Прескочи до съдържание

Истанбул - конкретни въпроси


k_veleva

Препоръчани мнения

преди 30 минути , Roje каза:

@edbloom, ние редовно отсядаме в Кадикьой, когато летим от/до Сабиха Гьокчен.

За мен е отлична опция нощувката там, защото за мен това е най-доброто откъм транспорт място в Истанбул след Сиркеджи и Еминюню.

Имаш фериботи на всеки 20 минути, които те прехвърлят за 20 минути в Европейската част. Имаш метро до фериботите и Мармарай на километър от тях. Имаш автобуси за навсякъде. Имаш трамвай. Имаш и шатъли до всички летища.

Освен това цените са по-добри от стария център и Султанахмет. А нощния живот там не спира. В Мода имаш много нощни заведения.

До Таксим от Кадикьой си за половин час. Хващаш ферибота до Кабаташ- 20 минути и от Кабаташ с фуникуляра F1 за още 2, и си на Таксим 🙂 

Потвърждавам.

Връзка към коментар

Моля, да ми кажете, как да открия и къде се намира спирката на метрото което минава под Босфора, мисля, че спирката се нарича "Сиркеджи". Ходила съм преди време и зная къде се намира ЖП Гарата "Сиркеджи"!

Връзка към коментар
преди 7 минути , Voni каза:

Моля, да ми кажете, как да открия и къде се намира спирката на метрото което минава под Босфора, мисля, че спирката се нарича "Сиркеджи". Ходила съм преди време и зная къде се намира ЖП Гарата "Сиркеджи"!

Ето го и на картата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , Roje каза:

@Voni,  и метрото е там, където е гарата. Влизаш в гарата, вляво ти са касите за билети и чакалнята, направо ще видиш метрото 🙂

Много Ви благодаря за бързият отговор!

 

В момента, epetkov каза:

Може да не се влиза в гарата, ако по пътя видиш някой от  входовете на Мармарай

 

В момента, epetkov каза:

Може да не се влиза в гарата, ако по пътя видиш някой от  входовете на Мармарай

Много Ви благодаря!

преди 1 минута , Mary каза:

Ето го и на картата.

Много Ви благодаря!

 

Връзка към коментар

аз пак за този влак между София и Истанбул 🙂 звънях в БДЖ, ама ми казаха, че им била свършила квотата за спални места от Истанбул към София за след 15 дни, и евентуално да съм разчитала там на място да има, което звучи логично, доколкото повечето места от София към Истанбул се продавали тук, та на обратно - се продават от там; въпросът е какво да правим, ако се окаже че и там на място вече няма билети за след няколко дни? от БДЖ ми казаха, че ако нямало спални/кушет места, не можело да се качиш на влака, защото вагоните били само такива; съответно и никъде онлайн не могат да се купуват такива билети

 

и втори въпрос - мернах на 2-3 сайта, че Мармарай от март месец вече стигал до Халкали, но пак от турските сайтове ми е безкрайно трудно да разбера дали това е факт или само са го планирали? ако се движи дотам, това значи ли, че вместо автобусите между Халкали и Сиркеджи, може да се ползва той?

Връзка към коментар
преди 13 минути , antea каза:

и втори въпрос - мернах на 2-3 сайта, че Мармарай от март месец вече стигал до Халкали, но пак от турските сайтове ми е безкрайно трудно да разбера дали това е факт или само са го планирали? ако се движи дотам, това значи ли, че вместо автобусите между Халкали и Сиркеджи, може да се ползва той?

Тази информация отдавна съм я пуснала тук.

Може да се ползва. Не забравяйте да чекирате картата при влизане и излизане от Мармарай.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 48 минути , antea каза:

ако се окаже че и там на място вече няма билети за след няколко дни?

Няма да се окаже. На място ще има билети. (Евентуално може да няма само за същия и/или следващия ден, но е много рядко)

преди 48 минути , antea каза:

може да се ползва той?

Разбира се, че може да се ползва. Разликата е, че за автобуса между двете гари Халкалъ и Сиркеджи не се плаща. Всеки с жп билет София-Истанбул  ползва автобуса безплатно.  Ползването на Мармарай е лично решение на отделния пътник.

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Здравейте,

 

Какво мислите за лукум от египетския пазар, гледам че почва от 10 лири за обикновените.

Вчера взех от магазинче до моста на Галата (но от страната на кулата) с шам фастък за 70 лири.

А баклава от магазин на Истиклял за 54 лири.

 

От къде да търсим качество на достъпни цени?

Връзка към коментар
преди 2 часа, vutov87 каза:

Здравейте,

От къде да търсим качество на достъпни цени?

