Прескочи до съдържание

Идеи за разни "шантави" комбинации и маршрути


Препоръчани мнения

преди 31 минути , pepsii каза:

Ето какво ще правим идната неделя с дъщеря ми , обща цена за двамата SOF - BTS EUR 6.16  , VIE - VAR EUR 8.29 , FlixBus EUR 11 , BDZ - EUR 27: Total EUR 50.45

Готина разходка :good:, би ли споделил с какъв инструмент генерира картинката? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 42 минути , pepsii каза:

Ето какво ще правим идната неделя с дъщеря ми , обща цена за двамата SOF - BTS EUR 6.16  , VIE - VAR EUR 8.29 , FlixBus EUR 11 , BDZ - EUR 27: Total EUR 50.45

 

 

 

image.png.d2f5a89f962b92237fd579573c11e9d0.png

 

Интересна разходка. И на мен ми е интересно от какъв сайт идва printscreen-а ти?

 

П.С. Премахни си Confirmation - номерата на полетите си. 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , Фил каза:

Готина разходка :good:, би ли споделил с какъв инструмент генерира картинката? 

tripit.com - ползвам го от както ги има 😉

преди 13 минути , agenta каза:

Интересна разходка. И на мен ми е интересно от какъв сайт идва printscreen-а ти?

 

П.С. Премахни си Confirmation - номерата на полетите си. 🙂 

и аз се зачудих дали да ги задраскам , благодаря!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

За любителите  на евтиното летене може да стане полет София  Варна с Раян за 13,5 евро през Edreams и прибиране с влак. При мен  влака с карта 50% ми излиза 15 лв. Аз отивам до София  230 км и от Варна 340.

2023_03_10_09.51.39.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Идея за удължен  уикенд Стокхолм-Хелзинки. 
Полети събота-вторник с Wizz SOF-NYO-SOF на различни дати от края на март до началото на май, цени, започващи от ~28€ 
image.png.752849b2b71a9dfaa8fab5c8a7d1f210.png

Може и удължен уикенд,  включващ почивния понеделник за Гергьовден:

image.png.e7d5cf0395cdf181d9cc57e6f61e217b.png

И миникруиз Стокхолм - Хелзинки - Стокхолм с Tallink/Silja ~60€ на човек в двойна каюта

 

 image.png.7a59cb8cea1090cabde75e09dc9ac47c.png
 



Половин ден (събота) за разглеждане Стокхолм,  ден (неделя) за Хелзинки и  ден (понеделник) за Стокхолм с една нощувка понеделник срещу вторник в Стокхолм и две нощувки на кораба. 

 


image.png.01de5a31e81ab406ef7b0d3f11bbb38a.png
 


 
 

 

 

  • Харесвам 27
  • Браво 2
Връзка към коментар

Правили сме подобен маршрут.

Бургас-Осло. Нощувка в Осло. Втори ден влак Осло-Стокхолм. Нощувка в Стокхолм. С Викинглайн Стокхолм-Хелзинки-Стокхолм. Платихме за външна каюта+ храна (невероятни бюфети). Стокхолм-Скопие.

Заслужава си напълно. Пътуване през септември предковидно време

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 1 час, IvanNavi каза:

Околосветско без визи с фокус Нова Зеландия на прилична цена със Star 

А дали може същото пътуване да се завърти на изток? На 90% е това, което търся през последните години. 🙂

На 100% би било с полет от НЗеландия до Чили.

 

П.П. Имам предвид пътуването, което е без виза.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Pantelej Putnik каза:

А дали може същото пътуване да се завърти на изток? На 90% е това, което търся през последните години. 🙂

 

П.П. Имам предвид това, което е без виза.

Става и на изток разбира се. Може да отделиш време да си поиграеш с точките и датите, но периода трябва да е горе-долу този за да намериш сравнително добри цени. Сантяго няма как да влезе и да не стане скъпо, поне в комбинациите със Star Alliance за този период. Иначе Сингапур спойконо може да се смени с Хонг Конг, Сеул или Токио например. Ето един вариант:

 

image.png.d934f17529c7fe54eaa5d03ccb43cbce.png 

 

image.png.187a567ff053a5757a54bf9785f9d135.png

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 17.03.2023 г. в 19:45, Фил каза:

Идея за удължен  уикенд Стокхолм-Хелзинки. 
Полети събота-вторник с Wizz SOF-NYO-SOF на различни дати от края на март до началото на май, цени, започващи от ~28€ 
................
Може и удължен уикенд,  включващ почивния понеделник за Гергьовден:

 

