Прескочи до съдържание

Идеи за разни "шантави" комбинации и маршрути


Препоръчани мнения

Аз разбирам идеята и хората разбира се пътуваме по различен начин ,но при сериозните разходи на място в дестинации като Исландия полетите изобщо не са основен разход. Полет за 130 лева и там за 5 дни  така или иначе оставяш примерно 1300. А дей трипове до Норвегия от Гданск ...хм.Вярно има летища където може и пеш да стигнеш до града , но има и такива където автобус до града е по-скъп от самолетните билети до Норвегия.Предполагам сте ги проверили де.

 

Идеята за тъмните полярни нощи в Свалбард обаче е друго нещо ! 

 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 18 часа, Alexander каза:

... ама 3 дни в това селце  ще ми дойдат много.

Аз като съм я проверявал тази дестинация, 2-3 дни са ми изглеждали като прилично време за престой. А и по принцип за там доста трудно се сглобява нещо прилично като вариант с престой ден-два.
 

преди 15 часа, Pantelej Putnik каза:

.... това предложение звучи като приключение...

Аз точно като такова го възприемам - да се посети едно по-необичайно място и като местоположение и като условия за живот, а и да видиш/усетиш какво е това слънцето въобще да не изгрява (лятото пък въобще да не залязва.) 
И нямаше въобще да се замисля и веднага щях да купя билетките, но просто имам други планове за този период.

 

преди 15 часа, Pantelej Putnik каза:

Четох обаче, че имало кофти ветрове, които правят непоносими тези -15 градуса и вероятно смразяват кръвта, че ще трябва човек да се поскрива по-често и да постопля с някое питие. Дори не мога да си представя колко ще са скъпи питиетата.

Е, в София, например, се е случвало (неведнъж) да падне температурата до -22°, -23° - преживява се.  Случвало ми се е също в люта зима на ски да отвися 15мин. на седалката като ми спря Романския лифт горе на голото, малко под Резньовете, с доста силен вятър за гарнитура ... 
За питиетата - струва ми се, че можеш да си вземеш някоя бутилчица от фришопа на летището в Осло без да се налага да продаваш бъбрек. :wink: 
В краен случай - имаш право и на 10 патрончета по 100ml в ръчния багаж.  (аз винаги си нося по две-три за всеки случай)  :grin:

  • Харесвам 12
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, stanimir каза:

Аз разбирам идеята и хората разбира се пътуваме по различен начин ,но при сериозните разходи на място в дестинации като Исландия полетите изобщо не са основен разход. Полет за 130 лева и там за 5 дни  така или иначе оставяш примерно 1300. А дей трипове до Норвегия от Гданск ...хм.Вярно има летища където може и пеш да стигнеш до града , но има и такива където автобус до града е по-скъп от самолетните билети до Норвегия.Предполагам сте ги проверили де.

 

Идеята за тъмните полярни нощи в Свалбард обаче е друго нещо ! 

 

Може да не ходят чак до града. @randi веднага може да препоръча пица до летището на Осло за 50 евро :friends:

  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 18 часа, Otnesen каза:

Не казвам,че е перфектно време за посещение. Просто споделям възможност да се отиде до там за малко пари.  Иначе поводи за оправдани и неоправдани скандали винаги може да се намерят....

Трансфера Бергамо - Малпенса ще глътне горе-долу колкото самолетните билети

Връзка към коментар

Стегна ме неделна скука и си спретнах маршрутче като за мен - с интересни нови места и нови летища, разбира се.

 

30 Jan, mon // Ryanair
SOF 06:20 - STN 07:40
STN 10:30 - KSC 13:55

 

Бил съм доста пъти в Кошице, но никога със самолет, особено пък с такава добра връзка през Станстед. Възползвам се от близостта на Попрад (75 мин с влак) и после отивам дотам за да се поплацикам в Aqua City парка и да се полюбувам на Татрите.

 

Aquacity-Poprad-widok-na-Tatry.jpg.c386c67e51e8f135ae894ccd4a37f51f.jpg


01 Feb, wed // Wizz Air & easyJet 
TAT 09:50 - LTN 11:30
LTN 14:20 - ABZ 15:45

 

Първоначалният план беше да се прибера от Попрад до София, но 10-те часа транзит в Лутън ме отказаха и потърсих по-удобен полет от Лондон нататък. Абърдийн в Обединеното Кралство се оказа достоен кандидат, никога не съм бил там, а и Шотландия дори за 1 ден винаги е добра идея.


02 Feb, thu // easyJet & Wizz Air
INV 16:30 - LTN 17:50
LTN 21:55 - SOF 03:05 +1 day
 

Разбира се, нямаше да съм аз, ако летя обратно от същото летище, та за по-интересно си тръгвам от Инвърнес. Връзката в Лутън вече е напълно приемлива, с достатъчно време за вечеря в Aspire лаунджа.

