Прескочи до съдържание

Истанбул - конкретни въпроси


k_veleva

Препоръчани мнения

Не съм ходила, но казвам с какво можете да стигнете до там.

До Kadıköy с ферибот и от там с автобус 19Е спирката е около улица Sedef -20-тата или 21-вата спирка - можете да погледнете имената от линка.

Можете да ползвате също и автобуси: 13, 16М, 14SB, 19M=

Да, зад пристанището тръгва.

Можете да ползвате и спирките, посочени от Ellena - от тях има малко повече изкачване, но за нея е песен това. :lol:

Само в Метробусите трябва да чекирате картата и на слизане.

Благодаря :)

Връзка към коментар

Здравейте сега събирам инфо и съвети от вас за скорошно пътуване но любимия ни град.

Хрумна ми един маршрут който искам да споделя с вас и да получа съвети и допълнително инфо по въпроса.

корабче от Еминьоню в 18:10 часа и плаване и пристигане в Саръйер в 19:30 след това почивка и връщане с автобус 25Е Саръйер- Кабаташ от спирка Хаджи Йомер мейдан -знам ли тази ми се вижда най близо??

 

Искам да попитам вас дали сте пътували по тази линия?

корабчето от Еминьоню от първия кей от дясно на моста ли тръгва?

Важи ли Истанбулкарт за този маршрут ?

Маршрута е дълъг различно ли се таксуват пристанищата?

Цените като на обикновена линия ли се таксуват че не пише в сайта?http://en.sehirhatlari.istanbul/en/timetable/to-bosphorus-from-bosphorus-365.html

Ще се радвам да ми дадете акъл :) Благодаря! :) После живот и здраве да е ще разказвам

Връзка към коментар

Здравейте сега събирам инфо и съвети от вас за скорошно пътуване но любимия ни град.

Хрумна ми един маршрут който искам да споделя с вас и да получа съвети и допълнително инфо по въпроса.

корабче от Еминьоню в 18:10 часа и плаване и пристигане в Саръйер в 19:30 след това почивка и връщане с автобус 25Е Саръйер- Кабаташ от спирка Хаджи Йомер мейдан -знам ли тази ми се вижда най близо??

 

Искам да попитам вас дали сте пътували по тази линия?

корабчето от Еминьоню от първия кей от дясно на моста ли тръгва?

Важи ли Истанбулкарт за този маршрут ?

Маршрута е дълъг различно ли се таксуват пристанищата?

Цените като на обикновена линия ли се таксуват че не пише в сайта?http://en.sehirhatlari.istanbul/en/timetable/to-bosphorus-from-bosphorus-365.html

Ще се радвам да ми дадете акъл :) Благодаря! :) После живот и здраве да е ще разказвам

Хайде пак аз да се пробвам да отговоря. После ще чакаме подробен разказ и снимки. :)

 

Възможен е този маршрут, но предполагам, че връщането с автобуса доста ще се проточи, защото ще попаднете в прословутите задръствания там.

Спирката на 25Е е точно тази(поне аз от нея съм се качвала), има и една след като завие на булеварда, но беше малко по-далече от тази.

Не разбрах кой кей е първия отдясно на моста. :)  Точно до моста ли?

 

Като застанете с лице към моста, последния в дясно е ферибота до Харем. Освен него, остават още 4, ако не бъркам де.

Средните два от четирите са за Üsküdar и Kadıköy. Остават страничните два. От единия от тях ще тръгне. Май не помогнах много. :(

 

Истанбулкарт важи за този маршрут - не важи за круизите по Босфора - къс и дълъг.

Не съм го ползвала, та не съм и запозната с цената, но предполагам, че не е висока цената.

Хубаво ще е ако го ползвате после да дадете информация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хайде пак аз да се пробвам да отговоря. После ще чакаме подробен разказ и снимки. :)

 

Възможен е този маршрут, но предполагам, че връщането с автобуса доста ще се проточи, защото ще попаднете в прословутите задръствания там.

Спирката на 25Е е точно тази(поне аз от нея съм се качвала), има и една след като завие на булеварда, но беше малко по-далече от тази.

Не разбрах кой кей е първия отдясно на моста. :)  Точно до моста ли?

 

Като застанете с лице към моста, последния в дясно е ферибота до Харем. Освен него, остават още 4, ако не бъркам де.

