Прескочи до съдържание

Истанбул - конкретни въпроси


k_veleva

Препоръчани мнения

преди 4 минути , biancaneve каза:

Може ли да ми кажете имена на хотели  в Кадикьой?   

@biancaneve, мога да ти кажа в Кадикьой хотелите, в които ние сме били.

Но имай предвид, че повечето сме ги използвали като за пренощуване при ранни или късни полети от/до Сабиха Гьокчен, затова са и по-бюджетни, колкото за едно преспиване и закуска на следващия ден.

Нямам представа какви са ти изискванията, но общото при всички в които сме били е, че всичките хотели са били много чисти, с хубава закуска и много близо до автобусите, ферибота и метрото. Така че може да се движите по всяко време на денонощието.

Ето и тези, в които сме отсядали: The Marist Hotel,  Kadikoy Otel Konak, Emirtimes Hotel, My Hotel Dora, Golden Rest Hotel, Hotel Nova. 

Почти един до друг са всичките, най-много на 200 метра да са най-отдалечените от автогарата и фериботния терминал

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 17.04.2019 г. в 16:10, epetkov каза:

Няма да се окаже. На място ще има билети. (Евентуално може да няма само за същия и/или следващия ден, но е много рядко)

Разбира се, че може да се ползва. Разликата е, че за автобуса между двете гари Халкалъ и Сиркеджи не се плаща. Всеки с жп билет София-Истанбул  ползва автобуса безплатно.  Ползването на Мармарай е лично решение на отделния пътник.

В сряда заминавам с влак за Истанбул. Интересува ме на връщане от Сиркеджъ до Халкалъ дали има безплатни шатъли или да се мятам направо на Мармарай?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Lu2004 каза:

В сряда заминавам с влак за Истанбул. Интересува ме на връщане от Сиркеджъ до Халкалъ дали има безплатни шатъли или да се мятам направо на Мармарай?

Има шатъли.

Ако загледате разписанието ще видите, че има един допълнителен час от Halkalı до Истанбул и от Истанбул до Halkalı, а Халкалъ е гарата, където спират влаковете.  .

Връзка към коментар

Ха, заедно ще пътуваме натам в сряда 😉

А някой да има идеи къде да оставим багажа около Аквариума? Не виждам информация да имат 'съхранение на багаж', а чуденката ми е дали да не вземем Мармарай от Халкалъ (където каца влакът) до Аквариума и направо да го отметнем. Отиваме до апартамента за настаняване ще зачеркне този ден като за Аквариум. 

Връзка към коментар
преди 6 часа, Mary каза:

Има шатъли.

Ако загледате разписанието ще видите, че има един допълнителен час от Halkalı до Истанбул и от Истанбул до Halkalı, а Халкалъ е гарата, където спират влаковете.  .

Благодаря, Mary! Изчетох всички твои пътеписи за Истанбул, защото последно съм била там преди 10 години. Текстовете ти ми дадоха доста идеи 😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , Lu2004 каза:

Благодаря, Mary! Изчетох всички твои пътеписи за Истанбул, защото последно съм била там преди 10 години. Текстовете ти ми дадоха доста идеи 😉

Радвам се, че съм била полезна. :smile: 

И винаги съм насреща за въпроси.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 минути , Mary каза:

Радвам се, че съм била полезна. :smile: 

И винаги съм насреща за въпроси.

Веднага се сетих за въпрос 🙂 Бях чела в твой пост от съвсем скоро, че ще има трамвайна линия по протежение на Златния рог. Дали вече приключиха с тестовете и пуснаха мотрисите?

Връзка към коментар
преди 2 минути , Lu2004 каза:

Веднага се сетих за въпрос 🙂 Бях чела в твой пост от съвсем скоро, че ще има трамвайна линия по протежение на Златния рог. Дали вече приключиха с тестовете и пуснаха мотрисите?

Не.

