Прескочи до съдържание

Истанбул - конкретни въпроси


k_veleva

Препоръчани мнения

преди 1 минута , mamaivy каза:

Никакви проблеми с автобуса. Движи се на време,спирката се вижда добре на Гугъл мапс,за  около половин час бяхме на автогарата. Хотелът е чудесен, закуската много обилна , персонала отвори за нас в 6 часа. Понеже има депозит за минибара,помолихме да го заключат,за да не се бавим сутринта.Пътувахме в понеделник и нямаше задръстване,дори съжалихме,че отидохме толкова рано. 

Благодаря много!  Хотелът наистина е чудесен.  Естествено и гледката. Имат безплатни шатъли през деня  до туристическите обекти и до един МОЛ, а Пиере Лоти е почти до хотела.  И сега хубавият отговор от Вас, че директно съм на автогарата. Благодаря много!

Връзка към коментар
преди 3 часа, Tani каза:

Бихте ли ми казали дали ползвахте  автобус 390,

Правилно пишете номерата на автобусите. В случая става въпрос за 39О , а не за 390.  Буквата О в 39О  идва от Otogar.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

За информация на магеланците от Североизточна България/Силистра, Разград, Шумен, Бургас/, Юнион Ивкони са пуснали отново линията си до Истанбул, отиване и връщане 64лв, като цената може сериозно още да падне/до 32лв в двете посоки, ако е 5-то пътуване за полугодието/ с клубната карта на Юнион Ивкони. За справка цените на Метро са 95лв двупосочно.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте!Трябва ми бюджетен,но чист хотел,в близост до спирка на трансферните автобуси до новото летище. Локацията не е от значение,не плануваме разходка в Истанбул,имаме ранен полет.

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

не че имам особен опит, но при първото ни ходене спахме в Airbnb на една от уличките, които излизат на Кулата Галата, и районът ни се стори просто чудесен, много напомняше на италианско градче, отделно, че е добре свързан с метро и трамвай

 

после мъжът ми отиде сам втори път да си доснима, и хотелът му беше около Султанахмет, и усещането му определено не е било като при първия път

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Zaro каза:

Кой е най-подходящият квартал за първо ходене в Истанбул?

Ако ще обикаляте по забележителности изберете комуникативно място с много транспорт.

Аз лично предпочитам района на Сиркеджи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Mary каза:

Ако ще обикаляте по забележителности изберете комуникативно място с много транспорт.

Аз лично предпочитам района на Сиркеджи.

Всъщност колебанията са между двете страни на Златния рог. Пътуването ще е с влака.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Zaro каза:

Всъщност колебанията са между двете страни на Златния рог. Пътуването ще е с влака.

Тогава избери около спирка на Мармарай, с който ще дойдеш от гарата.

Ако повечето неща, които искате да видите са в азиатската част - изберете нея.

Транспорта е много добре уреден, та където и да отседнете няма да имате проблем в придвижването, но защо и да не ходите пеша, когато може.

Избягвай големите булеварди, че може да е шумно.

 

Ако се колебаеш между няколко неща, давай да ги видим и може да сме по-конкретни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 31.12.2019 г. в 16:36, antea каза:

не че имам особен опит, но при първото ни ходене спахме в Airbnb на една от уличките, които излизат на Кулата Галата, и районът ни се стори просто чудесен, много напомняше на италианско градче, отделно, че е добре свързан с метро и трамвай

 

после мъжът ми отиде сам втори път да си доснима, и хотелът му беше около Султанахмет, и усещането му определено не е било като при първия път

Какво точно имаш предвид?

На 31.12.2019 г. в 19:06, Mary каза:

Тогава избери около спирка на Мармарай, с който ще дойдеш от гарата.

Ако повечето неща, които искате да видите са в азиатската част - изберете нея.

Транспорта е много добре уреден, та където и да отседнете няма да имате проблем в придвижването, но защо и да не ходите пеша, когато може.

 

Винаги се придвижваме пеша, освен когато трябва да се достигне до нещо, което е неразумно далече 😄

Примерно от централен Лондон до Уембли не сме ходили пеша. Засега.

 

Какво искаме да гледаме - не знам. Св. София е задължителна от инженерна гледна точка. Св. Стефан, Галата, Долмабахче, Топкапъ. Нещо в азиатската част. Предпочитам да гледам града отвън, отколкото да прекараме цялото време по музеи. Oбичам да седна някъде и да зяпам местните как се щурат насам-натам, да снимам интересни хора, улички, сгради.

За настаняването - виждам, че цените са прилични, и в AirBnb, и в Expedia и т.н. платформи.

 

 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Zaro каза:

Винаги се придвижваме пеша, освен когато трябва да се достигне до нещо, което е неразумно далече

За всеки неразумното далече е различно понятие, вярно е. Аз също обичам да ходя пеша, но в Истанбул не винаги е възможно или приятно.

Например от Сиркеджи до парк Емиргян за мен е неразумно - не заради километража, а заради натовареното движение и тесния тротоар в половината път.

 

преди 6 минути , Zaro каза:

Какво искаме да гледаме - не знам. Св. София е задължителна от инженерна гледна точка. Св. Стефан, Галата, Долмабахче, Топкапъ. Нещо в азиатската част. Предпочитам да гледам града отвън, отколкото да прекараме цялото време по музеи. Oбичам да седна някъде и да зяпам местните как се щурат насам-натам, да снимам интересни хора, улички, сгради.

Пак ще предложа любимото ми местоположение - Сиркеджи.

Така ще се наложи да използвате само корабче или Мармарай до азиатската част.

Всичко друго и на пешеходно разстояние.