Средните два от четирите са за Üsküdar и Kadıköy. Остават страничните два. От единия от тях ще тръгне. Май не помогнах много. :(

 

Истанбулкарт важи за този маршрут - не важи за круизите по Босфора - къс и дълъг.

Не съм го ползвала, та не съм и запозната с цената, но предполагам, че не е висока цената.

Хубаво ще е ако го ползвате после да дадете информация.

Ами сега като гледам май тази спирка е най близо до пристанището Саръйер Коджаташ се казва.

Колко продължава това пътуване Саръйер- Кабаташ горе долу по това време?

Да да за късия и дългия круиз си ги пише цените но за тази линия не пише

По принцип от Саръйер сигурно ще е по -празен автобуса и ще може да се седне вероятно?

Разписанията горе долу спазват ли се? досега не съм ползвал автобуси в Стамбула

от Еминьоню по карта го дават от първото пристанище отдясно на моста като гледаме към кулата ама дали е от там знам ли

Редактирано от kpkgf
Връзка към коментар

Ами сега като гледам май тази спирка е най близо до пристанището Саръйер Коджаташ се казва.

Колко продължава това пътуване Саръйер- Кабаташ горе долу по това време?

Да да за късия и дългия круиз си ги пише цените но за тази линия не пише

По принцип от Саръйер сигурно ще е по -празен автобуса и ще може да се седне вероятно?

Разписанията горе долу спазват ли се? досега не съм ползвал автобуси в Стамбула

от Еминьоню по карта го дават от първото пристанище отдясно на моста като гледаме към кулата ама дали е от там знам ли

Да, това е спирката, която е най-близо до пристанището в Саръйер.

Пътуването продължава между 1 час и 20 минути и ... не мога да кажа максимума, но може и два часа.

Да, от тази спирка, автобуса обикновено не е натоварен и вероятно ще можете да седнете.

При нормални обстоятелства се спазват разписанията, но автобусите са на често по тази линия.

 

Има големи надписи на всички фериботни пристанища на Еминьоню на коя фирма са и за коя линия.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте сега събирам инфо и съвети от вас за скорошно пътуване но любимия ни град.

Хрумна ми един маршрут който искам да споделя с вас и да получа съвети и допълнително инфо по въпроса.

корабче от Еминьоню в 18:10 часа и плаване и пристигане в Саръйер в 19:30 след това почивка и връщане с автобус 25Е Саръйер- Кабаташ от спирка Хаджи Йомер мейдан -знам ли тази ми се вижда най близо??

 

Искам да попитам вас дали сте пътували по тази линия?

корабчето от Еминьоню от първия кей от дясно на моста ли тръгва?

Важи ли Истанбулкарт за този маршрут ?

Маршрута е дълъг различно ли се таксуват пристанищата?

Цените като на обикновена линия ли се таксуват че не пише в сайта?http://en.sehirhatlari.istanbul/en/timetable/to-bosphorus-from-bosphorus-365.html

Ще се радвам да ми дадете акъл :) Благодаря! :) После живот и здраве да е ще разказвам

 

= Корабчето от Еминюню до Саръйер тръгва в 18:10 в делнични дни и в събота; в неделя тръгва в 18:20

= Автобус 25Е пътува от Саръйер до Еминюню, а 25Т от Саръйер до Таксим. 

= Някои от автобусите се отклоняват и обикалят из кварталите по пътя си, а други се движат само по крайбрежната. Тези, които са само по крайбрежната могат да вземат разстоянието за около 1:30-1:40ч, ако няма задръствания. Ако не ви се обикаля из кварталите по тъмно, питайте шофьора дали спира на Румели Хисар. Ако спира, значи ще върви само по крайбрежния път.

= Вечер след 20ч. обикновено по крайбрежната улица няма задръствания, освен евентуално при Истиние и Бебек. Като цяло около 21 ч. пътуването с 25Е и 25Т става "песен" - автобусът е почти празен, по пътя е доста по-спокойно и както казах вече, цялото разстояние от Саръйер до Еминюню е по-малко от 2 часа. Най-натоварен е този път между 16-20ч. Тогава може да се пътува и над 3часа.

= Да, в Саръйер спирката е Хаджи Йомер Мейдан  - в посока към вътрешността на квартала е пред самия кей, а в посока към централната част на Истанбул е от другата страна на улицата на 50м към вътрешността на квартала.

