Прескочи до съдържание

Истанбул - конкретни въпроси


k_veleva

Препоръчани мнения

преди 30 минути , Граф Вронски каза:

@Alexander, ще попитам тук, за да не спамя другата тема. Кой е този от последната ти снимка, която сподели преди 30 мин в темата "В момента съм ...", от Истанбул. Виждам го вече за n-ти път, доколкото схващам свързан е с ресторант.

Това е Нусрет Гьокче, по-скоро, восъчната му фигура, на входа на неговия ресторант в Капалъ-чарши.

В темата по-горе, съм обяснила подробно.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Alexander каза:

Аз не видях фигура, само картина. 

@AlexanderАлекс, вие сте влезли от другия вход на ресторанта и картината е там.

А като се влезе в този вход, вътре в чаршията, фигурата му е отляво:

Входът откъм Капалъ чарши:

 

image.jpeg.ac7f68f24b1d85e1ac79560e3d395cb2.jpeg

 

Вижда се главата му само, в ляво.

Фигурата:

 

BEEFCA96-2AF8-4FD5-B9D7-1BEA03476B7F.jpeg.26e3858720e7c3b46569f87c484dbfcb.jpeg

 

А тази картина

 

2A0AE136-8760-4CD1-BCC2-1669E63749CF.jpeg.106ab498b07708bb65cdee7d31dbec78.jpeg

 

е в самата зала, но при пътеката към масите:

 

image.jpeg.793d6a75d7a833d7b88c456282243d76.jpeg

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Ние ходихме преди 2 седмици до другия му ресторант в Истанбул за обяд (след като прочетохме разказа на AlexandraKo) и мога да кажа, че това беше една от най-вкусната храна, която съм яла. Да, малко по-скъпичко е, но определено си заслужаваше. Много благодаря на AlexandraKo за идеята 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Утре смятам да пробвам ребра или агнешко.

Стекът  Далас беше средна хубост, дори за цената надценен.

Аз и като съм купувал от магазин ентрекот, пак не е бил кой знае колко хубав.
Явно нямат много добри телета за месо.

Ще питам сетвитьорите какво значи чатър, чатър-повтаря го често в клиповете.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Alexander каза:

Утре смятам да пробвам ребра или агнешко.

Стекът  Далас беше средна хубост, дори за цената надценен.

Аз и като съм купувал от магазин ентрекот, пак не е бил кой знае колко хубав.
Явно нямат много добри телета за месо.

Ще питам сетвитьорите какво значи чатър, чатър-повтаря го често в клиповете.

Ребрата са гвоздеят на програмата:))))Приятелката ми, с която бяхме последния път, живее там и непрекъснато води туристи, та е опитвала всичко. И рече, че ребърцата са най- доброто. И наистина, бяха супер. 

Има порция за двама и порция за трима. Ни взехме за трима, от лакомия, но не успяхме да я изядем, дадоха ни останалото за в къщи.

преди 8 часа, Nati каза:

Ние ходихме преди 2 седмици до другия му ресторант в Истанбул за обяд (след като прочетохме разказа на AlexandraKo) и мога да кажа, че това беше една от най-вкусната храна, която съм яла. Да, малко по-скъпичко е, но определено си заслужаваше. Много благодаря на AlexandraKo за идеята 🙂

@Nati, радвам се, че са ви харесали ресторантът и храната.  Е, не е бюджетно, но е хубаво човек да опита поне веднъж:))))Макар и само, заради шоуто , при поднасянето на храната:))))

Другия път, опитайте и турския вариант на Хепи - Биг Шеф - там също много е вкусно, има и алкохол.

То, кат стана дума за кръчми, да препоръчам и едно друго място.

Ресторантът  на  хотел Sorriso в Лалели. Там не е скъпо, храната се вижда на витрина, избираш си и те ти я сервират. Правят страхотно агнешко, патладжани, шишове - абе, всичко е вкусно.На втория етаж има малък басейн, винаги сядаме там.

Между другото, хотелчето също си го бива

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 9 часа, Alexander каза:

Утре смятам да пробвам ребра или агнешко.

Стекът  Далас беше средна хубост, дори за цената надценен.

Аз и като съм купувал от магазин ентрекот, пак не е бил кой знае колко хубав.
Явно нямат много добри телета за месо.

Ще питам сетвитьорите какво значи чатър, чатър-повтаря го често в клиповете.

