Прескочи до съдържание

Тоскана с кола, май 2019


Гост

Препоръчани мнения

И след един дълъг уикенд в Кралството, и след още по-дълъг в Ирландия се оказа, че съм спечелила @Василена и тя ми напомни за уговорката ни за Тоскана.

Което ме очарова - и тази сериозност ме мотивира да изкълва всичко за Тоскана във форума, а то е много! Май само с Вася не сме ходили там 🤔

Което ми помогна да съставя една доста... хм... амбициозна, но и лежерна програма. Тази комбинация само в Италия я правя 🙂 

И после Вася много хареса - и решихме: почваме да събираме стотинки в касичката :grin:

Което преправи теоретичните ми планове, прати Китай за друга година и засега Тоскана сериозно и реално се настани в пролетните ни планове... 

 

Бих искала да ви помоля за мнение за програмата - не влизам в детайли за момента, само искам да поставя опорните точки, за да резервирам най-инфарктните нощувки.  Много от моите приятели са изкълвали Тоскана. Ще разчитам и на вас, и на всеки, който реши да даде рамо за тази известна, скъпа и изключително очарователна дестинация. Детайлни въпроси - догодина... 

Благодаря!

 

Date

Activity

Разстояние

Нощувка

 

 

 

23-Май,
Четвъртък

Полет Мадрид - Пиза

 

09:50MAD Madrid
12:05PSA Pisa

Полет Лондон - Пиза

 

08:45LGW London Gatwick
11:55PSA Pisa

Кола под наем - разходка в Пиза - Лука

20 км.

Лука
Il Linchetto

24-Май,
Петък

Лука – Montecatini Terme – Pistoia – Прато - Fiesole– Флоренция

100 км

Флоренция
Хотел Бавария - засега

25-Май,
Събота

Флоренция

Пеша

Флоренция
Хотел Бавария - засега

26-Май,
Неделя

Флоренция

Пеша

Флоренция
Хотел Бавария - засега

27-Май,
Понеделник

Florence - Strada In Chianti - Castello Vicchiomaggio - Castello di Verrazzano - Greve in Chianti - Osteria di Passignano – Vignamaggio - Castellina in Chianti - Fattoria Il Colombaio

100 км

Monteriggioni
Fattoria Il Colombaio - нощувка във ферма

28-Май,
Вторник

Castello di Brolio - Meleto - Badia a - Coltibuono -  Gaiole In Chianti  - Corsignano - Vagliagli - Radda in Chianti - Panzano - Castellina in Chianti - Str. dei Selvolini

110 км

Monteriggioni
Fattoria Il Colombaio - нощувка във ферма

29-Май,
Сряда

San Gimignano- Volterra- Colle di Val D'elsa- Monteriggioni

100 км

Monteriggioni
Fattoria Il Colombaio - нощувка във ферма

30-Май,
Четвъртък

Сиена - един цял ден

40 км

Monteriggioni
Fattoria Il Colombaio - нощувка във ферма

31-Май,
Петък

Monte San Savino - Lucignano - Кортона - Castello di Brolio - Gargonza

150 км

Montepulciano
B&B L'Agnolo Di Caroti Cinzia

1 Юни,
Събота

Pienza - Мontalcino - Bagno Vignoni - Sarteano - Chiusi

150 км

Montepulciano
B&B L'Agnolo Di Caroti Cinzia

 

2 Юни, Неделя

Montepulciano - Pisa

190 км

Pisa - Las Palmas
Pisa - London

Pisa - Las Palmas

 

12:45PSA Pisa
16:20LPA Gran Canaria Las Palmas

Pisa - London

 

12:40PSA Pisa
14:05LHR London Heathrow

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Чудна програма!

Ще следя реализацията с интерес!

Ха ха ха - и ще се изказвам, където имам какво да кажа де. :laugh:

 

Лука - бих доближила малко хотела до старият град. :wink: 

Флоренция - добро е мястото на хотела - надявам се, че ще има къде да паркирате колата?

 

ПП Как пък полетите ви почти по едно и също време бреееееее!!! :grin: 

Връзка към мнение

Благодаря, @Mary! Надявам се и преди реализацията да се изказваш ❤️

 

Хотелите ги търся с паркинги - или опция за паркинги, но изненади винаги са възможни в онази част на света 🙂

 

Ще погледна пак Лука, благодаря! 

