Прескочи до съдържание

Магеланска инвазия в Бали през Юли 2019


Христиан

Препоръчани мнения

Сим карта може да си поръчате от Клоок. 6 гигабайта за къде 7€. Дават я на летището.

Аз съм си поръчал да ми я донесе утре шофьора дето сме с него 12ГБ за 150к .

Относно изненадата - май съм я проспал...

Имаше уелкъм дринк, някакво освежаващо безалкохолно, менютата бяха специално за случая брандирани за събитието с датата, магнитче дадоха... 

На летището в Денпасар ни посрещнаха с воден салют! Бяха изкарали пожарните да ни чакат пред гейта. Абе, готино беше.

  • Харесвам 13
  • Браво 2
Връзка към коментар

Аз пак не съм в час... някой носи знамето ли??

За мой срам, никой не познах ....

Поне от хората с които сме се запознали на живо по сбирките никой не видях 😞

И на двете ни раници (ръчните) има  ключодържатели occupy windowseat ... ама никой не се закачи...

а как се издържа... сменяш бузката, лява-дясна, лява-дясна... 🙂 после малко разходка, установяваш,че обувките за пресечен терен дето си ги взел един номер по-големи малко ти стягат... разтъпкваш ги... и те, така. 😉

Между другото ТК раздават чехли, чорапи, маски за сън, паста и четки за зъби. Абе, признал съм ги - ларж са! 😉

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

За престоя в Истанбул - ние се разходихме до площад Таксим, 2 часа може да се прекарат без проблем, и пак бяхме 3 часа по-рано на летището. 60 лири отиване и връщане за двама, имахме Истанбулкард, иначе тя е около 6 лири. На самото летище има и много приятни зони за почивка с кресла тип шезлонг.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, chandni каза:

Не е необходимо да са от 2013 (със съмнителните серийни номера... :laugh:) Достатъчно е да са от "новата" емисия, т.е. след 2009 

Obverse_of_the_series_2009_$100_Federal_ю

Ето за сравнение по-старата емисия 2006 - няма синята лента/воден знак и банкнотата е по-жълта, докато емисия 2009 синее (2013 е същата като 2009, затова вероятно не са обърнали внимание, че годината е друга и смятат, че няма по-нова). Портретът в новата емисия не е в овал.

1024px-Usdollar100front.jpg

Оффтопик: снимката на по-новата банкнота, която си показала,  е изключително рядка и колекционерска банкнота, т.нар. Star Bill - вместо буква след серийният номер , има малка звездичка. 

 

http://www.mycurrencycollection.com/reference/star-notes

D5E22802-BBEA-4D23-9C2D-6C8C3E4FD11A.jpeg

 

В ибей има предложения за 1$ стар банкноти с продажна цена от 5$.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , CarpeDiem каза:

За престоя в Истанбул - ние се разходихме до площад Таксим, 2 часа може да се прекарат без проблем, и пак бяхме 3 часа по-рано на летището. 60 лири отиване и връщане за двама, имахме Истанбулкард, иначе тя е около 6 лири. На самото летище има и много приятни зони за почивка с кресла тип шезлонг.

Кой шатъл използвахте? И може ли да се плати с друго освен Истанбулкард?

Връзка към коментар

И аз да потвърдя че полета беше супер,бяха казали за подаръци ама нейсе...силно препоръчвам френското мерло на борда...след третата бутилчица,погледах 67 секунди от един  филм и се събудих за сутрешния траминер с телешко😁

  • Харесвам 2
  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 14 часа, Христиан каза:

Кой шатъл използвахте? И може ли да се плати с друго освен Истанбулкард?

Havaist, лесно се намират и служителите обясняват всичко. Мисля, че и само билети продаваха 18 лири на човек посока, но картата също я продават те.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да добавя за полета, че има WiFi, за 1час 9.99$, 24часа 15$. 10mb безлтатно за miles and smile classic членове , но не можах да го пробвам, защото не си знаех номера на акаунта.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 12 часа, silvia_b каза:

Да добавя за полета, че има WiFi, за 1час 9.99$, 24часа 15$. 10mb безлтатно за miles and smile classic членове , но не можах да го пробвам, защото не си знаех номера на акаунта.

А, аз го пробвах 😉

Номера на акаунта е на бординг паса, ако е въведен към билета.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Klook  функционират перфектно, пак резервирах с тях.

Grab също работи добре.

От утре започваме с туровете, днес само плаж и мързелуване, по-късно ще пробвам масаж.

 

 

IMG_8115.JPG

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Само да си кажа...днес бяхме в BaliZoo.Според мен,към момента, цената за вход  не съответсва на видяното.Платихме цена за билет от около 100 USD за 2 възрастни и 2 деца и още около 20-30 долара за хранене на животни в парка,сладолед,вода и т.н.Половината клетки бяха празни,има ремонт,шоутата с животни не ни впечатлиха.Иначе парка е много красив и хората са супер мили, но може би сега не е точният момент за посещение.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 37 минути , mbuch каза:

Само да си кажа...днес бяхме в BaliZoo.Според мен,към момента, цената за вход  не съответсва на видяното.Платихме цена за билет от около 100 USD за 2 възрастни и 2 деца и още около 20-30 долара за хранене на животни в парка,сладолед,вода и т.н.Половината клетки бяха празни,има ремонт,шоутата с животни не ни впечатлиха.Иначе парка е много красив и хората са супер мили, но може би сега не е точният момент за посещение.