= Сигурно ще можете да седнете в автобуса, понеже по това време на денонощието вече много малко хора използват градския транспорт, освен за по няколко спирки само.

= Истанбул картата важи

= Корабът тръгва от първия кей, който е вдясно на моста Галата. Бях чела неотдавна, че има вероятност да преместят линията на друг кей, но не знам дали  вече е осъществено. На 10 април /когато бях в Истанбул/ все още си тръгваха феритата от първия кей, който всъщност е официално кей N3. Първи и втори кей се намират отляво на моста Галата /ако си гръб към Египетския пазар/.

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

= Корабчето от Еминюню до Саръйер тръгва в 18:10 в делнични дни и в събота; в неделя тръгва в 18:20

...

...

= Истанбул картата важи

= Корабът тръгва от първия кей, който е вдясно на моста Галата. Бях чела неотдавна, че има вероятност да преместят линията на друг кей, но не знам дали  вече е осъществено. На 10 април /когато бях в Истанбул/ все още си тръгваха феритата от първия кей, който всъщност е официално кей N3. Първи и втори кей се намират отляво на моста Галата /ако си гръб към Египетския пазар/.

Аз от всичко написано не разбрах - пътували ли сте по тази линия и каква беше цената? :)
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз от всичко написано не разбрах - пътували ли сте по тази линия и каква беше цената? :)

Разбира се, че съм пътувала, но с кораб не в 18:10, а сутринта. А с автобусите 25Е и 25Т съм пътувала и през деня, и вечерта в периода 20-22ч. Винаги използвам Истанбул карта и винаги ми отчита валидната в момента цена - към този момент едно пътуване с Истанбул карта е 2,30 лири.

Връзка към коментар

Разбира се, че съм пътувала, но с кораб не в 18:10, а сутринта. А с автобусите 25Е и 25Т съм пътувала и през деня, и вечерта в периода 20-22ч. Винаги използвам Истанбул карта и винаги ми отчита валидната в момента цена - към този момент едно пътуване с Истанбул карта е 2,30 лири.

Моят въпрос беше конкретно за този кораб, защото не е често ползван и се чудим каква е цената. :)

Сутрешни кораби точно по тази линия аз не виждам. :(  Може преди да е имало...

Връзка към коментар

Моят въпрос беше конкретно за този кораб, защото не е често ползван и се чудим каква е цената. :)

Сутрешни кораби точно по тази линия аз не виждам. :(  Може преди да е имало...

Сутрин има в 07:55 ама само до Бейлербей. Има друга линия сутрин 07:50 Кадъкьой- Саръйер и тръгва пише от старото пристанище Кадъкьой ама и то кой знае къде се намира.

имам и други идеи за съкращаване на маршрута и ще се стъмни пък то целта е не само дрънкане по рейсовете ами да се наслаждава човек на морето от крайбрежния път с Е25. Примерно слизане от кораба на кея в Истиние спестява се половин час и близко има спирка на Е25

 

друг вариант пътуване с Е25 от Фандъклъ за да може да се седне до Саръйер и после разходка и да се вземе кораба в 18:05 часа от Саръйер по линията Саръйер-Кадъкьой .само в работни дни!!!! Това качване от Фандъклъ трябва може би да стане не по късно от 15:30 часа за да се стигне навреме както казвате вие заради задръстванията

Връзка към коментар

Не я пропускайте отсечката от Истиние до Саръйер - крайбрежната е много живописна, кога друг път ще се наканите да отидете до там...Малко преди Саръйер има хубав музей - Садберк ханъм, поне на мен ми беше много интересен, особено частта с едновремешни дрехи , обувки и налъми...От музея сте на пешеходно разстояние до пристанището на Саръйер - може би две - три спирки бяха... Не знам ако отидете в Саръйер в  19:30 колко време ще се разхождате почти по тъмно, ама вие си знаете... Не съм се возила от Саръйер до Еминьоню, но съм се возила от Истиние до Ченгелкьой - изключително колоритен маршрут, минава се близо покрай така наречени яли - красивите дървени къщи...Така че, ако ви притеснява ферибота от/до Саръйер, може да отидете с автобус, да се върнете с автобус до Истиние и от там да хванете ферибот към Ченгелкьой, оттам с автобус до Юскюдар, да се разходите там и после с ферибот към Еминьоню(или с Мармарай).... От Истиние са много малко фериботите през деня, но си заслужава да се включи в програмата...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Моят въпрос беше конкретно за този кораб, защото не е често ползван и се чудим каква е цената. :)

Сутрешни кораби точно по тази линия аз не виждам. :(  Може преди да е имало...