Лека актуализация на идеята, понеже полетите за 6-9 май, които  бяха по 65€, към настоящия момент вече са паднали на 20€ :smile3:
image.png.f46b3780f2a0f95155d7d45180c33f09.png

  • Харесвам 24
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 23.03.2023 г. в 17:32, Фил каза:

Лека актуализация на идеята, понеже полетите за 6-9 май, които  бяха по 65€, към настоящия момент вече са паднали на 20€ :smile3:
image.png.f46b3780f2a0f95155d7d45180c33f09.png

Твоята идея ми хареса страшно много, но понеже никога не съм бил в тази част на Европа, а отдавна искам да посетя Прибалтийските републики, реших, че това е подходящ момент и доразвих маршрута:

6 май -> София - Стокхолм Wizz 20 лв

6-8 май -> миникруиз Хелзинки 120евро двойна каюта

9 май вместо обратно към София, Стокхолм -> Талин Ryаn 28лв

9-15 май - Талин - Рига - Вилнюс - Каунас, програмата/престоят в отделните градове може да варира, има автобусни билети на цени под 10 евро (FlixBus) за всяка от дестинациите

15 май Каунас - Стокхолм Ryan 30лв

16 май Стокхолм - София Wizz 20лв

 

Така за 10 дни посещаваме столиците на 5 държави.

 

Обмислям и вариант с еднопосочен круиз до Хелзинки, но цената му е 103 евро (само 17 евро по-малко от двудневния). Като прибавим допълнителната нощувка в Хелзинки (вместо на круиза) и ферибот Хелзинки - Талин, чиято цена започва от 20 и няколко евро на човек, този варинат се оскъпява доста. Единственият минус на горния план е ограниченото време в Хелзинки.

 

Предполагам, че билетите на Ryan може да се свалят още малко през някой от познатите сайтове, но нямам опит с тях, ако някой има идеи ще се радвам да ги сподели. Както и всякакви допълнителни предложения относно маршрута, като например може ли да се добавят допълнителни градове, забележителности или природни обекти, особено по оста Талин - Вилнюс.

 

  • Харесвам 13
  • Браво 6
Връзка към коментар

Може да се добавят ,но няма ли да стане прекалено претрупано и накрая всичко да ти се омеша ? 

Прибалтика е страхотна дестинация и по два дни на държава е добър план.

Близо до Вилнюс е средновековната столица Тракай , до Рига пък има етнографски комплекс от типа на Етъра. Препоръчвам и двете места.

 

Според мен няколко часа в Хелзинки стигат за основните неща. За ден може да опознаеш почти целия град.Една от най-скучните европейски столици.

В Стокхолм и три дни да изкарам няма да ми омръзне .

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

По ден стига за балтийските столици. 

Ако имаш време виж и Тарту. 

Като цяло е приятно дори сега, като е студено. Но освен ако нямаш къде другаде да ходиш, няма смисъл да се ходи в Латвия и Естония.

В Литва не съм бил. 

Връзка към коментар
преди 3 часа, iceman00 каза:

9-15 май - Талин - Рига - Вилнюс - Каунас, програмата/престоят в отделните градове може да варира, има автобусни билети на цени под 10 евро (FlixBus) за всяка от дестинациите

За Литва/Латвия/Естония предлагам: 

09.05. Талин 

10.05. Талин, следобеден автобус за Рига през Пярну, нощувка в Рига 

11.05. Рига 

12.05. Рига с Юрмала и национален парк Кемеру или екскурзия до Сигулда и Цесис. Вечерни разходки из Рига 

13.05. Автобус за Вилнюс и разходки 

14.05-15.05. Вилнюс - Тракай - Каунас - етнографски музей Rumsiskes - Kedainai - Каунас с автобуси 

Пярну и Юрмала са много приятни морски курорти за разходки, Сигулда и Цесис са хубави исторически места, в Сигулда е замъкът Турайда, който си заслужава също. Тракай е много впечатляващо, етнографският музей е интересен, а Kedainai е много приятен за разходки. Каунас е старата столица и има страхотна атмосфера с много и интересни забележителности. Като цяло Прибалтика предлага много извън трите столици и смятам, че за това време ще придобиете доста добра представа и за трите страни.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Привет! Моля, дайте акъл или още по-добре идея как сама да си търся по-разчупен маршрут за тръгване от Порто на 27 май с прибиране в България (Сф, Пловдив, Бургас) на 28-29 май. Скайсканер и момондо засега не ми предлагат нищо интересно и бюджетно. За 27 май имаме билети Порто-Мадрид за 16:00 с air europa за по 5€, но мога да ги прежаля за нещо по-интересно. Последните дни проспах приемливите билети от Мадрид за София на 29 май и сега не ми харесват цените, а и съм била там няколко пъти. Но може и от Мадрид да се лети за някъде на 28 май с крайна точка София/Пловдив/Бургас на 29-ти.
По́ ми се ще да има някъде престой с по-поносими цени на нощувка, а не само няколко часа за прекачване. Автобус, влак, самолет – каквото дойде. :)

