Прескочи до съдържание

Магеланска инвазия в Бали през Юли 2019


Христиан

Препоръчани мнения

2 ч. по-рано бяхме. Мен ме е яд, че на гишето не попитах за местата, а ги погледнах чак като ни подадоха бордните карти. Даже тогава реших, че може да са сменили самолета с по-малък със седалки 2х2 и не се върнах...

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 34 минути , CarpeDiem каза:

Благодаря, ще се радвам да се включи и някой,който не е имал предварително избрани места.Колко по-рано бяхте на летището?

Ние бяхме 3 часа по-рано, за да има време за салона. 😂

Връзка към коментар
преди 2 часа, mbuch каза:

Утре пренасяме кервана в тази посока.Ако имаш друго полезно инфо за Uluwatu area ще съм ти благодарен!

Ако имате време, близо до Uluwatu се намира Garuda Wisnu Kencana. Води се cultural park. В него най-интересното са танцовите изпълнения, които текат почти постоянно на различни места в парка. Основно са в амфитеатъра, но има и по откритите пространства, т.нар. plaza. Последен в програмата, в 1830 мисля че беше, е Kecak, който обаче е леко украсен с тематичните за парка Garuda (свещена птица за индонезийците) и Wisnu (бог Вишну). През деня са традиционни танци, с музикален съпровод в живо изпълнение, който е не по-малко магнетичен от самите танци. GWK има сайт, там може да се види програмата на танците. В допълнение имат анимационни прожекции за деца, пак по темата на парка (Garuda Wisnu), със субтитри на английски. Тоест децата ще зяпат картинките :grin: Но си е интересно де, аз също го изгледах без възражения. Има и няколко статуи в парка, като гвоздеят на цялото това нещо всъщност е най-голямата от тях, която изобразява кого? Правилно - Wisnu и Garuda :grin: И като казвам „голяма“, не си представяй МОЧА в София. Развихри въображението си и качи Христос от Рио върху Статуята на свободата, за да добиеш представа за размера. Освен всичко друго, този размер означава и че няма как да не забележите GWK отвън, ако решите да го посетите.

Входните билети за парка на касата са по 125 000. Онлайн от сайта са по 110 000. Има специална каса, на която се показва баркодът, издаден при онлайн-плащането, след което ви връчват билетите. Да не забравя - за посещение на статуята се плаща допълнително по 200 000 на човек.

 

zGK0r2kX5Go8xbSokMFzFuJxP-YdwCyaA9aqfLmDoxc.png.db540d3e5f9bc36b0432109b60c3e3d0.png

(източник: Reddit)

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Който иска по-сериозна кръчма в Убуд препоръчвам с две ръце тази.

Ibu Rai Bar & Restaurant

 

нашата сметка за 4 човека за 3 пъти октопод на скара, 1 калмари, 4 основни, телешко, риба, патка и морски микс, три десерта и по едно пиене бира, чаша вино  за 1милион и 70к или към 33-34 лв на човек.

храната и обстановката е почти  за гурме.

 

IMG_8755.JPG

IMG_8764.JPG

IMG_8765.JPG

IMG_8766.JPG

IMG_8767.JPG

IMG_8772.JPG

IMG_8774.JPG

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
На 22.07.2019 г. в 23:24, Цвете каза:

Драган фрут купувам от супермаркет по 3500 килограма.

F26EF9A4-6145-4695-8015-3CDD8F504D1F.thumb.jpeg.9b808a3245b8b8d91ccded42afdffce8.jpeg

Добре де, напишете в кой район на Санур са тези заведения. Тази вечер минахме оиловината улица и подобни не видях. 

3 дена си мислех, че са ме излъгали яко на пазара в Нуса Пенида като дадох 30к/кг за драконовия плод понеже видях твоето мнение след това.

Днес в голям супермаркет видях и аз тази цена и награбих 6 бр, както и друго неща. След като се прибрах видях обаче някакви големи цифри на етикета и се оказа, че тази цена е за 100гр, пише го долу в дясно, добре че снимах табелката.

