Прескочи до съдържание

Истанбул - конкретни въпроси


k_veleva

Препоръчани мнения

преди 5 минути , Voni каза:

Здравейте! Много моля, ако имате възможност да ме посъветвате, какво и как да посетя в Азиатската част на Истанбул!  Ще съм  много благодарна за съвети и напътствия!

Ето една стара карта, която преди време съм правила.

Към нея могат да се добавят и още неща, но в момента нямам време.

Предполагам, че ще можете да си изберете нещо от картата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Mary каза:

Ето една стара карта, която преди време съм правила.

Към нея могат да се добавят и още неща, но в момента нямам време.

Предполагам, че ще можете да си изберете нещо от картата.

Много Ви, благодаря!

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Sonita каза:

Здравейте! Някой от вас бил ли е в Кумбургаз? Моля да сподели мнение! Благодаря 

А ти какво ще правиш там?

Искаш да разгледаш или за почивка?

Ако е за гледане - няма, кой знае какво. Има две красиви джамии, самото градче е кипричко.

Там ходят самите турци на почивка, защото е доста по-евтино, отколкото, в Анталия, например.

Така че, за бюджетна почивка - става. Има си хубав плаж, / понякога има много водорасли/, лесно може да се вземе хотел/апартамент на брега, манджата е евтина.

Ако целта е почивка и плаж - става. Ама, в събота - неделя се изсипва половин Истанбул.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Sonita каза:

Благодаря, Alexsandako, попадна ми оферта за мини почивка там, та затова се интересувах! 

Да, има, нашите тур-оператори предлагат, за добри цени.  Едни дружки, ходиха така и много доволни си дойдоха. Те бяха през май, ама пак си е било хубаво времето и е ставало за плаж.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

за посещение на двореца Долмахбахче, трябва ли предварително да си резервираме билети или може направо на място? Каним се рано сутринта да го посетим...

Връзка към коментар
преди 1 минута , zvezda9001 каза:

Здравейте,

за посещение на двореца Долмахбахче, трябва ли предварително да си резервираме билети или може направо на място? Каним се рано сутринта да го посетим...

Ако отидете рано сутринта не е нужно предварителна резервация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

 

Можете ли да препоръчате трансфер от новото летище до центъра? Организирам пътуване на по-възрастни мои роднини и не ми се иска да се занимават с автобуси и таксита, иначе съм наясно, че са по-евтина и съвсем прилична алтернатива. В идеалния вариант си ги чака човек с табелка на летището, оставя ги до хотела и после ги взима оттам и ги кара на летището.

Връзка към коментар
преди 37 минути , nazional каза:

Здравейте,

 

Можете ли да препоръчате трансфер от новото летище до центъра? Организирам пътуване на по-възрастни мои роднини и не ми се иска да се занимават с автобуси и таксита, иначе съм наясно, че са по-евтина и съвсем прилична алтернатива. В идеалния вариант си ги чака човек с табелка на летището, оставя ги до хотела и после ги взима оттам и ги кара на летището.

Най-добре се разберете с хотела. Всеки хотел работи с частни трансфери. 

В хотела, в който съм сега има тази оферта, но предполагам е споделен трансфер: 

 

79DE074C-5BBF-4B1F-B6F2-64D059E6E030.jpeg

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Цвети Петкова

Здравейте, Магеланци. Имам нужда от Вашата помощ. Предстои ми пътуване до Истанбул(за първи път и без туристическа агенция),като ме интересува как да се придвижа от автогара Есенлер до Аташехир.?Благодаря предварително на отзовалите се! 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Mary каза:

 Най-добре се разберете с хотела. Всеки хотел работи с частни трансфери. 

В хотела, в който съм сега има тази оферта, но предполагам е споделен трансфер: 

 

79DE074C-5BBF-4B1F-B6F2-64D059E6E030.jpeg

 

Съвсем нелоша идея, проблемът е, че от хотела предлагат топ опция по 55 евро в посока 😞

преди 2 часа, Mary каза:

 Най-добре се разберете с хотела. Всеки хотел работи с частни трансфери. 

В хотела, в който съм сега има тази оферта, но предполагам е споделен трансфер: 

 

79DE074C-5BBF-4B1F-B6F2-64D059E6E030.jpeg

 

Съвсем нелоша идея, проблемът е, че от хотела предлагат топ опция по 55 евро в посока 😞

Връзка към коментар
преди 12 часа, Цвети Петкова каза:

Здравейте, Магеланци. Имам нужда от Вашата помощ. Предстои ми пътуване до Истанбул(за първи път и без туристическа агенция),като ме интересува как да се придвижа от автогара Есенлер до Аташехир.?Благодаря предварително на отзовалите се! 

За начало хващате линия М1 на метрото от гарата (Otogar Istasyonu). Слизате на Еникапъ откъдето хващате Мармарай. Слизате на Ayrilik Cesmesi, там намирате спирката на метрото, качвате се за 1 спирка на М4 до Acibadem. И от там хващате автобус 14А, който да ви заведе до вътрешността на Аташехир.

