Прескочи до съдържание

16 дни в Малайзия и Тайланд


mary_shery

Препоръчани мнения

Много силно грешиш за храмовете в Банког, както и за времето което сте му отделили. За хора, които не са били в този край на света са повече от впечатляващи и абсолютно задължителни и нямат нищо ама нищо общо с изброените градове. Най за махане е Аютая. А от друга страна района около Khaosan където ще спите е сравнително евтин, но възможно най туристическия. Може да се нагледаш на бели хора във всякакви форми на "разпускане". 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , ivooo каза:

Много силно грешиш за храмовете в Банког, както и за времето което сте му отделили. За хора, които не са били в този край на света са повече от впечатляващи и абсолютно задължителни и нямат нищо ама нищо общо с изброените градове. 

Още едно палче в полза на храмовете в Банкок. На същото мнение съм... Още помня колко бях шокирана, когато ги видях преди няколко години. Е, ако ги мразиш наистина, ги игнорирай, но мисля, че ще се изкефиш - не задължително религиозно 🙂 

Връзка към коментар
6 hours ago, T.E.Lawrence said:

Аз бих махнал Бату-то вместо тайландските храмове в Банкок. И аз не съм много по тези неща, но това все пак е топ оф дъ топ. Ако е гарга да е рошава. 🙂

Абсолютно съм съгласна! Бату-то е нищо в сравнение с храмовете в Банкок, а и нямат нищо общо. А Аютая ми е малко повече прехвалена, отколкото трябва. Ако трябва сега да правя програма, не бих я включила.

Редактирано от DaBo
  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, master_of_germs каза:

Гарата е до златния Буда близо. Ако навреме се върнем от Аютая, може да му хвърлим един поглед и на него преди да хванем лодка към хотела и да видим осветените храмове откъм реката.

А може и да не хванете лодка към хотела, зависи кога точно пристигате в Банкок. Лодките си имат работно време и то приключва някъде към 1900-1930 часа. Имай го предвид и си проучи въпроса, за да не се стига до неприятни емоции.

 

http://www.bangkok.com/attraction-waterway/chao-phraya-river-chao-phraya-river-pier-guide.htm Ето - Operating Hours: 06:00 - 19:30

 

http://www.chaophrayaexpressboat.com/en/services/index.aspx#timetable

 

http://www.bangkok.com/information-travel-around/boats-ferries.htm

 

Банкок заслужава повече от един ден, според мен.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря на всички ви за отговорите. Наясно съм, че времето е малко, затова и нищо в програмата не ми е "задължително". Колкото - толкова. Наясно съм с всички разписания на влакове, лодки, автобуси и прочие. Всичко може да се обърка. Полет да закъснее, влак - също. Така че нищо не е заложено за посещение на всяка цена. И все пак - град е; възможности за транспорт има най-различни. Не е като да замръкнеш насред буря в планината.

Няма да споря с никого. Поне не и докато не видя нещата с очите си 😉

Но имам някакъв лимит към храмове. Говоря за действащи храмове. Аз съм човек, който се занимава с наука, и всяка една религия за мене е нещо смехотворно. Храмовете са за хората, които ще си ги оценят. Аз мога да оценя храмовете единствно с оглед на историята им, не ме интересуват толкова нито архитектурата, нито интериорът, нито ритуалите. Така че мисля, че Аютая ще ми е много по-интересна, отколкото Банкок. Ако храмовете бяха основна цел на това пътуване, щяхме да свием къмто Камбоджа...Бил съм в Египет. Видял съм детските си мечти, що се отнася до храмове. Но, за разлика от Египет, Индокитай никога не ми е бил мечта, нито детска, нито в по-сетнешна възраст. Просто реших да се правя на баш-магеланец, като взема и аз веднъж самолетни билети от "грешка" 😄  

Не отивам с голямата кошница очаквания, така че и нищо не би могло истински да ме разочарова.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз благодаря за мненията на всички! 🙂 Стана ми интересно какво ще изпуснем толкова в Банкок, ако посетим храмовете на Изумрудения Буда, Полегналия Буда, двореца и Wat Arun, евентуално и Златния Буда? Твърдо няма да ходя да гледам небостъргачи. Ако случайно не успеем да отидем до Аютая, какво друго бихте препоръчали в Банкок?