Съгласен съм! От друга страна обаче Bali Bird Park си заслужава на 100%. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз пък имах разправия с таксиметров шофьор. Проверих grab цената от центъра на Убуд до слонският храм. Даде ми я 11к, 4.5 км. Поради липса на Интернет обаче, се пазарих с такси от стоянка да ни закара до там, и да ни върне за 30к. Дойде моментът на плащането и шоферът ми изръси 300к. Е, не. Поспорихме ожесточено с шофьора, че няма как да се съглася и да му платя цена, която е за половин ден с кола, за 1 час от времето му. В края на краищата му оставихме 100к, които той се опита да ни върне, беше обиден и не ги искаше. Оставихме му парите на седалката и слязохме от колата. 

  • Шок 2
Връзка към коментар

В Убуд май искат 50к на км 😀

Днес се наложи да дадем 100к за 2км и малко. Опитахме се да се пазарим, не става. Всички искат толкова и като си тръгнеш , няма проблем . Не те гонят като на пазара. Та си я знаехме цената и се съгласихме. В района на двореца имаше табела, че Uber е забранен, но не разбрах дали в центъра или целия град.

Връзка към коментар
преди 1 час, mbuch каза:

Само да си кажа...днес бяхме в BaliZoo.Според мен,към момента, цената за вход  не съответсва на видяното.Платихме цена за билет от около 100 USD за 2 възрастни и 2 деца и още около 20-30 долара за хранене на животни в парка,сладолед,вода и т.н.Половината клетки бяха празни,има ремонт,шоутата с животни не ни впечатлиха.Иначе парка е много красив и хората са супер мили, но може би сега не е точният момент за посещение.

Аз пък съм със смесени чувства от Bali safari and marine park. Не бях проверила предварително цената и леко замигах на касата. На децата им хареса, на нас също , но сравнявайки с други места с животни, ми струва много скъпо за два часа прекарани вътре.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , silvia_b каза:

В Убуд май искат 50к на км 😀

Днес се наложи да дадем 100к за 2км и малко. Опитахме се да се пазарим, не става. Всички искат толкова и като си тръгнеш , няма проблем . Не те гонят като на пазара. Та си я знаехме цената и се съгласихме. В района на двореца имаше табела, че Uber е забранен, но не разбрах дали в центъра или целия град.

Ужас. 6лв./км си е като копърка на Слънчака 😞

Връзка към коментар
преди 44 минути , Vincent каза:

Ужас. 6лв./км си е като копърка на Слънчака 😞

То и местната бира Bintang в магазина е 35к, но я пием без да се пазарим. А като видях какъв е трафика по пътищата, съм съгласна с всеки "цент" който ще платим за триповете.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
3 hours ago, Миланка said:

То и местната бира Bintang в магазина е 35к, но я пием без да се пазарим. А като видях какъв е трафика по пътищата, съм съгласна с всеки "цент" който ще платим за триповете.

Бирата по баровете и ресторантите е често по-евтина или на същата цена, като в магазина. На някои места е 20-25к (малката). Иначе съветвам да си инсталирате Gojek, често дава по-добри цени от Grab, макар че Grab има функция Grab Rent, с която си наемате автомобил за 4 до 10 часа и ви карат където искате (мисля че беше 270к за 4 часа, за по-дълго време е по-изгодно).

 

В Убуд обаче за жалост не може да се извика онлайн такси.

 

П.С.

Някой може ли да ми каже каква промоция са имали TK, че толкова много хора са взели билети?

 

 

 

Връзка към коментар
преди 19 часа, Alexander каза:

Klook  функционират перфектно, пак резервирах с тях.

Grab също работи добре.

От утре започваме с туровете, днес само плаж и мързелуване, по-късно ще пробвам масаж.

 

 

IMG_8115.JPG

Потвърждавам за Клоок. Вчера ги бях букнал за половин ден тур. На връщане питах шофера да ми препоръча ресторант на плажа в Джимбаран  и освен че ни закара направо там , издейства 10 % отстъпка и ни изчака да се наядем и си ни върна в хотела. Интернета също е ок. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 8 часа, jetlag каза:

 

Някой може ли да ми каже каква промоция са имали TK, че толкова много хора са взели билети?

 

 

 

По-скоро грешка на един от посредниците. В началото на темата се вижда как, редовно влизащите в Магеланци, купиха и подготвиха инвазията. И мен ме сърбяха ръцете, но нямаше как да пътувам през юли.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, jetlag каза:

Бирата по баровете и ресторантите е често по-евтина или на същата цена, като в магазина. На някои места е 20-25к (малката). 

 

 

 

До тук бира под 55- 60к за голяма няма.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря на всеки, споделил информация за своите преживявания! Изключително полезни при бъдещо организиране на пътуване до Бали, ще ни бъдат всички ваши впечатления за забележителности, маршрути, плажове, таксита, шофьори, места за хранене, трафик и въобще всичко, което се сетите, че ви е харесало или не!!! Приятно изкарване!!! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, Цвете said:

До тук бира под 55- 60к за голяма няма.

Това е ок цена, все пак да не забравяме, че голямата е 620мл 😉 Иначе алкохолът е сравнително скъп, факт. Евтината бира е във Филипините - средна цена малко над левче. Но в Бали настаняването, храната, транспорта и масажите са доста евтини, така че като цяло мисля че е страхотна дестинация за нас българите. Жалко, че е толкова далеч и рядко има полети под 1300-1400 лв.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.