 

За полетите - нали знаеш, че съм талант :grin:

Връзка към мнение

Rainy, според мен на моменти ти е доста натоварена програмата. Бих препоръчала малко по-лежерно пътуване из Тоскана. Региона си го носи 😉 . Щом ще ходите до Монтекатини Терме, задължително се качете до Монтекатини Алто. Заслужава си. Едно от най-приятните места в северна Тоскана, които посетих. Също от опит бих препоръчала малко повече време да отделите на Лука. Не е за 2 часа (както казват много хора), за много повече е! Приказно градче е! За информация, част от интересните църкви в Лука работят до 17:00. Ние не го знаехме и така изтървахме главната им катедрала. Бяхме я оставили за последния ден и така и не успяхме да я разгледаме. Подкрепям и за хотел, ако не в стария град, то в близост. 
Имай в предвид също и че в този район се кара наистина бавно. Аз не го вярвах, докато не се убедих сама. Път от 100 км може да отнеме наистина 2 часа и отгоре.
Но все пак интензитета на разглеждане си зависи от стила и темпото на обикаляне на всеки един човек.

П.П. и на мен ми се доходи мнооого пак на там, тооолкова много остана за виждане 🙂  !

Редактирано от gery_2431
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е то като има 10 селца в един ден, идеята е да се мине през тях с малко спиране за снимки, мисля

Иначе няма да стане.

Шегувам се, приходи ми се в Тоскана просто

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Да споделя моят план за Тоскана, който е с начална дата 15.09.2018 (т.е.  след един ден ;) )

- Пътуваме до Пиза с Ryanair - 2 нощувки 

- с влак до Флоренция и взимане на кола под наем и пътуване до Сиена - "база" за 5 нощувки

- връщане във Флоренция (и на колата) - 4 нощувки

- пътуване с влак до Болоня

- отпътуване эа Бг с Wizz.

 

След връщане ще споделя!

 

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте. Имам е и ние планирана една Тоскана Април ( около Великден). Имаме следната програма, като ще раздавам, ако споделите информация и препоръки за нощувка в упоменатите по-долу места, забележителности за разглеждане и места за хапване, както и съвети за придвижване. 

 

24-ти - Кацане в Болония късно вечерта ( около 21.30) - нощувка в хотел на летището

25-ти - Отпътуване сутринта с автобус от летището директно за Флоренция. 

25-ти - Разглеждане на Флоренция ( основни забележителности) и настаняване в хотел

26-ти - Разглеждане на Флоренция и наем на кола - отпътуване на юг към Кианти и района.  Настаняване в района на Сан Джиминяно, нощувка и вечерна разходка из градчето. 

27-ти - Пътуване  с колата до Пиза и Лука, вечерта връщане в същия хотел. 

28-ми - Пътуване и разглеждане с колата до Сиена и връщане в същия хотел. 

29-ти - Връщане във Флоренция, връщане на рент а кар, отпътуване с влак до Болония, кратка разходка в града и вечерта отпътуване за България. 

 

Предварително благодаря на всички, които ще се включат. 

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Относно пътуването из Тоскана ще споделя накратко каква беше нашата програма:

1 ден - пристигане в Пиза (късно вечерта) - нощувка

2 ден - разглеждане на Пиза (много ми хареса) и отидохме с влак до Лука. Разглеждане на Лука. Връщане в Пиза и нощувка.

3 ден - с влак до Флоренция. Вземане на рент-а кар и по пътя Strada In Chianti  с леки отбивки във винарни пристигнехме в Сиена. Имахме 5 нощувки в апартамент с възможност за паркиране. Всеки ден си избирахме къде да ходим, като един ден си отделихме за Сиена.

8 ден - обратно във Флоренция и връщане на колата. Четири нощувки във Флоренция.