Или на пазара 30к/кг е било нормална цена, ще спя спокойно.

 

IMG_8734.thumb.JPG.0ac0c6e0f2ad915147db930b8cce7368.JPG

 

Най-евтина е папаята по 10к/кг.

 

IMG_8733.JPG.6ccdeb67ea355612fbb5a9e5fca06c0d.JPG

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 2 часа, Alexander каза:

3 дена си мислех, че са ме излъгали яко на пазара в Нуса Пенида като дадох 30к/кг за драконовия плод понеже видях твоето мнение след това.

Днес в голям супермаркет видях и аз тази цена и награбих 6 бр, както и друго неща. След като се прибрах видях обаче някакви големи цифри на етикета и се оказа, че тази цена е за 100гр, пише го долу в дясно, добре че снимах табелката.

Или на пазара 30к/кг е било нормална цена, ще спя спокойно.

 

IMG_8734.thumb.JPG.0ac0c6e0f2ad915147db930b8cce7368.JPG

 

Най-евтина е папаята по 10к/кг.

 

IMG_8733.JPG.6ccdeb67ea355612fbb5a9e5fca06c0d.JPG

 

Цена за 100гр се среща на доста места, така, че внимавайте. Има неща безумно евтини и човек се подвежда, че всичко е евтино. Реалността е различна.

Връзка към коментар
преди 3 часа, Христиан каза:

Само на мен ли нито един плод, който опитах на този остров не ми хареса? Дори динята беше ужасна... 

Някои от плодовете там не са точно това, което очакваме, специално ананасите изобщо не бяха сладки... Пробвай маракуя например 🙂

Връзка към коментар
преди 5 часа, Дани Магелани каза:

Цена за 100гр се среща на доста места, така, че внимавайте. Има неща безумно евтини и човек се подвежда, че всичко е евтино. Реалността е различна.

Не че 3-4лв за разни интересни плодове е много, а някои и надолу.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, Alexander каза:

3 дена си мислех, че са ме излъгали яко на пазара в Нуса Пенида като дадох 30к/кг за драконовия плод понеже видях твоето мнение след това.

Днес в голям супермаркет видях и аз тази цена и награбих 6 бр, както и друго неща. След като се прибрах видях обаче някакви големи цифри на етикета и се оказа, че тази цена е за 100гр, пише го долу в дясно, добре че снимах табелката.

Или на пазара 30к/кг е било нормална цена, ще спя спокойно.

 

IMG_8734.thumb.JPG.0ac0c6e0f2ad915147db930b8cce7368.JPG

 

Най-евтина е папаята по 10к/кг.

 

IMG_8733.JPG.6ccdeb67ea355612fbb5a9e5fca06c0d.JPG

 

Ние си взимахме папаята по 5000 за кг - от Санур и от Нуса Пенида, но беше от сергии...

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 3 часа, Alexander каза:

Не че 3-4лв за разни интересни плодове е много, а някои и надолу.

 

Аз купувах  от всичко , което намерах, като интересен плод  по килограм или половин и не ми беше скъпо, но от сергии.

Връзка към коментар
преди 8 часа, Carrie каза:

Някои от плодовете там не са точно това, което очакваме, специално ананасите изобщо не бяха сладки... Пробвай маракуя например 🙂

Пробвах... Тази в България ми харесва повече. 

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 15 часа, Христиан каза:

Само на мен ли нито един плод, който опитах на този остров не ми хареса? Дори динята беше ужасна... 

За първи път пробвах Jack fruit и доста ми хареса. Беше 10К тарелката, днес ми искаха 30К за същата.

Папаята също бива, но някои наистина са малко безвкусни като за расли тук.

20190727_105256.jpg

Връзка към коментар

Преди да тръгнем онзи ден от Бали, посетихме Мънки форест. Имахме малък инцидент - още преди да влезем, един маймун нападна мъжа ми, тъй като носеше шише с минерална вода. Оказа се, че не трябва. Охраната му каза да го хвърли на маймуната и да не се опитва да си го задържи. Доста злобни същества са маймуните - нашата проби шишето и се сби с едно куче за него. В кратката схватка маймуната одраска леко мъжа ми и ходихме в офиса за първа помощ да го промият. Дадоха му антисептик и за след това. Драскотината слава богу е само повърхностна.

