Прескочи до съдържание

Порто и Лисабон за 7 дни


Христиан

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Средата на октомври обмисляме посещение на Португалия. Все още не мога да взема решение как да разпределя дните и да изготвя програмата. Изчетох доста пътеписи и на едни места казват, че за Лисабон стига един уикенд, други казват, че 1 седмица е малко. В началото мислех 4 нощувки в Лисабон и 2 в Порто.

 

Кой от двата града да посетим първо, за да не се разочароваме от другия в последствие? Мислех си за София - Порто - Лисабон - София, с идеята, че уж столицата е по-хубава и по-добре да отидем последно там.

 

Сега след като изчетох пътеписите, се колебая дали да не направим 3 нощувки в Лисабон и 3 в Порто. 

Покрай Лисабон искам да видим дворецът Пена и Кабу да Рока. За Порто нямам никакви идеи, така че може би само там.

 

Предполагам, че времето през октомври ще е доста приятно - нито горещо, нито студено?

 

Не искам да наемаме кола на този етап, така че предвижването ще става с градски транспорт, а между Лисабон и Порто със самолет.

 

Всякакви идеи и предложение са добре дошли. 🙂 

Връзка към коментар

Според мен ги раздели 2 в Порто и 4 в Лисабон, защото докато си в Лисабон трябва да отидеш до Пена, което ще ти вземе повече от половин ден, а може да отидеш и до Cascais.... В самия Лисабон ти трябват може би ден и половина до 2 така, че мисля, че това е оптималния вариант за теб. Навсякъде може да стигнеш бързо, лесно и евтино с влак така, че може да минеш без рент а кар.  Цяла Португалия е прекрасна и е много различно от това, което може да видиш в Европа като цяло... 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

От Лисабон до Порто с влак е три часа, което, уверявам те, е горе-долу толкова продължително, колкото и пътуването със самолет, което ще включва придвижване до едното летище, формалности и висене пред гейта, кратък полет, придвижване от другото летище до града. Влаковете са достатъчно начесто във времето и позволяват гъвкавост, комфортни са, висенето в бюфет-вагона и зяпането на живописни гледки навън е състояние, близко до нирвана, а ако потърсиш още сега билети, можеш да се класираш за най-тънките - по 9 евро.

В Порто можеш да се метнеш на някой круиз нагоре по Douro, за да видиш още живописни гледки. Можеш да съчетаеш круиза с кратко жп-пътуване.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 50 минути , Goal & Boss каза:

От Лисабон до Порто с влак е три часа, което, уверявам те, е горе-долу толкова продължително, колкото и пътуването със самолет, което ще включва придвижване до едното летище, формалности и висене пред гейта, кратък полет, придвижване от другото летище до града. Влаковете са достатъчно начесто във времето и позволяват гъвкавост, комфортни са, висенето в бюфет-вагона и зяпането на живописни гледки навън е състояние, близко до нирвана, а ако потърсиш още сега билети, можеш да се класираш за най-тънките - по 9 евро.

В Порто можеш да се метнеш на някой круиз нагоре по Douro, за да видиш още живописни гледки. Можеш да съчетаеш круиза с кратко жп-пътуване.

Абсолютно съгласна ... стига да не уцелиш стачка на железниците ... като нас .... 😄
Като за първо посещение - 2 дни Порто - 4 дни Лисабон .... въпреки че от позицията на времето пазя по мили спомени от Порто ... по автентичен е ... Лисабон е вече град само за туристи ...

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Ако намериш време за Гимараеш и замъкът там. Най-автентично изглеждащия, който съм виждала. И много хубава централна част на града. Ще вземе половин ден 

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Билетите за самолета може да си ги купиш през www.edreams.de (през небългарско IP с VISA Entropay).

 

image.png.5f70bc257f6ac718a8daa0b5b9b600e5.png

 

Летищата и в двата града са удобно свързани с метро, така че до тях и от тях се стига бързо и удобно до където искаш. Влакът със сигурност е много добра опция, особено ако си настанен някъде около гарите, и/или ако прекъснеш пътуването да разгледаш Коимбра например, но все пак е около 4 часа.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, koliob каза:

Летищата и в двата града са удобно свързани с метро,

Летището в Порто е доста отдалечено и ако се гони първия полет на Раян до Лисабон e почти causa perduta! Първият влак на метрото пристига на летището в 6:46, което ви оставя само 1 час до полета - аз не бих си оставила толкова малко време и да рискувам да изпусна полета, което автоматично означава ползване на такси или UBER. Цената на UBER до летището бешее 25-30€ от централната част на Порто през март, когато проверявахме. Такси вероятно ще струва повече. Ние също планирахме да пътуваме с влака, но прословутият Черен петък миналата година ни снабди с абсолютно безплатни билети за Ryanair, което предреши избора.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В Порто има нощен автобус, който пътува до летището - линия 3М. Тръгва на всеки кръгъл час от Aliados.  Ние го ползвахме - беше без грешка. Малко преди 3М да тръгне към летището, на площада се изсипаха всички останали нощни линии (общо са 12). Според мен разписанието им е направено така, че другите линии да събират народа от целия град и да го возят до Aliados, откъдето пък се заминава за летището. Съответно и разписанията им са съгласувани. Останах очарован.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 22 часа, Jorro каза:

Според мен ги раздели 2 в Порто и 4 в Лисабон, защото докато си в Лисабон трябва да отидеш до Пена, което ще ти вземе повече от половин ден, а може да отидеш и до Cascais.... В самия Лисабон ти трябват може би ден и половина до 2 така, че мисля, че това е оптималния вариант за теб. Навсякъде може да стигнеш бързо, лесно и евтино с влак така, че може да минеш без рент а кар.  Цяла Португалия е прекрасна и е много различно от това, което може да видиш в Европа като цяло... 

