Прескочи до съдържание

Идеи за разни "шантави" комбинации и маршрути


Препоръчани мнения

преди 3 часа, Loverboy каза:

Къде има всички маршрути? Не намирам статия във Fly4free и другите познати сайтове… искам да видя какви са другите опции за градове. Или да търся през Ита Матрикс? 

Тези оферти не са взети от популярните сайтове и затова не ги намираш там. Ако искаш да намериш други опции, ще трябва да си поиграеш с дати и летища. За да излязат прилични цени - на тези летища трябва да кацат самолети на Air New Zealand. За азиатската отсечка очевидните опции са Хонг Конг, Сингапур и Токио, а за американската - Ванкувър, Сан Франциско и Лос Анжелис. Но можеш да опиташ и с много други. Моите предпочитания за търсене са през www.skyscanner.net, защото се справя сравнително бързо, а там излизат и цените на TravelUp, които са сред най-добрите посредници. Има и други периоди с прилични цени, а една от възможностите е пътуването да включва Хавай. Ето пример:

 

image.png.7598f367489e4f90c03f8b634bddd2cf.png

image.png.c00060dbf61514deee849332caa1aac5.png

 

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ами не ми се чака. :biggrin:
Питах другарче дали е навита на шантав маршрут (без да казвам подробности) и според нея мога да включвам дори друг континент или Фиджи :biggrin:, та вече сме с билети по пътечката до Краков. :biggrin:
Последната отсечка ще я почакам още малко. 
През мобилни приложения и за двама дава малко по-ниски цени. Сега остана да доживеем, а и някой от петте полета да не си измисли ново разписание. Най ме безпокои уизовският до Мадрид, който сложи началото на това начинание. :biggrin:
Имаше приемливи за Ереван за същия период, обаче не ми се появи и грам вдъхновение за там. 
А тук ме повикаха. :biggrin: Може да е по-сложно, но... c'est la vie.
 

Пък и майка ми цял живот ми разправя за Париж и Бордо. Към няколко хиляди пъти. :biggrin: Била е там на двуседмична организирана екскурзия в епохата на дивия социализъм, а двегодишната аз (залог за връщането ѝ) съм дремала с баба ми у дома. Maman цял живот се занимава професионално с дрехи и ѝ дават възможност да отиде на свои разноски, забележете, за черпене на вдъхновение! По онова време екскурзиите струват майка си и баща си, но включват все музеи, стриди с шабли на брега на Атлантика и посещения на заводи за коняк. :biggrin: Вдъхновението е голямо и държи много време, но когато се върнеш в Париж следващия век, без стриди, в метрото с местните, че и по работа, се появяват леки разминавания със спомените. :biggrin:
Ще й разгледам купищата черно-бели снимки за вдъхновение. Явно е дошло и моето време за там.


@Фил, много благодаря отново! :thank_you:

  • Харесвам 8
  • Браво 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Argentique каза:


 според нея мога да включвам дори друг континент или Фиджи :biggrin: :biggrin:

Само да не е включва друга планета, че вече ще е тегаво за шантав маршрут 😄 😄 

П.с. Радвам се, че направи този избор и благородно завиждам. 😛 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Loverboy каза:

Къде има всички маршрути? Не намирам статия във Fly4free и другите познати сайтове… искам да видя какви са другите опции за градове. Или да търся през Ита Матрикс? 

ако търсиш всички маршрути на star alliance може да погледнеш flightconnections.com или сайта на star alliance. Всички маршрути за такава цена няма къде да намериш, трябва да пробваш

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 часа, Argentique каза:

....мога да включвам дори друг континент или Фиджи

Ами казвайте ги по-навреме тия неща, можеше да включим и Фиджи някъде в програмата :biggrin:.

Майтапът настрана - радвам се, че си харесахте тази идея, надявам се всичко да мине гладко и да ви е интересно, че да не ме гризе после тази човекоядка - Съвестта. :grin:

 

Само не разбрах защо те притеснява полетът Порто-Мадрид - той нали отпада при тази схема и го прежалваме?