След това, при обиколката, друга маймуна скочи на гърба на едно момиче с раница и се опита да я отвори, но тя беше със заключени ципове. Доста време седя на гърба ѝ. Оказа се, че правилното поведение в случая е да върви бавно, без да тича и крещи. Нямаше охрана наоколо, само няколко човека посетители, които даваха съвети. След известно време маймуната се махна.

На един от входовете правилата са описани по-подробно, мисля че вход 2. На другите места са обяснени с картинки, но не чак толкова подробно.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Vincent каза:

За първи път пробвах Jack fruit и доста ми хареса. 

20190727_105256.jpg

Именно! 👍👍👌

преди 2 часа, dechy каза:

Доста злобни същества са маймуните

Ами да - нали са човекоподобни 😂

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар

@Goal & Boss Благодарско за съвета!Да спомена и  още две места ,които посетихме днес , и където много се забавлявахме с децата.Билетите през Traveloka са на половин цена така че това прави нещата още по-привлекателни.

 

 

20190728_202703.jpg

20190728_112730.jpg

20190728_143710.jpg

20190728_145052.jpg

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Ако някой още има свободно време може да отскочи за шнорхелинг на Нуса Лембонган. Днес бяхме и го препоръчвам с 2 ръце. Заведоха ни на 3 места : wall point и mangrove point - много корали и много разноцветни риби и едно по - дълбоко място със силно течение (лодката кара след хората). Там имаше много големи тумбести риби, може би метър дълги. После обяд и кратка разходка из острова ( возене по 10 - 15 м на посока в открита джипка). Имаше и 1 час за релакс на dream beach. 

След коментарите тук кенселирах дундуркането на Нуса Пенида и ще ходим пак там утре, но само за шнорхелинг с надеждата да видим Манти 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 28.07.2019 г. в 12:18, dechy каза:

Преди да тръгнем онзи ден от Бали, посетихме Мънки форест. Имахме малък инцидент - още преди да влезем, един маймун нападна мъжа ми, тъй като носеше шише с минерална вода. Оказа се, че не трябва. Охраната му каза да го хвърли на маймуната и да не се опитва да си го задържи. Доста злобни същества са маймуните - нашата проби шишето и се сби с едно куче за него. В кратката схватка маймуната одраска леко мъжа ми и ходихме в офиса за първа помощ да го промият. Дадоха му антисептик и за след това. Драскотината слава богу е само повърхностна.

След това, при обиколката, друга маймуна скочи на гърба на едно момиче с раница и се опита да я отвори, но тя беше със заключени ципове. Доста време седя на гърба ѝ. Оказа се, че правилното поведение в случая е да върви бавно, без да тича и крещи. Нямаше охрана наоколо, само няколко човека посетители, които даваха съвети. След известно време маймуната се махна.

На един от входовете правилата са описани по-подробно, мисля че вход 2. На другите места са обяснени с картинки, но не чак толкова подробно.

Това е може би най-обсъжданото нещо и в интернет, и в този форум какво не трябва да се прави там. Имаме даже цяла тема ухапване от маймуна. 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Чела съм някои неща в нета, специално тази тема не. Преживяванията на Линдт помня също. Имала съм и срещи с маймуни в други краища на света, но тези печелят приза за най-нахални.

Маймуната с нашето шише

P7261185.thumb.JPG.7f7ad48f10574fafba6a40e3953af059.JPG

И върху раницата на момичето

 

P7261242.thumb.JPG.e348a81715fd81fda90ebc11f8668eba.JPG

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Понякога агресивността зависи и  от моментното им състояние (като например след буря), заплаха към малките... иначе навсякъде крадат малко или много и най-добре да нямаш висящи части по теб. 🙂 

 

Има и хард вариант, някъде пазачите ги обучават да ти крадат неща нарочно и после "великодушно" ти ги връщат и очакват бакшиш за това. 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.