 

Да зяпаш хора в Истанбул е възможно на всеки метър - хората са много, че и доста интересни.

Най-интересните за мен са били в Çarşamba - като излезли от филм са повечето. 

 

Аз съм изписала доста за Истанбул, та може да си намериш някаква идея по ваш вкус от посетените от мен места.

Макар скоро да не съм писала, но съм си направила един списък на останалите следи от Римско време в Истанбул и си отмятам редовно по нещо от него, но не съм публикувала нищо, че малко хора се интересуват от по-различни неща и места в Истанбул.

 

Каквото и да се сетиш - питай, стига да го знам, ще се изкажа. :smile:

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

тогава Сиркеджи както ти е препоръчала @Mary всичко което си изброил ти е наоколо на пешеходно разстояние ...

Археологическият Музей и Военният горещо ги препоръчвам ако ходите по музеи...

от инженерна гледна точка Сюлеймане джамия и още някои други са също интересни....моста на Галата и от другата страна Истикал е малко по далече, има трамвай до Таксим 

спирката за корабчета ти е под носа...нагоре по Златният рог @antea е направила толкова страхотен пътепис за Балат ...

има хотели с тераси на покрива и тогава се усещаш супер щастлив от прекрасните гледки...

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Zaro имах предвид, че доста повече му е харесал района, където бяхме отседнали първия път - около Галата, в сравнение със Султанхамет; не че е особено важно за Истанбул къде ще спиш, ако ти е транспортно удобно, но примерно за нас къде и как ще изпием първото си кафе за деня е от значение и предпочитаме околностите да ни радват окото 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

1.Някой знае ли, дали нощния влак до Истанбул вече ходи до Серкеджи или все още се слиза в преградието? 

Купихме билети, но служителите, продаващи билетите, не можаха да ни кажат до къде ще се придвижим с влака.

 

2. От Серкеджи с кой номер автобус да се придвижим до новото летище и от къде да го вземем? 

В нета намерих тази информация "You can get to the Istanbul Airport via IETT buses or HAVAIST shuttles. IETT bus lines H1, H2, H3, H4, H6, H7, H8 or HAVAIST shuttle lines IST1, IST2, IST3, IST4, IST5, IST6, IST7, IST8, IST15, IST17, IST19, IST20 will take you to the new airport.

Обаче не виждам някой да спира на Серкеджи или поне аз не се ориентирам. Колко струва билета на автобуса и колко струва такси от там до летището? Ние сме 4 човека и ако разликата е минимална може би да търсим такси. 

Такситата по договаряне ли са или возят на метър?

 

Ето тук гледах автобусите https://www.iett.istanbul/en/main/pages/access-to-airports/798

 

Връзка към коментар
преди 6 минути , mililia каза:

От Серкеджи с кой номер автобус да се придвижим до новото летище и от къде да го вземем? 

С автобус IST-17 на компания Havaist   на всеки 40 минути се движат. Билетът струва 16 лири.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , epetkov каза:

С автобус IST-17 на компания Havaist   на всеки 40 минути се движат. Билетът струва 16 лири.

Благодаря! Да ме ориентираш къде се намира спирката му на Серкеджи.

Връзка към коментар
преди 17 минути , mililia каза:

1.Някой знае ли, дали нощния влак до Истанбул вече ходи до Серкеджи или все още се слиза в преградието? 

Купихме билети, но служителите, продаващи билетите, не можаха да ни кажат до къде ще се придвижим с влака.

Носят се слухове, че ще спира, но аз не съм видяла официална информация.

Когато пуснаха Мармарай бях обявени спирките, на които ще спират и влакове, но Сиркеджи я нямаше тогава.

 

преди 17 минути , mililia каза:

2. От Серкеджи с кой номер автобус да се придвижим до новото летище и от къде да го вземем? 

Най-доброто решение за мен е с автобуса от Султанахмет - IST-20, защото е първа спирка.

 

 

 

преди 8 минути , epetkov каза:

С автобус IST-17 на компания Havaist   на всеки 40 минути се движат. Билетът струва 16 лири.

Това е автобусът от гара Халкалъ.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , mililia каза:

Да ме ориентираш къде се намира спирката му на Серкеджи.

Извинявам се, но съм  писал за гара  Халкалъ.  От Халкалъ  се стига до Новото летище с IST-17.

 

преди 12 минути , Mary каза:

Най-доброто решение за мен е с автобуса от Султанахмет - IST-20, защото е първа спирка.

Всъщност няма друго решение, защото  няма спирка на Havaist  в непосредствена близост до Сиркеджи.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 27 минути , mililia каза:

.Някой знае ли, дали нощния влак до Истанбул вече ходи до Серкеджи или все още се слиза в преградието? 

На 30 декември  влакът все още е  спирал на Халкалъ.  И влакът до Истанбул е само един за съжаление. Няма нощен и дневен влак.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , epetkov каза:

Всъщност няма друго решение, защото  няма спирка на Havaist  в непосредствена близост до Силкеджи.

Eminönü Transit е най-близката спирка, но може да няма места, ако автобуса се е напълнил още на Султанахмет.

 

преди 3 минути , epetkov каза:

На 30 декември  влакът все още е  спирал на Халкалъ.

А някъде прочел ли си, че ще има промяна?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте някой може ли да ми препоръча в кой квартал е най удобно да се вземе хотел от който да може да се стига сравнително бързо до ТUYAP FAIR ,CONVENTION AND CONGRESS CENTER в който ще бъда през деня и в същото време да е близо до нещо което може да се разглежда вечер след 18 ч и има ресторанти 

Как е най добре да се движиш с таxi или да се вземе кола под наем,имали къде да се паркира и идея колко струват паркингите

Благодаря предварително

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.