Връзка към коментар
преди 1 минута , Rainy каза:

Мотаене по Khao San Road, улична храна, масажи... 😍

Първото става и вечерта, като са затворени храмовете. От второто @Mistress of Germs ще пропищи, въпреки че дотогава вече трябва тя да е претръпнала, а аз да съм свършил запасите от имодиум. При мене посирането ще е неминуемо 😄 А третото си е направо наложително след толкова обикаляне 😉

Връзка към коментар
1 hour ago, mary_shery said:

Изумрудения Буда, Полегналия Буда, двореца и Wat Arun, евентуално и Златния Буда?

Изумруденият Буда е в самия дворец, Ват Арун се разглежда отвън (много е красив вечерта като е осветен), Полегналият Буда е до двореца - за мен това са трите задължителни храма в Банкок. При време и желание - Златния Буда в китайския квартал.

Ако сте събота или неделя в Банкок - пазар Чатучак - https://www.chatuchakmarket.org/

Масаж задължително. И горещо препоръчвам поне един нощен коктейл на върха на някоя сграда. Toп избор в Банкок е Сироко (барът от Ергенски запой), но има и други много приятни места - https://www.lebua.com/sirocco

В Куала Лумпур - Marini's 57, Vertigo bar at  Bayan tree hotel или бара на хотел Трайдерс.

За Сингапур - 1 Altitude или бар Ce La Vi на Марина сандс хотел.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И да допълня - на 6.12.2018 откриват разширение на зелената линия на въздушните влакове BTS' Green Line

 

По-интересното е, че ще има спирка до Erawan Museum - http://www.ancientcitygroup.net/erawan/en/home

Много ми се искаше да го посетя, но досега можеше само с такси (с автобус беше много сложно). Сега вече ще е по-лесно достъпен, та на някой, ако му е интересен, може да го посети.

 

Spoiler

green-line.jpg.cf5ddd09ac00081a25ba8011099f876f.jpg

 

Редактирано от DaBo
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 19 минути , DaBo каза:

И да допълня - на 6.12.2018 откриват разширение на зелената линия на въздушните влакове BTS' Green Line

 

По-интересното е, че ще има спирка до Erawan Museum - http://www.ancientcitygroup.net/erawan/en/home

Много ми се искаше да го посетя, но досега можеше само с такси (с автобус беше много сложно). Сега вече ще е по-лесно достъпен, та на някой, ако му е интересен, може да го посети.

 

  Покажи

green-line.jpg.cf5ddd09ac00081a25ba8011099f876f.jpg

 

Изглежда много добре! Мерси за идеята, даже не съм знаел, че съществува.

Ще имам възможност скоро да съм в Банкок и ще гледам да отида да го видя. После ще споделя впечатления от музея!! 🙂

 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 26.11.2018 г. в 16:58, Kamen каза:

Запазил съм Khaosan Art Hotel от изброените. Разполагам със също толкова време колкото и вашето 8/9 януари. Има директни автобуси до Khaosan  Art Hotel и от двете летища/по 50 бата/ Единият автобус е А4 от DMK, другият е S1/BKK/. Пътуват според трафика 40 минути до час и половина макс на всеки 30 минути в диапазона 06 - 20ч за втория до BKK. В хотела има и място за съхранение на багажа. През сайта на самия хотел когато го резервирах имаше доста по-добри опции/-30%/ спрямо букинг. За първи път съм в Тайланд и за друго не мога да ти отговоря.

 

Промених хотела, анулирах Khaosan art hotel и резервирах през agoda:

 

https://www.agoda.com/bg-bg/bbhouse-rambutri/hotel/bangkok-th.html?asq=I3qoDRnCS2uHg0MLo9MRpJMEoZGv81EfDgMxdjs3CNSjhydwMRgyQIjHJa5%2FpDoCNrB%2B0ANHTAm%2FTQwViHGjAa%2BkA7OPAuoToy87mFL5RIDpvt0GnK0DA1BOyZCQH87tPif2%2FJ6BKj54fv1pfcLkX7mx4PslJSZWBD7eBUFeCTyB1G%2F6nv3qGgQd6oHClecL&hotel=2419278&cid=-110&tick=636801596695&languageId=36&userId=bfde0dee-0157-4d24-9e50-8755153e96bb&sessionId=dfa1xublbzykwbdlapk2gpli&pageTypeId=7&origin=BG&locale=bg-BG&aid=130589&currencyCode=EUR&htmlLanguage=bg-bg&cultureInfoName=bg-BG&ckuid=bfde0dee-0157-4d24-9e50-8755153e96bb&prid=0&checkIn=2019-01-08&checkOut=2019-01-09&rooms=1&adults=2&childs=0&priceCur=EUR&los=1&textToSearch=BBhouse Rambutri&productType=-1&travellerType=1

 

отличен рейтинг, локация и цена

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.