Прескочи до съдържание

С кола из Европа, практична информация


Георги

Препоръчани мнения

Пътищата в Румъния са в доста добро състояние, това с дупките, каруците и прочие са в минало време (също както здравите немски коли и др. легенди от миналия век). Е, не че не можеш да срещнеш каруца или цигани. Граф Дракула пък е доста пов източна посока  :lol:

 

Проблемът са обаче румънските села - за разлика от нашите са с дълги и тесни - по 1 ред къщи от двете страни на пътя. Село 5 км с ограничение 50, после междуселски път с 90, после пак 5 км село с 50 и креташ, креташ...

 

 

ViaMIchelin НЕ ЗНАЕ за съществуването на Дунав Мост 2.

Дори и най-краткият път ако му дадеш (от Видин) пак те прекарва за 70км през Сърбия.

 

 

Наистина, споделете повече защо Сърбия е за предпочитане пред Румъния. На мен ми предстои връщане от Будапеща и още обмисляме откъде да минем навръщане за Пловдив. 

През Белград е по-къса дистанцията от София (и като цяло от Южна България). Дори и София-Видин-Арад-Сегед да е цялото в магистрала пак ще е повече като километри.

Като цяло спестяванията от време и пари могат доста бързо да се изядат от сръбските митничари, но там е късмет всичко. На един приятел му прибраха най-безцеремонно бурканчетата с детска храна и лютеница...

Редактирано от adreno
Връзка към мнение

Пътищата в Румъния са в доста добро състояние, това с дупките, каруците и прочие са в минало време (също както здравите немски коли и др. легенди от миналия век). Е, не че не можеш да срещнеш каруца или цигани. Граф Дракула пък е доста пов източна посока  :lol:

 

Проблемът са обаче румънските села - за разлика от нашите са с дълги и тесни - по 1 ред къщи от двете страни на пътя. Село 5 км с ограничение 50, после междуселски път с 90, после пак 5 км село с 50 и креташ, креташ...

 

 

ViaMIchelin НЕ ЗНАЕ за съществуването на Дунав Мост 2.

Дори и най-краткият път ако му дадеш (от Видин) пак те прекарва за 70км през Сърбия.

 

 

През Белград е по-къса дистанцията от София (и като цяло от Южна България). Дори и София-Видин-Арад-Сегед да е цялото в магистрала пак ще е повече като километри.

Като цяло спестяванията от време и пари могат доста бързо да се изядат от сръбските митничари, но там е късмет всичко. На един приятел му прибраха най-безцеремонно бурканчетата с детска храна и лютеница...

Като се замисля съм минавал минимум 30 пъти сръбска граница.Включително и на пункта ВУКОВАР-Шид,като влязохме от хърватска страна.И през Босна към Сърбия сме влизали!!И НИЩО.Явно съм голям късметлия.Но виж за две ходения в Румъния съм кутцузлия:-).Няма ЕС,няма съседи,няма две деца в колата.Хората си искат и си просят,ако мине номера.Но който не бърза и му се гледа природа като пътува за Будапеща-ОК,да хваща Дунав мост2 и пътя за Арад.

И като сме на тема примери:-)

Миналият септември на около 70-80 км преди Белград в посока София ,ни заговориха група млади румънци.Попитаха ни колко км остават до София и колко км са София -Букурещ?Аз се позачудих и попитах,защо не минете през Нови Сад и Тимишоара,,къде -къде по-близо е!!А те ми отговориха:По-близо ,ама по-бавно!!!:-))

Та това ще го помня цял живот:-)))

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз твърдо съм за през Сърбия,макар че преминаването през Београд през деня е почти същото като през Истанбул.

Аутобанът не е добър,но е аутобан и не вардят за скорост,което за мен в повечето случаи е решаващо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Всъщност не съм се засилил да пътувам с кола до Лондон, просто ми беше интересно защо хората предпочитат Сърбия вместо Румъния при пътуване до Западна Европа, където се спестяват гранични формалности и получих отговора, че е заради тъпите румънски пътища. Друго, все пак да се споделят сайтове, които да са полезни на всички, както и малко практически опит :)

 

И от двете места съм минавал доста пъти и по различни маршрути. През Румъния последно минах през околовръстното на Букурещ, това беше може би най-бързото ми минаване от 6 години насам. Тръгване от Варна сутринта 7 и половина и 10 часа вечерта бяхме пред хотела на Шхеват във Виена като само аз карам. Най-големия бонус на Румъния е че няма полицаи по магистралите, отдруга страна няма и много магистрали. През Тимишора е по проблематично заради планинските пътища и натоварения трафик, но миналата година бях сам и можех да си позволоя малко по да го наречем асоциално каране и минах доста бързо. Там обаче загубих много време докато стигна до Видин в България, селца с калдаръмени пътища, дупки, Враца сякаш е участвала в Югославските войни или поне пътищата са. Общо взето - тръгване от Източна България - през Букурещ, тръгване от западна България - през Белград, особено сега превят и магистрала до Ниш с тунели под Стара планина.

 

Иначе може някой път да опиша няколко различни маршрута от Западна Европа до България, най-добре се получи преди 2 години - Холандия, Белгия, Люксембург (преспиване), Франция, Швейцария (преспивания), Италия (преспиване), Хърватска с фериборт и до София през Сърбия.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 години по-късно ...

        Колеги,

 скоро ще ми се налага да пътувам евентуално до Русе, през Унгария и Румъния...

Някой да е минавал скоро по този маршрут, и да ми каже дали А2 е построена до Букурещ  и какво ме очаква...? Едно две хубави места някъде за почивка и хапване...?

 

    Поздрави на всички ВИ😊

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.