Прескочи до съдържание

Пратка от САЩ


Препоръчани мнения

преди 50 минути , AlexandraKo каза:

А на какъв принцип, решават кое ще се обмитява и кое не - никой не знае.

Комшийката си поръча за къде 200 долара от ония роботи -прахосмукачки, дето мязат на летяща чиния. Пристигна в пощата, като обикновена пратка.

 

 

Гледат дали сумата изписана на пакета надвишава 15$ или дали е повече от 500 гр. Ако едно от двете условия съществува, на 99% я спират. Прахосмукачките, за които говориш идват от складове в Европа и за тях не се дължи ДДС.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Съгласно ЗДДС освободен от ДДС е вносът на стоки (от страни извън ЕС) на стойност до 30 лв. Когато се получават малки пратки с нетърговски характер с изпращач и получател физически лица и получателят не заплаща нищо на изпращача, то освободени от ДДС са до левовата равностойност на 45 евро.

На практика имам усещането, че е чиста случайност за пратки над тази стойност кога ще бъдат обложени в зависимост от куриерската фирма, митницата и т.н.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Само да кажа и един друг начин за намаляване на дрона, който скоро прочетох в една група. Ако имате фирма, която извършва дейност, в която може да се вклчючи дрон(например строителна фирма), можете да кандидатствате за сваляне на ДДС-то. Директно става всичко през сайта на DJI. От там цената на DJI Spark с дистанционното управление, който аз специално гледам става от 499 на 399 вро, което е 800 лв. Мисля, че от там нататък по-надолу няма как да се свали. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
11 hours ago, Ilian359 said:

И като дойдат данъчните и питат къде е дронът? 

Теоретично, според това, което чета на сайта им е, че те не се занимават с фактури и ддс-та, а просто ти дават купон за 20 % отстъпка. Ще разгледам по-подробно.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.