Прескочи до съдържание

Истанбул - конкретни въпроси


k_veleva

Препоръчани мнения

преди 24 минути , slanceto_1977 каза:

Споменахте някакви тераси с гледка ако може малко повече инфо

Истанбул е разположен на хълмове и гледки има много. 

Като за първо посещение може би да видите Пиер Лоти? 

Иначе аз съм се завирала по доста интересни ... тераси. 

Последно беше в едно заведение близо до Кула Галата - още не съм писала за него. 

Връзка към коментар

Здравейте,

 

С моя приятелка ще сме в Истанбул септември за рождения и ден и искаме да изберем някое хубаво заведение с хубав изглед към Босфора.

За сега сме се спряли на Seven Hills Restaurant, но се чудех дали от тук няма да получа някакви отзиви и предложения 🙂 

 

Благодаря предварително!

Връзка към коментар
Преди 1 час, thebee каза:

Здравейте,

 

С моя приятелка ще сме в Истанбул септември за рождения и ден и искаме да изберем някое хубаво заведение с хубав изглед към Босфора.

За сега сме се спряли на Seven Hills Restaurant, но се чудех дали от тук няма да получа някакви отзиви и предложения 🙂 

 

Благодаря предварително!

Заведения с хубав изглед има на много места - Истанбул е разположен на хълмове и това предразполага гледки.

 

Това заведение е в доста туристическа зона и предполагам ще ви е удобно като местоположение. Не съм го посещавала и нямам впечатления.

Можете да помислите и за вечеря в Сапфир - мисля ще е запомнящо се, а до там се стига лесно.

 

 

Връзка към коментар

Здравейте. Може би има много такива въпроси, но наистина в момента не мога да търся. 

Може ли да ми предложите хотели с изглед към Босфора. Не е задължително да е до самия мост, може и да е в далечината, но много ми се иска да има. Ще съм ви много благодарна! 

Връзка към коментар
преди 8 минути , Ninchi26 каза:

Здравейте. Може би има много такива въпроси, но наистина в момента не мога да търся. 

Може ли да ми предложите хотели с изглед към Босфора. Не е задължително да е до самия мост, може и да е в далечината, но много ми се иска да има. Ще съм ви много благодарна! 

Без някакви ограничения, ето чудесни хотели с изглед към Босфора:

Един

Два

Три

 

 

  • Браво 1
Връзка към коментар

Здравейте!

Има ли тур по Босфора, който на връщане да спира на Юскюдар? Идеята ми е да си направим разходка с корабче, а на връщане да отидем до кафенето с възглавничките 🤔 

Връзка към коментар

Да, Иве! Може да се влезе в градините на хотела!

Може и да отидете всеки ден от 6,30 до 11 часа на закуска на шведска маса в ресторант Laledan пак там в градините с невероятна панорама към Босфора, а в неделя има и неделен брънч  от 12 до 16 часа. Цената е доста висока, но пък убийствената панорама я компенсира! 

 

kist_laledan-restaurant_breakfast-brunch-6.jpg.d252c1f34260566ad49d40299611ec59.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
Преди 1 час, mariya* каза:

Здравейте!

Има ли тур по Босфора, който на връщане да спира на Юскюдар? Идеята ми е да си направим разходка с корабче, а на връщане да отидем до кафенето с възглавничките 🤔 

Бих ти препоръчал да хванеш корабчето в 14:30 на Sehir Hatlari. Води се кратък тур на Босфора, стига си до втория мост на Босфора, което е напълно достатъчно.

14:30 Еминюню

14:45 Юскудар

15:00 Ортакьой

На връщане:

16:00 Ортакьой

16:15 Юскудар

16:30 Еминюню

 

Ние сме се качвали от Еминюню и сме слизали на връщане на Ортакьой, но и варианта с Юскудар става.


Цената на Босфорус тура е 12 лири.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Тази година обмислям отново ходене до Истанбул с кола. Миналата година спахме в центъра, но диапазона до около 100 евро на вечер намерихме доста лоши хотели, при паркирането искаха да ни вземат ключа на колата за да разместват колите и задръстването докато стигнем в центъра беше ужасно.

