Прескочи до съдържание

Идеи за разни "шантави" комбинации и маршрути


Препоръчани мнения

преди 32 минути , Георги Матеев каза:

Последните 2 седмици температурата никъде не надвишаваше 30 градуса, а по плажовете беше идеално. За сравнение - от 2 дни вече съм на Черноморието и тук определено ми е много по-топло, отколкото в Индия. Единственият реален минус е, че в някои региони вали повечко, но не е болка за умиране. Например, докато бях в Раджастан и Керала близо 1 седмица не падна капка дъжд

Според мен си попаднал на аномалия. Според статистиката средните минимални температури за през юли месец в Раджастан са 29 градуса, а максималните са над 37. 

Връзка към коментар
преди 43 минути , tch каза:

Според мен си попаднал на аномалия. Според статистиката средните минимални температури за през юли месец в Раджастан са 29 градуса, а максималните са над 37. 

Може би, нямам идея. Конкретно в Раджастан беше 1 идея по-топло от Керала, но определено не беше неприятно. Също така според Гугъл (и твърдя, че е вярно): July to September (Monsoon Season) is considered to be the best time to visit Rajasthan as the arid and dry landscape of the state transforms into a green, vivid heaven. During monsoon, the temperature drops down gradually, and you can experience splendid sceneries everywhere.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
14 minutes ago, Георги Матеев said:

Може би, нямам идея. Конкретно в Раджастан беше 1 идея по-топло от Керала, но определено не беше неприятно. Също така според Гугъл (и твърдя, че е вярно): July to September (Monsoon Season) is considered to be the best time to visit Rajasthan as the arid and dry landscape of the state transforms into a green, vivid heaven. During monsoon, the temperature drops down gradually, and you can experience splendid sceneries everywhere.

Маркирам си идеята за следващото лято.Малко авантюризъм винаги действа освежаващо.

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Само аз сигурно бих направил тези комбинации.За ден от Букурещ,тъй като не съм бил в летищата Пескара,Перуджа-Италия,Бордо-Франция,Аархус-Дания,и спя в летищата,а тези нощем затварят.През сайтовете цената може да се свали много.

 

 

 

 

Screenshot 2023-08-04 at 18-24-54 Результаты наименований авиабилетов Бухарест ⇒ Бухарест результаты от €59.98 (via AZair).png

Screenshot 2023-08-04 at 18-25-38 Результаты наименований авиабилетов Бухарест ⇒ Бухарест результаты от €66.34 (via AZair).png

Screenshot 2023-08-04 at 18-26-29 Результаты наименований авиабилетов Бухарест ⇒ Бухарест результаты от €72.15 (via AZair).png

Screenshot 2023-08-04 at 18-28-09 Результаты наименований авиабилетов Бухарест ⇒ Бухарест результаты от €95.41 (via AZair).png

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 7 минути , dimitrov6 каза:

Само аз сигурно бих направил тези комбинации.За ден от Букурещ,тъй като не съм бил в летищата Пескара,Кротоне-Италия,Лурд-Франция,Аархус-Дания,и спя в летищата,а тези нощем затварят.През сайтовете цената може да се свали много.Времето за прекачване някъде е малко,забравих да го настроя на минимум 3 часа.

Screenshot 2023-08-04 at 18-10-17 Результаты наименований авиабилетов Бухарест ⇒ Бухарест результаты от €57.79 (via AZair).png

Screenshot 2023-08-04 at 18-11-24 Результаты наименований авиабилетов Бухарест ⇒ Бухарест результаты от €59.00 (via AZair).png

Screenshot 2023-08-04 at 18-12-40 Результаты наименований авиабилетов Бухарест ⇒ Бухарест результаты от €61.96 (via AZair).png

Screenshot 2023-08-04 at 18-13-35 Результаты наименований авиабилетов Бухарест ⇒ Бухарест результаты от €68.93 (via AZair).png

Конкретно за Орхус ако не ти се седи на летището билета за автобус от летището до града ти е 115 датски крони ( около 31 лв ) в посока .

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към коментар

Не съм бил в Тунис и тази вечер случайно ми хрумна да пусна търсачката,та излезе тази комбинация,която купих за 149 лв.Полетите на Easyjet директно от тях,а на Wizz през Edreams.net ,защото нямам дискаунт.

Screenshot 2023-08-09 at 00-11-07 Результаты наименований авиабилетов София ⇔ Енфидха результаты от €95.53 (via AZair).png

  • Харесвам 18
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 9.08.2023 г. в 0:15, dimitrov6 каза:

Не съм бил в Тунис и тази вечер случайно ми хрумна да пусна търсачката,та излезе тази комбинация,която купих за 149 лв.Полетите на Easyjet директно от тях,а на Wizz през Edreams.net ,защото нямам дискаунт.