 

Не я пропускайте отсечката от Истиние до Саръйер - крайбрежната е много живописна, кога друг път ще се наканите да отидете до там...Малко преди Саръйер има хубав музей - Садберк ханъм, поне на мен ми беше много интересен, особено частта с едновремешни дрехи , обувки и налъми...От музея сте на пешеходно разстояние до пристанището на Саръйер - може би две - три спирки бяха... Не знам ако отидете в Саръйер в  19:30 колко време ще се разхождате почти по тъмно, ама вие си знаете... Не съм се возила от Саръйер до Еминьоню, но съм се возила от Истиние до Ченгелкьой - изключително колоритен маршрут, минава се близо покрай така наречени яли - красивите дървени къщи...Така че, ако ви притеснява ферибота от/до Саръйер, може да отидете с автобус, да се върнете с автобус до Истиние и от там да хванете ферибот към Ченгелкьой, оттам с автобус до Юскюдар, да се разходите там и после с ферибот към Еминьоню(или с Мармарай).... От Истиние са много малко фериботите през деня, но си заслужава да се включи в програмата...

 Преди време имаше около 7ч сутринта кораб от Еминюню до Саръйер, но сега, както виждам от актуалното разписание на ферботите, този курс го няма.

Всъщност аз се позачудих малко защо искате да отидете до Саръйер по това привечерно време, но приех, че вие си знаете. Сега, като изчетох написаното междувременно до тук, разбирам, че искате просто да се разходите по Босфора за възможно най-евтино.... Какво да ви кажа... Да, ама не :)  Ще ви дам един съвет, а вие си постъпете така, както ви е най-добре. Тамам?  ;)

Значи, отделете си един цял ден и се "отдайте" на едно от най-приятните преживявания, които може да ви предложи Истанбул, насладете се на това, което ще видите, усетите и вкусите без препускане и гледане на часовника.

Вземете си билет за Босфор тур в 10:35ч. но само до Саръйер, т.е. за половината тур. Цената му е 15 лири и мисля, че не е скъпо за удоволствието, което ще получите. Ще пътувате около час и 15 мин и освен живописните брегове на Босфора ще видите и едни от най-красивите и най-изящни къщи, които могат да се видят въобще. Някои от тях са просто великолепно съчетание на архитектура и изкуство.

В Саръйер можете да се разходите малко, да хапнете нещо за обед, а после яваш-яваш по крайбрежния, на разстояние по-малко от километър се намира още едно бижу на Истанбул - чудесният музей Садберг Ханъм. Радвам се, че и Ивайла също е отишла да го види, и че на нея също й е харесал :)  Входа за музея е само 7 лири, а колекциите му са страхотни. Особено тези в дясното крило. Никъде другаде не бях виждала толкова богати и интересни колекции. Няма да ги описвам, защото са неописуеми. В лявото крило са повечето археологически. Но и там има доста интересни и определено много ценни експонати. За съжаление снимането в музея е забранено... Аз предполагах, че 20-30 мин. ще са ми достатъчни да го разгледам, но когато накрая излязох и в градината на задния двор /където можеш да си поседиш с кеф на някоя пейка/ се оказа, че съм била вътре цели 2ч 20 мин. - не бях усетила как е минало времето!

След музея можеш да се качиш вече на 25Е и да слезеш /ако искаш, разбира се/ на Румели Хисар /при единия мост/ или на Ортакьой /при другия мост/. Да се разходиш там наоколо, да си/се наснимаш на воля, да хапнеш/пийнеш нещо... И то ще стане тъмно. Ето ти още една хубава емоция - ще можеш да се порадваш на светещите мостове съвсем отблизо  :) 

 

