Прескочи до съдържание

В памет на Роси


Георги

Препоръчани мнения

Днес научих, че royak, която много от нас познаваме просто като Роси е починала. 

 

Роси беше от много редкия тип хора, които те обогатяват дори само 2 думи да размениш с тях. Изключително интелигентна и ерудирана, в същото време много позитивна и с тънко чувство за хумор. Четейки неин пътепис сякаш четеш литературно произведение на световен класик. 

 

За тези от нас, които имаха честта да я познават, може да си спомним за нея чрез някои от пътеписите и публикувани тук. Мисля, че най-подходящ е този от Сирия, места които е много вероятно в идните години да може да опознаваме само благодарение на красноречието на хора като Роси:

 

 

Темите и също бяха изключително любопитни с огромна концентрация на полезна информация, голяма част от нея проучвана с години и трудно намираема в световния океан от информация:

 

 

Не на последно място, Роси беше и горд носител на нашето знаме в Иран. Още си спомням как с усмивка разказваше за радостта на местните като е искала да я снимат със знамето:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Роси имаше издадена  и книга - "Да последваш тюлена монах". Много от нас имаха честта да получат личен автограф от авторката. Ако книгата не може да се намери по книжарниците, препоръчвам да потърсите нейните текстове тук, както и в сайта на Стойчо - patepisi.com.

 

Загубихме изключително ярка пътешественичка, но съм сигурен че чрез текстовете и, никога няма да бъде забравена. 

 

Почивай в мир, Роси.

 

Поклонението е утре (14.09.2018) от 12ч в църквата "Света София" в София. 

  • Шок 16
Връзка към мнение

Беше невероятен човек, изключително начетена и ерудирана!

И аз съм от тези, които имат личен автограф на прекрасната ѝ книга!

Всяко място, за което е писала и тук, е било като омагьосващо с дълбоките ѝ познания!

 

Почивай в мир, Роси!

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Тъжно е, когато хора в разцвета на живота си загиват! Почивай в мир, Роси, светъл да е пътят ти нагоре😪😪😪 И добре, че си походила, и оставила следа след себе си.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Изключителен човек, добър! Събрал в себе си хиляди истории. Каквото и да напиша за нея ще бъде малко. Радвам се, че имах честта да я познавам. Неведнъж съм седяла срещу нея и съм я слушала в захлас...

Думите в такива моменти не са достатъчни и все няма да са на място. 

Лек полет, Роси! 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не мога все още да повярвам... Бяхме съученички в гимназията, Ро-то ( както я наричахме тогава) беше винаги душата на компанията. Свиреше на китара и пееше, колко пъти сме и пригласяли на разни сбирки, на военното ни ...Беше с невероятно чувство за хумор, пишеше стихове, шегуваше се много. За последен път се видяхме на една среща на випуска, тогава и получих обещаната ми книга с автограф. Искам да я запомня така- все усмихната и радваща се на живота! Почивай в мир, Роси!

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Точно вчeра по друг повод се бях сетила за пътеписите на Роси! Наистина голяма загуба!

Прочетох книгата и в един труден за мен период и само нейните пътеписи тогава ми помогнаха да премина през трудностите. Четех в захлас и се пренасях в нейните истории, минавах по нейните стъпки и съпреживявах с нея. Каква по-добра възможност от това, да се откъснеш от реалността. 

И аз съм от тези, които имаха честта да познават Роси и да са общували с нея, да са слушали на живо историите й, да са мечтали да минат по стъпките й. Разказите й, ще ни липсват!

Почивай в мир, Роси!

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Много съжалявам да го науча. Обаятелен разказвач и човек! И аз си пазя книгата й с автограф и я четох с голямо удоволствие, както и темите й тук. Почивай в мир, Роси!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имах честта да се запозная и да я слушам на едни от първите сбирки. Много жалко. Почивай в мир, Роси!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Royak беше един от първите магеланци,чиито пътеписи ме впечатлиха.От доста време се чудех къде се губи...

Почивай в мир Роси!

Редактирано от traveler
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Познавах я само като автор. И то прекрасен сладкодумен автор.

Наскоро се бях сетила за нея, почудих се накъде ли е тръгнала, че отдавна нищо ново не съм чела от нея...

Много съжалявам, наистина много съжалявам.
Поклон.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Животът не е дните които са изминали, а дните за които си спомняме!“ Павленко. Не познавах лично Роси, но съдейки по пътеписите и тя е имала един много дълъг и пълноценен живот от спомени и емоции. RIP

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много е тежко, когато Приятел си отива! Още повече толкова прекрасен човек като Роси!

Всички думи са недостатъчни да изразя болката! Сърцето ми плаче!

Покой на невероятната,  ти душата Роси!

Поклон!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 57 минути , Елчо каза:

Много е тежко, когато Приятел си отива! Още повече толкова прекрасен човек като Роси!

Всички думи са недостатъчни да изразя болката! Сърцето ми плаче!

Покой на невероятната,  ти душата Роси!

Поклон!

Скоро си говорихме за нея, Ели!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Пътя ни с нея за бродене по света и споделяне тръгва много отпреди този форум. Почивай в мир!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.