 

Cascais е добра идея. Предложиха ни и Costa da Caparica, може би ще отскочим и до там.

 

Засега остава 4 на 2 както казваш и ти. Благодаря ти.

 

преди 21 часа, Goal & Boss каза:

От Лисабон до Порто с влак е три часа, което, уверявам те, е горе-долу толкова продължително, колкото и пътуването със самолет, което ще включва придвижване до едното летище, формалности и висене пред гейта, кратък полет, придвижване от другото летище до града. Влаковете са достатъчно начесто във времето и позволяват гъвкавост, комфортни са, висенето в бюфет-вагона и зяпането на живописни гледки навън е състояние, близко до нирвана, а ако потърсиш още сега билети, можеш да се класираш за най-тънките - по 9 евро.

В Порто можеш да се метнеш на някой круиз нагоре по Douro, за да видиш още живописни гледки. Можеш да съчетаеш круиза с кратко жп-пътуване.

Ще си помисля за вариант с влак, но до колкото погледнах май не са чак толкова евтини колкото казваш. Самолета си е 10 евро в посока на човек.

 

преди 13 часа, Тони каза:

Ако намериш време за Гимараеш и замъкът там. Най-автентично изглеждащия, който съм виждала. И много хубава централна част на града. Ще вземе половин ден 

Замъкът изглежда супер. До там също ли с влак се стига от Порто? 

Връзка към коментар

Само да вмъкна една идея за Брага. Много ми хареса това градче. Близо е до Гимараеш. Може да ги обиколиш и двете за един ден . Ние пътувахме с влак . Базиликата Бомба Жезус ду Монте е уникално красива. Намира се на около 6 км. от Брага. Ползвахме такси, което след това ни закара директно на гарата. Горещо препоръчвам. Ако намерите време да спрете и в Коимбра по пътя между Порто и Лисабон, няма да съжалявате. Обидиш е другото вълшебно място , него можете да направите и от Лисабон. Автобусът пътува около час в посока ...В крайна сметка каквото и да видите, ще искате да се върнете, не знам някой , на който Португалия да не е харесала. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Христиан каза:

Предложете ми хубав район в Лисабон и в Порто, за да запазя там хотел. :smile3:

Бяхме в TURIM Hotel Restoradores -  на 2 крачки от метрото и близо до гара Rosio. Мога да препоръчам както района, така и хотела.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 21.08.2018 г. в 9:34, koliob каза:

Билетите за самолета може да си ги купиш през www.edreams.de (през небългарско IP с VISA Entropay).

 

image.png.5f70bc257f6ac718a8daa0b5b9b600e5.png

 

Летищата и в двата града са удобно свързани с метро, така че до тях и от тях се стига бързо и удобно до където искаш. Влакът със сигурност е много добра опция, особено ако си настанен някъде около гарите, и/или ако прекъснеш пътуването да разгледаш Коимбра например, но все пак е около 4 часа.

 

Докато се наканя май вече няма такива цени. 😞 Най-евтино за дневните полети успявам да сваля до 15 евро (редовни 17.31). Датата е 17 октомври. Хубавото е, че има влак за 9.50 евро/човек. Благодаря на @Goal & Boss за предложението. Ще се почудя още малко и накрая ще взема с влак.

Връзка към коментар

С влак е ОК, не губиш време в придвижване до летището, пък и разглеждаш по пътя. 

Относно районите за спане- в Лисабон бяхме в ниската част на Bairo Alto, на пет минути пеш от метростанция Baisha-Chiado и ни беше много удобно за навсякъде. В Baisha или около Росио също ще ви е удобно. 

За Порто, и аз съм за района на гара Сао Бенто. Ние отседнахме в Casas do teatro - готини студиа и апартаменти с тераса на 5 мин.  пеша от Сао Бенто за около 60 евро на вечер. 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Христиан каза:

 

Докато се наканя май вече няма такива цени. 😞 Най-евтино за дневните полети успявам да сваля до 15 евро (редовни 17.31). Датата е 17 октомври. Хубавото е, че има влак за 9.50 евро/човек. Благодаря на @Goal & Boss за предложението. Ще се почудя още малко и накрая ще взема с влак.

Има си ги ниските цени на 17.10.2018

Screenshot_20180827-024236.png.49b7b80b339e2013499910ff5eb9e628.png

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , Фичо каза:

А колко човека сте?  Вариант за рентакар  Порто-Лисабон разглеждал ли си?

 

Двама сме. Не съм гледал за рентакар. Струва ми се, че при тези цени и за влак и самолет няма смисъл, а и няма да имаме време да останем някъде по пътя.

Връзка към коментар

Аз бих добавила и замъка и градините на Quinta de Regaleira, също в Синтра. Успях да комбинирам този замък,заедно със замъка Pena и Cabo da Roca в 1 ден. За този ден до Синтра и Кабо де Рока, бих предложила да си вземете rent-a car.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Може ли малко повече информация от къде и какво да хванем за Синтра (влак, автобус) и какви са цените. Освен дворецът Пена, какво друго може да видим за 1 ден в този район, което си заслужава?

Връзка към коментар
преди 2 минути , Христиан каза:

Може ли малко повече информация от къде и какво да хванем за Синтра (влак, автобус) и какви са цените. Освен дворецът Пена, какво друго може да видим за 1 ден в този район, което си заслужава?

На 30.03.2018 г. в 8:57, chandni каза:

Ние посетихме Пена, Националния и Монсерат и честно казано Пена беше най-невпечатляващият от трите. Най-много ми хареса Монсерат.

 

Ние хванахме влак от гара Росио - имаше на често. Използвахме Лисабон кард, при която пътуването до Синтра е включено.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.