Прескочи до съдържание

Пратка от САЩ


Препоръчани мнения

Здравейте. От доста време се заглеждам по дроновете и сега видях, че единият модел на DJI е доста намален в Амазон, но този от САЩ. Някъде четох, че за компютри и техника не се дължало ДДС? Това някой знае ли дали е така? И съответно от къде мога да разбера колко евентуално би ми струвало да освободя пратката от митниците? Ако сте имали подобен опит 🙂

Става въпрос за следния артикул:

https://www.amazon.com/DJI-Spark-Remote-Control-Combo/dp/B075TDRS2M/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1534688448&sr=8-4&keywords=dji+spark

Връзка към мнение

Не се дължи мито, а само ДДС, т.е. $80 + допълнителните такси за представителсто, + доставка... Така като ги смятам... 480 долара са около 830 лв без доставка и останалите такси по митниците... При положение, че в България същия модел се продава за под 1000 лв с 2 години гаранция, заслужава ли си разправията....?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

$399 долара е вмомента, което по курса на БНБ излиза към 684 лв. 300 лв разлика все пак си е число. Ама може би голяма част от тази разлика ще се стопи с ДДС.

Връзка към мнение
преди 8 минути , t_petkov каза:

$399 долара е вмомента, което по курса на БНБ излиза към 684 лв. 300 лв разлика все пак си е число. Ама може би голяма част от тази разлика ще се стопи с ДДС.

Да, видях цената, която си посочил, но 400 долара + 20% ДДС са 480, които при курс на БНБ около 1,72 за долара, ще ти бъдаприхванати по не по-малко от 1,73 лв за долара,  което е 830 + лв. Едва ли доставката до България ще ти е безплатна.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мда имаш право. Друго нещо, обаче, което се замислям сега, е че 1000 лв е в България, но без дистанционно, а тук едно такова го проверих, че е около 250-300 лв. Което пак не е малко. Този вариант от Щатите излиза толкова с дистанционното вътре. 🤔🤔

Връзка към мнение

Както са ти казали не се плаща мито,  но се заплаща ДДС което се начислява върху цената на продукта + цената за доставката. 

 

В твоя случай излиза 399$ + 31$ =  430$ (516$ с ДДС)  

 

От Amazon дават малко по-висока прогнозна крайна цена от 537$.

Ако се окаже по-малка според условията на доставка ще ти възстановяват разликата. 

Ако е по-висока не доплащаш нищо,  тоест 537$ е максималното което ще платиш. 

 

Дали има допълнителни разходи покрай освобождаване от митница и дали са включени в прогнозната крайна цена на Amazon  нека запознатите да кажат. 

 

Гаранция разбира се имаш,  но поемаш транспортните разходи. 

 

 

 

IMG_20180819_190607.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

С дистанционното в БГ е 1099. Според калкулациите от Станимир - 537 долара е максимумът, който ще платиш, което според обменния курс на картата ти ще е около 930-940 лв. Гаранцията в САЩ е 12 месеца и както Станимир написа, транспортът е за твоя сметка. От България ще ти излезе със 150-160 лв повече, ще го получиш до ден-два, ще си спестиш главоболията с митниците и ще имаш 2 години гаранция.

 

От тук нататък ти решаваш.

 

@t_petkov, имах предвид, че комплект с дистанционното е 1099, а не само дистанционното - редактирах мнението.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
10 minutes ago, chandni said:

С дистанционното в БГ е 1099. Според калкулациите от Станимир - 537 долара е максимумът, който ще платиш, което според обменния курс на картата ти ще е около 930-940 лв. Гаранцията в САЩ е 12 месеца и както Станимир написа, транспортът е за твоя сметка. От България ще ти излезе със 150-160 лв повече, ще го получиш до ден-два, ще си спестиш главоболията с митниците и ще имаш 2 години гаранция.

 

От тук нататък ти решаваш.

 

@t_petkov, имах предвид, че комплект с дистанционното е 1099, а не само дистанционното - редактирах мнението.

Да, разбрах те. Аз съм се заблудил, защото гледах само дистанционното колко струва. Благодаря ти все пак за помощта 🙂

Връзка към мнение

САЩ е най-неудачното място за пазаруване с доставка до България. 100% от пратките биват задържани на митница. Процедурата за пратки със стойност над 150 евро в няколко стъпки е следната: правиш си EORI номер, наемаш митнически агент да ти попълни митническа декларация (минимум 10 лева), проверяват ти декларацията, плащаш ДДС, чакаш да се отрази преводът, отиваш в склада да си получиш пратката. Много по-сложно е ако се окаже, че получената стока е "С двойна употреба". Много вероятно дронът да попадне в тази категория и май тогава е най-евтино и лесно да го върнеш обратно до Щатите 🙂

За тези, които никога не са ходили в тази институция "Столична митница", ето една стара статия, която цветисто обяснява процедурите:

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/01/06/838566_evala_be_mitnica/

копие има тук:

https://dariknews.bg/novini/komentar/evala-be-mitnica-461252

Вдигна се толкова много шум, че буквално за дни беше направена нова процедура и нискостойностните пратки (от 15 до 150 евро) вече се освобождават за минути. Но за по-скъпите стоки нещата стоят горе-долу по същия начин.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Тази цена в Амазон е преди sales tax. В зависимост от щата, в който го купиш (щата на продавача), ще ти начислят и sales tax. Sales tax варира от 0% в Delaware до 13% в California...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 В началото на годината купих Маvic Platinum DJI от Gearbest. 

