Прескочи до съдържание

Истанбул - конкретни въпроси


k_veleva

Препоръчани мнения

преди 10 минути , Todor Milchev каза:

Моите дати са 27-29.04 за двама души, идеята ми е някой, който е ходил да препоръча нещо от първа ръка и ако е свободно за моите да го букна, честно казано ми е неудобно някой да търси вместо мен, иначе започнах да търся и засега харесах Camelot Apartment & Black Pearl Apart на първо четене

Сега погледнах и в хотела, където отсядам най-често няма свободни стаи.

 

Това, които си харесал е на централно място, но не съм отсядала в този район.

За съжаление нямам и опит с наемането на апартаменти там.

 

Дано се включат и други хора с личен опит.

Връзка към коментар
1 hour ago, Mary said:

Сега погледнах и в хотела, където отсядам най-често няма свободни стаи.

 

Това, които си харесал е на централно място, но не съм отсядала в този район.

За съжаление нямам и опит с наемането на апартаменти там.

 

Дано се включат и други хора с личен опит.

OK, благодаря, като локация е удачен избор според теб, нали?

Връзка към коментар

Моля за инфо - къде точно спира шатъла, който е от Сиркеджъ към Халкалъ? На идване ни стовари точно пред гарата, но искам да съм сигурна,  че и на заминаване трябва там да го чакаме.  

Връзка към коментар

@Lu2004, шатъла от Сиркеджи до Халкали спира отстрани на гарата, от страната на градинката. Като влезете в самата гара, вляво са Ви касите за билети, след това е чакалнята и тоалетната до нея. Влизате в чакалнята и излизате от нея на малка тераска, където има кафе с масички. Автобусът спира точно там, но за съжаление с нищо не е указано това място като спирка на шатъла.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 1 час, Roje каза:

@Lu2004, шатъла от Сиркеджи до Халкали спира отстрани на гарата, от страната на градинката. Като влезете в самата гара, вляво са Ви касите за билети, след това е чакалнята и тоалетната до нея. Влизате в чакалнята и излизате от нея на малка тераска, където има кафе с масички. Автобусът спира точно там, но за съжаление с нищо не е указано това място като спирка на шатъла.

Много благодаря! Именно защото никъде не открих знак за спирка, се зачудих къде да чакаме. 

Редактирано от Lu2004
Връзка към коментар

Здравейте! Планирам кратка екскурзия до Истанбул в края на юни. Имам следния въпрос - възможно ли е да се направи кратък тур на Босфора с корабче и на връщане да се слезе в близост до двореца Долмабахче? Тръгването ще трябва да е от моста Галата /Еминьоню май се произнася 🙂/. 

Другата чуденка ми е Долмабахче или Топкапъ да посетим, но май 99 % вече съм за Долмабахче. Ще се радвам, да споделите мнение и по този въпрос.

 

Благодаря предварително.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Eva eva каза:

Здравейте! Планирам кратка екскурзия до Истанбул в края на юни. Имам следния въпрос - възможно ли е да се направи кратък тур на Босфора с корабче и на връщане да се слезе в близост до двореца Долмабахче? Тръгването ще трябва да е от моста Галата /Еминьоню май се произнася 🙂/. 

Другата чуденка ми е Долмабахче или Топкапъ да посетим, но май 99 % вече съм за Долмабахче. Ще се радвам, да споделите мнение и по този въпрос.

 

Благодаря предварително.

От Еминьноню могат да се ползват две фирми за разходка по Босфора - Turyol и Şehir Hatları.  

Първите спират само на Юскюдар, но имат круизи по цял ден през час.

Вторите спират и на Ортакьой, но имат тур само в 14,30 часа.

Та няма нищо, което да спира в близост до Долмабахче - и от Еминьоню ще трябва да ползвате транспорт до двореца, а и от Ортакьой също.

 

Ако не е почивен ден или празник, то бихте могли да вземете корабче от Еминьоню до Саръйер(това си е градска линия на цената на обикновено возене в транспорта) например и в обратната посока да слезете на Бешикташ, който е на пешеходно разстояние от Долмабахче. Така ще видите повече, отколкото на късия тур по Босфора, но ще ви отнеме и повече време. Късия тур стига до втория мост и се връща, а с тази линия ще отидете почти още толкова, като разстояние, към третия мост.  

 

Ако нямате особен интерес към османската история или архитектура, то Долмабахче ще ви хареса повече предполагам.

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

@Mary, благодаря много за отговора!  А възможен ли е тогава вариант от Еминьоню  до Бешикташ /Долмабахче/ с корабче? При това положение ще посъкратим тура, но то и без това нямаме кой знае какво време. 

Благодаря отново!

 

Редактирано от Eva eva
Връзка към коментар
преди 44 минути , Eva eva каза:

@Mary, благодаря много за отговора!  А възможен ли е тогава вариант от Еминьоню  до Бешикташ /Долмабахче/ с корабче? При това положение ще посъкратим тура, но то и без това нямаме кой знае какво време. 

Благодаря отново!

 

Само в делничен ден е възможно, но това е доста кратка разходка - около 15 минути.

Връзка към коментар
преди 32 минути , Eva eva каза:

Ясно, какво точно да търся - като фирма или наименование на кораб? 

Корабчетата по тази линия тръгват от този порт.

Фирмата е: Şehir Hatları.

