Прескочи до съдържание

Да се организираме и подготвим за Нова Зеландия


Препоръчани мнения

На 14.08.2018 г. в 9:22, ruwenzogy каза:

Да добавя и още нещо важно и интересно..

Който има време и желание, може от Оукланд  да направим посещение и на някои от близките острови като  Фиджи, Тонга , Вануату, островите Кук....

Така, че казвайте   дали има мераклии......

 
Полет Лондон-НЗ:
https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/error-fare-london-to-auckland-new-zealand-for-just-513/?fbclid=IwAR1Q6Q4UAymdyx67zf9qHw23VQKtlnwF5aYpai6umesBxhHJwuKLt9CYga8
Cheap flights from London to Auckland, New Zealand for just £447!
China Eastern Airlines are offering a great opportunity to discover spectacular New Zealand! Fly from London to Auckland for only £447 round trip!

February to June 2019: 26 Feb – 19 Mar, 8-19 Mar, 12 Mar – 10 Apr, 17 Mar – 7 Apr, 26 Mar – 17 Apr, 12-14 Apr, 16 Apr – 1 May, 10-24 May, 14 May – 2 Jun

 

11.11.2018, 14 нощ. с кораб ms Maasdam,  от Папеете, Таити,  към днешна дата за вътрешна каюта- 1248 Е

 

15 day sail to Auckland from Papeete, Tahiti Departure Port:Papeete, Tahiti, French Polynesia from $999 p.p.Holland America Explore4 Offer

 
11.11 Departure Port:Papeete, Tahiti, French Polynesia, Inside Cabin  
  Cruise Line:Holland America Line, Ship:ms Maasdam, Arrival Port:Auckland, New Zealand, Area:South Pacific  
1 Papeete, Tahiti, French Polynesia Embarkment  
2 Cruising  
3 Rarotonga, Cook Islands 8:00 AM
4 Cruising  
5 Niue Island, Niue 8:00 AM
5 International Date Line  
6 Cruising  
7 Vava'u, Tonga 8:00 AM
8 Cruising  
9 Savusavu, Fiji 8:00 AM
10 Suva, Fiji 8:00 AM
11 Dravuni, Fiji 8:00 AM
12 Cruising  
13 Nuku'alofa, Tonga 8:00 AM
14 Cruising  
15 Cruising  
16 Auckland, New Zealand Disembarkment 7:00 AM

 

 

 



 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Оги, ако решите да заменяте НЗ с Венецуела ми сигнализирай. Аз имам голям интерес към някои места там, не знам дали ще имам време и възможност, но все пак свиркай, ако решите до ходите във Венецуела.

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

Според мен красотата на Венецуела е много повече от Нова Зенландия, но си е въпрос на вкус. Била съм 4 пъти там и сега много ме болиза това в какво превърна тази страна този "синдикалист-шофьор" , койно я управлява. Но хайде без политика...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 40 минути , Роми каза:

Според мен красотата на Венецуела е много повече от Нова Зенландия, но си е въпрос на вкус. Била съм 4 пъти там и сега много ме болиза това в какво превърна тази страна този "синдикалист-шофьор" , койно я управлява. Но хайде без политика...

На мен ми беше първата тропическа и изобщо "топло море" дестинация в живота, още на крехка млада възраст през 1993 г.  Тогава го нямаше "синдикалиста - шофьор" и положението пак си беше зле, то иначе Чавез нямаше да дойде на власт. Тогава направо бяха спрели и ограбили автобус с канадски туристи по пътя от летището до хотела в Пуерто Ла Круз. На всяка крачка гард с пушка помпа. За посетителите е важно да могат безопасно да видят природните красоти. Не съм се интересувал за положението конкретно за Венецуела в момента, но като правило авторитарните режими в подобни държави осигуряват повече безопасност на туристите от "разграден двор". 

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз за първи път бях в 2001 година. Определено туристите бяха много обгрижвани, сега мисля че е доста опасно за нападения. 

Връзка към мнение

Ехее колко кандидат кивита :Д

 

Я кажете поне от в Нова Зеландия кога започва лятото и кога свършва ? (месец до месец говоря за най-топлите ясно е че  сигурно ще вали и през лятото всеки ден) в окланд май-температурите не стигат повече от 30 през лятото

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

За Оукланд времето не е толкова важно. Дори през тяхната зима - август съм хващала време около 20-23 С през деня и 15-18 С вечерта. И то така си беше целия месец. Но ако ще ходите на южния остров - по-добре се ограничете в периода декември-март 

Връзка към мнение

Аз съм била на Южния октомври, беше леко хладно, но перфектно ясно и без грам валежи, освен един мъглив ден около Милфорд Саунд. Така че не е някаква драма и температурите да са една идея по-ниски. Вечер захладняваше, но принципно си беше много добре.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Който иска да следва сериозна програма /с трекове/, а не само да мине от там, си трябва декември - март, като също става ноември и април...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Разбира се, че е според интересите. Ама чак сериозна и несериозна е малко прекалено като определение.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Имам в предвид за планините , където си е нужно хубаво време. за да може удоволствието да е пълно. Иначе за градовете може и в дъжд , и в сняг, и в студ..... докато другото не става.  С уговорката, че както и в Исландия , и в НЗ, и къде ли не.... времето е непредвидимо....

