Прескочи до съдържание

Истанбул - конкретни въпроси


k_veleva

Препоръчани мнения

Здравейте!

Предстои ни пътуване в Истанбул в петък. Ще пътуваме организирано, с туристическа агенция. Интересувам се от предлаганите допълнителни екскурзии. След дълго ровене в нета установих, че цените на допълнителните екскурзии, предлагани от агенциите, са в пъти по-скъпи от цените на място, в самия туристически обект.

Много хора, били вече в Истанбул, споделят, че турист може лесно да се ориентира и да посети самостоятелно туристическите обекти, ползвайки градски транспорт, за да си спести надутите цени на туроператорите.

Е, написаното до тук едва ли важи само за Истанбул.

Аз обаче се притеснявам, дали бихме се оправили сами, все пак градът е многомилионен и непознат, а  и пътуващите сме две дами.

Досега съм била три пъти в Турция /но не и в Истанбул/, зная колко мили и любезни са местните хора, но ... имам нужда от съвет от хора с опит.

Ако човек ползва английски или руски, дали ще го разберат?

Когато сме в обществения транспорт, кого да попитаме къде да слезем?

Как биха погледнали на самостоятелни туристи, имайки предвид, че в туристическите обекти хората са организирани в групи.

Далеч ли е мястото, от където се взема билет за корабе по Босфора /от другите туристически обекти, локализирани на един площад/?

Трудно ли се стига до Миниатюрк?

А до аквариума?

Ще бъда благодарна на всеки, който ми помогне с информация, тъй като имам само няколко дни на разположение!

 

Връзка към мнение

Огромен, хаотичен, пренаселен, безподобен, богоподобен, Истанбул е един от най-богатите и велики градове. Само Рим му съперничи в Европа.

 

Цяло щастие е, че е толкова близо до БГ и голямо нещастие е, че той ни се показва от родни агенции. Доскоро работих в туристическата индустрия и твърдя, че, с малки изключение, родният Истанбул си е живо обирджийство, често граничещ с безхаберие, съмнителни водачи и усещане от туристите, че изпускат важните неща и че техният Истанбул е мръсна ширпотреба, като всичко това е на височка цена. Разбира се, обективно погледнато, държавните такси за дворците не са малки, та нашият Мунчо-туроператор като си сложи и той горницата, става манджа с грозде и тюрлюгювеч.

 

От друга страна, градът изисква многократни посещения по ред причини. Затова, ако си сигурна в уменията си ориентиране, купи си един хубав пътеводител, да кажем НАТГЕО "Истанбул и Западна Турция", и се гмуркай. Но ако имаш притеснения, а Истанбул създава такива на новобранците, се налага да се "набуташ" и да разчиташ, че фирмата добросъвестно ще си свърши работата, което най-често не става, защото ти си "законна плячка" за туроператора, която в Истанбул се "дои".

 

Поздрави и успех!

 

 

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Здравей, колко дни имаш в Истанбул? И кои неща си си набелязала като задължителни?

Предполагам, че преди да ви настанят, ще разгледате някаква част от града, и в следващите дни ще можеш да пропуснеш програмата. А къде ви е хотелът? Защото ако е в европейската част, ако е близо до стария град, може успешно да разгледате самостоятелно там без особено да ползвате транспорт. 

А с руски според мен може да се оправите навсякъде.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз мога да помогна с насоки.

Обществения транспорт е прекрасно организиран. Вече работи метрото под Босфора и новата отсечка над Златния рог.

Достъпът до забележителностите е изключително лесен, за да давате допълнителни пари на агенцията.

99% от фирмите настаняват в хотели в Лалели. От там основния транспорт е трамвая, с който за 2-3 спирки сте до забележителностите в стария град и малко повече спирки до Долмабахче. 

Корабчетата за разходка по Босфора се взимат от Емимьоню, а дотам се стига с трамвая.

За да пътувате изгодно в транспорта е хубаво да си закупите Истанбулкарт - дава намарение при всяко качване в гр.транспорт. Картата струва 6/7 лири, които после можете да си възстановите, като върнете картата(обикновено спестяват да върнат поне 1 лира). Ако решите да връщата картата е хубаво да прецените колко пари има останали в нея, защото в 90% от случаите няма да ви ги върнат.

В Истанбул има два аквариума - в кой искате да отидете?

