Прескочи до съдържание

Истанбул - конкретни въпроси


k_veleva

Препоръчани мнения

18 minutes ago, Mary said:

Аз никога не съм пътувала със собствена кола в Истанбул, затова не мога да бъде полезна.

Изберете си хотел с паркинг, но добре проучете дали реално има паркинг или се паркира на улицата.

Също е важно, ако изберете азиатската част, да сте близо до редовен транспорт - метро или Мармарай.

Още по-внимателни бъдете в избора, защото на 14-ти юни е края на Рамадана и става истинско стълпотворение от хора навсякъде!!!

Един плюс ще имате вероятно - обикновено по тези празници минаването в платените участъци е безплатно.

 

Благодаря за отговора. И на мен ще ми е за първи път. Избягвам пътуванията до Истанбул заради трафика и стълпотворенито от хора, но пък ми е една от любимите дестинации. Вие като пътувате къде отсядате? И дали с боокинг резервирате?

Връзка към коментар
В момента, Gergana каза:

Благодаря за отговора. И на мен ще ми е за първи път. Избягвам пътуванията до Истанбул заради трафика и стълпотворенито от хора, но пък ми е една от любимите дестинации. Вие като пътувате къде отсядате? И дали с боокинг резервирате?

Обикновено резервирам с Букинг, но се е случвало и от друг сайт.

Отсядам около Сиркеджи - там за пътуване с кола, не бих препоръчала.

Заради празничните дни, може би наистина е добре да се ориентирате към азиатската част.

Връзка към коментар

Аз също по принцип отсядам близо или около Сиркеджи и Еминюню защото са много удобни места. Но щом става дума за ходене до Истанбул с кола, мога да препоръчам  Akgun Istanbul Hotel. Проверен е! Намира се на много удобно място и лесно се стига до него с кола, не се налага да се бутате из трафика и сокаците  на стария град и в същото време сте много близо до него. Има собствен безплатен паркинг. Има спирка на метрото наблизо, както и друг транспорт. Хотелът може да се резервира и чрез Booking.com и често имат промоции, както и дават много хубави цени за статус genius. Мега добро е обслужването, отговаря на звездите си, много добри удобства има, супер богати закуски, напитки за добре дошли и т.н. Аз му давам оценка 10  :)

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
On 5/2/2018 at 11:14 PM, iaia_mama said:

Аз също по принцип отсядам близо или около Сиркеджи и Еминюню защото са много удобни места. Но щом става дума за ходене до Истанбул с кола, мога да препоръчам  Akgun Istanbul Hotel. Проверен е! Намира се на много удобно място и лесно се стига до него с кола, не се налага да се бутате из трафика и сокаците  на стария град и в същото време сте много близо до него. Има собствен безплатен паркинг. Има спирка на метрото наблизо, както и друг транспорт. Хотелът може да се резервира и чрез Booking.com и често имат промоции, както и дават много хубави цени за статус genius. Мега добро е обслужването, отговаря на звездите си, много добри удобства има, супер богати закуски, напитки за добре дошли и т.н. Аз му давам оценка 10  :)

Много благодаря за отговора. Хотелът ми е малко скъпичък. Програмата ни е сутрин закусваме и излизаме, вечер минимум 23 часа се прибираме, само за нощувка. И си търсим нещо ниско бюджетно 2 или 3 звезди, с достъп за автомобил.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте. Отседнали сме в хотел Темпо в Шишли Истанбул.

изчетох целия форум, но Бога ми, не мога изобщо да се ориентирам с този градски транспорт. 

Моля ви за информация от Шишли как да стигнем до всички тези забележителности, които коментирате?

Всякаква информация че ми е много полезна, защото ми е тъмна Индия, а не искам да си прекарам времето в стаята

благодаря ви предварително 

Връзка към коментар

До колкото се ориентирам не сте в Шишли а в ÇAĞLAYAN.
Най-лесно и бюджетно - трябва да минете от другата страна на магистралата. Пред поликлиниката им спирка. Хващате автобус 77 който за около 40 мин ще ви закара директно до Йеникапъ.
Може би по-бърз вариант е с такси  до  метростанция Османбей и от там с метролиния М2 пак до Йеникапъ.

 

П.С.  Сега виждам че до метрото може да се стигне и с автобус 54С до спирка  Bomonti

Редактирано от stefanrusev
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,

Планирам да направя една разходка до Истанбул за 6ти Септември.  Понеже не искам да пътувам с кола до там, бихте ли ми препоръчали някоя агенция, която да предлага транспорт и спане и да е читава.