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, IvanNavi каза:

...а там излизат и цените на TravelUp, които са сред най-добрите посредници. image.png.7598f367489e4f90c03f8b634bddd2cf.png

image.png.c00060dbf61514deee849332caa1aac5.png

 

Точно с това твърдение ще ми позволиш да не се съглася. Може някога и да са били такива (и аз благодарение точно на такива положителни отзиви се реших да ги ползвам), но от 2020 г. са сред най-неприятните посредници на пазара въобще.
Не знам колко пъти, и кога си ги ползвал, но е достатъчно да им напишеш името в гугъл, и сам ще се убедиш в правотата на думите ми. За още по-голяма достоверност може да провериш мненията на стотици потребители в TrustPilot, Tripadvisor, Feefo, Skyscanner, както и няколко групи из която социална мрежа се сетиш за pissed off customers, някои от които искрено желаят много лоши неща на Ali Shah и целият му род, и за какво да си похарчи прибираните £50 "admin fee" за отменени от авиокомпаниите полети заради к0вида...ако случайно е останал жив след всичките клетви.

Говоря включително и от личен опит - повече от година борба, и ангажирането на поне три институции, докато накрая успях да си върна платеното.
Личният ми приятелски съвет към теб, е кардинално да си преразгледаш мнението за тези, но решението дали да го направиш, естествено си остава твое. А към всички останали - избягвайте ги дори да са единствените, които ви предлагат най-мечтания билет с отстъпка от €100+  Няма да ви покрият времето след това да се занимавате, ако случайно възникне проблем - промяна на часове или отсечки. Да не споменавам, че има не едно мнение, че са взели парите, но реално не са извършили резервацията под претекст, че уж са чакали някакво въображаемо потвърждение от клиента. И това става ясно едва когато човек е решил да се чекира, тоест >24 часа преди полета. Давали са някакъв мним PNR, който е някаква тяхна измислица, а хората са живели с мисълта, че това е PNR на авиокмпанията, който естествено няма как да мине за издаване на бордна карта при check-in.
Накратко - чиста загуба на пари и време.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, wilks каза:

Точно с това твърдение ще ми позволиш да не се съглася. Може някога и да са били такива (и аз благодарение точно на такива положителни отзиви се реших да ги ползвам), но от 2020 г. са сред най-неприятните посредници на пазара въобще.
Не знам колко пъти, и кога си ги ползвал, но е достатъчно да им напишеш името в гугъл, и сам ще се убедиш в правотата на думите ми. За още по-голяма достоверност може да провериш мненията на стотици потребители в TrustPilot, Tripadvisor, Feefo, Skyscanner, както и няколко групи из която социална мрежа се сетиш за pissed off customers, някои от които искрено желаят много лоши неща на Ali Shah и целият му род, и за какво да си похарчи прибираните £50 "admin fee" за отменени от авиокомпаниите полети заради к0вида...ако случайно е останал жив след всичките клетви.

Говоря включително и от личен опит - повече от година борба, и ангажирането на поне три институции, докато накрая успях да си върна платеното.
Личният ми приятелски съвет към теб, е кардинално да си преразгледаш мнението за тези, но решението дали да го направиш, естествено си остава твое. А към всички останали - избягвайте ги дори да са единствените, които ви предлагат най-мечтания билет с отстъпка от €100+  Няма да ви покрият времето след това да се занимавате, ако случайно възникне проблем - промяна на часове или отсечки. Да не споменавам, че има не едно мнение, че са взели парите, но реално не са извършили резервацията под претекст, че уж са чакали някакво въображаемо потвърждение от клиента. И това става ясно едва когато човек е решил да се чекира, тоест >24 часа преди полета. Давали са някакъв мним PNR, който е някаква тяхна измислица, а хората са живели с мисълта, че това е PNR на авиокмпанията, който естествено няма как да мине за издаване на бордна карта при check-in.
Накратко - чиста загуба на пари и време.

Благодаря ти за мнението и предупреждението. Ползвал съм ги като посредник последно преди 5 месеца, но истината е, че проблем с тях е трябвало да решавам преди 3 години и всичко мина гладко. Иначе подобни мнения в Trustpilot и сходните сайтове можеш да прочетеш практически за всички OTA. Между другото имам все още един отменен по време на пандемията полет на катарците до Нова Зеландия, за който така и сигурно никога няма да си получа парите от друг посредник, но това не ме кара да мисля, че са по-различни от останалите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 часа, Фил каза:

 

Само не разбрах защо те притеснява полетът Порто-Мадрид - той нали отпада при тази схема и го прежалваме?