Само изпитания правиха, но още не са приключили. В доста работен вариант ми се видя всичко при последното ходене.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

разпространени ли са картовите плащания или е по-добре да имаме достатъчно лири в брой? за Istanbulkart прочех, че се зарежда на машини с банкноти, но по ресторанти, кафенета, магазини, входове за забележителности, турове по Босфора - приемат ли карти?

Редактирано от antea
Връзка към коментар
преди 1 час, antea каза:

разпространени ли са картовите плащания или е по-добре да имаме достатъчно лири в брой? за Istanbulkart прочех, че се зарежда на машини с банкноти, но по ресторанти, кафенета, магазини, входове за забележителности, турове по Босфора - приемат ли карти?

По местата, където можеш да се пазариш - само в брой и често може и долари, май ги предпочитат пред еврото.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, antea каза:

разпространени ли са картовите плащания или е по-добре да имаме достатъчно лири в брой? за Istanbulkart прочех, че се зарежда на машини с банкноти, но по ресторанти, кафенета, магазини, входове за забележителности, турове по Босфора - приемат ли карти?

В МОЛ- овете навсякъде може с карти, в магазините с фиксирани цени, където не можеш да се пазариш,също може. По Истиклял, навсякъде може с карта - и по магазините, и по ресторантите, и по сладкарниците.Ама, там е по- скъпо, кат на Витошка, например.

Но в по - малките дюкянчета, по сергиите, в малките кафененца си трябва кеш.

И да, предпочитат повече долари. Не че не вземат и евро. Ние купуваме две кожени якета и аз давам 300 евро, чилякът не ги щя, поиска 300 долара. Дадохме му, каквото рече.:)

Най- хубаво, си смени оттук лирички, та да си имате:)))Че там си има много и за пазар, и за ядене, и за гледане.

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 22 минути , Kamen каза:

Коя е най-близката метро спирка

Otogar İstasyonu

преди 22 минути , Kamen каза:

Къде по-точно спират автобусите Метро на Байрямпаша?

Тук

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 42 минути , Kamen каза:

Къде по-точно спират автобусите Метро на Байрямпаша?

Съвсем малка поправка на спирката/офиса за/от България на Метро.  

Офисът е с вход/изход от двете страни. Като слезете от автобуса, преминавате през офиса за да отидете от другата страна, където е спирката на метрото.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 минути , Mary каза:

Съвсем малка поправка на спирката/офиса за/от България на Метро.  

Офисът е с вход/изход от двете страни. Като слезете от автобуса, преминавате през офиса за да отидете от другата страна, където е спирката на метрото.

Otogar İstasyonu и Otogar една и съща спирка ли е и за М1A и M1B?

Връзка към коментар

Някой може ли да ми препоръча хотел, като за хора, които в последния момент са решили да пътуват с нощния влак. Не търсим някакъв лукс, но да е приятен и на удобно място. Предварително благодаря!

Връзка към коментар
преди 3 часа, Mary каза:

Съвсем малка поправка на спирката/офиса за/от България на Метро.  

Офисът е с вход/изход от двете страни. Като слезете от автобуса, преминавате през офиса за да отидете от другата страна, където е спирката на метрото.

а преди малко, като ръчках и аз за Метро автобусите теоритично в случай че няма места за влака на връщане, и намерих в сайта им, че могат да се купуват някакви билети до София, но дава за начална спирка за вечерния автобус SAMANDIRA TESIS и то от 19,30ч, а ми се струва, че това е доста далеч от показаната спирка?

 

Untitled.png

Връзка към коментар
преди 2 минути , antea каза:

а преди малко, като ръчках и аз за Метро автобусите теоритично в случай че няма места за влака на връщане, и намерих в сайта им, че могат да се купуват някакви билети до София, но дава за начална спирка за вечерния автобус SAMANDIRA TESIS и то от 19,30ч, а ми се струва, че това е доста далеч от показаната спирка?