Благодаря

Връзка към коментар

В този форум хората обикновено пътуват самоорганизирано, освен това е забранено обсъждане на оферти от бг агенции. 

Редактирано от chandni
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Dakich каза:

Здравейте,

Планирам да направя една разходка до Истанбул за 6ти Септември.  Понеже не искам да пътувам с кола до там, бихте ли ми препоръчали някоя агенция, която да предлага транспорт и спане и да е читава.

Благодаря

Агенциите предлагат почти едно и също.

Варират леко програмите им.

Не съм чула за агенция, която предлага Истанбул и има някакви проблеми от глобално естество.

Та … която и да изберете - все тази. :laugh: 

Ако нещо по програмата се чудите - можете да питате.

 

ПП И аз не пътувам с кола до там, но пътувам със самолет, автобус или влак.

Връзка към коментар
преди 10 минути , Dakich каза:

Аз не искам конкретна оферта или програма за там, а съвет за по-добро превижване и спане до там. Понеже има доста измамни фирми в нета

Автобусите на МЕТРО са добри, двупосочния билет е 95 лева. За избор на локация на хотел ще помагаме ако посочиш местата, които искаш да видиш. За транспорта също е писано много, както и как да бъде ползван оптимално от гледна точка на личната програма.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 47 минути , Dakich каза:

Аз не искам конкретна оферта или програма за там, а съвет за по-добро превижване и спане до там. Понеже има доста измамни фирми в нета

Точно това написах. Фирмите, предлагащи Истанбул са стабилни/спокойни в момента. 🙂 

Ако имате колебание за конкретна фирма - напишете ми я на съобщение.

Връзка към коментар
49 minutes ago, Таньо said:

Автобусите на МЕТРО са добри, двупосочния билет е 95 лева. За избор на локация на хотел ще помагаме ако посочиш местата, които искаш да видиш. За транспорта също е писано много, както и как да бъде ползван оптимално от гледна точка на личната програма.

Не се занимавайте с агенции ако искате да усетите Истанбул. Отначало е шокиращо, но там всички помагат и няма как да не се справите. Ние бяхме с мъжа ми тази пролет сами и бяхме очаровани. Използвайте градския транспорт и няма да имате проблем. С Истанбул карт сме се родили. По-малко от левче мисля беше билетчето. Размотавахме се с пътеводител на Нешънъл, спахме непосредствено до Kumkapi-има безброй заведения и то на сносни цени. Хотелът го резервирахме през Букинг и се казваше Ahmet Efendi Konagi. Бяхме възхитени от самия хотел и хората там. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ние ползваме всеки път автобусите на Матпу - 50лв двупосочно от Пловдив и 70лв от София, доволни сме. Предлагат безплатен шатъл до Беязит. Хотелът - през букинг или друг подобен сайт, има варианти за всеки джоб. Хубавото на самостоятелния вариант е, че печелиш един почти цял ден. Защото агенциите тръгват сутрин или на обед от Истанбул и спират в Одрин. Докато Матпу например тръгват в 20.30ч за България /всеки ден/.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
В момента, Ивелина каза:

Здравейте, някой да има информация  дали отвори пристанището Кабаташ за пътуване до принцовите острови?

Все още е в ремонт.

Корабчета за Принцовите острови има доста от Еминьоню.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Mary каза:

Все още е в ремонт.

Корабчета за Принцовите острови има доста от Еминьоню.

И още един въпрос: билетът двупосочен ли е или от острова си купувам за връщане? 

 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Ивелина каза:

И още един въпрос: билетът двупосочен ли е или от острова си купувам за връщане? 

 

Аз предпочитам да пътувам с Şehir Hatları - за тях важи Истанбулкарт.  Ето къде спират.

 

Сега погледнах, че и от Кабаташ има вариант да се пътува с  Dentur Avrasya. Там цената е на посока и избора как да си купите билета е ваш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Mary каза:

Аз предпочитам да пътувам с Şehir Hatları - за тях важи Истанбулкарт.  Ето къде спират.

 

Сега погледнах, че и от Кабаташ има вариант да се пътува с  Dentur Avrasya. Там цената е на посока и избора как да си купите билета е ваш.

Исках да се разходим от Кабаташ сутринта до Принцовите острови и от там към Истиклял, Таксим и Галата, но сега с това затворено пристанище трябва май да променя маршрута.