До Миниатюрк се стига с автобус от Еминьоню, а до там с трамвая(от Лалели). 

 

Ако уточните какво искате да видите, мога да бъда и по-подробна.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Мога да пратя файл за Истанбул. Навсякъде бяхме сами. Единствено съжалявам за Долмабахче, че отидохме сами, защото гайда на английски беше ужасен, заекваше и при думи с "w" се произнасяше "в". След това разпитвахме нашия от агенцията, защото много неща не разбрахме.  Вчера гледах в книжарниците, че има пътеводители на NG за Истанбул. А иначе ние си купихме там на място продават на български. Не мисля, че може да се изгубите в Истанбул. Руски говорят навсякъде, английски - също, а и български на много места.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз отивам в петък в Истанбул, но ние летим и ще сме там почти пълни 4 дни.

Имам доста натоварена програма, която съм направила аз и затова отиваме само с моя мъж, че като сме повече и много бавно стават нещата:) един иска кафе, друг да яде, трети да гледа еди кво си:)

Била съм в Истанбул преди 10-11 години и въпреки, че съм посещавала някои от основните обекти, смятаме да разгледаме отново. Със сигурност ще използваме градския транспорт и Истанбул карт. Има много информация за Истанбул и местата, които се препоръчват за посещение по интернет. Тук във форума има няколко интересни пътеписа, които също изчетох с интерес и ми помогнаха да си съставя програмата. Ние сме фенове на кулинарията и сме си съставили и списък на храните, които трябва да се опитат:) така че съм предвидила време и за кафенце в програмата, няма само да хвърчим по исторически забележителности я. И както спомена някой по-нагоре, мисля, че Истанбул е от градовете, в които човек може да се връща многократно.

За корабчето по Босфора има няколко фирми, които са част от градския транспорт и мисля да ползваме тях, цената на сайта им ми изглежда приемлива 10-12 ТЛ, ако някой е ползвал някоя конкретна фирма и е доволен, моля да сподели.

Връзка към мнение

Мога да пратя файл за Истанбул. Навсякъде бяхме сами. Единствено съжалявам за Долмабахче, че отидохме сами, защото гайда на английски беше ужасен, заекваше и при думи с "w" се произнасяше "в". След това разпитвахме нашия от агенцията, защото много неща не разбрахме.  Вчера гледах в книжарниците, че има пътеводители на NG за Истанбул. А иначе ние си купихме там на място продават на български. Не мисля, че може да се изгубите в Истанбул. Руски говорят навсякъде, английски - също, а и български на много места.

Lesy, ако нямаш нищо против, пусни ми го на лични, моля или пък да го постнеш тук. Благодаря ти предварително!

Връзка към мнение

Водил съм и групи в Истанбул, като съм изследвал реакциите на хората, попаднали за първи път в този удивителен град.

 

Имаше загубили се, имаше "изтрещели", паникьосани, очаровани... "разни хора, разни идеали".

 

Да не забравяме и факта, че Истанбул е чудовищно голям. Разбира се, българките са печени и обръгнали, но трябва четене, подготовка, набелязани обекти и да знаеш къде отиваш.

 

Тези мои словеса изразяват личното ми мнение. Ако човек е подготвен, нека тръгва сам. Ако не е уверен, да взема услугите на агенцията. Ясно е, че всеки иска да спести пари, но Истанбул е своеобразен и по магеланска класиция, бих казал, че не е лесен град. Макар и да е дружелюбен град за туристите и турците да са мили и честни домакини, в него има капани.

 

После, за следващите пъти агенция хич не е необходима.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

...

За корабчето по Босфора има няколко фирми, които са част от градския транспорт и мисля да ползваме тях, цената на сайта им ми изглежда приемлива 10-12 ТЛ, ако някой е ползвал някоя конкретна фирма и е доволен, моля да сподели.

 

Фирмите от гр.транспорт са обвързани с точен час на тръгване, а има множество други фирми, които тръгват по всяко време.

Аз съм ползвала фирма от гр. транспорт за големия круиз по Босфора, но отнема почти целия ден и мисля, че сезона сега не е подходящ за това дълго пътуване.