Предполагам има предвид полета от София до Мадрид - първия.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 часа, Фил каза:

надявам се всичко да мине гладко и да ви е интересно, че да не ме гризе после тази човекоядка - Съвестта. :grin:

 

Спокойно! Никой не носи отговорност за акъла на друг. Или за липсата му. :biggrin:

За София-Мадрид иде реч, той е първи и единствен на уиз, а на тях нещо им нямам много вяра. Но сега да не давам акъли на Дявола.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 9 часа, IvanNavi каза:

Благодаря ти за мнението и предупреждението. Ползвал съм ги като посредник последно преди 5 месеца, но истината е, че проблем с тях е трябвало да решавам преди 3 години и всичко мина гладко. Иначе подобни мнения в Trustpilot и сходните сайтове можеш да прочетеш практически за всички OTA. 

Да, напълно наясно съм, че негативни мнения има на практика за всички ОТА. Но специало за TravelUp, и конкретно меко казано за неприятните им, и тотално непрофесионални практики и тарикатски номера, мненията надвишават тези за останалите. Във фб има група с няколко стотин, ако не са станали вече и хиляди члена, голяма част от които успешно са ги осъдили в местен английски small claims съд, като споделят, че TU дори не са изпращали представител, а след отсъждането да изплатят сумата на пострадалия клиент и съдебните разноски, продължават да се правят на утрепани. Въобще пълен арсенал от тарикатлъци на селски измамници (като тук нямам предвид типът населено място).

 

преди 9 часа, IvanNavi каза:

Между другото имам все още един отменен по време на пандемията полет на катарците до Нова Зеландия, за който така и сигурно никога няма да си получа парите от друг посредник, но това не ме кара да мисля, че са по-различни от останалите.

Писал ли си на този посредник, или говорил ли си със съпорта му по телефон? Малко бяха тези, които проявяваха самоинициативата те самите да задвижат процедурата по възстановяване на парите за отменени полети. Все пак имаше и такива - eDreams например за отменен полет на Singapore Airlines, без да съм им написал и една дума, ми върнаха всичко до цент по картата, с която бях платил билета през тях. Все още не знам дали беше, заради това, че полетите бяха точно със SIA, или заради друга причина, но е факт. И за съжаление май бяха единствените от отменени над 40 билета :laugh: При 99% от случаите трябваше човек сам да започне цялата процедура. И успехът до голяма степен зависеше от постоянството и упоритостта от страна на клиента. Имах някои, с които приключихме в моя полза повече от година и половина след отмяната. Което би било абсурд да стане, ако сам се бях отказал примерно след втория или третия опит и разговор със съпорта на съответната ОТА. Или говориш за някоя от фалиралите ОТА (примерно travelgenio/travel2be), от които вече наистина шансът да получиш нещо, е на практика нулев.
Но като тегля чертата, TU си остават като най-наглите и неприятни за комуникация сред десетките, с които някога се е налагало да си говорим през последните 9 години, откакто ползвам ОТА за покупка на билети и игра с банкови карти.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 минути , wilks каза:

Да, напълно наясно съм, че негативни мнения има на практика за всички ОТА. Но специало за TravelUp, и конкретно меко казано за неприятните им, и тотално непрофесионални практики и тарикатски номера, мненията надвишават тези за останалите. Във фб има група с няколко стотин, ако не са станали вече и хиляди члена, голяма част от които успешно са ги осъдили в местен английски small claims съд, като споделят, че TU дори не са изпращали представител, а след отсъждането да изплатят сумата на пострадалия клиент и съдебните разноски, продължават да се правят на утрепани. Въобще пълен арсенал от тарикатлъци на селски измамници (като тук нямам предвид типът населено място).