 

Всички 6 полета - с безценната помощ на lasminute.de, Edreams Prime и Wizz кредит - излезнаха общо 42 евро. По-евтино от бензина до Велинград 🙂

  • Харесвам 26
  • Браво 16
  • Смея се 5
Връзка към коментар

@Георги Матеев

От Абърдийн слез до Стоунхевън, преди да се метнеш към Инвърнес.

Цената е много добра, но ми е интересно колко време ти отне да планираш това пътуване? 🙂

 

Връзка към коментар
преди 3 минути , era123 каза:

@Георги Матеев

От Абърдийн слез до Стоунхевън, преди да се метнеш към Инвърнес.

Цената е много добра, но ми е интересно колко време ти отне да планираш това пътуване? 🙂

 

Благодаря за препоръката, ще огледам. 30 минути, ако не броим търсенето за хотели после.

Връзка към коментар
преди 46 минути , Георги Матеев каза:

Стегна ме неделна скука и си спретнах маршрутче като за мен - с интересни нови места и нови летища, разбира се.

Ей, жалко, че нямам възможност на тези дати, иначе щях да попитам дали приемаш навлеци за пътуването. :smile3:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 37 минути , Фил каза:

Ей, жалко, че нямам възможност на тези дати, иначе щях да попитам дали приемаш навлеци за пътуването. :smile3:

Хубава компания винаги е добре дошла, а може би ще имаш златна втора възможност! 🙂 Обмислям полско трипче:

 

26 Mar, sun // Wizz Air
SOF 06:15 - LTN 07:50
LTN 12:40 - BZG 15:50

 

29 Mar, wed // Ryanair
SZZ 10:15 - STN 11:05
STN 12:50 - SOF 17:55

 

Силно се изкушавам да посетя трудно-произносимите Bydgoszcz и Szczecin в рамките на едно пътуване. А между двата града има удобен директен Intercity влак.

 

Всички полети сумарно са под 50 евро през търсачките.

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
преди 5 часа, Георги Матеев каза:

Хубава компания винаги е добре дошла, а може би ще имаш златна втора възможност! 🙂 Обмислям полско трипче:

 

26 Mar, sun // Wizz Air
SOF 06:15 - LTN 07:50
LTN 12:40 - BZG 15:50

 

29 Mar, wed // Ryanair
SZZ 10:15 - STN 11:05
STN 12:50 - SOF 17:55

 

Силно се изкушавам да посетя трудно-произносимите Bydgoszcz и Szczecin в рамките на едно пътуване. А между двата града има удобен директен Intercity влак.

 

Всички полети сумарно са под 50 евро през търсачките.

Нищо трудно няма в произношението им: Бидгошч и Шчечинь. Но първо се отбий леко в другата посока, защото Торунь не е за пропускане 🙂 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Някой да е попадал скоро на нещо интересно, което не включва взимане на отпуск за Февруари/Март? (Излитане петък вечер/събота сутрин и връщане неделя вечер)

Преди време бяхме правили София-Виена в събота рано сутринта, Flixbus до Братислава в неделя сутринта и полет до Братисла-София вечерта.

Връзка към коментар
преди 11 минути , П.Кръстев каза:

Някой да е попадал скоро на нещо интересно, което не включва взимане на отпуск за Февруари/Март? (Излитане петък вечер/събота сутрин и връщане неделя вечер)

Преди време бяхме правили София-Виена в събота рано сутринта, Flixbus до Братислава в неделя сутринта и полет до Братисла-София вечерта.

Не знам колко е интересно, но аз скоро гледах София-Пафос на 25.03 (събота преди обяд) и връщане на 26.03 (неделя вечер). По 16-17 евро са билетите в момента в сайта на Раян. Тогава се засичат края на зимното с началото на лятното разписание и тази врътка става само тогава.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 2 минути , yordanov каза:

Не знам колко е интересно, но аз скоро гледах София-Пафос на 25.03 (събота преди обяд) и връщане на 26.03 (неделя вечер). По 16-17 евро са билетите в момента в сайта на Раян. Тогава се засичат края на зимното с началото на лятното разписание и тази врътка става само тогава.

Благодаря! Вече обаче имам едни билети за Базел, с които се въползвам от смяната на зимното и лятното разписание точно този уикенд 😄 

Пристигане в Събота сутрин около 09:30 и връщане в Понеделник вечерта след 21:00

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 21 минути , П.Кръстев каза:

Някой да е попадал скоро на нещо интересно, което не включва взимане на отпуск за Февруари/Март? (Излитане петък вечер/събота сутрин и връщане неделя вечер)

Преди време бяхме правили София-Виена в събота рано сутринта, Flixbus до Братислава в неделя сутринта и полет до Братисла-София вечерта.

