Прескочи до съдържание

Магеланска инвазия в Бали през Юли 2019


Христиан

Препоръчани мнения

преди 13 минути , Цвете каза:

Може би за всички е важно да разберем коя валута - долари или евро е по- дабре да се обменя в Бали. Важи ли правилото за емисия след 2004г, нови 100 - доларови банкноти и какъв да е купюра за евро? Благодаря предварително!

Доколкото аз се информирах от разни влогъри, най-добре е доларови банкноти с висок номинал - 50 и 100, защото курса е по-добър за тях.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В края на декември миналата година курса беше :

     1 USD - 14 350

     1 EUR - 16 450 

     1 CHF - 14 525

     1 GBR - 18 175

Преценете кое е изгодно сами. Внимавайте къде сменяте !

 Най - добре е да питате гида си, дали избраното от вас бюро е читаво. Лицензираните бюра ви издават бележка за смяната. Аз сменях 50 доларови банкноти, които не бяха току -що издадени, макар и нови. 

На летището има един чендж, където да си смените остатъка от местна валута, след последни покупки.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На Бaли са едни от най-големите измамници чейнчаджии, които съм виждал през живота си. Масово пишат измамен нереален курс на табелите, пробват се да прилагат трика със щипаните банкноти и т.н.

 

Препоръчвам PT. DIRGAHAYU VALUTA PRIMA - будките им са зелени, надеждни са и повсеместно разпространени. 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 46 минути , Христиан каза:

Доколкото аз се информирах от разни влогъри, най-добре е доларови банкноти с висок номинал - 50 и 100, защото курса е по-добър за тях.

Е  то, в цяла Азия, така менкат.:))))Нали са хитреци:))) Големите купюри, на по - висок курс, колкота са по - малки - на по - нисък. Включително и в Сингапур, за това е по- добре да се носят по 100 и по 50. И да, да са след 2003 година, да не са изтрити, измачкани или с написано по тях.

Като пътуваме  натам, нося само по  100 и пачка по 1 долар за бакшиш. Че техните пари, докат сметна колко да му дам, пък така 1$ , винаги е ОК.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 2 часа, Цвете каза:

Може би за всички е важно да разберем коя валута - долари или евро е по- дабре да се обменя в Бали. Важи ли правилото за емисия след 2004г, нови 100 - доларови банкноти и какъв да е купюра за евро? Благодаря предварително!

За евро не мога да кажа. Не съм сменяла.

За долари по 50 и 100. От новите емисии. Внимавайте с ментетата чейнчове. Помолете гидът или таксиджията да ви закарат до сигурна банка или чейнч.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, T.E.Lawrence каза:

На Бaли са едни от най-големите измамници чейнчаджии, които съм виждал през живота си. Масово пишат измамен нереален курс на табелите, пробват се да прилагат трика със щипаните банкноти и т.н.

 

Препоръчвам PT. DIRGAHAYU VALUTA PRIMA - будките им са зелени, надеждни са и повсеместно разпространени. 

Не е толкова страшна ситуацията, просто трябва да се сменя само в лицензирани чейндж бюра. Те приличат на банки и си имат свои собствени помещения, а не някакво гише в магазин и други подобни. При смяна на валута си носете паспортите, че почти винаги ги искат.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Мислите ли, че е добър вариант от БГ да се обменят левове направо в индон. рупии, вместо веднъж тук да се обменят в долари, после там в рупии?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, dechy каза:

Мислите ли, че е добър вариант от БГ да се обменят левове направо в индон. рупии, вместо веднъж тук да се обменят в долари, после там в рупии?

Да ти кажа, за където и да тръгнем, винаги си вземам от тук, ако има, от съответната валута.Да не се налага, след кацане да се сменя на летището, там, почти винаги е по- неигодно.

Иначе, разликата е малка.

Сега погледнах, ориентировъчно, за 100 долара, Тавекс искат 174,90 лева.

За 174.90— 135,90  Синг.долара

За  100 американски - 135,71 Сингапурски.

 

Има валутни калкулатори, можеш да сметнеш, как е за по- големи суми.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Нещо такова излиза според днешните курсове 🙂

Ако се носи конвертируема валута е една малка идея по-добре да е евро. При 2 000 лева бихме получили малко над 314К рупии по-малко тук, от колкото в Бали, което е около към 39 лева. Разбира се всичко е относително, защото курсовете на място там може да не са съвсем като тези по сайтовете😃

 

centralkutabali.com Buy
USD 13 925
EURO 15 725
   
Един чейндж в София Sell in BGN
1 USD 1.74
1 EUR 1.958
1 IDR 0.000127

 

Ако си купим рупии тук или EUR/USD и после рупии там:

BGN USD EUR IDR
127     1 000 000
127 72.99   1 016 365
127   64.86 1 019 957
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте,

 

Вече и нашата програма е готова, хотелите букнати, Буда беше много мил и отзивчив 🙂 

 

Искам да ви питам: вие какви застраховки и къде ще ги правите за периода на пътуването? Досега сме пътували само из Европа и честно казано не съм си правила никога застраховка, но този път няма как без 😄 

Връзка към коментар
Дани Магелани

До преди 2-3 години си правех годишна травел застраховка мултитрип.

