Прескочи до съдържание

Пратка от САЩ


Препоръчани мнения

Електронния подпис е само, ако си юридическо лице, за еднократни пратки няма нужда. Наскоро описвах мой случай точно с пратка от САЩ, единственото разкарване беше до митницата за да си извадя EORI. Стана веднага. Всичко друго по имейл с DHL и нямах никакви разправии, както и допълнителни плащания. Пратката беше евтина (60 долара), но принципът не би трябвало да е по-различен. 

Връзка към мнение

Наскоро получих пратка от САЩ с UPS. Пристигна директно в пощенския клон на митницата до гарата. 

Показах фактурата за закупуване, изчислиха ми мито и ДДС на гишето, платих ги на другото гише и я освободих за общо няма и 10-15 минути. Без митнически декларации и ЕОРИ.

Организирали са процеса да е бърз и лесен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
6 hours ago, Hollywood said:

Добра цена  🙂

 

image.png.22ea805e3dc0df03f14bca335314575c.png

Това от кой сайт е? 

Гледам сега, че в Али Експрес ще пускат намаление след 4-5 дни. Спарка излиза към 800 лв. Ако идва от Китай пак ли трябва да се разправям с митници? 🙂 

Връзка към мнение

Добре де, аз съм поръчвал неща от интернет, които са идвали от Китай, само че доставката е била до Англия. Тогава не съм ходил до никъде. Пратката директно идва до дома. За там има ли някаква разлика с България? Затова нещо се обърквам. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , t_petkov каза:

Добре де, аз съм поръчвал неща от интернет, които са идвали от Китай, само че доставката е била до Англия. Тогава не съм ходил до никъде. Пратката директно идва до дома. За там има ли някаква разлика с България? Затова нещо се обърквам. 

И аз съм я правил тази врътка през Англия но последният път англичаните ме сурвакаха с 28 процента такса,за това попитах дали някои знае до каква стойност няма такси в UK.В БГ разбрах ,че е до 15е.

Връзка към мнение

Доколкото виждам тук, зависи каква е стойността на пратката, заедно с пощенските разходи. Съответно на дрон, който струва £300 трябва да е 2.5% таксата. Вижда ми се доста малко. Някой, който е купувал толкова скъпи неща да се изкаже от опит как е било 🙂 

едит: трябва да се плати и 20% ддс, което ще оскъпи доста нещата всъщност. 

B9EA5075-FE59-4FFB-ACA1-370A18E23CC2.png

Редактирано от t_petkov
Връзка към мнение
1 hour ago, Божидар said:

Пратка на стойност 425 лв. платих 51,30 паунда 

Ако го сметнеш, излиза около 45 паунда ддс плюс таксата. Може по някакъв друг курс да са го сметнали. 

Връзка към мнение
преди 3 минути , t_petkov каза:

Ако го сметнеш, излиза около 45 паунда ддс плюс таксата. Може по някакъв друг курс да са го сметнали. 

На мойта пратка пишеше, че струва 251$ как са го изчисли ли до 51.30 паунда идея си нямам. 

 

Връзка към мнение
преди 3 часа, t_petkov каза:

Ако идва от Китай пак ли трябва да се разправям с митници? 🙂 

От Китай ги пускат през пръсти. Много рядко ми се е случвало да задържат нещо. Нямам обяснение защо са толкова стриктни само към пратките от САЩ. И така е от много години.