Връзка към коментар

Здравейте, може би аз грешно съм разбрала, но в упътващата тема е посочено, че първите автобуси за Виаленд са в 11,30ч. Искам да стигна там за отварянето в 10,00ч и тръгвам от площад Таксим. моля ви упътете ме какво да хвана и кога.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Ив78 каза:

Здравейте, може би аз грешно съм разбрала, но в упътващата тема е посочено, че първите автобуси за Виаленд са в 11,30ч. Искам да стигна там за отварянето в 10,00ч и тръгвам от площад Таксим. моля ви упътете ме какво да хвана и кога.

Ето шатълите, които возят до там.

Ако ви интересува градския транспорт - ще потърся какво ходи до Виаленд.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Автобус 36Т, от спирка Cebeci - 33 спирки, до спирка Maliye Bloklari. От там имате 10 минути пеша. Цялото разстояние се взима за около час.

 

Автобус 54HT, от спирка Haskoy - 5 спирки, до спирка Sishane 6. И от същата спирка хващаш автобус 47Е за 33 спирки до Cumhuriyet Ortaokulu. И се намираш на 200м от Виаленд. Около 1 час и 10 минути е цялото пътуване.

 

Ние ползвахме вариант 3:

С М2 (метро) от спирка Haciosman за 6 спирки до Sanayi. От там на 300м се ходи до спирка Yesilpinar. Хващате автобус 49Z за 21 спирки и си пред Виаленд.

 

С прехвърляне съществуват и още други варианти. А може да има и друг по-лесен вариант, който да не съм забелязал.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, 

До сега не съм била никога в Истанбул и обмислям пътуване до там. Чета противоречиви мнения за това доколко е безопасно да пътувам там сама от гледна точка на това колко били настоятелни и дръзки местните мъже. До сега съм била сама в САЩ, Мексико и в други европейски държави. Да очаквам ли това да е по различно? На 22 съм, знам как да се държа така че да не привличам ненужно внимание като турист и може да се каже че се оправям добре. Всякакви съвети от други пътешественички са добре дошли 🙂

Връзка към коментар
преди 36 минути , goldroks каза:

Здравейте, 

До сега не съм била никога в Истанбул и обмислям пътуване до там. Чета противоречиви мнения за това доколко е безопасно да пътувам там сама от гледна точка на това колко били настоятелни и дръзки местните мъже. До сега съм била сама в САЩ, Мексико и в други европейски държави. Да очаквам ли това да е по различно? На 22 съм, знам как да се държа така че да не привличам ненужно внимание като турист и може да се каже че се оправям добре. Всякакви съвети от други пътешественички са добре дошли 🙂

Здравей, goldrok   🙂
Истанбул е прекрасен град във всяко отношение. На мен ми е от любимите. Ходила съм много пъти и сама, и с някой друг, и никога не съм имала проблеми с местните хора и конкретно с мъжете. Ако ходиш непредизвикателно облечена и се държиш с уважение към хората и нравите им,  няма да имаш неприятни ситуации. Разбира се и ако не си правиш експерименти да се завираш из зачукани квартали в търсене на автентичност. Поне като за първо ходене, моят съвет е, да си ходиш по централните и туристически места. Евентуално можеш да очакваш да те "задяват" на улицата из Лалели, но там го правят най-вече с цел да ти продадат нещо, което със сигурност ще е менте.  И си имай едно наум (навсякъде там), че са мега любезни и винаги могат да те омаят да ти продадат нещо. Дори и ако искаш само един сандвич или дюнер, изрично трябва да кажеш точно кое искаш (добре е, ако има картинка на храната и да я посочиш), иначе за секунди ще ти го сервират в чиния, украсено, с гарнитура някаква, с прибори, макар и на улицата да е от типа "takeaway", и с финес ще ти "дернат кожата" с цената.  А храната им по принцип е мноого разнообразна и още по-мнооого вкусна  🙂  Пък за сладкишите - шапка им свалят на фантазията и майсторлъка!
Всъщност, каквото те интересува - питай тук, доста сме, мисля, почитателите и ценители на Истанбул в Магеланци.

И ако постоиш 5-6-7 дена в Истанбул, много е възможно да се върнеш безвъзвратно влюбена в него. Защото той е очарователен... и уникален... фантастичен... приказен... фамозен... неповторим... незабравим... 

Ah, Güzel İstanbul   😍

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.