Редактирано от iaia_mama
Връзка към коментар

Благодаря ви за отговорите.По музеи честно казано не си падаме .разбира се разглеждали сме Топ Капъ и харема.Цистерната ,Света София,аквариума Тюркоазо,кула Галата Карие. Дългото и продължително ходене също трябва се избягва и това прави планирането на екскурзията доста трудно.Най -оптималния ни вариант е сутрин по линия Е25 спиране на Ортакьой после спиране на Румели хисар и накрая спиране на Саръйер леко шляене с почивки и хапване и връщане с кораба Саръйер-Кадъкьой в18:05.Возили сме се на дългия тур още на първата екскурзия организирано тогава без да знаем къде ни водят.В последствие си направихме друга екскурзия със самостоятелно посещение на принцовите острови.Не виждам защо трябва да даваме по 15 лири за маршршут който струва 2.30лири а пък е един и същ.След като се прикачим от Кадъкьой до Еминьоню също ще ползваме отстъпка. BOGAZ HATTI-2.30лири.В програмата има заложени шляене из Кадъкьой и трамвай Мода.вероятно корабче по Златия рог и Пер Лоти и Чамладжъ ама там си има катерeне и едва ли .Дори да слезем на Курал в Чамладжъ гледам в Street view че си е бая зор узун баир :)Ще видим живот и здраве на място.

Редактирано от kpkgf
Връзка към коментар

Сега след доста ровене да намеря старото пристанище Кадъкьой  където пише че  акостира корабчето от Саръйер  в 19.30часТова било пристанището по надолу за Бешикташ и Принцовите острови :) всъщност доколкото си спомням наистина като пътувахме по линия Кабаташ- Кадъкьой- Островите май спряхме на тоя кей а не на по-горния който беше по натоварен който е за Еминьоню и за къде ли не :)

Редактирано от kpkgf
Връзка към коментар

Сега след доста ровене да намеря старото пристанище Кадъкьой  където пише че  акостира корабчето от Саръйер  в 19.30часТова било пристанището по надолу за Бешикташ и Принцовите острови :) всъщност доколкото си спомням наистина като пътувахме по линия Кабаташ- Кадъкьой- Островите май спряхме на тоя кей а не на по-горния който беше по натоварен който е за Еминьоню и за къде ли не :)

Двата пристана са доста близо един до друг.

Между тях има малко площадче и паметник.

Връзка към коментар

Най -оптималния ни вариант е сутрин по линия Е25 спиране на Ортакьой после спиране на Румели хисар и накрая спиране на Саръйер леко шляене с почивки и хапване и връщане с кораба Саръйер-Кадъкьой в18:05.

 

До Ортакьой и Румели хисар ходят и други автобуси ...Ако не се ориентирате, просто питайте шофьора - "Ортакьой?" и ще знаете дали е вашия автобус...И разбира се, сядате от дясната страна....