Ето го: http://www.sehirhatlari.com.tr/en/timetable/full-bosphorus-cruise-362.html

 

Возила съм се и с кораб, който не е от гр.транспорт - цена 10 лири - стигат до втория мост и обръщат.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

И друг път съм споделял, че за мен това е най-доброто предложение за разходка по Босфора. На обяд си в крайната точка. Имаш достатъчно време, за да разгледаш останките от крепостта на върха и после да обядваш в някой от прекрасните рибни ресторанта, преди да се качиш на кораба за връщане...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Tъй като имаше въпрос кого да питат в обеществения транспорт - в непознат град, ако не съм сигурна на коя спирка трябва да сляза, обикновено питам шофьора. Качвам се от предната врата, нося разпечатан адреса и/или спирката на която трябва да се слезе и го моля да ми каже когато трябва да слезна. И да не знае английски обикновено става ясно. След това стоя някъде наблизо. Това не се отнася за метрото, но там спирките няма начин да ги сбъркаш.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Според мен когото и да попиташ в автобуса/трамвая къде трябва да слезеш, няма да сбъркаш :) Ако не знае, ще попита друг, но във всеки случай ще се опита да те ориентира. Колкото пъти ни се наложи да попитаме за конкретно място, толкова пъти останахме очаровани от отзивчивостта на турците. Дори след един концерт се връщахме с такси, шофьора не знаеше къде е нашият хотел - изключи си апарата, стигна до друг хотел и попита там къде се намира :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте!

Благодаря на всички за полезната информация!

Хотелът ни е Real Life в Aksaray, наблизо има спирка на трамвая. Ще бъдем в Истанбул за два дни само. Ще ни се да посетим повече обекти. Освен историческите обекти, искаме задължително да се качим на корабчето по Босфора, ако има време, да идем до Миниатюрк, Аквариума /в туристическите брошури е упоменат един, а сигурно са два, щом така пише Мари/, да погледнем и Египетския пазар и евентуално Капалъ Чарши. Е, междувременно и да похапнем вкусни неща, които предлага турската кухня.

Това май е програма максимум, в края на краищата каквото успеем.

От това, което сте писали, разбирам, че има два варианта на разходка с корабче, май ще предпочетем краткия, защото все пак е началото на март и сигурно морето ще е бурно, така мисля. Какво ще кажете вие?

Смятам, че  е добре да се вземем Истанбул карт, дали ще можем да я ползваме 2ма. И как се разбира дали сме изчерпали лимита й? До колкото разбрах от написаното, в една и съща посока на трамвая, ако сменим превозното средство, не е нужно във второто да я активираме, така ли е?

Аха, що се отнася до валутата, от агенцията ми казаха да си носим евро и да го обменяме в Турция, защото курса варирал. Дали е удачно?

Благодарна съм ви за това, че ми дадохте увереност, че можем да се справим и сами /без помощта на туроператора/, и да разгледаме забележителностите на Истанбул.

Аз путъвам организирано, винаги с турагенции, не ми достига увереността да си направя сама програма- от начало до край /билети, хотел, програма, хапване, БЮДЖЕТ/. Радвам се обаче, че повечето от вас го правят. Сигурно ще ми дадете самочувствието да го направя и аз някой ден!!!

С пожелание за хубав ден и до скоро!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само да кажа, че ако ще се качвате на Галата по тъмно за гледка да го направите преди 20 часа, тъй като затварят в 20,30, въпреки инфото в нета, че е отворено до 23 часа.

Снощи се върнахме от 3 пълни дни там, като половин ден ни отиде по спортни събития и още поне половин по хапки-пийки. Но доволно. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не бъдете твърде амбициозни, оставете си време за осмисляне и наслада. За мен Истанбул се "хапва" на "малки хапки".

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение

Аха, що се отнася до валутата, от агенцията ми казаха да си носим евро и да го обменяме в Турция, защото курса варирал. Дали е удачно?

Благодарна съм ви за това, че ми дадохте увереност, че можем да се справим и сами /без помощта на туроператора/, и да разгледаме забележителностите на Истанбул.

Аз путъвам организирано, винаги с турагенции, не ми достига увереността да си направя сама програма- от начало до край /билети, хотел, програма, хапване, БЮДЖЕТ/. Радвам се обаче, че повечето от вас го правят. Сигурно ще ми дадете самочувствието да го направя и аз някой ден!!!

С пожелание за хубав ден и до скоро!

Не взимай присърце съветите дадени от агенцията.Моето мнение е да си носиш сумата в турски лири още от България.Вземи си и някое друго евро за всеки случай.Относно пътуването с агенция,вземи се престраши и си организирай една самостоятелна екскурзия.Ние ще помагаме.Нали за това е форума.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Здравейте!