Screenshot 2023-08-09 at 00-11-07 Результаты наименований авиабилетов София ⇔ Енфидха результаты от €95.53 (via AZair).png

Браво! Супер цена е това за Тунис 😊

Както и в другата тема за Египет 😊

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

На лов за бели мечки и сияния до най-северното постоянно обитаемо място на света - Свалбард

Вариант А 
26.09 - 04.10 София > Стокхолм > Варшава > Осло > Свалбард > Осло > Лондон > София  ~210€
в програмата -  ден в Стокхолм, ден и половина във Варшава, ден във Осло, три дни в Свалбард, 
image.png.7a53522840c1a0401e5ddc1e9d84497b.png

 

image.png.8bc42850898170bd462778c56f5c6285.png


image.png.6642e07c95e3fa89d8f16ba16159a64f.png


image.png.af7ab7a6db0f15830a98944b059c0026.png

 

 

image.png.437e2c5888a83ac9179487cb825e6401.png

Минаването през Варшава въобще не е наложително и който предпочита, може да си лети директно от Стокхолм за Осло:image.png.d3d1a63a217ec114c2f48c516a20ff32.png
 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 21
  • Шок 2
  • Браво 6
Връзка към коментар

На лов за бели мечки и сияния до най-северното постоянно обитаемо място на света - Свалбард

Вариант Б 
10.10 - 16.10 София > Копенхаген > Осло > Свалбард > Осло > Лондон > София  ~202€ (вкл. една нощувка в каюта за двама, цената на каютата (490€) е същата и за 4 човека)
В програмата: половин ден в Копенгхаген, ферибот копенхаген Осло с нощувка на кораба буква се от DFDS, ден в Осло, три дни Саварбалд, още един ден в Осло
(възможен е и вариант на върщане пак с фери Осло - Копенхаген) 

На сходни или умерено по-високи цени са възможни и други дати, както и комбинации между вариант А и вариант Б


*заб.:  билетите на Ryan даже не съм ги минавал през сайтовете за отстъпки, така че ако му се играе на човек, може още да се изцеди ощи цената, аз нямам време сега да проверявам :wink:

 

 

image.png.bd559d14fca0fdd9b64d711ecac790e9.png

 

image.png.71268cb938301c533ddbe9a9cdab54c2.png

 

image.png.c5441af6b497dc621db5b00fb225125e.png

image.png.901c57702c3aff9af6969608cafa276d.png

 

image.png.57dd6df23e3d3876df68c254a1512ce7.png

 

  • Харесвам 25
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 1.08.2023 г. в 19:52, Георги Матеев каза:

@dimitrov6 прочети отново внимателно какво съм писал. Според служител на паспортен контрол на летище Рияд - транзитна виза може да се вземе на място. Не е нужно да се занимаваш предварително със сайтове.

Писах в сайта https://visa.visitsaudi.com/ и ми отговориха,че само онлайн се получава от друг сайт https://visa.mofa.gov.sa/Home/Index .

Подадох в началото на август молба,платих и още чакам.Днес писах на втория сайт и видях,че имам някои непопълнени неща в заявлението,та ги попълних.

 

ожхп.png

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

По-малко от ден в Бергамо/Милано за 37,67 евро(през търсачките може и да падне цената)... 

Отиване рано сутрин и връщане късно вечер на седми октомври(възможни са подобни полети и за други съботи) ... 

Screenshot_20230827_215911_com.ryanair.cheapflights_edit_13997832235363.jpg.c7134c2138a66ff2aa3bf70b5d3c2b35.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , crazyhorse каза:

По-малко от ден в Бергамо/Милано за 37,67 евро(през търсачките може и да падне цената)... 

Отиване рано сутрин и връщане късно вечер на седми октомври(възможни са подобни полети и за други съботи) ... 

Screenshot_20230827_215911_com.ryanair.cheapflights_edit_13997832235363.jpg.c7134c2138a66ff2aa3bf70b5d3c2b35.jpg

От чисто любопитство, Може и глупаво да питам, но какво бихме могли да правим като кацнем в 01:00 през нощта? Освен да наемем хотел около летището/Бергамо и да спим? Изгревът е около 7:00. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , Граф Вронски каза:

От чисто любопитство, Може и глупаво да питам, но какво бихме могли да правим като кацнем в 01:00 през нощта? Освен да наемем хотел около летището/Бергамо и да спим? Изгревът е около 7:00. 