 

Все пак, дронът е голям и е малко вероятно да го пропуснат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В сайта на DJI се порових. Оказа се, че ако си студент, можеш с персоналния ти имейл, с домейна на университета, да си намалиш цената на дрона с 10%. Това, в случая са 50 евро, което не е малко. Дронът с дистанционното ще ми легнат на 900 лв, при цена в България за същото 1100 лв. Искам да питам ако някой знае, отново ли трябва да минава през митници пратката, при положение, че се купува с директна доставка до България? Пояснявам, че отгоре в сайта можеш да избереш подгрупа Европа и държава България. Тоест звучи ми като да не ги пращат от Щатите за цял свят. Някой с опит? 🙂

Връзка към мнение
преди 13 минути , t_petkov каза:

В сайта на DJI се порових. Оказа се, че ако си студент, можеш с персоналния ти имейл, с домейна на университета, да си намалиш цената на дрона с 10%. Това, в случая са 50 евро, което не е малко. Дронът с дистанционното ще ми легнат на 900 лв, при цена в България за същото 1100 лв. Искам да питам ако някой знае, отново ли трябва да минава през митници пратката, при положение, че се купува с директна доставка до България? Пояснявам, че отгоре в сайта можеш да избереш подгрупа Европа и държава България. Тоест звучи ми като да не ги пращат от Щатите за цял свят. Някой с опит? 🙂

Това е само за американски студенти с .edu акаунти. 

Пак ще има мита и ДДС. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
6 minutes ago, cybersimo said:

Това е само за американски студенти с .edu акаунти. 

Пак ще има мита и ДДС. 

Не е само за американски студенти. Имам приятелка в Германия и пробвахме с нейния имейл и стана. Просто като дадеш на артикул и директно ти казва, че пратката ще се изпрати в Германия. Не ти дава друга опция за държава. За съжаление моят университет не предлага имейл, но имам приятели в Софийски университет, които имат такива имейли. И тогава съответно доставката ще е до България.

Връзка към мнение
На 23.08.2018 г. в 21:28, t_petkov каза:

Добре де, аз съм поръчвал неща от интернет, които са идвали от Китай, само че доставката е била до Англия. Тогава не съм ходил до никъде. Пратката директно идва до дома. За там има ли някаква разлика с България? Затова нещо се обърквам. 

Аз непрекъснато поръчвам, какво ли не, от Китай . Ако е дребно и не скъпо, си го насочвам до адреса в Бг.

Получавам го или в пощата, или, направо, пощальонът ми го носи на крака.

Ако е обемно и скъпо, го насочвам през посредник с английски адрес. А те ми го докарват до Бг и не се разправям с глупости.

Веднъж една рокля за стотина долара пристигна на митницата, два дена се разправях -ЕОРИ , меори, фирма по освобождаване - бюрокрацията си я знаем. 

А на какъв принцип, решават кое ще се обмитява и кое не - никой не знае.

Комшийката си поръча за къде 200 долара от ония роботи -прахосмукачки, дето мязат на летяща чиния. Пристигна в пощата, като обикновена пратка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 minute ago, cybersimo said:

В Софийския има ли .edu акаунти?

Нейният не беше също .edu . Тъй като учи в Humboldt Университета в Берлин, имейлът й беше с домейн hu-berlin.de

 

Връзка към мнение
Just now, bad kid said:

Цените им са различни на американската и европейската версия, така че вероятно няма да ви искат допълнително ДДС

Още като избереш от горе вдясно да влезнеш в немската версия, всички цени стават в евро. Затова предположих, че няма да ги пращат от Щатите и съответно ще може да се купи без да минава през митница.

Връзка към мнение

Вероятно си имат магазини по региони, но и цените са доста различни, както е по принцип с техниката в САЩ и Европа

Погледнах Спарк - 499 евра тук срещу 399 долара в Щатите

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Just now, bad kid said:

Вероятно си имат магазини по региони, но и цените са доста различни, както е по принцип с техниката в САЩ и Европа

Погледнах Спарк - 499 евра тук срещу 399 долара в Щатите

Да, определено разликата е от небето до земята, но с educational discount поне цената пада до 450 евро, което е 900 лв. Това е за дрона с дистанционно управление. Същата комбинация в българските сайтове е на цена от 1100 лв. По-нагоре някой беше пуснал сайт за 911 лв, но като го проверих имаше много отрицателни мнения и не ми се рискуваше за такава голяма сума. Затова се интересувам как стои въпроса директно през сайта на DJI.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.