Благодаря на всички за полезната информация!

Хотелът ни е Real Life в Aksaray, наблизо има спирка на трамвая. Ще бъдем в Истанбул за два дни само. Ще ни се да посетим повече обекти. Освен историческите обекти, искаме задължително да се качим на корабчето по Босфора, ако има време, да идем до Миниатюрк, Аквариума /в туристическите брошури е упоменат един, а сигурно са два, щом така пише Мари/, да погледнем и Египетския пазар и евентуално Капалъ Чарши. Е, междувременно и да похапнем вкусни неща, които предлага турската кухня.

Това май е програма максимум, в края на краищата каквото успеем.

От това, което сте писали, разбирам, че има два варианта на разходка с корабче, май ще предпочетем краткия, защото все пак е началото на март и сигурно морето ще е бурно, така мисля. Какво ще кажете вие?

Смятам, че  е добре да се вземем Истанбул карт, дали ще можем да я ползваме 2ма. И как се разбира дали сме изчерпали лимита й? До колкото разбрах от написаното, в една и съща посока на трамвая, ако сменим превозното средство, не е нужно във второто да я активираме, така ли е?

Аха, що се отнася до валутата, от агенцията ми казаха да си носим евро и да го обменяме в Турция, защото курса варирал. Дали е удачно?

Благодарна съм ви за това, че ми дадохте увереност, че можем да се справим и сами /без помощта на туроператора/, и да разгледаме забележителностите на Истанбул.

Аз путъвам организирано, винаги с турагенции, не ми достига увереността да си направя сама програма- от начало до край /билети, хотел, програма, хапване, БЮДЖЕТ/. Радвам се обаче, че повечето от вас го правят. Сигурно ще ми дадете самочувствието да го направя и аз някой ден!!!

С пожелание за хубав ден и до скоро!

Сега ще се опитам да отговоря по-конкретно.

От хотела ви най-близките спирки на трамвая са Аксарай и Юсуфпаша. Аксарай е в посока на забележителностите в Султанахмед, а Юсуфпаша е в посока на метрото за Мол Форум, където се намира единия от аквариумите. За вас този аквариум ще бъде по-удобен за посещение. Като заговорих за аквариума да кажа как да стигнете до него - Вземате Метрото, спирката му(пак се казва Аксарай, но не е на едно и също място с трамвайната) е недалеч от вашия хотел. Трябва да слезете на спирка  Kartaltepe-Kocatepe. Там метрото е надземно и ще видите Мол Форум в който се намира аквариума Тюркоазо.

За корабчето по Босфора с трамвая слизате на Еминьоню и си избирате корабче. Тръгват от най-различни места - цена около 10 лири за краткия тур. На същата спирка се намира и Египетския пазар. Като застанете с гръб към морето насреща има джамия - точно до нея е пазара.

Капалъ чарши - с трамвая до спирка Beyazıt-Kapalıçarşı. До там можете да стигнете и пеша от хотела, но ще ви отнеме поне 20 минути ходене.

Истанбулкарт - може да се ползва и от повече хора - важното е за всеки пътник да маркирате картата. На всяко маркиране виждате колко ви струва и колко пари остават в картата. Разликата е около лира на човек между жетона и картата на всяко пътуване. Когато пътувате и слезете от трамвая можете да продължите безплатно само, ако не напускате територията на спирката. Излезете ли от спирката, трябва да се маркирате отново, за да ползвате трамвай.

Турски лири винаги си сменям предварително от тук.

За Миниятюрк - ще напиша допълнително.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Забравила съм, че обещах да напиша за ходенето до Миниатюрк...

Ще напиша вариант за тръгване от Еминьоню, защото е удобна отправна точка.

Ходи се с автобуси 47, 47 Ç, 47 E.

В района на моста Галата има две спирки от които могат да се хванат автобусите: намират се от двете страни на моста.

Отбелязала съм ги с 1 и 2

7133558h.png

 

Спирката отбелязана с 1 е доста голяма-като автогара, автобусите, които спират там са много и ориентирането е трудно, затова препоръчвам качване от спирка 2.

Ето линк към сайта на Миниатюрк: http://www.miniaturk.com.tr/en/index.php

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

И аз мога да помогна с насоки.

