Прескочи до съдържание

Идеи за разни "шантави" комбинации и маршрути


Препоръчани мнения

преди 27 минути , Георги Матеев каза:

Което на свой ред налага транзитната виза. Тя обаче се вади бързо на място и не е скъпа, нещо от рода на $20.

Жоре а какви възможности дава тази виза?
Това тази въпросна митична 96-часова виза ли е? Аз така и не можах да си изясня как може да се получи и какви са условията. От прочетено тук и там останах с впечатление, че само ако летиш със Saudi и  Flynas може да получиш такава и то ако наситина си транзит, т.е. продължаваш да летиш към друго място, а не да се прибереш там, откъдето си долетял.  Мисълта ми е дали става да се мине с такава виза, например ако летиш събота - вторник с Wizz, което са по-малко от 96ч. ? :rolleyes:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 26 минути , Фил каза:

Жоре а какви възможности дава тази виза?
Това тази въпросна митична 96-часова виза ли е? Аз така и не можах да си изясня как може да се получи и какви са условията. От прочетено тук и там останах с впечатление, че само ако летиш със Saudi и  Flynas може да получиш такава и то ако продължаваш да летиш към друго място, а не да се прибереш там, откъдето си долетял.  Мисълта ми е дали става да се мине с такава виза, например ако летиш събота - вторник с Wizz, което са по-малко от 96ч. ? :rolleyes:

Същата е. Единствената разлика е, че когато летиш със Saudia и Flynas визата е безплатна, иначе си я плащаш, но сумата е около $20. Аз случайно разбрах подробности за нея последния път, когато минавах през Рияд преди 3 седмици. Трябваше да сменям терминалите за следващия полет и на паспортен контрол ме питаха имам ли виза и ако не (още не бях отговорил) - ме упътиха към едно гишенце, където да извадя въпросната транзитна виза. Важи за максимум 96 часа и с нея можеш да правиш кажи-речи всичко в държавата, включително религиозен туризъм.

 

Единствено не съм сигурен дали изобщо ще дадат такава виза, когато дефакто не транзитираш - т.е. имаш просто двупосочен билет София - Рияд - София. Мисля, че транзитна виза се дава само, ако продължаваш към трета точка, поне логиката е такава. В примера на @dimitrov6 (София - Рияд - Букурещ) ще е ОК обаче.

  • Харесвам 12
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Георги Матеев каза:

упътиха към едно гишенце, където да извадя въпросната транзитна виза. Важи за максимум 96 часа и с нея можеш да правиш кажи-речи всичко в държавата, включително религиозен туризъм.

А на паспортен контрол и/или на това гишенце сигурно те питаха за къде ще летиш следавщия полет? 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
41 minutes ago, Георги Матеев said:

Освен това на летище Рияд не са особено толерантни към нощуващи по седалките и видях няколко пъти да ги разгонват. Имай предвид.

За щастие , преди три години саудитите официално отмениха боя с пръчки , така че няма страшно.

  • Харесвам 1
  • Смея се 12
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Фил каза:

А на паспортен контрол и/или на това гишенце сигурно те питаха за къде ще летиш следавщия полет? 

Реално не ме питаха, тъй като не влизах с транзитна виза - аз имам едногодишна туристическа. Но съм сигурен, че ако искаш да ползваш транзитна виза ще поискат да видят полета ти за следващата дестинация.

 

Уловката е, че на място може да извадиш и стандартна туристическа виза, която е многократно по-скъпа. Ако не проверяват, то всеки с престой под 4 дни ще хитрее и ще вади евтината транзитна.

 

преди 6 минути , stanimir каза:

За щастие , преди три години саудитите официално отмениха боя с пръчки , така че няма страшно.

Не знам не знам, на летището мернах една много съмнителна стаичка с надпис "Bamboo stick room"... 😄  шегувам се

  • Харесвам 2
  • Шок 2
  • Смея се 7
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Ако ви се ходи евтино до Индия - през септември може да отидете за едва €80.

 

3 септември: София - Рияд с Уиз (€14 с Дискаунт клуб) и после Рияд - Абу Даби - Мумбай с Етихад (€66 при директна покупка от www.lastminute.ie без посредник). Етихад полетите включват чекиран багаж и храна. Който няма годишна саудитска виза може на място да извади транзитна за около $20.

 

Това е само пример. От Рияд нататък има и доста други интересни опции, разгледайте. 

 

2023-08-01 (1).png

 

2023-08-01.png

Добра идея за транзит през Риад, но да се вземе от там полет за някоя не толкова жегава дестинация! Предложения?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 31 минути , stanimir каза:

За щастие , преди три години саудитите официално отмениха боя с пръчки , така че няма страшно.

Постоянно креативният ми ум измисли туристически слоган, който може да ползват: Саудитска Арабия - the best place to get stoned ...

  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Реално не ме питаха, тъй като не влизах с транзитна виза - аз имам едногодишна туристическа. Но съм сигурен, че ако искаш да ползваш транзитна виза ще поискат да видят полета ти за следващата дестинация.

Точно бях започнал да кроя някакви схеми със закупуване на фиктивни последавщи полети, на цена, по-ниска от тази на туриситческата виза, обаче вие сега с тия пръчки и бичове ... нещо взе да ми спада ентусиазмът! 

  • Смея се 11
Връзка към коментар
преди 12 минути , Фил каза:

обаче вие сега с тия пръчки и бичове ... нещо взе да ми спада ентусиазмът! :biggrin:

Ако се влезе в стерилната зона,никой не може да те пипне. 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , dimitrov6 каза:

Ако се влезе в стерилната зона,никой не може да те пипне. 