 

Писал ли си на този посредник, или говорил ли си със съпорта му по телефон? Малко бяха тези, които проявяваха самоинициативата те самите да задвижат процедурата по възстановяване на парите за отменени полети. Все пак имаше и такива - eDreams например за отменен полет на Singapore Airlines, без да съм им написал и една дума, ми върнаха всичко до цент по картата, с която бях платил билета през тях. Все още не знам дали беше, заради това, че полетите бяха точно със SIA, или заради друга причина, но е факт. И за съжаление май бяха единствените от отменени над 40 билета :laugh: При 99% от случаите трябваше клиентът сам да започне цялата процедура. И успехът до голяма степен зависеше от постоянството и упоритостта от страна на клиента. Имах някои, с които приключихме в моя полза повече от година и половина след отмяната. Което би било абсурд да стане, ако сам се бях отказал примерно след втория или третия опит и разговор със съпорта на съответната ОТА. Или говориш за някоя от фалиралите ОТА (примерно travelgenio/travel2be), от които вече наистина шансът да получиш нещо, е на практика нулев.
Но като тегля чертата, TU наистина си остават като най-наглите и неприятни за комуникация сред десетките, с които някога се е налагало да си говорим през последните 9 години, откакто ползвам ОТА за покупка на билети и игра с банкови карти.

Нямам желание да споря кой посредник е по-добър и кой по-лош. Всеки сам си решава кой от тях и дали изобщо да ги ползва. 

А за въпросната резервация съм писал и говорил, както с посредника (един от брандовете на Etraveli Group локализиран в Норвегия), така и с авиокомпанията и то неведнъж. Просто казуса е малко по-сложен, защото първо си взех ваучер от катарците през софийския им офис. Използвах този ваучер за нова резервация през офиса им в Прага. Полетите отново бяха каселирани. В този период посредника беше абсолютно некомюникативен. По-късно катарците закриха както чешкия, така и българския офис. Това допълнително усложни комуникацията с тях, но така или иначе успях след време да накарам посредника да поиска от авиокомпанията рефънд, както и авиокомпанията да ми потвърди, че няма проблем с рефънда. След като в следващите месеци не се случи нищо - се жалвах във финландския и норвежкия органи за защита на потребителите, но и те не постигнаха нищо съществено. И всъщност не знам какво повече мога да направя. А иначе по останалите десетина отменени резервации  в началото на пандемията си получих всичко платено по различни, но достатъчно ефективни начини.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Добра опция за старт:

Screenshot_2023-05-27-06-38-24-226-edit_com.ryanair.cheapflights.jpg.25a5dbcc2ec3fc42f9bad3295ec55b8b.jpg

Бях го нагласил после с Марсилия, Менорка, Валенсия и обратно през Аликанте за 5-6 дни. Цените бяха все в този порядък, но битът зове и ...

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

След няколко седмици трябваше да правим маршрут с кацане във Франкфурт, няколко дни обикаляне с 49евровия билет през Дармщад, Висбаден, Хайделберг, малко от долината на Некар. После двупосочен билет с Раян от Меминген до Баня Лука и връщане към София с Уиз от Меминген. Но по всичко изглежда, че ще остане само Босна. 🙂

Ако на някой му се ходи до Босна, през Меминген и с комбинация между Уиз и Раян излизат доста бюджетни варианти и с достатъчно време между полетите. И до Баня Лука и до Тузла.

 

А въпросният билет на DB дава перфектна основа за шантави маршрути с комбиниране на съседни на Германия държави. Бърз пример - полет до Берлин в комбинация с Шчечин, Познан и прибиране през Вроцлав. Около Шчечин съм си харесала ей тази крива гора:

image.png.3cbb0022ba02feb4b56e8c8b6ce25fcc.png

https://bg.wikipedia.org/wiki/Кривата_гора

 

  • Харесвам 31
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 38 минути , Фил каза:

3 държави, 6 града, 8 полета - общо за 85 AUD или ~ 52€

Супер!

Хайде подобно, моля и от Варна...

И другият път калкана... и розето са от мен 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Фил каза:


преспиване, един ден за Мадрид с посещение на музеите (на хамона :grin:) утоляваме жаждата със сервеси , още една нощувка и събота сутринта хващаме сутрешен полет за Сантяго де Компостела
image.png.9796b48158e649a6aa7cdfd7e8aca054.png

Супер изглежда! Единствено от снимката за полета MAD - SCQ се вижда, че полетът е в 8 часа вечерта, не сутринта. Т.е. повече време в Мадрид, и почти никакво в Сантяго де Компостела

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, П.Кръстев каза:

