Прескочи до съдържание

Идеи за разни "шантави" комбинации и маршрути


Препоръчани мнения

преди 57 минути , antea каза:

ама за Франция ли? ние имаме на 14.09. и се надявам да се промушим, или стачката да се отмени

И аз имам за 14.9 от Марсилия до Шарлероа и на 15.9 Шарлероа-София,но съм решил да не пътувам.

Връзка към коментар

От година не съм била в Италия като хората (такива за по една вечер не ги броя) и си мисля разни маршрути, които да видим кога ще реализирам. 

 

Следното не знам колко е шантаво, но на мен ми е приятно раздвижено.

 

Първо, в петък, 20 октомври, летим за Катания (16€).

 

1.jpg.5148cb935ee0be2eab4c6280bcf99a0e.jpg

 

Там се прехвърляме за Каляри (18€).

 

2.jpg.dc1caaba11341935a4b3fc651b43a867.jpg

 

Стоим в Каляри петък и събота вечер и в неделя летим за Пиза (13€).

 

3.jpg.5a553c45edb7c5be8b2f08b859590d92.jpg

От там в понеделник може да се приберем за София през Станстед, но аз предпочитам да хвана влака за Флоренция (9,30€). Това може да се случи още в неделя вечер или в понеделник сутрин.

 

4.png.eb909e4281179df30a3c210849184825.png

 

Във Флоренция може да се спи и във вторник да се отиде с влак до Болоня (за около 10€), но ако някой е по-пестелив, хваща автобус на Итабус за Болоня още в понеделник. 

 

5.png.bb20281fb521ecd1bde4724a3f319720.png

 

И в Болоня във вторник по икиндия хващаме уизките за София (13€). 

 

6.jpg.aa7c390f086102c19750019c38f33ce0.jpg

 

Тотал за транспорт: 71,30€, като сигурно ще има хора, които ще се справят по-добре от мен с намаляването през сайтовете. И четири нощувки нейде по трасето. Никакви ранни и късни полети.

 

 

  • Харесвам 22
  • Браво 4
Връзка към коментар

Тъй като не съм бил на летище  Флоренция тази комбинация ми харесва.  Полетите  са ранни и късни,но цената е хубава. От Флоренция до Болоня с влак или автобус. Има  Flixbus по 8 лв.

2023_09_08_14.47.38.jpg

2023_09_08_14.49.10.jpg

1694173904409.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

@Argentique, @dimitrov6, може би го знаете, или сте го видели, но да добавя, че спирката на Flixbus Florence Villa Constanza е доста далеч. Само като гледам на картата е извън централната/туристическа част. Google maps дава 13км от жп гарата Santa Maria Novella (която е на пешеходно разстоение до центъра) до Villa Constanza. Мисля, че това разстояние може да се вземе с трамвай.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

тази вечер излязоха съобщения, че стачката на френските АТС, обявена за 15-ти септември, е отменена - постигнали са желаното споразумение, предполагам това отменя и същата заплаха за 13 октомври, така че спокойно може да се планира оня готин френски маршрут на @Фил 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 8.09.2023 г. в 15:26, Граф Вронски каза:

@Argentique, @dimitrov6, може би го знаете, или сте го видели, но да добавя, че спирката на Flixbus Florence Villa Constanza е доста далеч. Само като гледам на картата е извън централната/туристическа част. Google maps дава 13км от жп гарата Santa Maria Novella (която е на пешеходно разстоение до центъра) до Villa Constanza. Мисля, че това разстояние може да се вземе с трамвай.

Вила Констанца е не просто извън централната част, ами е в Казичене на Флоренция. Там е последна спирка на трамвай Т1. Пътуването обаче е бързо и удобно, а трамваят е на 5 минути.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Вчера имаше ниски цени със Саудиа.

Един трип до Индия, транзит без виза за Саудитска Арабия за около 260 евро. Само път ,без разглеждане, по мой вкус.

2023_09_19_11.03.34.jpg

2023_09_19_11.04.19.jpg

2023_09_19_11.05.10.jpg

2023_09_19_11.03.02.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 5.09.2023 г. в 12:33, Ivko каза:

Отварят нов небостъргач с тераса за гледка безплатна в Лондон, който ще ходи /и аз де/ сега на еднодневен трип https://horizon22.co.uk/

От днес могат да се правят резервации.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не е особено шантав маршрута, но цената е добра и аз лично се възползвах, тъй като все още не съм бил и в двата града:

София - Барселона 18.10 Wizz 39лв с WDC

Мадрид - София 23.10 Wizz 15E с WDC

На отиване сутрешен, на връщане вечерен полет. Между Барселона и Мадрид могат да се намерят билети за влак на цена 20-40 лв.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
На 19.09.2023 г. в 11:15, dimitrov6 каза:

Вчера имаше ниски цени със Саудиа.

Един трип до Индия, транзит без виза за Саудитска Арабия за около 260 евро. Само път ,без разглеждане, по мой вкус.

