Прескочи до съдържание

Идеи за разни "шантави" комбинации и маршрути


Препоръчани мнения

Понеже и преди е ставало дума за някаква подобна тема, реших все пак да направя такава. :wink3:
Какво по-точно имам предвид - тук да се споделят идеи за разни може би по-необичайни (като логистика) комбинации и маршрути на основата на различните промоции и оферти, които срещаме тук и там по сайтовете.   Става дума за пътувания, които обикновено са с повече прекачвания, с по-кратки или по-дълги престои в различни точки по маршрута, с използване на различни видове транспортни средства (по въздух, вода и суша) и биха били подходящи по-скоро за хора, които пътуват предимно само с ръчен багаж, които не се уморяват и притесняват от по-продължително придвижване с преминаване през различни климатични и часови зони и са склонни на експерименти, които може би не са най-практичните или най-удобни и комфортни. :wink3:
Както съм споменавал и друг път - такива схеми сигурно няма да са подходящи за хора (каквито нормално са повечето хора), които се уморяват от по-продължителни пътувания и които са свикнали да си организират разходките/почивките като се концентрират на определена дестинация и съответно основен стремеж при придвижването е да се достигне най-лесно, бързо и удобно до дестинацията Х (основна цел на пътуването), да се прекара там известно време и после най-лесно и бързо да се осъществи прибирането у дома. 
В тази връзка също предлагам темата да е по-свободна - в смисъл - може да се споделят и по-скоро "теоретични" комбинации, които едва ли някой би реализирал на практика, но нека да има и такива, просто "за спорта". :smile3: 
Също така добре дошли са и предложения с комбинации за околосветски пътувания.   

...............

Като илюстрация за какво става дума - ето тук и тук съм споделял идеи за някакви подобни комбинации. :smile3:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 16
  • Браво 8
Връзка към мнение
Преди 1 час, bulpa каза:

Откога чакам такава тема 🙂

А аз ще чакам да се включваш с предложения. :smile3:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Oldkozel каза:

Откъде толкова отпуски, бре хорааа :cray:

Че той Фичо в работно време ги мисли... :sarcastic:

  • Смея се 16
Връзка към мнение

Фичо, имам питане. Кат кацнем в 21,10 на 30 ноември, цяла нощ и цял ден ли се разхождаме по тоз ми ти Лазурен бряг?

Че да стане 1 дек. 17,35 и да хванем автобуса за Марсей.

Връзка към мнение
преди 6 минути , AlexandraKo каза:

 цяла нощ и цял ден ли се разхождаме по тоз ми ти Лазурен бряг?

 

Ми да де! Нали такава е идеята - шантава Ривиера, на път за  другите земи - кога друг път ще се навиеш да идеш там през зимата! :girl_witch:

Фичо, хиляди благодарности, че се самонави за тази тема. От 2020 ще пътувам само така!!!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@AlexandraKo

на мен пък ми звучи супер 8 пълноценни часа за град като Ница - и не само, изобщо за всеки град, който човек може да види, 8 > 0 и винаги бих ги взела, пред перспективата изобщо да не го видя 🙂 просто има и такива хора (броя и себе си сред тях, както и мъжа ми), които бързо се отегчават, не ходят по музеи и всякакви забележителности, обичат просто да се потопят за кратко в духа на някакво място, просто разхождайки се, гледайки сгради и улици, и не последно като значение - нямат лукса нито като време, нито като средства, да седят по няколко дни в скъпи градове, така че такива кратки престои някъде им идват перфектно

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към мнение

Ма, как 8 часа, аз ли не смятам правилно?

Кацаме в 21.10 и излитаме с рейса, на другото ден, в 17,35.:agree:

 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Фичо, имам питане. Кат кацнем в 21,10 на 30 ноември, цяла нощ и цял ден ли се разхождаме по тоз ми ти Лазурен бряг?

Че да стане 1 дек. 17,35 и да хванем автобуса за Марсей.

