Прескочи до съдържание

Да се организираме и подготвим за Нова Зеландия


Препоръчани мнения

Добре дошли !

Снимките на Маунт Кук са прекрасни , завиждам много !

Какво ще кажеш за  Doubtful Sound ? 

И ако може за островите малко повече инфо. Коли под наем, места за спане , храна ?

Връзка към мнение
преди 3 часа, Цвете каза:

Имам един въпрос: Хареса ли ти Нова Зеландия?

В един момент преди време дори се колебаех дали си заслужава,но сега твърдо мога да кажа, че Нова Зеландия надмина очакванията ми, въпреки, че не изпълнихме програмата на 100 % процента, поради различни причини.  Много останахме доволни и , ойто има време и възможност да поема към земята на кивитита, маорите и ... Мордор

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , ruwenzogy каза:

В един момент преди време дори се колебаех дали си заслужава,но сега твърдо мога да кажа, че Нова Зеландия надмина очакванията ми, въпреки, че не изпълнихме програмата на 100 % процента, поради различни причини.  Много останахме доволни и , ойто има време и възможност да поема към земята на кивитита, маорите и ... Мордор

Радвам се! Това е любимата ми дестинация и се надявам да се върна, за да видя отблизо Мордор!  И още много красоти.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 10 минути , GeorgiD каза:

Чудна снимка на Карадрас (според мен)! Аз само да питам платихте ли NZETA и как, че другият месец ще се ходи пак там?

  Най бързо и лесно е през апликацията за смартфон .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да започна с няколко вдъхновяващи снимки от интернет пространството на местата, които поради една или друга причина не успяхме да видим.....  Както казват някои, останало е и за следващия път.......

 

Първо - това....  White Island

 

1587534584_01VolcanicCrater_WhiteIsland_New-Zealand.jpg.optimal.jpg.43acbe90bda47df25e5ad808d7ab3ff5.jpg

 

E, ако го бяхме посетили, можеше и да няма следващ път.  Това е вулкана, който изригна по времето, когато бяхме там и загинаха повече от 20 човека.   Така, че за пръв път може да сме доволни от пропуснатата атракция.

 

Puponga не ни влизаше в предварителната програма, но за малко да стане след наводненията и промените в плановете ни.  Но така и не се получи да видим това прекрасно място....

 

127422904_058-wharariki-beach-new-zealand-joana-kruse.jpg.f0b29f0aab854c2a83332fa0839961ac.jpg

 

В последният момент , главно поради финансови причини , от програмата отпадна и Doubtful Sound

 

94400939_06Aerial-view-of-Milford-Sound.jpg.44f51a4b95fe8195f1803d1396823098.jpg

 

Най-големи съжаления имаме за пропуснатия трек на Маунт Дум, или  Tongariro Alpine Crossing, но целия ден валя като из ведро и не виждам как щяхме да ходим 6-8 часа на открито..... Не се и опитахме...

 

943676974_02new-zealand-north-island-tongariro-national-park.jpg.4e707e40d70aedd97ce66bf6ba06ad5d.jpg

 

Заради дъжд не успяхме дори и да снимаме уникално красивия Mount Taranaki, а камо ли да осъществим някакви трекове....

 

741383235_03sunset-reflections-of-taranaki-in-new-zealand-photo-by-nico-babot.jpg.b4956acd1ec0f2b825f5a18259101cf7.jpg

 

И отново заради дъжд пропуснахме  Muriwai Beach /недалеч от Оукланд/ с невероятната птича колония на ганетите

 

566556244_011new-zealand-gannet-colony.jpg.23a6bd6c78442058bbee09e036642611.jpg475984668_01217310781-gannets-at-cape-kidnappers-gannet-colony-hawkes-bay-new-zealand.thumb.jpg.59863df33910ce214e903fa3420e0d68.jpg

 

Другите пропуски бяха, поради промяна в програмата, заради най-силните наводнения от 20 години насам и затварянето на много пътища и разрушени мостове.  Това попречи да изпълним 3 дни от начертаните планове и да  не видим такива места , като  Franz Josef Glacier,  Moeraki Boulders, Tunnel Beach Walk, Cathedral Cave както и много панорамни площадки, кратки разходки и малки красиви водопадчета....