 

Сега се опитвам да избегна тези проблеми, но се чудя как да го направя? Някой може ли да ми препоръча конкретен хотел или район, където има хубави хотели с нормално паркиране и лесен достъп до центъра? Като друг вариант бих се радвал на идея за платен паркинг в центъра, където няма да искат да ми вземат ключа на колата.

Връзка към коментар
преди 9 часа, Topfly каза:

Тази година обмислям отново ходене до Истанбул с кола. Миналата година спахме в центъра, но диапазона до около 100 евро на вечер намерихме доста лоши хотели, при паркирането искаха да ни вземат ключа на колата за да разместват колите и задръстването докато стигнем в центъра беше ужасно.

 

Сега се опитвам да избегна тези проблеми, но се чудя как да го направя? Някой може ли да ми препоръча конкретен хотел или район, където има хубави хотели с нормално паркиране и лесен достъп до центъра? Като друг вариант бих се радвал на идея за платен паркинг в центъра, където няма да искат да ми вземат ключа на колата.

Защо не погледнеш квартал Zeytinburnu ? Спали сме в хотел Hampton by Hilton там. Имат собствен подземен паркинг, на 5 минути пеша е от спирка Kazlıçeşme на влака Marmaray, цените и хотелчето 3* са прилични. Има и Radisson Blu и Novotel в същия район, ако искаш нещо от по-висок клас. Близо си и до крайморския булевард, където има приятен парк за разходка и кварталът като цяло е спокоен.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Погледни Eresin Topkapi, намира се точно до спирка на T1 и  има собствен паркинг за 15TL на ден.

 

Хотелът се стопанисваше от Barcelo преди и нивото му беше доста по-високо, но все още е приличен и цените му са по-ниски, закуската е хубава, както и басейнът под земята. Само имай предвид, че го реновират тази година и не знам до къде са стигнали, виж в Tripadvisor.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Друг хотел, който може да провериш е Аkgun, намира се до спирка на M1, с безплатен подземен паркинг, външен басейн, Turkish Airlines го използват за заточаване на хора с дълъг layover и той е от типа "с остатъчна петзвездност" от други времена.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте ,през септември ми предстои пътуване до Истанбул с та ,но само път и спане.Програмата е почти готова,само ме притеснява хълма чамлъджа, четох че има два начина да изкачи, македония е по стръмен .Може ли да ми кажете горе долу колко е това изкачване?Кой е по лесния ?Като начална точка лалели.Другото което искам да попитам е за вечеря с програма на корабче-от агенцията ни предлагат за 88лв. Добре ли е като цена или на място може да си намерим сами ?Ако е по изгодно сами да си намерим ,бихте ли ме упътили къде да ги търсим тези корабчета които са с вечеря?Първо ходене ще ни е ,ще бъдем 6 човека и сега сме се заели да наизустим всичко.Чета и препрочитам ,но като виждам колко бързо се развиват нещата в истанбул си мисля, да не би това което чета от преди 3-4 години да не е актуално. Много благодаря предварително. 

Връзка към коментар
преди 20 минути , rosivarna Rosi79 каза:

Здравейте ,през септември ми предстои пътуване до Истанбул с та ,но само път и спане.Програмата е почти готова,само ме притеснява хълма чамлъджа, четох че има два начина да изкачи, македония е по стръмен .Може ли да ми кажете горе долу колко е това изкачване?Кой е по лесния ?Като начална точка лалели.Другото което искам да попитам е за вечеря с програма на корабче-от агенцията ни предлагат за 88лв. Добре ли е като цена или на място може да си намерим сами ?Ако е по изгодно сами да си намерим ,бихте ли ме упътили къде да ги търсим тези корабчета които са с вечеря?Първо ходене ще ни е ,ще бъдем 6 човека и сега сме се заели да наизустим всичко.Чета и препрочитам ,но като виждам колко бързо се развиват нещата в истанбул си мисля, да не би това което чета от преди 3-4 години да не е актуално. Много благодаря предварително. 

До Чамлъджа наистина се стига от няколко посоки и от всичките има изкачване - все пак и хълм и трябва да се изкачи.