 

 

  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

 

 

преди 2 часа, Argentique каза:

......по-разчупен маршрут за тръгване от Порто на 27 май с прибиране в България (Сф, Пловдив, Бургас) на 28-29 май. ...
По́ ми се ще да има някъде престой с по-поносими цени на нощувка, а не само няколко часа за прекачване. Автобус, влак, самолет – каквото дойде. ....

..

Ако беше в труга тема, нямаше да се осмеля да дам тази идея :grin: , но щом  питаш в тази тема и след като прочетох "разчупен маршрут" и "автобус, влак, самолет – каквото дойде", ще си позволя едно "шантаво" предложение. :wink:

Като начало - за съжаление на 28-29 май почти няма избор от изгодни прибиранки към София и България въобще... :huh: 

Та ето какво бих ти подсказал като  идея:


На 27.05 сутринта  - Порто >>> Бордо с Ryan - раничко е полетът, ама шантавите маршрути изискват малко жертви :grin:

цената на сайта на Ryan е малко над 21€, ако минеш през френското оподо с прайм, да кажем става малко над 18€
image.png.fa476919587af634db32ee2772941db3.png
 

Един ден за този чуден град на река Гарона (аз имам и личен сантимент към него, та съм малко пристрастен :rolleyes:)   - правите си разходки покрай реката, дегустации на прочутите вина със сиренца за мезе, снимки около водното огледало пред Борсата, през деня и след залез слънце ...

 

DSC00009.JPG.089d6a24c7e8bfd239530951252e6bbd.JPG


DSC00032-33-34.jpg.dc8710709338b8c6c436acf938d06746.jpg

преспиване и на другата сутрин 28.05 отлитане за Полша - полет Бордо >>> Краков с Ryan, цената на сайта на Ryan e 35.5€ , а ако се мине през англиското оподо с прайм, може да се свали до около 30€ 

 

image.png.d6d9f081a69a8c775c328935be8f7426.png

За прибиране към България пак ще  се ползва Ryan, полет Вроцлав >>> София на 29.05 вечерта, на сайта на Ryan e около 38€, ако сe мине през австрийския jetcost, може да се посвали до около  35€

 

image.png.2e3462878ae043196bd4884193f80225.png

За съжаление (все още) не съм ги посещавал, но знам че и Краков и Вроцлав са красиви и интересни, ще прецениш как да се разпредели времето (не че е много :grin:) и кога да стане придвижването от първия към втория - дали на 28-ми вечерта или 29-ти сутринта , а опциите за пътуването мужду тях са много, може да се ползват flixbus, polbus или влак, като цените са някъде между 6€ и 15€. 

Ами това е. 

 

image.png.8e50b4080dbbd238030bf6ac94369b00.png

 

 

  • Харесвам 12
  • Браво 6
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , Фил каза:

...
На 27.05 сутринта  - Порто >>> Бордо с Ryan - раничко е полетът, ама шантавите маршрути изискват малко жертви :grin:

...

Един ден за този чуден град на река Гарона (аз имам и личен сантимент към него, та съм малко пристрастен :rolleyes:)   - правите си разходки покрай реката, дегустации на прочутите вина със сиренца за мезе, снимки около водното огледало пред Борсата, през деня и след залез слънце ...

DSC00009.JPG.089d6a24c7e8bfd239530951252e6bbd.JPG

Мислим еднакво 😄 но ти си по-бърз от мен. Точно, защото и аз съм пристрастен към Бордо (не че съм бил там), веднага започнах да търся полет Порто - Бордо.


За не съм съвсем off, видях и доста по-скучен вариант и прост - Порто - Шарльора - София:

porto-charleroi-sofia.png.f8aa252c0dcb2bdccef06f11aef2b945.png

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 минути , Граф Вронски каза:

Мислим еднакво 😄 но ти си по-бърз от мен. Точно, защото и аз съм престрастран към Бордо (не че съм бил там), веднага започна да търся полет Порто - Бордо.

