Прескочи до съдържание

Идеи за разни "шантави" комбинации и маршрути


Препоръчани мнения

преди 6 минути , ДиянаВ каза:

@jorocontrola ще взема билети за автобуса - възрастен и дете до 15 г- за 8,75 еднопосочно. Виктория ли да дам като крайна гара?

Ние така направихме. Но за Гетуик другите да кажат, че не съм проверявал.

Гледам има влак от Лондон Бридж, че да не се връщате до Виктория. Но си проверете терминалите, кой влак къде точно ходи ...

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , jorocontrola каза:

Ние така направихме. Но за Гетуик другите да кажат, че не съм проверявал.

Гледам има влак от Лондон Бридж, че да не се връщате до Виктория. Но си проверете терминалите, кой влак къде точно ходи ...

 

От Гетуик уж знам как е. На 2 януари тази година се връщахме оттам. Много готино летище, хареса ми. Затова го избрах, а и с по-удобен час е полетът, за да се насладиш на нощен Лондон и след кацане да имаш по-бърза връзка за Русе🙂

Благодаря много🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 22 минути , iMari каза:

@Ivko, в неделя полета на Раян до Станстед е в съвсем приличен час, 9:00ч.

 

А от другата година ще се плаща и такса от 10 паунда за вход в UK. 😶😊 

 

За 7.10 вероятно няма да успея, но благодаря. 🙂

Една идиотщина се прокрадна вчера в главата ми и все още не е излязла от там. В събота в следобедните часове Уиз летят до Прищина от Лутън. Все още не съм измислила прибирането, но ако още някой започне натрапчиво да мисли в тази посока да казва. 😄

https://sofiaadventures.com/prishtina-to-skopje/

 

https://ruleturs.techinreact.com/?SearchCity=СОФИЈА&SearchTransporter=&Datum=2023-10-08

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , master_of_germs каза:

Благодаря, но точно прибирането с автобуси се опитвам да избегна. 🙂

Все пак остава като краен вариант. 👍

Връзка към коментар
преди 1 минута , iMari каза:

Благодаря, но точно прибирането с автобуси се опитвам да избегна. 🙂

Все пак остава като краен вариант. 👍

Ти си знаеш 🙂 

Аз на Прищина и един час от свободното си време не бих отделил, камо ли да правя шантав маршрут със самолетни прекачвания.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
49 minutes ago, master_of_germs said:

Ти си знаеш 🙂 

Аз на Прищина и един час от свободното си време не бих отделил, камо ли да правя шантав маршрут със самолетни прекачвания.

Е , как ? Новият Париж, ако Вльора и Дуръс са Малдиви.

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 11 минути , Taliana каза:

До Букурещ и обратно с какво пътувате?

С обществен транспорт ще е - Фликс или Пегасус. По-скъп от самолета за успокоение на ползващите таксита в София😛

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

15.10 полета до Лутън излиза 64лв двупосочно, но на 7-ми вече са скочили и ще пропусна аз или ще следя и аз за 7-ми малко да паднат цените след като се накупите 😁😁

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , Ivko каза:

15.10 полета до Лутън излиза 64лв двупосочно, но на 7-ми вече са скочили и ще пропусна аз или ще следя и аз за 7-ми малко да паднат цените след като се накупите 😁😁

И аз гледам, че от Варна за 15 октомври бяха по-добри цените. Ще изчакам ако се събере групичка за разходка из Лондон 🙂

Връзка към коментар
преди 32 минути , ДиянаВ каза:

С обществен транспорт ще е - Фликс или Пегасус. По-скъп от самолета за успокоение на ползващите таксита в София😛

Фикс спират ли в Русе? Аз питах няколко пъти и ми казаха, че било забранено на шофьорите да спират някъде по пътя да те оставят. Или на митница слизате..? Пегасуса не съм го провелявала скоро, но много си бяха разредили маршрута. Иначе има и таксита, но не им знам цените сега. В краен случай звъниш и идвам да ви прибера. Няма да оставим магеланец на пътя.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , EliDion каза:

Фикс спират ли в Русе? Аз питах няколко пъти и ми казаха, че било забранено на шофьорите да спират някъде по пътя да те оставят. Или на митница слизате..? Пегасуса не съм го провелявала скоро, но много си бяха разредили маршрута. Иначе има и таксита, но не им знам цените сега. В краен случай звъниш и идвам да ви прибера. Няма да оставим магеланец на пътя.