Кипър  25-26.03
image.png.53bd53410db9e6a11e37f71f5a45621f.png
(френско opodo , другаде не съм ровил, че в момента нямам много време) 

 

същия уикенд Дъблин:
image.png.bd53e9e4069aab56e12e154ec3fca63e.png

Лондон винаги е опция: 

image.png.e416218421ac6e4f68dbd6cdde9cfe6e.png



edit: а, писали сме почти едновременно 

 

  • Харесвам 8
  • Благодаря 4
Връзка към коментар
преди 15 минути , vladimira74 каза:

А при тази схема, но от летище Варна дали може да се измисли нещо?  Летище Бургас  за съжаление го изключваме. 

Дортмунд

image.png.999116b6bd5faca527d234bff512457e.png

Лондон (може и на 2.03 вечерта да се тръгне, понеже 3.03 е почивен)

image.png.9b732beeed6f481dbe8245ce777f6e2e.png
 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 18 минути , vladimira74 каза:

А при тази схема, но от летище Варна дали може да се измисли нещо?  Летище Бургас  за съжаление го изключваме. 

Меминген на 3.3 без отпуска

 

Screenshot_20230112-185838-014.png.9e0ed9e9bb2de448803dfdc1829ed8f6.png

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Една бърза Индия в началото на април :wink:

28.03.2023  с Wizz до Абу Даби  ~40€

 

image.png.97cb88913d01bc3f0515c087dee2c3db.png

вечерта продължаваме за Мумбай с Vistara 
Една седмица в Индия и на 
04.04.2023 летим обратно за Абу Даби, билетките взимаме от немския jetcost>lastminute/Diners  ~123€

image.png.66289abcb1a3ca1a59bc1fc4895408ca.png

 

 

преспиваме в Абу Даби, един ден за разходка в емирството  и на 
05.04.2023 летим обратно за Софето с Wizz ~ 50€
 

image.png.b268de0a0546d5a7728dbad28a51cd83.png

Общо за билетите ~214€ 

Има варианти и за по дълъг престой в Индия на близки цени. 
Има и вариант AUH-BOM-AUH вместо с  Vistara да се лети с Etihad за малко повече пари.

 


image.png.85281b6df82e8daf84f3e468f464a543.png

  • Харесвам 24
  • Браво 7
Връзка към коментар
преди 2 часа, Фил каза:

вечерта продължаваме за Мумбай с Vistara 
Една седмица в Индия и на 
04.04.2023 летим обратно за Абу Даби, билетките взимаме от немския jetcost>lastminute/Diners  ~123€

 

Ето кой внимава и забелязва неточностите :smile3: 

Понеже вече не мога да редактирам горния пост, ще уточня тук - сложил съм грешен (датата на отиването) скрийншот за полетите до Мумбай, ето го правилният:
image.png.ff3aa54dad006a39a8703d8314e66849.png

 

Благодаря на @master_of_germs , че ми обърна внимание! :smile3:

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Георги Матеев

@Фил, чудесно попадение както винаги. Ако имаш време поразцъкай и Рияд, на пръв поглед от там също излизат някои страхотни комбинации.

 

Иначе по темата. В момента правя ето този леко психеделичен маршрут, всичко това е 1 пътуване в 10 дни 😊

 

Screenshot_20230304_165956_Chrome.jpg

  • Харесвам 14
  • Шок 12
  • Браво 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Фил каза:

Една бърза Индия в началото на април :wink:

28.03.2023  с Wizz до Абу Даби  ~40€

 

image.png.97cb88913d01bc3f0515c087dee2c3db.png

вечерта продължаваме за Мумбай с Vistara 
Една седмица в Индия и на 
04.04.2023 летим обратно за Абу Даби, билетките взимаме от немския jetcost>lastminute/Diners  ~123€

image.png.66289abcb1a3ca1a59bc1fc4895408ca.png

 

 

преспиваме в Абу Даби, един ден за разходка в емирството  и на 
05.04.2023 летим обратно за Софето с Wizz ~ 50€
 

image.png.b268de0a0546d5a7728dbad28a51cd83.png

Общо за билетите ~214€ 

Има варианти и за по дълъг престой в Индия на близки цени. 
Има и вариант AUH-BOM-AUH вместо с  Vistara да се лети с Etihad за малко повече пари.

 


image.png.85281b6df82e8daf84f3e468f464a543.png

Ooo, ако го има варианта и за Декември, Януари отивам! 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.