Няма от къде. Евтино и хубаво са противоположни неща.  Цитирам от един друг форум:

"За баклавата и нейната цена - качествената/истинската баклава е с 1кг краве масло на 1 кг брашно,отделно килограм или повече захар, ядките (шам фъстък или орех - орехът е по- евтин, но дори той, знаем колко е скъп). Та, в домашни условия, с продукти купени на цени на дребно, една истинска баклава може и 50лв за килограм да ти излезе. За 10лв на килограм - видях я аз, опитах от Къркларели. Наподобява това, което се продава по нашите супермаркети в пластмасови кутийки, което не е баклава."

Моето мнение:

Хубавата баклава, с масло, със специалното за баклава брашно и шам фъстък, отива до 60 лири килото.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, vutov87 каза:

Какво мислите за лукум от египетския пазар, гледам че почва от 10 лири за обикновените.

Аз харесвам този локум.

 

По-ниски цени на баклава има в тази верига, но точно в историческата част няма магазини. Качеството е прилично.

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Да ви попитам и къде можем да намерим течен перилен препарат Ариел в големи размери ( за по 60-100 пранета) , че в Карфур и Миргос не видяхме. От къде си купуват прахове хората?

Връзка към коментар
преди 57 минути , vutov87 каза:

Да ви попитам и къде можем да намерим течен перилен препарат Ариел в големи размери ( за по 60-100 пранета) , че в Карфур и Миргос не видяхме. От къде си купуват прахове хората?

Не съм чувала тук някой да ходи на пазар в Истанбул. Или поне не за перилни препарати.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 15 часа, vutov87 каза:

Е така и така сме в Истанбул, та затова питам, за вериги тип Метро и Кауфланд.

Супермаркет Реал е един от малкото, в които съм влизала - огромен магазин, но пак не знам дали има прах за пране.

Утре ще попитам един приятел за повече инфо.

 

ПП Днес попитах приятел, който ми каза, че точно от големите вериги си купуват такива прахове - Migros, Kipa и Carrefour.

Редактирано от Mary
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Vilichka каза:

Здравейте! Онлайн билетите за Истанбул Аквариум (Флория) трябва ли да се разпечатят или може само да се покажат на телефона?

Дано някой да е купувал такива билети.

Имам някакъв спомен, че ги искат разпечатани, но лично не съм била.

Предполагам, че в процеса на купуване ще е написано ясно дали трябва да се носят разпечатки.

Връзка към коментар

За съжаление не е описано. Стигнах до плащането, но утре заминаваме и нямам кога да ги разпечатвам, затова не смея да ги купя. Имам спомен, че някъде из форумите бях чела, че може и с телефон да се маркират, номер успявам да го открия и без сигурна информация не ми се рискува. 

Връзка към коментар
преди 20 минути , Vilichka каза:

За съжаление не е описано. Стигнах до плащането, но утре заминаваме и нямам кога да ги разпечатвам, затова не смея да ги купя. Имам спомен, че някъде из форумите бях чела, че може и с телефон да се маркират, номер успявам да го открия и без сигурна информация не ми се рискува. 

Цитат
Admission Ticket to Istanbul Aquarium
Easily visit the Istanbul Aquarium with admission tickets delivered directly to your hotel. The aquarium has a large number of fish varieties from many different regions. Learn about sea life through interactive games, movies, and visual graphics. If you prefer, you can collect your tickets from the local operator’s office.

 

Връзка към коментар
преди 49 минути , Vilichka каза:

За съжаление не е описано. Стигнах до плащането, но утре заминаваме и нямам кога да ги разпечатвам, затова не смея да ги купя. Имам спомен, че някъде из форумите бях чела, че може и с телефон да се маркират, номер успявам да го открия и без сигурна информация не ми се рискува. 

Ето ти го същият въпрос тук, не мисля, че ще имаш проблем.
https://www.tripadvisor.ie/FAQ_Answers-g293974-d2198171-t5474299.html

 

В другия аквариум съм го пробвал със сигурност, в този не помня, но се съмнявам, че е по-различно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, ще пътувам до Истамбул за първи път . Винаги съм мечтала да посетя този уникален град . Планирам да остана около 10 дни там  и да разгледам  повъзможност повече  неща.  За мен  е проблем в момента къде да отседна . ако може да ми препоръчате хотел ?

Връзка към коментар
Преди 1 час, biancaneve каза:

Здравейте, ще пътувам до Истанбул за първи път . Винаги съм мечтала да посетя този уникален град . Планирам да остана около 10 дни там  и да разгледам  повъзможност повече  неща.  За мен  е проблем в момента къде да отседна . ако може да ми препоръчате хотел ?

Конкретни хотели избягвам да препоръчвам, но за мен един от най-удобните райони за разглеждане на Истанбул е около гара Сиркеджи.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.