Зависи :grin: 
Някои ентусиасти (младежта) могат и цяла нощ да се разхождат. :smile3:
Други може да вечерят, после на някои бар (има всякакви заведения, включително и за почитатели на латино-танците  - салса-малса, бачата-мачата и пр.) до 1 -2 през нощта. :dance4:  То 30.11 се пада петък, така че ще има нощен живот! :dance3:
Трети може да си легнат по-рано, пък другата сутрин да станат, да хапнат кроасанче с кафе-о-ле и после да направят няколкочасова лежерна разходка, докато дойде време да автобуса за Марсей. 
В случая Ница е, както се казва - "ан пасан"  (en passant, фр. *) . :smile3:
Пък ако някой иска повече Ница, че и наоколо - Мантон, Ез, Антиб, Кан, Монако - може да си хване самолета за Ница още на 26.11. 
 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Фил каза:

Зависи :grin: 
Някои ентусиасти (младежта) могат и цяла нощ да се разхождат. :smile3:
Други може да вечерят, после на някои бар (има всякакви заведения, включително и за почитатели на латино-танците  - салса-чалса, бачата-мачата и пр.) до 1 -2 през нощта. :dance4:  То 30.11 се пада петък, така че ще има нощен живот! :dance3:
Трети може да си легнат по-рано, пък другата сутрин да станат, да хапнат кроасанче с кафе-о-ле и после да направят няколкочасова лежерна разходка, докато дойде време да автобуса за Марсей. 
В случая Ница е, както се казва - "ан пасан"  (en passan фр. *) . :smile3:
Пък ако някой иска повече Ница, че и наоколо - Мантон, Ез, Антиб, Кан,Монако - може да си хване самолета за Ница на 26.11. 

Ааааа, щом даваш и нощувка, мооооооже:))))))

Ама, ще оскъпи, пък. Може би. за да е бюджетно, трябва да се дремне на някоя пейка. Ма пък, да не би да духа...че е дисамбр, все пак.:girl_cray:

Ееееех, младини, младини...

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , patilana каза:

Правилно си смяташ , антея мисли за работа в момента :sarcastic_hand:

на antea работните й часове са средно по 12 дневно, тъй че никак не се е объркала с тях, а е написала пълноценни 8 :tongue:

поради което доста си цени стотинките и в следващия месец ще ги вложи в по 18-19 пълноценни часа (усреднено) за Братислава, Виена, Дъблин и Будапеща, по схеми, подобни на описаните от Фичо

иначе ако иска да остане повече и да опознае всичките им градски потайности, ще трябва после да работи по 24/7, което вече не е никак редно :acute:

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 час, AlexandraKo каза:

Ааааа, щом даваш и нощувка, мооооооже:))))))

Ама, ще оскъпи, пък. Може би. за да е бюджетно, трябва да се дремне на някоя пейка. Ма пък, да не би да духа...че е дисамбр, все пак.:girl_cray:

Ееееех, младини, младини...

Всяко нещо с времето си.

Ти на младини не си ли купонясвала по цяла нощ? И от там на работа. 

Младите на салса, романтични нощни разходки в Ница по крайморския булевард. А след това ще си отспят в самолета. И това сме го правили, нали?

А нашето поколение ще хапне, ще се поразходи и, с коктейл или чаша вино в ръка, ще съзерцава морето от терасата на хотелската стая и пак ще му е кеф! 

Редактирано от Дани Магелани
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 13 часа, Фил каза:

А аз ще чакам да се включваш с предложения:smile3:

Ооооо, мисля, че доста ме надценяваш 😀

По-скоро очаквам да "открадна" идеи от тази тема.

Предстоящото ми пътуване е доста по-скромно: София -  Милано  - Лондон - Джърси - Лондон - Кьолн - София, 5 дена, 5 полета.

Редактирано от bulpa
  • Харесвам 7
  • Браво 4
  • Смея се 4
Връзка към мнение

За мен подобна комбинация е да хванеш автобус,има такива на Юнион Ивкони,от България до Лондон или Португалия.Стигал съм само до Венеция Местре с португалския курс.Виждаш само магистрали,но от време на време и някой град  и природата наоколо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, bulpa каза:

Ооооо, мисля, че доста ме надценяваш 😀

Какво надценяване, я виж каква

преди 3 часа, bulpa каза:

... София -  Милано  - Лондон - Джърси - Лондон - Кьолн - София, 5 дена, 5 полета.