Преди да чекираш картата, винаги можеш да попиташ служителите дали това е твоето корабче.

Връзка към коментар

@Mary, по този маршрут не виждам спирка на Бешикташ /Долмабахче/ или не са дадени всички спирки? И май само е едно корабче, така ли? В 14:30 всеки ден? Извинявам се за многото въпроси, но ще сме с възрастен, трудноподвижен човек и трябва да съм бетон с програмата.

 

yyqhpnf0.vx5_kisa-bogaz-turu-harita-mini.jpg

Връзка към коментар
преди 6 минути , Eva eva каза:

@Mary, по този маршрут не виждам спирка на Бешикташ /Долмабахче/ или не са дадени всички спирки? И май само е едно корабче, така ли? В 14:30 всеки ден? Извинявам се за многото въпроси, но ще сме с възрастен, трудноподвижен човек и трябва да съм бетон с програмата.

 

yyqhpnf0.vx5_kisa-bogaz-turu-harita-mini.jpg

Явно не разбрах за какво питаш - аз отговорих за корабче от Еминьоню до Бешикташ.

 

Както вече написах при късия тур няма спирка на Бешикташ - корабчето спира на Ортакьой - от там с автобус(22; 25Е) за няколко спирки до Кабаташ.

Връзка към коментар

Да, малко неясно попитах. 

Значи два варианта:

1. Късия тур, който е само от 14:30 ч. всеки ден - до Ортакьой - от там с автобус(22; 25Е) за няколко спирки до Кабаташ;

2. Спомена и за вариант директно от Еминьоню  до Бешикташ /Долмабахче/ с корабче само делничен ден, ясно, че няма да видим кой знае колко. При този вариант от къде точно да се качим на това корабче и има ли разписание, наименование на фирмата?

Връзка към коментар
преди 1 минута , Eva eva каза:

Спомена и за вариант директно от Еминьоню  до Бешикташ /Долмабахче/ с корабче само делничен ден, ясно, че няма да видим кой знае колко. При този вариант от къде точно да се качим на това корабче и има ли разписание, наименование на фирмата?

Същата фирма и мисля същия пристан.

Връзка към коментар

 

Здравейте,

 

Имам питане за придвижването от  гара Халкали до Marmaray Sirkeci İstasyonu . Гледам , че има директен влак но е около час време.

Такси и Юбер го дава 20 мин, но дали е това е реално  имайки предвид трафика? Дали някой е ползвал транспорт от Халкали към центъра да даде съвет?

Връзка към коментар

Здравейте, интересуваме следното. Искам да направя онлайн резервация за билети за посещение на Долмабахче и за Сапфир. Ще бъда благодарна, ако някой ми даде информация през кой сайт да го направя.

 

Връзка към коментар
преди 5 часа, Щастливеца каза:

 

Здравейте,

 

Имам питане за придвижването от  гара Халкали до Marmaray Sirkeci İstasyonu . Гледам , че има директен влак но е около час време.

Такси и Юбер го дава 20 мин, но дали е това е реално  имайки предвид трафика? Дали някой е ползвал транспорт от Халкали към центъра да даде съвет?

С Мармарай го дава около 40 минути. 

Не е реално с кола да е 20 минути. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам въпрос във връзка с прословутите задръствания в Истанбул.Ориентирали сме се за нощувка в хотел Mövenpick Hotel Istanbul Golden Horn,като идеята ни е след ранната закуска в 6 ч. сутринта да се отправим към автогарата,за автобуса на Метро в 9 ч. В гугъл мапс всичко изглежда нормално.Точно до хотела спира автобус 390,който за 40 мин. води директно до автогарата.Има и други варианти с прекачване,разбира се,но тях не ги гледаме.Дали трафикът  около седем сутринта по нашия маршрут е много натоварен до степен да си изтървем автобуса за България?Автобусът ли да ползваме или такси-каква сума да очаквам,разстоянието е 10-12 км.?Не ми се иска да сменям хотела,че цената на която го запазихме е чудесна.

Връзка към коментар
преди 15 минути , Fama каза:

Здравейте, моля Да ми обяснител подробно как се стига от Малко Търново до Новото летище . 

Има ли карти, които мога да ползвам по време на шофиране ?

 

с кола ли? В Гугул мапс търси Istanbul Airport (IST) i ще ти покаже маршрута

 

интересно, в линка бях дал само до летището и така си излизаше, като го копирах тук се промени до центъра, но нищо, това е летището

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, Fama каза:

Здравейте, моля Да ми обяснител подробно как се стига от Малко Търново до Новото летище . 

Има ли карти, които мога да ползвам по време на шофиране ?

 

Ще бъде интересно, след  като отидете да споделите по кой път сте минали. Виждам, че има и по-кратък път по D020, който за съжаление е двупосочен.

Как стои въпроса с паркирането, колко струва и всичко, което сметнете, че ще бъде от полза за форума. 

 

Връзка към коментар

Разбира се, стига само да успеем да го намерим . 

С кола ще сме, ще я оставим на паркинга към летището  , Има много удобен калкулатор в сайта за изчисление на таксата и видях че за 250 лири / 4 дни излиза вътрешен паркинг .

 

Притеснява ме наистина пътя до там, свалих някакви карти, но ще е интересно преживяване. 

Дано бъде успешно!

ще пиша непременно.

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.