12 ден - отпътуване до Болоня. Малка разходка из града и около 18ч потеглихме към летището

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ох, @Rainy, как все ги мислиш такива програми.... шапки долу! 🙂 Моите 5 скромни стотинки са за нощувка в Сан Джиминяно и по-конкретно тук. На десетина минути пеша по панорамна пътечка до самото градче, с гледка към него и тусканските полета, залез и ... кеф кеф кеф. Самите домакини са много любезни, приготвят домашна закуска с продукти от тяхната си градина за скромните 5 евро, а ще си оближеш пръстите. Имат си и безплатен паркинг. А пък няма да ти кажа къде е най-добрия сладолед в света. 😉 

Връзка към мнение
преди 59 минути , oli_mali каза:

Ох, @Rainy, как все ги мислиш такива програми.... шапки долу! 🙂 Моите 5 скромни стотинки са за нощувка в Сан Джиминяно и по-конкретно тук. На десетина минути пеша по панорамна пътечка до самото градче, с гледка към него и тусканските полета, залез и ... кеф кеф кеф. Самите домакини са много любезни, приготвят домашна закуска с продукти от тяхната си градина за скромните 5 евро, а ще си оближеш пръстите. Имат си и безплатен паркинг. А пък няма да ти кажа къде е най-добрия сладолед в света. 😉 

Благодаря ти! Тук наперих гребен 😄 😄 😄 

Признавам, че бях изключително претенциозна -  както обикновено, като исках атмосфера, качество и ниска цена 😄 

Затова много отрано направих програмата. И да отседнем и във ферма...

 

Искрено се надявам да ни е много хубаво с @Василена

 

Ето това са нашите нощувки, като ще покрием всичко от програмата.

 

Pisa Casa San Tommaso

Lucca Stella       

Florence  Hotel Bavaria

Monteriggioni Agriturismo il Colombaio B&B

Montepulciano B&B L'Agnolo Di Caroti Cinzia

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте.

 

Нашето вълшебно скитане с @Василенав Тоскана е на прага ни и бих искала да помоля за малко помощ/мнения.

 

След като се надскочих малко в моите предвиждания за Ирландия – лакомията ми е диагноза и не е за първи път, обещах на моята спътничка да разбера дали имам реални очаквания за маршрутите ни в Тоскана. И ако нямам, моля да ме посъветвате кое не бива да пропускаме, и с кое можем да направим компромис.

 

Въпросът е само за маршрутите с кола, останалите питанки ще са отделно. Подчертала съм (bold в лилаво) местата, за които питам. За по-специалните места, където съм отделила по един-два дни като Лука, Сиена и Флоренция, ще разпитам отделно.

 

·       Един ден (100 км): Лука – Montecatini Terme – Pistoia – Prato - Fiesole– Флоренция

 

·       Един ден (100 км): Florence - Strada In Chianti - Castello Vicchiomaggio - Castello di Verrazzano - Greve in Chianti - Osteria di Passignano – Vignamaggio - Castellina in Chianti - Fattoria Il Colombaio (ферма за нощувка)

 

·       Един ден (100 км): Fattoria Il Colombaio - Castello di Brolio - Meleto - Badia a - Coltibuono - Gaiole In Chianti  - Corsignano - Vagliagli - Radda in Chianti - Panzano - Castellina in Chianti - Str. dei Selvolini - Fattoria Il Colombaio (ферма за нощувка)

 

·       Един ден (100 км): Fattoria Il Colombaio - San Gimignano- Volterra- Colle di Val D'elsa- Monteriggioni (нощувка)

 

·       Един ден (100 км): Monteriggioni - Monte San Savino - Lucignano - Кортона - Castello di Brolio – Gargonza Montepulciano (нощувка)

 

·       Един ден (100 км): Montepulciano - Pienza - Мontalcino - Bagno Vignoni - Sarteano – Chiusi - Montepulciano

 

Аз обичайно получавам много малко коментари на въпросите си. Надявам се в случая да не е така - Тоскана е една от най-посещаваните дестинации във форума. 

 

Благодаря!

Връзка към мнение

San Gimignano- Volterra- Colledi Val D'elsa

 

Това е възможно, най- впечатляващ е Сан Джиминяно. 

Минавала съм част от другите маршрути, но не така подробно и не мога да се изкажа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Цвете каза:

San Gimignano- Volterra- Colledi Val D'elsa

 

Това е възможно, най- впечатляващ е Сан Джиминяно. 

Минавала съм част от другите маршрути, но не така подробно и не мога да се изкажа.

Много ти благодаря! Точно това искам: това е възможно/невъможно; най-впечатляващо/не впечатляващо е... 

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 17 минути , aleksandrina каза:

Пиза не отпада, нали? Че не я виждам в програмата. 🙂

За голямата програма ли питаш? Не, не отпада. Най-отгоре е, дори ще има една идея повече време. Това казах - че ще има и други въпроси.