 

Untitled.png

Това е спирка на автобусите на Метро, но автобусите за София не спират на нея. Предполагам, че може да се направи връзка от там, но нямам личен опит.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , antea каза:

а преди малко, като ръчках и аз за Метро автобусите теоритично в случай че няма места за влака на връщане, и намерих в сайта им, че могат да се купуват някакви билети до София, но дава за начална спирка за вечерния автобус SAMANDIRA TESIS и то от 19,30ч, а ми се струва, че това е доста далеч от показаната спирка?

 

Untitled.png

https://www.metroturizm.com.tr/otobus-bileti/BAYRAMPASA-SOFYA?date=29.04.2019&tw=0

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Kamen каза:

Някакви препоръки какви ястия да си поръчваме, не заведения, за да не посочваме с пръсти по менюто?

Този въпрос ме подсеща, че имах намерение да направя такава тема, но нещо времето не стига.

На много места има и снимки. :wink: 

 

Ще изброя какво аз харесвам да ям, но бих казала, че кухнята е много вкусна и няма нещо, което да съм опитала и да не ми е харесало.

 

Симит - геврек със сусам.

Бюрек - най-обичам воден(su böreği).

Лахмаджун.

Чорба от червена леща.

Кебабчета, кюфтета.

Всякакви ястия с патладжани.

Мантъ - нещо като пелменки - мънички са.

Лозови сарми.

Балък-екмек - това е риба с хляб - нямаме аналог при нас.

Кокореч - агнешки чревца в питка.

Пълнени миди - пълнени са с ориз, продават се навсякъде по улиците и цената е на бройка или на 5. Ядат се с изстискан лимон върху тях.

 

 

Десерти:

Кюнефе - гарнирано с каймак е най-вкусно.

Баклава.

Триличе.

Халкъ.

 

Не пропускайте да пиете айрян, особено вкусен е този, който го разбъркват машини и наливат от нещо като чешма.

 

Сигурно пропускам много неща, но друг път ще пиша повече.

преди 47 минути , Todor Milchev каза:

Някой може ли да ми препоръча хотел, като за хора, които в последния момент са решили да пътуват с нощния влак. Не търсим някакъв лукс, но да е приятен и на удобно място. Предварително благодаря!

Дайте поне дати, брой хора и платформа от която предпочитате да резервирате и ще потърся.

Неведнъж съм казвала, че районът на Сиркеджи и най-удобен за разходки.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
24 minutes ago, Mary said:

Този въпрос ме подсеща, че имах намерение да направя такава тема, но нещо времето не стига.

На много места има и снимки. :wink: 

 

Ще изброя какво аз харесвам да ям, но бих казала, че кухнята е много вкусна и няма нещо, което да съм опитала и да не ми е харесало.

 

Симит - геврек със сусам.

Бюрек - най-обичам воден(su böreği).

Лахмаджун.

Чорба от червена леща.

Кебабчета, кюфтета.

Всякакви ястия с патладжани.

Мантъ - нещо като пелменки - мънички са.

Лозови сарми.

Балък-екмек - това е риба с хляб - нямаме аналог при нас.

Кокореч - агнешки чревца в питка.

Пълнени миди - пълнени са с ориз, продават се навсякъде по улиците и цената е на бройка или на 5. Ядат се с изстискан лимон върху тях.

 

 

Десерти:

Кюнефе - гарнирано с каймак е най-вкусно.

Баклава.

Триличе.

Халкъ.

 

Не пропускайте да пиете айрян, особено вкусен е този, който го разбъркват машини и наливат от нещо като чешма.

 

Сигурно пропускам много неща, но друг път ще пиша повече.

Дайте поне дати, брой хора и платформа от която предпочитате да резервирате и ще потърся.

Неведнъж съм казвала, че районът на Сиркеджи и най-удобен за разходки.

Моите дати са 27-29.04 за двама души, идеята ми е някой, който е ходил да препоръча нещо от първа ръка и ако е свободно за моите да го букна, честно казано ми е неудобно някой да търси вместо мен, иначе започнах да търся и засега харесах Camelot Apartment & Black Pearl Apart на първо четене

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.