Не е ясно, точно къде искате да отидете в Аташехир. Въпросната линия на метрото (М4) също може да ви свърши работа без да ползвате автобус, но трябва да уточните, в коя част на Аташехир искате да отидете.

 

Ние ползвахме въпросното схема на придвижване, когато бяхме до мол Паладиум (без частта с автобуса), но просто пътувахме няколко спирки повече с метрото (М4).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Цвети Петкова
преди 2 часа, lamerz1912 каза:

За начало хващате линия М1 на метрото от гарата (Otogar Istasyonu). Слизате на Еникапъ откъдето хващате Мармарай. Слизате на Ayrilik Cesmesi, там намирате спирката на метрото, качвате се за 1 спирка на М4 до Acibadem. И от там хващате автобус 14А, който да ви заведе до вътрешността на Аташехир.

Не е ясно, точно къде искате да отидете в Аташехир. Въпросната линия на метрото (М4) също може да ви свърши работа без да ползвате автобус, но трябва да уточните, в коя част на Аташехир искате да отидете.

 

Ние ползвахме въпросното схема на придвижване, когато бяхме до мол Паладиум (без частта с автобуса), но просто пътувахме няколко спирки повече с метрото (М4).

Благодаря, lamerz1912. Крайната цел е Ulker Sports Arena, като и хотела ни е съвсем близо до спортната зала. Бих предпочела да избегна придвижването с Мармарай. 😁

Как Ви се струва този маршрут:

  - МА1 от Otogar Istasyonu до Merter Underground

  - от там 34AS до Uzuncayr

  - и Metrobus до Leylak Sokak

Връзка към коментар
преди 49 минути , Цвети Петкова каза:

Благодаря, lamerz1912. Крайната цел е Ulker Sports Arena, като и хотела ни е съвсем близо до спортната зала. Бих предпочела да избегна придвижването с Мармарай. 😁

Как Ви се струва този маршрут:

  - МА1 от Otogar Istasyonu до Merter Underground

  - от там 34AS до Uzuncayr

  - и Metrobus до Leylak Sokak

За последната отсечка може да ползваш и автобус 16М

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Цвети Петкова
преди 20 минути , lamerz1912 каза:

За последната отсечка може да ползваш и автобус 16М

 Много благодаря ☺️Пожелавам на всички безброй незабравими пътешествия! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Цвети Петкова каза:

Бих предпочела да избегна придвижването с Мармарай. 😁

Аз бих ви препоръчала да използвате Мармарай - ще спестите доста време.

Моето предложение е М1-Мармарай-16М.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 20 минути , Mary каза:

Аз бих ви препоръчала да използвате Мармарай - ще спестите доста време.

Моето предложение е М1-Мармарай-16М.

Определено Мармарай ще спести време и ще се избегне задръстването из града. Но явно има причина, поради която не искат да го ползват. От друга страна при ползването на автобусите ще може да се разглежда града 😉 . Например миналата есен за първи път минах по мост над Босфора именно с автобус, когато отивахме до мол Емаар.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте

Предстойни путуване до Истанбул и ще засядам да правя графика и маршрутите.търся интересни и колоритни места и спокойни улички извън тълпите и туристическите обекти

Връзка към коментар
преди 6 минути , slanceto_1977 каза:

Здравейте

Предстойни путуване до Истанбул и ще засядам да правя графика и маршрутите.търся интересни и колоритни места и спокойни улички извън тълпите и туристическите обекти

Гранд Базар 😀😀😀😀😀😀😀😀

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 39 минути , slanceto_1977 каза:

Здравейте

Предстои ни пътуване до Истанбул и ще засядам да правя графика и маршрутите. Търся интересни и колоритни места и спокойни улички извън тълпите и туристическите обекти

За да се отговори на такъв въпрос, трябва да се знае какво вече сте видели и от какво се интересувате.

Връзка към коментар
преди 3 минути , slanceto_1977 каза:

Първо посещение 5 дни ще сме там

Нещо набелязахте ли вече?

Предлагам да погледнете пътеводителя и някоя от другите теми, които сме писали. Може и моята си тема - в която описвам лично аз къде съм била(ще допълвам тези дни пак).

После ще обсъдим какво ви е спряло погледа.

 

На първо време като чета описанието какво търсите, го свързвам със следното:

Интересни места - всички свързани с историята - т.е. топ-забележителностите.

Колоритни места - Балат.

Спокойни улички - Саръйер, Арнавуткьой.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Mary каза:

Нещо набелязахте ли вече?

Предлагам да погледнете пътеводителя и някоя от другите теми, които сме писали. Може и моята си тема - в която описвам лично аз къде съм била(ще допълвам тези дни пак).

После ще обсъдим какво ви е спряло погледа.

 

На първо време като чета описанието какво търсите, го свързвам със следното:

Интересни места - всички свързани с историята - т.е. топ-забележителностите.

Колоритни места - Балат.

Спокойни улички - Саръйер, Арнавуткьой.

Изчетох всичко което сте написали

Впечатлена съм е меко казано☺

Впредвид че сте ходили наколко пъти ,като за първи път аз ще съм по скромна...

Споменахте някакви тераси с гледка ако може малко повече инфо

И за сайта за хеликоптера ако може😆

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.