Сега преди всяко пътуване, извън Европа, правя он лайн на Generali помощ при пътуване с допълнителните им опции.

Имам и застраховка от Дайнерс.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз мисля да правя онлайн застраховка на Дженерали. С какво покритие ще правите?

 

И друго да питам - никой ли няма да ходи на Комодо?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз така и не открих български застраховател с някакво по-солидно покритие. Да не дава Господ да ти се налага, ама ако е нещо наистина сериозно, с тия 100 хиляди заникъде... 

Правя при номадите за всяко пътуване. Обаче последно нямаха възможност да се добавят дни и пердашеха все на цели седмици...

Седмица при тях за двама е 56€ без лимит за медицински, или ~~50€ с 3.5 млн паунда лимит.

Чукам да дърво да не срещем мечка, но плащам като поп...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Има нещо, което ме смущава в политиката на Номадите:

   
 

This policy has an excess as shown on the Summary of Cover which will be deducted in the event of a claim under certain sections. Where applicable, the excess will be deducted from your claim before we pay you. If your combined expenses for any one event are less than the excess, we will not reimburse you. The excess is applied per person insured, per insured event as follows:

Cover section Excess amount

Emergency Medical & Dental Expenses Overseas.

€70

 

 

т.е.  тази застраховка не е подходяща за по-малки и нескъпи застрахователни събития, а само ако не дай си боже се наложат по-скъпоструващи  процедури.

Връзка към коментар
преди 14 минути , dechy каза:

Има нещо, което ме смущава в политиката на Номадите:

   
 

This policy has an excess as shown on the Summary of Cover which will be deducted in the event of a claim under certain sections. Where applicable, the excess will be deducted from your claim before we pay you. If your combined expenses for any one event are less than the excess, we will not reimburse you. The excess is applied per person insured, per insured event as follows:

Cover section Excess amount

Emergency Medical & Dental Expenses Overseas.

€70

 

 

т.е.  тази застраховка не е подходяща за по-малки и нескъпи застрахователни събития, а само ако не дай си боже се наложат по-скъпоструващи  процедури.

Абсолютно!

Връзка към коментар

Защо всички се натискат да обменят в бюра, на Бали няма ли банки? Аз в Индонезия не съм стъпвал в чейндж-бюро. От банките най-добри курсове даваха Danamon и Mandiri. Обикновено към Азия нося доларови стотачки, чисто нови.

Връзка към коментар
На 12.06.2019 г. в 14:45, bonboneva каза:

За съжаление не съм в групата за юли тази година. Планирам Сингапур + Бали през февруари-март 2020 и ми е интересно всичко ?

На мен  също .Интересувам се от всичко - климат ( кога вали ? ) , цени , архитектура , автентичност на о. Бали , малко плаж .............ами всичко (не съм капризна и съм на 55 години т.е била съм на пионерски лагери , в някои спяхме по 12 деца в стая )

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, silvia_b каза:

А революта не върви ли на Бали?

И на нас Буда ни организира триповете, само че с човек от неговия тим 🙂

И аз съм така, преди седмица се разбрах с него и направихме програмата.

Връзка към коментар
преди 12 минути , Alexander каза:

И аз съм така, преди седмица се разбрах с него и направихме програмата.

 

Вече започвам да се притеснявам да не ми изпрати и на мен някой негов човек. 🤣

Връзка към коментар
2 hours ago, Христиан said:

 

Вече започвам да се притеснявам да не ми изпрати и на мен някой негов човек. 🤣

А ти какво си представяш, че ще се клонира ли? 🤣

Той са покрай тая инвазия сигурно е наел родата си до 9то коляно... 

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 39 минути , Jorro каза:

А ти какво си представяш, че ще се клонира ли? 🤣

Той са покрай тая инвазия сигурно е наел родата си до 9то коляно... 

Представям си да е само той като цяло, пък ако ще и да се клонира. Все пак това ни е уговорката от преди повече от половин година. 🙂

Връзка към коментар

Аз сигурно съм единственият човек, на който Буда отказа и то преди няколко месеца. Явно съм доста претенциозна и искаща да види много неща за малко дни...Отначало ми беше дал цени, после каза, че бил ангажиран в този период. Ама аз не съм нахалствала и не мисля, че е единствен и неповторим. А и е доста разглезен вече от толкова внимание и клиенти.

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 43 минути , Христиан каза:

Представям си да е само той като цяло, пък ако ще и да се клонира. Все пак това ни е уговорката от преди повече от половин година. 🙂

Признавам си, че ми присветна веднага и го контакнах секунди след като билетите станаха факт и тогава беше напълно свободен за датите. Май бях първи или един от първите- не се състезавам 🙂 Тъй като вече съм правил турове с него реших, че трябва да се оттегля и да наема друг. Имах вътрешно чувство, а и усетих, че при него, а и предполагам при Петя пазарната логика ще надделее и ще вдигнат цените. Все пак го препоръчвам и се радвам, че "зайците" в Бали ще попаднат в сигурни ръце.  Моля приемете последното изречение с чувство за хумор. Аз лично ще се раздам доста и в Гилитата този път. Пожелавам на всички много позитивни и хубави моменти 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.