готина схема си сглобила! :clapping:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И на мен подобни схеми и тип пътуване са ми любимите, но за съжаление с 20 дни отпуска , само си ги мечтая 🙂 Една от най-култовите ми вечери в чужбина е нощ в Тулуза на която реших да си спестя нощувка (50 евро беше най-евтиното тогава) и ми се сличиха един куп приключения, така че не го отписвайте като вариант без нощувка във Франция 🙂

Редактирано от edbloom
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ето едно предложение от мен 

две седмици в Югоизточна Азия

Основния полет е този:

 

34.png.3f6704c7102f0569836b7ceceedf749a.png

 

 

А всичко ще започне ето с този полет:

 

31.png.8d04b4e1a6f589897ddf405f18894abc.png

 

При желание може да се изкара една нощ на летището в Амстердам. За да се спести от нощувки 🙂

На 15.03 пристигаме в Банкок и стоим 4 дни

На 19.03 отпътуваме за Хошимин. С ето този полет:

 

28.png.291d7053231c5e1e3b34e8573d780a97.png

 

Три нощувки в Хошимин и на 22.03 излитаме за Сингапур. Полетът е този:

 

35.png.ba0f03c2fd4bfcb3d2c50c7879391989.png

 

 

 

След 3 нощувки в Сингапур на 25.03 излитаме за Куала Лумпур. С ето този полет:

 

30.png.c30d7d0db61b06c5938a0b7463a8d791.png

 

На 28.03 Излитаме за Франкфурт. Пристигаме на 29.03. Същия ден хващаме самолет до София. Ето го и полета:

 

32.png.81a0159c8ce346acd5e600fc6ca81a4f.png

 

В крайна сметка седем полета, четири посетени държави на цена под 450€ 

 

 

Редактирано от Костов
  • Харесвам 27
  • Браво 7
Връзка към мнение

Италия,  Бразилия и Португалия в две седмици :

 

20.11 София - Болоня с  Wizz за 10€

 

21.11 Болоня - Флоренция  c Flixbus за  5.99 € (или по-малко с купон от eBay), може и влак. 

 

22.11-30.11 Флоренция - Сао Паоло -  Флоренция с ТАР  за 347€ ,  като се пропуска последната отсечка Лисабон - Флоренция. 

 

Четири дни в Лисабон.

04.12 Лисабон - Рим Ryanair за 18€

 

05.12 Рим - София c Ryanair  за 10€ 

 

 

 

Обща сума 391€ + още до 30-35 за трансфери  до/от летища и другото според интересите. Нощувките според годинките може да се редуцират с някоя друга нощна обиколка  и дрямка при  Diners 🙂

 

Малко е манджа с грозде,  но пък Бразилия се комбинира добре с Португалия.

 

Здраве,  пари и време да има,  комбинации с днешните low cost,  колкото искате. 

 

P. S. Айде наште !!! 

 

 

 

IMG_20180909_191827.jpg

IMG_20180909_191856.jpg

IMG_20180909_192836.jpg

Screenshot_2018-09-09-19-22-50-413_com.android.chrome.png

IMG_20180909_191931.jpg

Редактирано от stanimir
добавка
  • Харесвам 18
  • Браво 7
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
На 8.09.2018 г. в 15:53, Фил каза:

Понеже и преди е ставало дума за някаква подобна тема, реших все пак да направя такава. :wink3:
Какво по-точно имам предвид - тук да се споделят идеи за разни може би по-необичайни (като логистика) комбинации и маршрути на основата на различните промоции и оферти, които срещаме тук и там по сайтовете.   Става дума за пътувания, които обикновено са с повече прекачвания, с по-кратки или по-дълги престои в различни точки по маршрута, с използване на различни видове транспортни средства (по въздух, вода и суша) ...
В тази връзка също предлагам темата да е по-свободна - в смисъл - може да се споделят и по-скоро "теоретични" комбинации, които едва ли някой би реализирал на практика, но нека да има и такива, просто "за спорта". :smile3: 
Също така добре дошли са и предложения с комбинации за околосветски пътувания.   

 

Достатъчно шантаво ли е?

Комбинация основно на Уиз и Раян, в добавка LOT , Flixbus, фериботи Талиник и Викинг.

София-Атина-Ханя-Вилнюс

Вилнюс-Талин(самолет LOT или автобус)

Талин-Хелзинки(ферибот)

Хелзинки-Стокхолм(ферибот)

Стокхолм-Вроцлав-Базел

Базел-Страсбург-Колмар-Базел(автобус)

Базел-София

  • Харесвам 9
  • Браво 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.