благодаря Ви от сърце! Благодаря и на Жоро за итициативата и създаването на този сайт. Та, ако Господ ми даде този възможност очертава се коледно да се окича с гердан орхидеи и да се пличикам баш на Карибско море и баш на Коледа.. 🙂  :)  :)   

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Някой може ли да сподели комапния за намене на кола в Мартиника и Гуаделупа и дали е възможно да я вземеш от единия остров и да я върнеш на другия или е за предпочитане да вземещ по отделно за всеки остров.

Връзка към мнение
преди 9 минути , penkoyordanov каза:

Някой може ли да сподели комапния за намене на кола в Мартиника и Гуаделупа и дали е възможно да я вземеш от единия остров и да я върнеш на другия или е за предпочитане да вземещ по отделно за всеки остров.

В Мартиника взехме кола от тези http://www.bethel-loc.com/, защото искахме пълна застраховка. Доволни сме. Как искаш да се предвижваш между острови, че искаш да връщаш кола на другия? Ферибот не е добра идея.

Връзка към мнение
преди 3 минути , Marisha каза:

В Мартиника взехме кола от тези http://www.bethel-loc.com/, защото искахме пълна застраховка. Доволни сме. Как искаш да се предвижваш между острови, че искаш да връщаш кола на другия? Ферибот не е добра идея.

Варианта който си мислех е с ферибот и да избегна депозит за самоучастие в две компании, но ако не е добра идея ще трябва да помисля за самолет.

Връзка към мнение

то дори и да може, ще има доста сериозна такса да оставиш колата на другия остров (за разлика от депозита, който го връщат, тая такса си се плаща)

Връзка към мнение
преди 17 минути , penkoyordanov каза:

Варианта който си мислех е с ферибот и да избегна депозит за самоучастие в две компании, но ако не е добра идея ще трябва да помисля за самолет.

Изглежда ми като доста странна идея - освен предполагам сериозна такса за връщане на друго място, както е споменал neuromancer, ще имаш и допълнителна такса за колата на ферибота ...  аз в цялата схема виждам само (много) повече разходи, ако въобще е възможна. 
 

Връзка към мнение

Здравейте,

някой може ли да ми препоръча фирма/сайт за рент а кар в Гваделупа. През немският сайт mietwagen.check24.de ми дава цена около и над 40 евро на ден с вкл. всички застраховки. За Мартиника вече имаме запазена кола за 25 евро на ден от собственика на а-та, където ще отседнем. За съжаление същата услуга не я предлагат от студиото ни в Saint-Felix Гваделупа. От 11-21.01.2020 ще сме там 5 + 5 дни за всеки остров.

Интересувам се също и от целодневна екскурзия от Мартиника до Сейнт Лусия без нощувка там. Някой ако знае нещо с удоволствие ще чета.

Връзка към мнение

Ние тази пролет си взехме от тези

https://www.jumbocar-guadeloupe.com/ 

Малко изнервящо е общуването на френски поне за мен. Останах доволен, без скрити такси, без хитрости и най вече безпроблемно връщане и отблокиране на депозита.

Цената беше нещо от около 125 евро за седмица. Имахме и външна застраховка.  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 13.09.2019 г. в 16:27, vladko73 каза:

Здравейте,

някой може ли да ми препоръча фирма/сайт за рент а кар в Гваделупа. През немският сайт mietwagen.check24.de ми дава цена около и над 40 евро на ден с вкл. всички застраховки. За Мартиника вече имаме запазена кола за 25 евро на ден от собственика на а-та, където ще отседнем. За съжаление същата услуга не я предлагат от студиото ни в Saint-Felix Гваделупа. От 11-21.01.2020 ще сме там 5 + 5 дни за всеки остров.

Интересувам се също и от целодневна екскурзия от Мартиника до Сейнт Лусия без нощувка там. Някой ако знае нещо с удоволствие ще чета.

Би ли споделил името на апартамента в Мартиника?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.