Април 2022 пътувах с Фликс, от автогарата се качих. Пътува се 1 час повече от Пегасус, защото се спира на някаква гара в Букурещ, но така и дремеш повече. Те ти пиша да пием вече нещо :laugh:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 16 минути , ДиянаВ каза:

Април 2022 пътувах с Фликс, от автогарата се качих. Пътува се 1 час повече от Пегасус, защото се спира на някаква гара в 

Другият понеделник  мисля от летището до центъра на Букурещ с автобус градски (имам карта с 1 пътуване в нея,после с метрото до автогара Милитари, също имам карта с 1 пътуване) И оттам хващам за София цяла нощ.

Flixbus за София не тръгва от летището, а този за Русе  Варна. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Варна рядко се урежда с опции за такива кратки пътувания поради липсата на варианти за полети. Оначе има по 2 полета сутрин и вечер до Лондон Лутън през септември и октомври. За септември цените са дървени, ама през октомври бива 🙂 Само да видим полетите ще оцелеят ли, че ме съмнява.

Връзка към коментар
преди 2 минути , logist13 каза:

Варна рядко се урежда с опции за такива кратки пътувания поради липсата на варианти за полети. Оначе има по 2 полета сутрин и вечер до Лондон Лутън през септември и октомври. За септември цените са дървени, ама през октомври бива 🙂 Само да видим полетите ще оцелеят ли, че ме съмнява.

Вземай смело за октомври. Не вярвам да отменят или поне е малко вероятно. Септември почти дойде. Отмяна от днес за утре е сигурна компенсация 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 18 часа, logist13 каза:

Варна рядко се урежда с опции за такива кратки пътувания поради липсата на варианти за полети. Оначе има по 2 полета сутрин и вечер до Лондон Лутън през септември и октомври. За септември цените са дървени, ама през октомври бива 🙂 Само да видим полетите ще оцелеят ли, че ме съмнява.

В годините назад имаше ли редовни полети в зимния сезон, редуцират или спират. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 29.08.2023 г. в 8:54, jorocontrola каза:

С @Argentique сме си взели билети за 7.Окт по схемата по горе с Уиз.

Който иска, може да се прибира и в неделя де. Варианти много 🙂

 

 

Транспорта мислили сте го от летището до града. Гледам може с влак от Luton Airport Parkway до London St Pancras International около 35мин се пътува  и от там може всякак.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

преди 6 минути , Ivko каза:

Транспорта мислили сте го от летището до града. Гледам може с влак от Luton Airport Parkway до London St Pancras International около 35мин се пътува  и от там може всякак.

На 29.08.2023 г. в 9:24, jorocontrola каза:

https://www.nationalexpress.com/en/airports/luton/london-to-luton

Ако се купи от рано, излиза по 10 лири общо на човек двупосочно. Не мисля, че може да се намери нещо по-тънко ...

Хем директно от летището, хем спира на по-хубаво място (според мен) в самият Лондон - Victoria Station.

image.png.d34c482e98239a91ea775515f0c5c833.png

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 минути , jorocontrola каза:

Хем директно от летището, хем спира на по-хубаво място (според мен) в самият Лондон - Victoria Station.

Добре звучи, а билети ще вземате ли адванс или на място, че онлайн малко рисково ако не се презаверяват и има закъснение полета.

Връзка към коментар
преди 9 минути , Ivko каза:

Добре звучи, а билети ще вземате ли адванс или на място, че онлайн малко рисково ако не се презаверяват и има закъснение полета.

Вече сме взели 🙂

Цената за утре е 12£ на посока, за октомври е 5£.

Надявам се да няма закъснение като за първи полет сутринта. 

Принципно може и да се мине с друг рейс, но май зависи от настроението на шофьора и дали има места.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , jorocontrola каза:

Надявам се да няма закъснение като за първи полет сутринта. 

То освен потенциално закъснение, там има и друг фактор - след тъпия брекзит често се чака на големи опашки за паспортен контрол, последните два пъти откарахме по 1 час висене... :huh:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 минути , jorocontrola каза:

Вече сме взели 🙂

Цената за утре е 12£ на посока, за октомври е 5£.

Надявам се да няма закъснение като за първи полет сутринта. 

Принципно може и да се мине с друг рейс, но май зависи от настроението на шофьора и дали има места.

 

И аз взех за същия час билети за автобуса. Моля ви после кажете имало ли е голям трафик към Лондон в събота сутрин🙂. Май някъде имаше тема Лондон за един ден или нещо подобно, или @Граф Вронски мислеше да я пуска…

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.