Още повече, че по принцип  доста трудно се сглобяват прилични като цена комбинаци за Бордо от София. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Фил каза:

 

 

Ако беше в труга тема, нямаше да се осмеля да дам тази идея :grin: , но щом  питаш в тази тема и след като прочетох "разчупен маршрут" и "автобус, влак, самолет – каквото дойде", ще си позволя едно "шантаво" предложение. :wink:image.png.8e50b4080dbbd238030bf6ac94369b00.png

 

 

Много благодаря! Нещо такова ми трябваше, още повече не съм била никъде по трасето. Пък и после идва лято, когато я карам по-релакс с авиотранспорта.
Силно ми допада идеята и ако бях сама, вече да съм с билети. :biggrin: Обаче ще ходя с приятелка и се чудя дали ще издържи и няма да полудее много, особено на автобусно-влаковата отсечка в Полша. :biggrin:
Тя все ми мрънка „да я водя“ някъде. Дали пък това не е начин да я откажа да го прави в бъдеще и да си спечеля малко рахат? :biggrin::biggrin:
Ще оставя идеята малко да поотлежи – ако много се вдигнат билетите, значи не е моето. Така де. 😉
 

@Граф Вронски, благодаря за предложението. За мен при сравнение с Шарлероа, Мадридът, за който имаме билети, винаги е с предимство. Особено в събота вечер през май. 😉

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Argentique каза:

Много благодаря! Нещо такова ми трябваше, още повече не съм била никъде по трасето. Пък и после идва лято, когато я карам по-релакс с авиотранспорта.
Силно ми допада идеята и ако бях сама, вече да съм с билети. :biggrin: Обаче ще ходя с приятелка и се чудя дали ще издържи и няма да полудее много, особено на автобусно-влаковата отсечка в Полша. :biggrin:
Тя все ми мрънка „да я водя“ някъде. Дали пък това не е начин да я откажа да го прави в бъдеще и да си спечеля малко рахат? :biggrin::biggrin:
Ще оставя идеята малко да поотлежи – ако много се вдигнат билетите, значи не е моето. Така де. 😉
 

@Граф Вронски, благодаря за предложението. За мен при сравнение с Шарлероа, Мадридът, за който имаме билети, винаги е с предимство. Особено в събота вечер през май. 😉

Ако знаеш как искам да тръгна по пътеката на Фил😄. Неповторим е🤩

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 24.03.2023 г. в 18:27, iceman00 каза:

Твоята идея ми хареса страшно много, но понеже никога не съм бил в тази част на Европа, а отдавна искам да посетя Прибалтийските републики, реших, че това е подходящ момент и доразвих маршрута:

6 май -> София - Стокхолм Wizz 20 лв

6-8 май -> миникруиз Хелзинки 120евро двойна каюта

9 май вместо обратно към София, Стокхолм -> Талин Ryаn 28лв

9-15 май - Талин - Рига - Вилнюс - Каунас, програмата/престоят в отделните градове може да варира, има автобусни билети на цени под 10 евро (FlixBus) за всяка от дестинациите

15 май Каунас - Стокхолм Ryan 30лв

16 май Стокхолм - София Wizz 20лв

 

Така за 10 дни посещаваме столиците на 5 държави.

 

Обмислям и вариант с еднопосочен круиз до Хелзинки, но цената му е 103 евро (само 17 евро по-малко от двудневния). Като прибавим допълнителната нощувка в Хелзинки (вместо на круиза) и ферибот Хелзинки - Талин, чиято цена започва от 20 и няколко евро на човек, този варинат се оскъпява доста. Единственият минус на горния план е ограниченото време в Хелзинки.

 

Предполагам, че билетите на Ryan може да се свалят още малко през някой от познатите сайтове, но нямам опит с тях, ако някой има идеи ще се радвам да ги сподели. Както и всякакви допълнителни предложения относно маршрута, като например може ли да се добавят допълнителни градове, забележителности или природни обекти, особено по оста Талин - Вилнюс.

 

На 16-ти - Каунас- Бургас. Малко е скъп в момента, но ми спесява 7 часа лашкане в автобуса от София и поне 1 нощувка там.

Връзка към коментар
На 23.03.2023 г. в 10:07, IvanNavi каза:

Околосветско без визи с фокус Нова Зеландия на прилична цена със Star Alliance:

 

image.png.cbbd6461d42a1bde74258b1dc228d79f.png

 

image.png.ac19ccaf6ce15eda6687ccefd5435a9d.png

 

А за тези с американска виза има и малко по-евтин вариант.

 

image.png.7095bb7f2f7c6775cd5895d50c172852.png

image.png.58175a6a1c91f5dc75c820e21c66ff47.png

 

Къде има всички маршрути? Не намирам статия във Fly4free и другите познати сайтове… искам да видя какви са другите опции за градове. Или да търся през Ита Матрикс? 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.