Супер изглежда! Единствено от снимката за полета MAD - SCQ се вижда, че полетът е в 8 часа вечерта, не сутринта. Т.е. повече време в Мадрид, и почти никакво в Сантяго де Компостела

Благодаря че обърна внимание :good:, погрешка съм сложил вечерния полет (вече не мога да редактирам горния пост), а трябва да е сутрешният:

image.png.e7aedad26c280e7b77ea3494cd3b0cd3.png

 

и цената е с около 4€ по-висока

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За тези, които от назлъндисване изпуснаха да отидат до Прага за 3 евро с Air Serbia с грешката на австрийското оподо като нас, предлагам следния маршрут, с благодарност към @IvanNavi, че обърна внимание на ниските цени в австралийския jetcost. 🙂

 

В сряда по обяд тръгваме към Прага през Бергамо:

 

image.png.3684304c968c9d5bcc39988d2ac0e5d7.png

Времето е малко, но все пак бих отишла до мола, знаете за какво. 😁🍪

 

 

image.png.ca3dd2135b28a84a4d506f5c6cbb4274.png

 

Три нощувки в Прага, а в събота хващаме влак до ей тази красота:

https://www.adrspasskeskaly.cz/en/doprava

Мистичният град на скалите: Адршпах – Теплице - 360mag

 

 

3,604 Adrspach Teplice Images, Stock Photos & Vectors | Shutterstock

Adrspach Rocks, Bohemia, Czech Republic - Visit Adrspach-Teplice Rocks -  Recherche Google | Places to visit, Vacation places, Places to see

*снимки от нета

 

image.png.637930db90e79b4027dbe31da4b88fab.png

Влака е с прекачване в Трутнов. Правим нощувка, за да имаме възможност да се разходим спокойно в резервата, а неделя вечер хващаме директен влак до Вроцлав.

 

image.png.8a8271aac479b01b3a6c85f01f496cb5.png

 

Нощувка в този прекрасен полски град, а в понеделник обратно към София.

image.png.f2f4ea7f3f86f7f53dd3862d6ee997d0.png

 

 

Обърнато в лева, разходите за транспорт са - за полетите 60лв, за влакове 40лв.

За ношувките в Чехия - споменах в темата с бързите въпроси за hotels.cz. Настаняване ми се видя по-евтино и разнообразно от другите обичайни сайтове. За Чехия знам, че може да се вземе жп карта за повече човека за определен период, така, че евентуално да може да се види и нещо между Прага и резервата. За Воцлав, а и за Полша въобще. задължително си инсталирайте Bolt. Последните години непрекъснато ми пращат някакви кодове за отсъпка, ето сега пак имам 20% за превоз в Краков. Отделно имат и реферална програма.

  • Харесвам 19
  • Браво 8
Връзка към коментар

По принцип в чешките железници е най-изгодно ако се пътува в група от поне трима души 🙂

Идеята много ми харесва, макар че аз бих пробвал да направя и някакъв преход в Крконоше. Но комбинацията от точно тия дати хич не ми пасва по време на сесия. 🙂

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Само пример давам. 🙂 Аз също няма как да наблъскам още едно пътуване в юни, но ми е по-удобно да записвам шашавите си идеи тук, за да мога по-лесно после да ги намирам. 😄

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
Йосиф Милчов
преди 9 часа, iMari каза:

Влака е с прекачване в Трутнов

Там се провежда най-големият  и култов фестивал за най-крайните стилове в екстремната Метъл музиката - Obscene Extreme. 

Извинявам се за Оф топка, но като видях тази съблазнителна оферта минаваща през Трутнов, не издържах.

 

article-content-2554-0f28b5d49b3020afeecd95b4009adf4c.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Този азайр съвсем няма смисъл да се гледа вече, това е от преди 5 минути, едната цена е проверена преди 0 часа, демек абсолютно реална.

 

1.JPG.4ef82a06fbe065b3234a654633664a2b.JPG

2.JPG.007f0b8030370278891aa129f98247f3.JPG

 

 

Търся нещо за понеделник-вторник 19-20.06 с една или без нощувка за където и да е. Някой с някаква идея

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Aza още не се възстановил напълно от ковид, но все още има хляб в него. 🙂

Соф - Бари, отиване понеделник, връщане вторник с Раян. Нито е шантаво, нито особено евтино, но за след два дни нямаш много опции.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.