Просто в случая въпросът е друг 🙂 Това са отсечките с кола. 

Благодаря.

Връзка към мнение

@Гост набележи си предварително паркинги където може, за да прецениш какво време ще отнеме оставянето на колата и влизането в градчетата

 

разстоянията като километри не изглеждат супер много, но именно паркирането и влизането зад стените губи време, и съответно после връщането до колата; но може в по-малките населени места, които си посочила, да не е така

 

моите спомени са, че сутрин тръгвахме към девет и половина пак така от една вила, разположена в средата между Сан Джиминяно, Сиена и Волтера, към 11 стигахме съответния град, включително паркирането, и преди пет следобед не сме успявали да свършим с лежерна обиколка и един обяд, но пък ти имаш друго темпо и вероятно ще успееш да видиш много повече места 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , antea каза:

@Гост набележи си предварително паркинги където може, за да прецениш какво време ще отнеме оставянето на колата...🙂

Задължително! Благодаря за напомнянето. Аз и другаде така правя, ама лоша преценка правя понякога от непознаване на конкретиката. И ако някой от споменатите маршрути е нереален (иначе 100 км са ясни, но ние не сме там да шофирам само), то по-добре да знаем предварително кое да изключим... 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Гост каза:

      Един ден (100 км): Лука – Montecatini Terme – Pistoia – Prato - Fiesole

И това е възможно. Гледките от Фиозеле са чудни.

На мен ми е полезно приложение Parkopedia за намиране на паркинг.

За Сан Джиминяно по- лесно се намира място от “горната страна”  на града. 

В Граве ин Кианти съм паркирала извън центъра на голям паркинг, безплатен. За жалост координати не мога да възпроизведа.

Връзка към мнение

ами личното ми мнение е, че 100 километра дневно в този район са много, от гледна точка на това, че няма как градчета и селца, които са близко едно до друго да са много различни, и като архитектура и като атмосфера, като естествено може и да не съм права - не съм ги разглеждала и проучвала подробно,  из Тоскана посетихме само най-известните и популярни места, а района на Кианти - само пътем на връщане от Флоренция, та оттам е и субективното ми впечатление, че няма да пропуснеш уникална природа или атмосфера ако минеш само през 2 градчета вместо през 4-5, а по-скоро ще си осигуриш време за по-качествено разглеждане

 

иначе я разбирам отлично "лакомията' ти и стискам палци да я задоволиш изцяло :)) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Е, неее... Дай го по-спокойно де, това е Тоскана! Виж по-малко, но му се наслади максимално. Щото, накрая знаеш ли какво ще стане?  Каша в главата ти - кое къде беше, какво беше, как беше. Ако искаш да усетиш Тоскана - по две градчета на ден. По половин ден за всяко. Разходи се из там спокойно, седни на някоя тераса с гледки, накефи се. И заедно с това пий кафе, ближи джелато; пий вино, яж сирене, месо-салами.
Тоскана не е място за препускане.  

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Преди 1 час, Гост каза:

Здравейте.

 

Нашето вълшебно скитане с @Василенав Тоскана е на прага ни и бих искала да помоля за малко помощ/мнения.

  

 След като се надскочих малко в моите предвиждания за Ирландия – лакомията ми е диагноза и не е за първи път, обещах на моята спътничка да разбера дали имам реални очаквания за маршрутите ни в Тоскана. И ако нямам, моля да ме посъветвате кое не бива да пропускаме, и с кое можем да направим компромис.

  

 Въпросът е само за маршрутите с кола, останалите питанки ще са отделно. Подчертала съм (bold в лилаво) местата, за които питам. За по-специалните места, където съм отделила по един-два дни като Лука, Сиена и Флоренция, ще разпитам отделно.