Като цена модела е по-скъп, но някакси дойде в бг без никакви

митнически формалности. Успява бай китаец да ги вкарва в ЕС. 

Дроновете ако са с камера се класифират като цифрава камера и по

митническите тарифи са с нула мито. 

Редактирано от Yto
грешка
Връзка към мнение
преди 4 минути , Yto каза:

 В началото на годината купих Маvic Platinum DJI от Gearbest. 

 

Би ли споделил цена, впечатления...? Мъжът ми точно Mavic е харесал... В България са около 2К. Доволен ли си от дрона, лесно ли се управлява...? Изобщо всичко, което можеш да споделиш като впечатления.

 

Благодаря!

Връзка към мнение

Дрона е добър, трудно може да се сбърка с него ако човек е начинаещ. 

Има си доста програмни и хардуерни ограничения за да не стане някоя беля. 

Съветвам да изчакате малко след седмица излизат няколко нови по-добри модела. 

На мен ми излезе около 1.5к в лв варианта само дрон без другите глезотии. 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бих пробвал през "Гъбко" или друга подобна фирма - досега май не ми се е случвало да плащам мита при поръчка от САЩ за Великобритания.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Hadzhitodorovi каза:

Аз бих пробвал през "Гъбко" или друга подобна фирма - досега май не ми се е случвало да плащам мита при поръчка от САЩ за Великобритания.

Аз на пратка от 425лв платих 51 паунда ддс ,има някакъв праг на ддс то и се опитвам да разбера какъв е той.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, Ilian359 каза:

100% от пратките биват задържани на митница

Абсолютно невярно. При последната ми покупка за около 2000$ от eBay (два сървъра) - платих ДДС още при покупката (общо 2400$). Пратката беше изпратена с UPS и днес беше доставена в офиса ми. Без митници, обаждания, EORI номера и т.н

В това отношение обаче, ако е DHL - проблемите са безкрайни - въпреки, че всичко е платено се почва звънене по телефона, подписване на декларации, описание на пратката, изискване за EORI, плащане на транзит и т.н. - ако можете да убедите продавача от САЩ да използва UPS за куриер - всичко е лесно и безпроблемно.

Редактирано от cybersimo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Кое е невярно? Ти имаш предвид съвсем друга услуга, която доскоро само DHL осъществяваха и много малко американски търговци предлагаха.

Връзка към мнение

Невярно е, че 100% от пратките се задържат на митница.

А също невярно е, че само DHL я осъществяват. Сега като върна през годините със UPS съм получавал много пъти от САЩ и никога не съм стъпвал на митница. Не помня дали и с FedEx не беше така.

Но с DHL със сигурност има разправии

Връзка към мнение

Дойде ми друга идея на главата. Имам приятелка в Щатите, която може да закупи дрона от Амазон до нейната къща. И от там да ми го прати по USPS. По този начин пак ли трябва да минава през митници? Все едно е подарък за мен.

Връзка към мнение

И на подаръка се плаща ДДС ако е над 150$ (ако не се лъжа за цифрата).

Edit: не се плаща под 45€. В сайта на митниците има доста информация. 

Редактирано от aleksandrina
Връзка към мнение
24 minutes ago, aleksandrina said:

И на подаръка се плаща ДДС ако е над 150$ (ако не се лъжа за цифрата).

Edit: не се плаща под 45€. В сайта на митниците има доста информация. 

Ясно. Много се усложнява значи. Единственият вариант е някой физически да се прибира от там и да ти го донесе с куфара, за да успееш да не плащаш 15-те хиляди такси...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 часа, cybersimo каза:

Невярно е, че 100% от пратките се задържат на митница.

А също невярно е, че само DHL я осъществяват. Сега като върна през годините със UPS съм получавал много пъти от САЩ и никога не съм стъпвал на митница. Не помня дали и с FedEx не беше така.

Но с DHL със сигурност има разправии

С FedEx разправиите са най-големи, представителя им за БГ (Flying Cargo) могат да ти скъсат нервите, а и склада им е забутан - близо е да летището, но не съвсем.

 

Най-доброто е класическата стара поща - USPS, тях ги доставят БГ Пощи - дори и да се ходи до митница е тази до жп гарата, а не до аерогарата и се минава за минути.

Иначе 10 лв за митническа декларация са цени от 2008г. За под 20 не си мърдат пръста. А искат и електронен подпис вече.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.