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Роми каза:

За Оукланд времето не е толкова важно. Дори през тяхната зима - август съм хващала време около 20-23 С през деня и 15-18 С вечерта. И то така си беше целия месец. Но ако ще ходите на южния остров - по-добре се ограничете в периода декември-март 

След около месец не започва ли лятото там ?  Питам понеже както се изказа за Окланд (северният остров) е по топъл но сега проверих в един сайт и температурите там в момента не скачат повече от 15 градуса

 

https://www.accuweather.com/en/nz/auckland/252066/weather-forecast/252066

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 50 минути , MatriXa каза:

След около месец не започва ли лятото там ?  Питам понеже както се изказа за Окланд (северният остров) е по топъл но сега проверих в един сайт и температурите там в момента не скачат повече от 15 градуса

 

https://www.accuweather.com/en/nz/auckland/252066/weather-forecast/252066

Както по-нагоре и @Тониотбеляза, през октомври може да е доста топло. Ние също бяхме в НЗ и на двата острова, през октомври и си беше екстра времето. Топло, без да е жега и без дъждове.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 24.10.2018 г. в 18:17, AlexandraKo каза:

Както по-нагоре и @Тониотбеляза, през октомври може да е доста топло. Ние също бяхме в НЗ и на двата острова, през октомври и си беше екстра времето. Топло, без да е жега и без дъждове.

Може но и в момента проверявам времето в Оукланд и е облачно с  макс темп. 20 градуса, а другите дни максимум 18 .. което не е окей сигурно е по добро началото на декември там

Връзка към мнение

Характерно за района - и Нова Зенландия и Австралия е доста плавно напредване на температурите до декември. За Сидни например многооо често е едва около 20-23 C за  целия декември и изведнъж става 35 в края на януари. Но честно казано там 20 С се чувства като 25.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също се интересувам, ако се заформи нещо за Венецуела.  То аз и от Нова Зеландия се интересувам, но засега нямам толкоз много отпуска...  Така че - там next time 😉.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Сетих се  за темата покрай пътеписа за НЗ.  Спрягали сте ноември,  но поне от това което виждам май не е много удачно или просто  годината е такава ? 

През кой месец е най-голяма вероятността за хубаво време на Южния остров ,  колкото и това да е непредвидимо  - февруари ли ? 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
На 14.08.2018 г. в 9:22, ruwenzogy каза:

Да добавя и още нещо важно и интересно..

Който има време и желание, може от Оукланд  да направим посещение и на някои от близките острови като  Фиджи, Тонга , Вануату, островите Кук....

Така, че казвайте   дали има мераклии......

Казвайте отново дали има мераклии и най-важното не изпускайте Катарската промоция.  Страхотна цена.  Някои вече купихме....

Имаме още едно място...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

26 ноември - 21декември 2019 година.

Предвиждаме 15 дни с кола под наем из Нова Зеландия и 9 дни - Тонга, Фиджи, Вануату...

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 6
  • Браво 7
Връзка към мнение
преди 5 минути , ruwenzogy каза:

26 ноември - 21декември 2019 година.

Предвиждаме 15 дни с кола под наем из Нова Зеландия и 9 дни - Тонга, Фиджи, Вануату...

Ох, звучи страхотно, тъкмо се размечтах, ама нямам толкова дни, явно няма да съм аз четвъртия човек 😞 Да си изкарате чудесно. 

Връзка към мнение
преди 25 минути , ruwenzogy каза:

 

Предвиждаме 15 дни с кола под наем из Нова Зеландия и 9 дни - Тонга, Фиджи, Вануату...

Дано имате късмет с времето! Нашите билети Оукланд - Тонга изгоряха, заради скапания циклон. Вижте само какъв смс ми пратиха от мястото, което бях резервирал за спане:

49896953_590066374777072_4769145914705051648_n.jpg

Редактирано от GeorgiD
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , GeorgiD каза:

Дано имате късмет с времето! Нашите билети Оукланд - Тонга изгоряха, заради скапания циклон. Вижте само какъв имейл ми пратиха от мястото, което бях резервирал за спане:

49896953_590066374777072_4769145914705051648_n.jpg

По кое време бяха, за колко ги бяхте намерили и с коя авиокомпания?

Връзка към мнение

Ние бяхме февруари и в интерес на истината времето на южния НЗ остров беше все слънчево, докато на северния почти постоянно валя. А билетите за Тонга бяха на Air New Zealand, но не помня цената им. Този остров ми беше мечта от детските години, а сега ще трябва пак да се замъкна натам някой ден....🙄

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, GeorgiD каза:

Дано имате късмет с времето! Нашите билети Оукланд - Тонга изгоряха, заради скапания циклон.

И мойте преди 2години изгоряха,( не само за Тонга, а и за цялото пътуване-Нова Зеландия,Фиджи и Вануату)със все спанета и прочие,заради природно бедствие,но в.....България.Буквално в денят преди да тръгна-краят на април,oт стръмен склон,паднал камък върху полицейска кола на километър преди Мездра.Там и друг път бил ставал подобен инцидент,дори загинал човек.Но сега било с полицаи.И ме юрнаха по спешност да оправям нещата,и НЗ оттече.Сега надявам се само да сме здрави и ще се случат нещата.

Редактирано от malkia
  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.