  

·       Един ден (100 км): Лука – Montecatini Terme – Pistoia – Prato - Fiesole– Флоренция

 

·       Един ден (100 км): Florence - Strada In Chianti - Castello Vicchiomaggio - Castello di Verrazzano - Greve in Chianti - Osteria di Passignano – Vignamaggio - Castellina in Chianti - Fattoria Il Colombaio (ферма за нощувка)

 

·       Един ден (100 км): Fattoria Il Colombaio - Castello di Brolio - Meleto - Badia a - Coltibuono - Gaiole In Chianti  - Corsignano - Vagliagli - Radda in Chianti - Panzano - Castellina in Chianti - Str. dei Selvolini - Fattoria Il Colombaio (ферма за нощувка)

 

·       Един ден (100 км): Fattoria Il Colombaio - San Gimignano- Volterra- Colle di Val D'elsa- Monteriggioni (нощувка)

  

·       Един ден (100 км): Monteriggioni - Monte San Savino - Lucignano - Кортона - Castello di Brolio – Gargonza Montepulciano (нощувка)

 

·       Един ден (100 км): Montepulciano - Pienza - Мontalcino - Bagno Vignoni - Sarteano – Chiusi - Montepulciano

 

Аз обичайно получавам много малко коментари на въпросите си. Надявам се в случая да не е така - Тоскана е една от най-посещаваните дестинации във форума. 

  

Благодаря!

Ми общо взето освен че завиждам за подробната програма няма какво друго да кажа. Аз такива програми не правя, имам само списък в главата и карам както дойде, ако нещо ми хареса оставам, ако не - тръгвам, така че винаги остават неотметнати места.

Иначе тия градчета са очарователни, но не са чак толкова различни, така че аз не бих ги обикалял всичките, по-скоро бих разнообразил (няколко големи града, 3-4 малки градчета, пейзажи и гледки извън тях, нещо друго като замък или манастир). В тази връзка може да вмъкнеш някъде San Galgano или Monte Olivetto Maggiore... В тоя ред на мисли, аз съм бил там три пъти и бих отишъл още доста, но някакси не искам да обиколя всичко наведнъж...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 10 минути , iaia_mama каза:

Е, неее... Дай го по-спокойно де, това е Тоскана! Виж по-малко, но му се наслади максимално. Щото, накрая знаеш ли какво ще стане?  Каша в главата ти - кое къде беше, какво беше, как беше. Ако искаш да усетиш Тоскана - по две градчета на ден. По половин ден за всяко. Разходи се из там спокойно, седни на някоя тераса с гледки, накефи се. И заедно с това пий кафе, ближи джелато; пий вино, яж сирене, месо-салами.
Тоскана не е място за препускане.  

Ама какво е това "Е, неее..." Виж, чудя се как да го кажа, ама ще давам направо🙂 

Аз не казах - моля, оценете начина ми на пътуване и емоционалния ми статус, а само дали е възможен зададения параметър...

Преди време ми каза: не шофирай около Амалфи, не е за теб. Ами баш за мен си беше 🙂 

Това е моят живот и характер, @iaia_mama

Благодаря ти.

 

 

преди 9 минути , neuromancer каза:

Ми общо взето освен че завиждам за подробната програма няма какво друго да кажа. Аз такива програми не правя, имам само списък в главата и карам както дойде, ако нещо ми хареса оставам, ако не - тръгвам, така че винаги остават неотметнати места.

Иначе тия градчета са очарователни, но не са чак толкова различни, така че аз не бих ги обикалял всичките, по-скоро бих разнообразил (няколко големи града, 3-4 малки градчета, пейзажи и гледки извън тях, нещо друго като замък или манастир). В тази връзка може да вмъкнеш някъде San Galgano или Monte Olivetto Maggiore... В тоя ред на мисли, аз съм бил там три пъти и бих отишъл още доста, но някакси не искам да обиколя всичко наведнъж...

Благодаря ти. 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
Цитат

Аз не казах - моля, оценете начина ми на пътуване и емоционалния ми статус, а само дали е възможен зададения параметър...

В такъв случай само ти самата ще можеш да определиш това, когато отидеш там. Всеки преценява нещата от своята гледна точка и никой не би могъл да ти отговори коректно, освен ако изрично не е на твойта вълна. Т.е. преценявам, че аз ще съм ти безполезна и няма да се набърквам в темата ти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
4 hours ago, Гост said:

·       Един ден (100 км): Monteriggioni - Monte San Savino - Lucignano - Кортона - Castello di Brolio – Gargonza Montepulciano (нощувка)

Бях много впечатлен от пътя между Taverne d'Arbia и Asciano, който минава през т.нар. Crete senesi, сиенски креди, вълнистите хълмове покрити със зелена трева и самотни кипариси. Таверне е на пътя ти след Монтериджони, ако не ти се кара чак до Ашано, можеш да обърнеш на средата на пътя - тези два пъти по 10-15 км мисля, че ще си струват.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.