Обществения транспорт е прекрасно организиран. Вече работи метрото под Босфора и новата отсечка над Златния рог.

Достъпът до забележителностите е изключително лесен, за да давате допълнителни пари на агенцията.

99% от фирмите настаняват в хотели в Лалели. От там основния транспорт е трамвая, с който за 2-3 спирки сте до забележителностите в стария град и малко повече спирки до Долмабахче. 

Корабчетата за разходка по Босфора се взимат от Емимьоню, а дотам се стига с трамвая.

За да пътувате изгодно в транспорта е хубаво да си закупите Истанбулкарт - дава намарение при всяко качване в гр.транспорт. Картата струва 6/7 лири, които после можете да си възстановите, като върнете картата(обикновено спестяват да върнат поне 1 лира). Ако решите да връщата картата е хубаво да прецените колко пари има останали в нея, защото в 90% от случаите няма да ви ги върнат.

В Истанбул има два аквариума - в кой искате да отидете?

До Миниатюрк се стига с автобус от Еминьоню, а до там с трамвая(от Лалели). 

 

Ако уточните какво искате да видите, мога да бъда и по-подробна.

Здравейте, искам да попитам: ние ще отседнем в Лалели от там как да стигна до кулата Галата - с кой трамвай и от къде да го хвана и съответно как да се прибера обратно на Лалели. После смятам да отида до Таксим - как да стигна до там пак от Лалели и обратно. Като последна спирка искам Принцовите острови - Буюк Ада. От къде да хвана ферибота, в колко часа е последния ферибот за обратно? Благодаря ви предварително.

Връзка към мнение

То на Лалели минава само един трамвай. Взимаш го в посока Кабаташ и слизаш веднага щом пресече Златния рог - спирка Каракьой. Оттам е десетина минути пеш по уличките нагоре към Галата. После пак пеш около десетина минути до спирка Тюнел, откъдето имаше метро и трамвай до Таксим. От Таксим се пускаш с фуникуларето (как му беше името на български на това?!?) до Кабаташ, откъдето си взимаш трамвайчето наобратно за Лалели. Виж си ги на картата тези неща. Около Галата са едни малки, виещи се улички, ама няма къде да се загубите толкова  :)

 

Официален сайт на основната транспортна компания: http://www.istanbul-ulasim.com.tr/en

 

Карта на транспортната мрежа (без обикновените автобуси): http://whereistanbul.net/wp-content/uploads/2012/12/Istanbul_Rapid_Transit_Map_with_Metrobüs_www.whereistanbul.net_.png (леееко неактуална от 2012, че оттогава пуснаха някои отсечки, ама става за онагледяване)

Редактирано от Meidj
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, искам да попитам: ние ще отседнем в Лалели от там как да стигна до кулата Галата - с кой трамвай и от къде да го хвана и съответно как да се прибера обратно на Лалели. После смятам да отида до Таксим - как да стигна до там пак от Лалели и обратно. Като последна спирка искам Принцовите острови - Буюк Ада. От къде да хвана ферибота, в колко часа е последния ферибот за обратно? Благодаря ви предварително.

Както обещах, давам подробен отговор.

Кула Галата и Таксим, можете да ги обедините в едно посещение. Така ще повървите по "стъргалото" на Истанбул - ул.Истиклял.

От Лалели до Таксим - можете да отидете по два начина:

1. С автобус от следната спирка:

7153058R.png

С червено е отбелязана спирката на автобусите. Със зелено е отбелязан основния булевард, който пресича Лалели(и не само него) и по който върви трамвая.

От тази спирка могат да се вземат доста автобуси. Ето сайт, в който може де видите конкретните номера(за направление Таксим, обикновено в номера на автобуса стои буквата Т):

http://www.yoltarifi.com/pertevniyal-v-sultan-fatih-istanbul-t0057b--s

 

2. С трамвай+фоникуляр

От булеварда(на картата отбелязан със зелено), хващате трамвай в посока Султанахмед. Возите се до последната спирка, а от там вземате фоникуляр до Таксим.Схема: 

7153080I.png

С червено е отбелязана спирката, на която ще слезете от трамвая(тук се слиза и за да хванете корабче до Принцовите острови-пристанището се вижда на картата в дясно), а с розово е спирката от която се взима фоникуляра.