 

1308757959_07new-zealand-south-fox-and-franz-josef-glaciers.jpg.c4fd92448441607baaccccd9b9c8bffb.jpg

 

654534985_08new-zealand-dunedin-moeraki-boulders.jpg.3cfafb7ec9ad09b89ccfe9f7dc279b66.jpg

 

1153300933_010new-zealand-dunedin-top-attractions-tunnel-beach.jpg.d6a2ee989cc18356ebd64995371d4ae0.jpg

 

1028347515_014CathedralCaves1.thumb.jpg.02754931552d6ef4dd2f7222b275571d.jpg

 

015.jpg.4f93d6116180643347be20972b69b235.jpg

 

Не видяхме и символа на Нова Зеландия - кивито.... Не ни се искаше да ходим по зоологически градини и специализирани прехвалени паркове.....

 

788426531_013kiwi_bird.jpg.e40949e03f95f085dfbbb7378fd2a03e.jpg

 

Е, това са нещата , които пропуснахме.....

 

Но колко пък видяхме.....

 

  • Харесвам 17
  • Благодаря 1
  • Браво 3
  • Замислям се 3
Връзка към мнение
преди 11 минути , slujitel каза:

Хайде, разкажете какво видяхте.

Тези неща ги пиша , за да ги имате в предвид като си съставяте бъдещите програми за посещение на Нова Зеландия..

  • Харесвам 4
  • Благодаря 3
Връзка към мнение
преди 20 минути , ruwenzogy каза:

1028347515_014CathedralCaves1.thumb.jpg.02754931552d6ef4dd2f7222b275571d.jpg

 

015.jpg.4f93d6116180643347be20972b69b235.jpg

 

Не видяхме и символа на Нова Зеландия - кивито.... Не ни се искаше да ходим по зоологически градини и специализирани прехвалени паркове.....

 

      Ми то май много хора не са го видяли .  Имаше стотици смачкани по пътищата  🙂 :crazy:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , ruwenzogy каза:

Тези неща ги пиша , за да ги имате в предвид като си съставяте бъдещите програми за посещение на Нова Зеландия..

Оги, аз и с @patilana, коментирах, като се прибра. Като планирам Нова Зеландия, бих предвидил половин година. Нещата, които искам да видя, биха ми отнели минимум месец на Северния остров и два на Южния. И удвоявам времето заради непредвидени обстоятелства като вашите, които за едно такова пътуване е предвидимо, че ще ги има 😄  Благодаря ти за темата! 🙂 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Само ти липсваше за провокатор тази вечер 🙈😁 И ако Френска Полинезия на картинка само съм я гледала, за Нова Зеландия имам някъде към 10-тина плана... 

 

Оги, чакам с огромно удоволствие разказа ти. Благодаря ти! 

Връзка към мнение
преди 20 минути , ivooo каза:

      Ми то май много хора не са го видяли .  Имаше стотици смачкани по пътищата  🙂 :crazy:

Тия смачканите и аз ги видях, ама не приличаха на птици, как да съм сигурен :lol:

  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 1 час, ruwenzogy каза:

Да започна с няколко вдъхновяващи снимки от интернет пространството на местата, които поради една или друга причина не успяхме да видим.....  Както казват някои, останало е и за следващия път.......

...

 

Е, сега вече ще трябва да спра да мрънкам за времето, което ни съпровожда в част от пътуванията. Съжалявам, че така ви се е получило, дано да сте имали неочаквани и хубави моменти на други места!

Връзка към мнение
преди 45 минути , Lindt каза:

Е, сега вече ще трябва да спра да мрънкам за времето, което ни съпровожда в част от пътуванията. Съжалявам, че така ви се е получило, дано да сте имали неочаквани и хубави моменти на други места!

Новозеландското време бе точно както го бях предвидил - от 15 дни, казах, че 5 ще са дъждовни.  Молех се само да не са точно на определени дати.  Получи се точно така - 5 дъждовни и един непрежалим пропуск на Тангариро..... Но това е действителността там. Затова пък другите дни си бяха прекрасни, и най-вече на Маунт Кук....

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 38 минути , ruwenzogy каза:

...и един непрежалим пропуск на Тангариро..... Но това е действителността там. Затова пък другите дни си бяха прекрасни.

Всичките ми планове за Нова Зеландия започваха - и започват - с Тангариро. Така те разбирам. И ти се кефя на позитивността. 

Връзка към мнение

Още докато бях там , разбрах, че тази страна е от онези, в които ако не живееш там, трудно ще видиш всичко за преброени дни, колкото и да са те.

Чакам с нетърпение разказа и благородно завиждам за всички мъхове натежали от вода, всички цветя обагрили поляните и всички оттенъци на синия цвят в езерата. За един наводнение, за друг съживени мъхове😔,но все непобедима природа.