Най-лесния достъп е с М5 от Юскюдар до спирка Kısıklı. От нея, ако не ви се катери, има вариант да ползвате такси - понеже разстоянието е малко, ще ви таксуват на минималната тарифа за такси, която е 10 лири. Предвид, че сте 6 човека, ще трябват две таксита и на всеки ще се падне по около 3 лири, което е към 1 лев, за да спестите изкачването. :smile:

На вечеря с корабче съм била само веднъж с фирма Turnatour - цената беше 30 или 35 евро, но беше преди няколко години, сега е по-висока - погледнах че е 50 еро без алкохол и 70 евро с алкохол.

Виждала съм много такива корабчета, но като име не мога да споделя за друго. Можете да прегледате какво се предлага в Tripadvisor.

Нещата в Истанбул се променят доста бързо, та информация от преди 3-4 години със сигурност е остаряла.

Можете да видите какво съм писала в пътеводителя, където се старая да обновява информацията, но пак може да има и нещо остаряло.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Мого ви благодаря!Да попитам до юскюдар мога ли да взема ферибот от еминьоню гледах ,но нещо не мога точно да разбера коя фирма кои корабчета къде ходят ?

Връзка към коментар
преди 11 минути , rosivarna Rosi79 каза:

Мого ви благодаря!Да попитам до юскюдар мога ли да взема ферибот от еминьоню гледах ,но нещо не мога точно да разбера коя фирма кои корабчета къде ходят ?

Да.

Аз предпочитам на фирма Şehir Hatları - има корабче на всеки 20 минути.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Моля,  някой да ми разкаже от къде точно на Сиркеджи, тръгва шатъла в 21:30 за гара Халкалъ. Предполагам няма по друго време такъв?

 На идване спира на гърба на една миниатюрна градинка. Стресът ми е , че съм забравила връщането. 

Връзка към коментар
преди 21 минути , patilana каза:

Моля,  някой да ми разкаже от къде точно на Сиркеджи, тръгва шатъла в 21:30 за гара Халкалъ. Предполагам няма по друго време такъв?

 На идване спира на гърба на една миниатюрна градинка. Стресът ми е , че съм забравила връщането. 

От същото място.

На картата в дясно, където е отклонението спира автобуса.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 3.05.2019 г. в 20:07, mamaivy каза:

Имам въпрос във връзка с прословутите задръствания в Истанбул.Ориентирали сме се за нощувка в хотел Mövenpick Hotel Istanbul Golden Horn,като идеята ни е след ранната закуска в 6 ч. сутринта да се отправим към автогарата,за автобуса на Метро в 9 ч. В гугъл мапс всичко изглежда нормално.Точно до хотела спира автобус 390,който за 40 мин. води директно до автогарата.Има и други варианти с прекачване,разбира се,но тях не ги гледаме.Дали трафикът  около седем сутринта по нашия маршрут е много натоварен до степен да си изтървем автобуса за България?Автобусът ли да ползваме или такси-каква сума да очаквам,разстоянието е 10-12 км.?Не ми се иска да сменям хотела,че цената на която го запазихме е чудесна.

Здравейте, нощувам в същия хотел. В неделя ми предстои да се връщам с автобус на  МЕТРО. Бихте ли ми казали дали ползвахте  автобус 390, наистина ли отива на автогарата без да се налага да се правят смени? Другото , което гледах е с метро от Пиере Лоти, но там трябва да се прави прекачване. Предварително благодаря.

Връзка към коментар
преди 12 минути , Tani каза:

Здравейте, нощувам в същия хотел. В неделя ми предстои да се връщам с автобус на  МЕТРО. Бихте ли ми казали дали ползвахте  автобус 390, наистина ли отива на автогарата без да се налага да се правят смени? Другото , което гледах е с метро от Пиере Лоти, но там трябва да се прави прекачване. Предварително благодаря.

Никакви проблеми с автобуса. Движи се на време,спирката се вижда добре на Гугъл мапс,за  около половин час бяхме на автогарата. Хотелът е чудесен, закуската много обилна , персонала отвори за нас в 6 часа. Понеже има депозит за минибара,помолихме да го заключат,за да не се бавим сутринта.Пътувахме в понеделник и нямаше задръстване,дори съжалихме,че отидохме толкова рано. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.