 

Слизате на Таксим и можете да извървите пеша пешеходната улица Истиклял(можете да я познаете по тр.линия) в посока кула Галата.

Ето карта за придвижването от кула Галата:

7153307n.png

 

Със зелено е отбелязана кула Галата. От нея се спускате надолу до трамвайната спирка на моста Галата(с червено). От там можете да се придвижите към Лалели с трамвай или пеша(ходенето не е малко, но е приятно и минавате покрай повечето забележителности в стария град).

 

Обратния вариант на пътуване е описан в поста преди мен. Аз предпочитам вървенето надолу и затова тръгвам от Таксим към кула Галата. :)

 

Понеже стана дълъг поста, за фериботите към Принцовите острови ще пиша допълнително.

Ако имате въпроси - заповядайте!

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Самостоятелно в Истанбул?! - прекрасна идея!

 

Основните забележителности са по на от 5 до 20  мин пеша едно от друго, а докато се движите между тях очите ви преливат от различности. Магеланците преди мен са дали основни насоки. Само да допълня, че до Принцовите острови се ходи пак с корабче, което тръгва от кея на Египетския пазар. Цената на билета е 3-4 лири в посока. Ако сте с агенция ще ви качат на същото корабче, но ще ви струва от 15 до 30 евро. За островите си трябва цял един ден. Да се насладите на спокойствие и тишина, да се разходите с файтон (не позволяват коли и мотори) и да хапнете прясна риба и тамошния сладолед  (нещо като запазена марка на Adalar -  най-големия от островите).  Красиви са през пролетта и лятото, когато къщите приличащи на Вили Вилекули са потънали в олеандри и хибискус.

 

Като програма в рамките на 2 дни е малко..мммм..поне за мен силно амбициозно.

Кое по-напред?!

Синята джамия - 1 час

Света София - 2 часа с опашката/ и то в добрия случай/

Водохранилището - 1 час

Двореца  - поне 3 часа

Долмабахчесарай - 3 часа

Египетския пазар  - 1 час

Галата - 1 час

Таксим - 1 час

Миниатюрк - 4 часа + по 1 час отиване и връщане - 6 часа

Аквариума / без посещение на мола/ 4 часа + 1 час в двете посоки - 6 'часа

Желязната църква - 1 час

Капалъчерши от 1 час до 12 часа според нервите ти...и джоба :)

....

.....

....

 .... като сложиш и времето от една до друга точка ( средно 30 мин), ето ти програма поне за 4 дни.

 

Ако пък отворим дума и за храната..която в Турция е религия...и.. :) !

..щото то без да хапнеш кебап, патладжан, бюрек, баклави, катми, риба и всичките му патаклами, в онези малки странични улички където се хранят местните..то все едно не си бил на чаршията !

 

Ето и малко снимки от Принцовите острови.

 

post-615-0-87275400-1394651818_thumb.jpg

 

post-615-0-40110600-1394652106_thumb.jpg

 

post-615-0-29496900-1394652211_thumb.jpg

 

post-615-0-76432000-1394652283_thumb.jpg

 

post-615-0-58977700-1394652340_thumb.jpg

 

post-615-0-99408200-1394652388_thumb.jpg

 

post-615-0-64909100-1394652563_thumb.jpg

 

и последно снимка на някой от бъдещите магеланци ама още в академията...и тя на островите !

 

post-615-0-61686200-1394652515_thumb.jpg

  • Харесвам 25
Връзка към мнение

Здравейте, да се включа и аз :) Обмислям да посетя Истанбул в края на месеца, самостоятелно. Не съм бил досега там и сега разучавам основните неща и транспорт най-вече. Имам няколко въпроса - ще пътувам сам с автобус, който доколкото разбрах спира на тази гара - > http://en.wikipedia.org/wiki/Esenler_Bus_Terminal . Оттам как се стига най-лесно до Таксим или до стария град ? Това ми е и втория въпрос, кой район от двата предлагате за избор на хостел ? P.S. - (ако някой проявява интерес и има желание да дойде с мен да ми пише на лично. Идеята е да се тръгне на 26ти вечерта с нощен автобус 20:30 - 06:30 ч пристигане на 27 сутринта - 70 лв двупосочен. Три нощувки 27,28,29 и на 30ти - 20:30 ч- 06:30  автобус за София. Нощувки в хостел, 4 легла в стая за около 10-15 евро на вечер.)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.