Търсим местен вариант на Камен дел, докато стигнем, тъкмо дошло време за изгрева. :blum3:

Иначе на посочената по-горе дата 7.10. някои хора си купиха билети за Лутън с отиване-връщане в един ден. :smile3:

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 18 минути , crazyhorse каза:

По-малко от ден в Бергамо/Милано за 37,67 евро(през търсачките може и да падне цената)... 

Отиване рано сутрин и връщане късно вечер на седми октомври(възможни са подобни полети и за други съботи) ... 

Screenshot_20230827_215911_com.ryanair.cheapflights_edit_13997832235363.jpg.c7134c2138a66ff2aa3bf70b5d3c2b35.jpg

Не са ок цените и часовете. Все пак са два полета към Бергамо. Комбинации има за събота и/или неделя, но сутрин с Уиз и после обратно с Раян. 

Аз си взех за 29.окт, но относително скъпо и за това мълча и не се хваля 😞

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 8 минути , Argentique каза:


Иначе на посочената по-горе дата 7.10. някои хора си купиха билети за Лутън с отиване-връщане в един ден. :smile3:

Дам 😞 няма да съм тук, иначе веднага щях да се join-на. Миналия ноември направих така 2 пъти Лондон (през седмицата беше), но идеята ми харесва много. 😄 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 28 минути , Граф Вронски каза:

От чисто любопитство, Може и глупаво да питам, но какво бихме могли да правим като кацнем в 01:00 през нощта? Освен да наемем хотел около летището/Бергамо и да спим? Изгревът е около 7:00. 

Аз пътувах с този полет преди няколко месеца и спахме тук. Отидохме с такси за 30€, а на сутринта с градския транспорт до Бергамо. Беше супер, но нямам идея дали си струва за ден. 

 

IMG_6640.png

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 58 минути , Граф Вронски каза:

От чисто любопитство, Може и глупаво да питам, но какво бихме могли да правим като кацнем в 01:00 през нощта? Освен да наемем хотел около летището/Бергамо и да спим? Изгревът е около 7:00. 

Предполагам ,че по това време има работещи барове и/или дискотеки!😉

Или чакаме изгрева,както е споменала @Argentique...

преди 44 минути , jorocontrola каза:

Не са ок цените и часовете. Все пак са два полета към Бергамо. Комбинации има за събота и/или неделя, но сутрин с Уиз и после обратно с Раян. 

Аз си взех за 29.окт, но относително скъпо и за това мълча и не се хваля 😞

Да,има варианти дори за петък-събота,петък-неделя или събота-неделя,но нали темата е за "шантави маршрути"?

Иначе не съм взимал,защото имам друг план,но си го записвам тук като резервен вариант!

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Ако не беше това нощно седене в летище Бергамо щях отдавна да взема до Испания за един и същи ден.В Бергамо сигурно към 3:30 отварят стерилната зона.През Edreams цената пада двойно.

Screenshot 2023-08-27 at 22-37-20 Результаты наименований авиабилетов София ⇔ Vitoria результаты от €73.42 (via AZair).png

  • Харесвам 2
  • Браво 2
Връзка към коментар

Преди години се разхождах една нощ из Милано , убивайки време до сутрешния полет за София , защото не ми се чакаше на летището.Центъра гъмжеше от бездомници , гарата в ранните часове дори не я коментирам.Другите останаха на летището в Бергамо и посред нощ карабинерите бяха изритали лежащите по пода да чакат навън няколко часа.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Този филм с едноднедното пътуване до Бергамо го играх на 31 декември 2019, но полета беше сутрин рано и връщане вечерта около 20ч...получи ми се супер разходка из града преди новогодишната нощ, пък и се измъкнах от приготовленията за трапезата и директно от летището на масата...  

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
преди 11 часа, Граф Вронски каза:

 Миналия ноември направих така 2 пъти Лондон (през седмицата беше), но идеята ми харесва много. 😄 

Както (предполагам) знаеш :wink:, и аз си падам по лондонските еднодневки :grin:, така че може да стиковаме нещо за подобна разходка. :smile3:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 27 минути , Фил каза:

Както (предполагам) знаеш :wink:, и аз си падам по лондонските еднодневки :grin:, така че може да стиковаме нещо за подобна разходка. :smile3:

Направете го съботно-неделно и аз бих направил сефтето в Англия. 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, Фил каза:

Както (предполагам) знаеш :wink:, и аз си падам по лондонските еднодневки :grin:, така че може да стиковаме нещо за подобна разходка. :smile3:

а от Варна може ли да се включа :wink:

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.