А ве, докато не излети самолетът, могат всякак да те пипат, ако решат. 
Да не говоря, че и докато самолетът е във въздушното пространство, могат да го принудят да кацне, ако решат. (пример
Ама това е друга тема.:wink3:

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Мен ми се въртеше едно пътуване с Wizz до Рияд и от там с кола или друг транспорт до Бахрейн, което пак е що годе транзитно, ама дали ще стане...трябва да поразуча.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Май за транзитна виза се кандидатства онлайн,както стандартната виза.Това чета в Гугъл.

 

Мога ли да получа транзитна виза на летището в Саудитска Арабия?

За саудитска транзитна виза може да се кандидатства чрез базираната в Саудитска Арабия авиокомпания, с която кандидатът пътува, или туристическа агенция или чрез установен агент чрез визовия отдел на саудитското посолство в тяхната страна.

Цена на саудитска транзитна виза

Цената за саудитска транзитна виза до 96 часа е приблизително 100 SAR (26,61 USD) . Все пак препоръчваме на кандидатите да се консултират със своите авиокомпании, туристически агенти или съответното саудитско посолство относно най-новата цена на саудитската транзитна виза.

Screenshot 2023-08-01 at 15-50-37 Transit Visa.png

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, dimitrov6 каза:

Този сайт май са посредници,защото искат 300 SAR,което е 3 пъти повече от цената на транзитната виза.

Screenshot 2023-08-01 at 16-31-10 Transit Visa.png

Транзитната виза я заявих онлайн,платих точно 24,65 долара със застраховката и сега чакам може би да я одобрят и изпратят на мейла.Сайта е този

https://www.my.gov.sa/wps/portal/snp/servicesDirectory/servicedetails/8474/!ut/p/z0/04_Sj9CPykssy0xPLMnMz0vMAfIjo8zivQIsTAwdDQz9LQwNzQwCnS0tXPwMvYwN3A30g1Pz9L30o_ArAppiVOTr7JuuH1WQWJKhm5mXlq8fYWFibqJfkO0eDgDtRK6y/

FGHJ.png

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 час, Pantelej Putnik каза:

Скоро се чудех за някакъв полет (еднопосочен) през Риад към Куала Лумпур. Дали някой не е намерил нещо подобно?

Добра идея! Ако откриеш как, сподели, моля!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , Дани Магелани каза:

Добра идея! Ако откриеш как, сподели, моля!

Вероятно за Куала Лумпур може да се ползва идеята на @Георги Матеев за връзката до Мумбай. На мен ми се ще обаче да мина през страна, в която не съм бил. 

Връзка към коментар
преди 9 минути , Pantelej Putnik каза:

Вероятно за Куала Лумпур може да се ползва идеята на @Георги Матеев за връзката до Мумбай. На мен ми се ще обаче да мина през страна, в която не съм бил. 

Индия лятото не е оферта.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 47 минути , Дани Магелани каза:

Индия лятото не е оферта.

Не е точно така. Последните 2 седмици температурата никъде не надвишаваше 30 градуса, а по плажовете беше идеално. За сравнение - от 2 дни вече съм на Черноморието и тук определено ми е много по-топло, отколкото в Индия. Единственият реален минус е, че в някои региони вали повечко, но не е болка за умиране. Например, докато бях в Раджастан и Керала близо 1 седмица не падна капка дъжд. В региона на Кашмир, Амристар и тн също не вали в този период от годината. Голяма държава е и с малко по-внимателно планиране може да се направи чудесна супер бюджетна екскурзия без притеснения за климата.

 

Офертата всъщност е толкова добра, че мисля да отида пак за още седмица. Има прекалено много места, които искам да посетя в Индия, и смятам постепенно да ги отмятам. Пък и храната взе много да ми харесва.

 

@dimitrov6 прочети отново внимателно какво съм писал. Според служител на паспортен контрол на летище Рияд - транзитна виза може да се вземе на място. Не е нужно да се занимаваш предварително със сайтове.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 2
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Георги Матеев каза:

Не е точно така. Последните 2 седмици температурата никъде не надвишаваше 30 градуса, а по плажовете беше идеално. За сравнение - от 2 дни вече съм на Черноморието и тук определено ми е много по-топло, отколкото в Индия. Единственият реален минус е, че в някои региони вали повечко, но не е болка за умиране. Например, докато бях в Раджастан и Керала близо 1 седмица не падна капка дъжд. В региона на Кашмир, Амристар и тн също не вали в този период от годината. Голяма държава е и с малко по-внимателно планиране може да се направи чудесна супер бюджетна екскурзия без притеснения за климата.

 

Офертата всъщност е толкова добра, че мисля да отида пак за още седмица. Има прекалено много места, които искам да посетя в Индия, и смятам постепенно да ги отмятам. Пък и храната взе много да ми харесва.

 

@dimitrov6 прочети отново внимателно какво съм писал. Според служител на паспортен контрол на летище Рияд - транзитна виза може да се вземе на място. Не е нужно да се занимаваш предварително със сайтове.

Доколкото проверих посочената цена от 80 евро е за еднопосочен билет или аз нещо бъркам? Ако е така, някакви идеи откъде да търся бюджетно връщане?

 

Връзка към коментар
преди 8 минути , saved_ каза:

Доколкото проверих посочената цена от 80 евро е за еднопосочен билет или аз нещо бъркам? Ако е така, някакви идеи откъде да търся бюджетно връщане?

 

Варианти доста. Например през jetcost.at мернах билет Мумбай - Рияд - Дамам с Flynas за €110. От Дамам има полети до Будапеща за по €20 и после с Раян до София, но ако не ти се разглежда Дамам (и си с ръчен багаж) може да останеш в Рияд и оттам обратно с Уиз до София за €15. 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.