2023_09_19_11.03.34.jpg

2023_09_19_11.04.19.jpg

2023_09_19_11.05.10.jpg

2023_09_19_11.03.02.jpg

Как му викат на това? Последният влак за Рияд. 😞

Връзка към коментар
преди 43 минути , iceman00 каза:

Не е особено шантав маршрута, но цената е добра и аз лично се възползвах, тъй като все още не съм бил и в двата града:

София - Барселона 18.10 Wizz 39лв с WDC

Мадрид - София 23.10 Wizz 15E с WDC

На отиване сутрешен, на връщане вечерен полет. Между Барселона и Мадрид могат да се намерят билети за влак на цена 20-40 лв.

Има и за автобус по 5 евро с alsa.com.Пътувал съм по този маршрут за 5 евро.

Screenshot 2023-09-20 at 20-05-52 Checkout - Alsa.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, kali каза:

От днес могат да се правят резервации.

Като тръгвам да си буквам ми изписва, че няма налични?

 

преди 6 часа, Boo каза:

Да, отворени са дати до 20 октомври.

Аз чакам за следващата седмица 🙂

 

london.jpg

Връзка към коментар

Едно добро пътуване из Азия, 4 in 1 trip from Rome to Malaysia: Kuala Lumpur, Borneo, Penang & Langkawi for €547!

Langkawi-pixabay.jpg

Travel dates:
April – June 2024

Route and example dates:
Rome – Kuala Lumpur 5 May
Kuala Lumpur – Kota Kinabalu 9 May
Kota Kinabalu – Penang 15 May
Penang – Langkawi 17 May
Langkawi – Kuala Lumpur – Rome 22 May and 23 May

Baggage allowance:
Saudia: one checked baggage and one cabin bag per passenger
Firefly, Air Asia: one cabin bag

 
  • Харесвам 10
  • Браво 2
Връзка към коментар
На 24.03.2023 г. в 18:46, stanimir каза:

Може да се добавят ,но няма ли да стане прекалено претрупано и накрая всичко да ти се омеша ? 

Прибалтика е страхотна дестинация и по два дни на държава е добър план.

Близо до Вилнюс е средновековната столица Тракай , до Рига пък има етнографски комплекс от типа на Етъра. Препоръчвам и двете места.

 

Според мен няколко часа в Хелзинки стигат за основните неща. За ден може да опознаеш почти целия град.Една от най-скучните европейски столици.

В Стокхолм и три дни да изкарам няма да ми омръзне .

 

Търся съвет как да разпределя три дни между Талин и Рига, за кой от двата два дни и за кой един?

Не намирам друга подходяща тема.

Ако се включат и други ще е добре.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , Kamen каза:

Търся съвет как да разпределя три дни между Талин и Рига, за кой от двата два дни и за кой един?

Не намирам друга подходяща тема.

Ако се включат и други ще е добре.

2 в Рига.По на юг може да е по-топло времето,а на север са по-заспали градове.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз бих отделила 2 дена за Рига и 1 за Талин, защото в Рига има много повече неща за разглеждане и правене, градът е по-голям и по-евтин. А ако обичаш много интензивните програми е възмопжно и 1 ден Рига, 1 ден Талин и 1 ден Хелзинки с ферибота. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , venceremos каза:

Аз бих отделила 2 дена за Рига и 1 за Талин, защото в Рига има много повече неща за разглеждане и правене, градът е по-голям и по-евтин. А ако обичаш много интензивните програми е възмопжно и 1 ден Рига, 1 ден Талин и 1 ден Хелзинки с ферибота. 

Фериботите са чудесни бюджетни опции. Идеята ми  Стокхолм - Хелзинки и Хелзинки - Талин, после бус до Рига.

Ползвали ли сте фериботите там?

Връзка към коментар

Да, само че посоката на движение беше обратна Рига-Талин-Хелзинки-Талин-Вилнюс (т.е. юг-север). Внимавай за пристанищата на фериботите в Хелзинки - има по-близко до центъра и по-далечно, така че това си го провери добре предварително, за да няма неприятни изненади. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, venceremos каза:

Да, само че посоката на движение беше обратна Рига-Талин-Хелзинки-Талин-Вилнюс (т.е. юг-север). Внимавай за пристанищата на фериботите в Хелзинки - има по-близко до центъра и по-далечно, така че това си го провери добре предварително, за да няма неприятни изненади. 

Тези от Талин спират на далечното, а от Стокхолм на близкото до центъра.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, venceremos каза:

Да, само че посоката на движение беше обратна Рига-Талин-Хелзинки-Талин-Вилнюс (т.е. юг-север). Внимавай за пристанищата на фериботите в Хелзинки - има по-близко до центъра и по-далечно, така че това си го провери добре предварително, за да няма неприятни изненади. 

Пускат ли промота по феритата или да си резервирам по текущи цени? Интересуват ме вечерните с каютите.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.