Връзка към коментар

Здравейте и привет от Истанбул! Пътуването започна на 5 май и почти през целия път до Истанбул валя дъжд. В началото на Истанбул около 5 часа сутринта се изля такъв порой че едва се движихме. За наша радост прогнозата която гледахме се оказа вярна и в  7 часа когато  пристихнахме дъжда вече беше спрял и изобщо вече не заваля.Програмата която планувахме я изпълнихме с изключение на Чамладжъ но не заради времето което беше прекрасно в събота а поради стръмния терен който щеше да ни измори изключително много защото и без това такъв километраж навъртяхме че не е истина с почивки разбира се.Разходихме се до Пиер Лоти от  Еминьоню до Еюп  и на отиване и на връщане с корабче. Беше петък и беше лудница в Еюп там нали има купища гробници и идваха на поклонение и от други градове защото имаше много автобуси с различни номера.Особена атмосфера има там.Същия ден обикаляхме из Кадъкьой и пеш и с трамвайчето по невероятните сокаци с автентична атмосфера.Купихме едни лекарства от там а се оказа че майката на момичето което продаваше била от Шумен но момичето не знаеше български защото е родено в Турция.Собственика като разбра е сме комшу веднага взе да разпитва усмихнат и добър човек беше личеше си.Седнахме да починем на една пейка пред Египетския  пазар там пък един дядо взе да ни разпитва откъде сме за къде сме  дали ни е харесало .Незнайно как но криво ляво се оправяше на елементарен английски което беше учудващо защото беше на 60 години  беше пенсионер имал 5 деца  женени и 7 внуци .жена му починала скоро. Сам без дори да го питам си каза че бил шивач на панталони и сега взимал 1500лири пенсия,имал дом не плащал квартира и му били предостатъчно тези пари. Още на 50 години станал пенсионер работил от 25 годишен  до 50. Тоест за 25 г. стаж взима 1500лири.Да си ги харчи със здраве!Помислила е държавата за тях! Незнам но мисля че вече с Турция не можем да се сравняваме та камоли с други страни.Жалко! По кварталите живота кипи почти не може да седне в заведение ядат пият и се наслаждават.В Ортакьой опитахме кумпири с агнешко месо  също и кокуреч-това представляват печени на жар агнешки дреболи но изключително вкусно.То кое ли не е вкусно лахмаджуни банички пидета. За сладкиши де не говорим .В събота се качихме на ферибота от Еминьоню  за Саръйер. корабчето тръгва от първия кей в дясно от моста Галата  в 18:10 часа  .Билета е 2.30лири с Истанбулкарт а човек се наслаждава на невероятни красоти час и половина,минава се под двата моста и на палубата беше чудесно имаше лек вятър но не беше студено.Корабчето пристигна с малко закъснение в 19:40 минути в Саръйер  преди да слезем се вижда и третия мост на Босфора който е готов както се вижда но явно има довършителни работи.Въобще строят като луди нови линии за метрото небостъргачи мостове и какво ли не.Малко се разходихме из кея на Саръйер но стана късно а автобусите Е25 станаха на рядко в събота и се наложи доста да почакаме близо 40минути. Оказа се че на най близката спирка до пристанището  която се казва Коджаташ  по това време Е25 не спират ами спират на по долната която се казва Сефарет.Това също го научих от местен човек на кея който се казваше Зюлфю и беше малко войнствен и каза Обама и Ангела Меркел дюня катил- което се превежда че тези хора са световни убийци. После каза нещо което е истина но по такъв начин го каза на турско -английски -Истанбул гюзел дюня гюзел ама пийпъл ивъл. ха ха колко интресен човек-И Истанбул е хубав и света е хубав ама хората са лоши.Да да вярно е прав е човекът....Автобуса дойде към 21часа-имайте го в предвид късно в събота са много нарядко Е25 но пък нали искахме този защото минава само по крайбрежната .много приятна разходка и този автобус направо си беше голяма красота сменящите се цветове на мостовете .Мога да кажа че всичко беше спокойно .имаше полиция.усеща се че има по малко туристи.веднага те настаняват дори не чакаш защото има свободни стаи.Нямаше куфарни търговци както преди както и тълпите африканци. Е имаше и търговци отвън но повече от тях имаха магазинчета и вадеха стоката навън и като искаш нещо  те водеха да ти показват скритата си стока. но пак си имаше много туристи.Около Султан Ахмет имаше доста полиция също полицаи имаше и фериботчета както на входовете и изходите на Капалъчаршъ проверяваха за оръжие.Имаше предишните пъти един голям битпазар който се правеше на площадчето  до Капалъчарши но беше забранен явно да не се струпват много хора на една място знам ли. На Таксим сме били и щяхме да отидем пак но ни казаха че има демонстранти протестиращи против Ердоан.Вярно че ислямизира страната но пък има мегаломанско мислене и доста мащабни проекти се осъществяват водопроводи евтини жилища с 1% лихва за кредит.Ядрена централа също ще пускат скоро някъде в Анадола.Тези 3 дни минаха като миг.Дори си запазих Истанбулкарт за следващия път :) Гюле гюле Истанбул горюшюрюз :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

kpkgf, радвам се, че сте доволни от пътуването. :)

А снимки направихте ли?  

ами като че ли този път нямах много мерак (eх тия турски думи) :) да снимам.предишния път снимах повече. ще кача някои :)тези са от това пътуване но иначе ще избера и кача скоро и от миналия път някои интересни симки :)

Снимка4530

Снимка4527

Снимка4526

Снимка4525

Снимка4522

Снимка4520

Снимка4539

Снимка4537

Снимка4535

Снимка4531

Снимка4536

Снимка4528

Снимка4533

 

 

Редактирано от kpkgf
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте :)

Поради последните събития в Турция искам да попитам някой пътувал ли е до Истанбул през изминалата седмица или ще пътува ли в близките дни? Има ли промени при граничния контрол ? Подходящ ли е моментът за едно пътешествие до Истанбул ?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.