Настанена съм най-отпред в средата!!!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние сме имали голям късмет с времето. За 26 дни в НЗ, само един пропуснат трек, заради силен дъжд. Всичко останало си го направихме и видяхме, но през март. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Lindt и @Gentleman Basta да ме прощават, че пак ще ползвам хобитски реплики, но вече и аз нямам търпение да чуя разказите на @ruwenzogy, @Eager_Traveler_Paul и @Stanislav Dimitrov...

 

Хобити! Магеланци! И таз добра! Вече се носят странни слухове за тоя край форум, но не съм чувала някой хобит  магеланец да спи на открито, под дърветата. И то не един, ами трима! Да се чудиш и маеш.“

 

Хайде, давайте смело снимките, моля 🙂 🏔️🌋🗻

 

"Искам отново да видя планините, Гандалф Оги — планините; а после да си намеря кътче за отдих. В мир и покой, без купища роднини да си пъхат носа ..." 🙂 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да си кажа.... Пътеописание ще има , просто защото пътуването беше много яко, приятно и си заслужава да се направи от много, много магеланци....

Пък и съм задължен на хората, които ми помогнаха....

 

IMG_7480.thumb.JPG.e0e5c244bf5b2d36b3ccdf1ccfcd275a.JPG

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...
На 18.01.2020 г. в 13:19, ruwenzogy каза:

Да си кажа.... Пътеописание ще има


Кога ? Две години минАа и само няколко тийзъра от нетЯ…

 

Умувам моята скромна програма и нещо нищо не се получава . Проблемът ми е съществен - ще сме аз , тя и то ( ще е почти на пет ), трековете са ми най-любими, тя не е фенка, то обаче може да търчи безспирно..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние бяхме само на сев. остров за една седмица. Първата спирка беше при светещите червеи (Waitomo), оттам директо към Роторуа за 3 вечери. Ако сте там, хлапето много ще се изкефи на Rotorua Luge, голям кеф за децата, пък и за нас. Hobbiton, Wai-O-Tapu, Waikite Valley Thermal Pools. Оттам нагоре към hot water beach и Cathedral cove. 

Ако решите да ходите натам - ще ти пратя линка за квартирата е Роторуа - чудно месенце по средата на една ферма. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря , ще ходим със сигурност , ще пусна подробности в моята тема , но на прима виста ще е нещо такова:

 

10.01 кацане в Уелингтън , нощувка 

11.01 сутрешен нон стоп  полет WLG- IVC , рентакар - Те Анау , нощувка 

12.01 Милфорд Саунд , нощувка Те Анау

13.01-15/16/17Queenstown , Wanaka, Pukaki/Tekapo , поне един трек - Hooker Valley 

17/18.01 обеден нон стоп полет до Роротуа от CHC , 3 нощувки в района 

 

20/21-23/24/25/26 още нямам план , след това някъде към Самоа/Вануату/Нова Каледония , но не по-късно от 10.02 трябва да сме в Таити за 15-20 дни.


 

Имам и един малко нелеп въпрос- как ще сме с часовата разлика през първият ден след като НЗ е 16 часа напред от мястото, където живеем, а ще сме пристигнали след хубаво наспиване по време на 17 часов полет ( пътуваме бизнес и ползваме мелатонин при необходимост ).  Ще се събудим в 3-4часа сутринта в хотела или другият вариант - да не можем да се събудим за сутрешен полет в 08.50ч ?

 

При няколко пътувания с 10 часова разлика и същите условия,  не сме имали никакви проблеми или грижи …

 

Връзка към мнение
преди 8 часа, stanislavpp каза:

Имам и един малко нелеп въпрос- как ще сме с часовата разлика през първият ден след като НЗ е 16 часа напред от мястото, където живеем, а ще сме пристигнали след хубаво наспиване по време на 17 часов полет ( пътуваме бизнес и ползваме мелатонин при необходимост ).  Ще се събудим в 3-4часа сутринта в хотела или другият вариант - да не можем да се събудим за сутрешен полет в 08.50ч ?

 

При няколко пътувания с 10 часова разлика и същите условия,  не сме имали никакви проблеми или грижи …

 

Нека тогава те успокоя - нямаш 16 часа разлика, а 8.

 

16h=24h-8h

 

Т.е. ти си НАПРЕД с 8 часа спрямо Нова Зеландия. Организмът ти надали се вълнува дали е понеделник или вторник

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.