@Alexander според преводачката на Гугъл , çatır - хрускане .🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , AlexandraKo каза:

Не те разбрах:(Кое имаш предвид?

Ще питам сетвитьорите какво значи чатър, чатър-повтаря го често в клиповете . Цитирам думите на на Александър.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В момента сме в Истанбул. Имам поръчка от щерката и приятелките й, да им взема калъфчета за телефоните със специален дизайн. По тяхна информация имало голям магазин само за аксесоари за мобилни телефони,но не знаят къде. Някаква идея?

Връзка към коментар

Моля, препоръчайте хубав хотел на нормална цена с хубав охраняем паркинг за предстоящите дни. Имаме още чуденка, дали да отидем с нощните автобуси на Метро или да изберем удобството на колата, но ни притеснява някой да не ѝ направи нещо в Истанбул. Реално няма да се използва за придвижване в града докато сме там, а само за да отидем и след това да се приберем в България. 

Връзка към коментар

И аз това се чудя, до сега винаги сме били с автобус (миналия път Мапту,но сега пише,че са спрели линиите), може пък с кола да е по-изгодно/удобно, но сме само двама. Също се колебая дали да съчетавам с Кападокия или няма смисъл предвид сезона и ситуацията.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Христиан каза:

Моля, препоръчайте хубав хотел на нормална цена с хубав охраняем паркинг за предстоящите дни. Имаме още чуденка, дали да отидем с нощните автобуси на Метро или да изберем удобството на колата, но ни притеснява някой да не ѝ направи нещо в Истанбул. Реално няма да се използва за придвижване в града докато сме там, а само за да отидем и след това да се приберем в България. 

Не знам какво имаш предвид под хубав паркинг, нито с колко скъпа кола ще ходиш, но всеки по-сериозен хотел си има паркинг.

В момента хотелите, дори 5 звездните са на много изгодни цени и има за всеки джоб и вкус.

Аз също не съм ходил с колата никъде докато бях там, изключвам последният ден до Карфура за да я напълним добре.

Връзка към коментар
преди 28 минути , Alexander каза:

Не знам какво имаш предвид под хубав паркинг, нито с колко скъпа кола ще ходиш, но всеки по-сериозен хотел си има паркинг.

В момента хотелите, дори 5 звездните са на много изгодни цени и има за всеки джоб и вкус.

Аз също не съм ходил с колата никъде докато бях там, изключвам последният ден до Карфура за да я напълним добре.

На повечето хотели, които прегледах, паркинга им е просто да спреш пред хотела на улицата, т.е. това не ми дава някаква сигурност, че с колата всичко ще е ок през периода в който ще съм там. Не е супер скъпа кола, но все пак не искам да има някакви щети по нея или съвсем да изчезне. 😄

Връзка към коментар
преди 3 часа, Христиан каза:

Моля, препоръчайте хубав хотел на нормална цена с хубав охраняем паркинг за предстоящите дни. Имаме още чуденка, дали да отидем с нощните автобуси на Метро или да изберем удобството на колата, но ни притеснява някой да не ѝ направи нещо в Истанбул. Реално няма да се използва за придвижване в града докато сме там, а само за да отидем и след това да се приберем в България. 

Akgün Istanbul Hotel - има собствен паркинг и изобщо аз му давам оценка 10 от 10 възможни.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 минути , iaia_mama каза:

Akgün Istanbul Hotel - има собствен паркинг и изобщо аз му давам оценка 10 от 10 възможни.

Харесва ми. Виждам, че е малко далеч от центъра, а не съм бил в Истанбул на разходка досега. Само с метро ли се придвижвахте?

Връзка към коментар
преди 58 минути , Христиан каза:

На повечето хотели, които прегледах, паркинга им е просто да спреш пред хотела на улицата, т.е. това не ми дава някаква сигурност, че с колата всичко ще е ок през периода в който ще съм там. Не е супер скъпа кола, но все пак не искам да има някакви щети по нея или съвсем да изчезне. 😄

Трябва да четеш какво е написано, пускам примери.

Вариант 1, което си е паркиране на улицата.

Parking

Free! Free public parking is possible at a location nearby (reservation is not needed).

 

Вариант 2, паркинг.

Parking

Free! Free private parking is possible on site (reservation is not needed).

 

При вторият вариант им под варианти  с плащане и без пари.

Най-добре, ако толкова те интересува да им звъннеш.

 

4 и 5 звездните със сигурност имат паркинги, освен, ако изрично пише, че нямат.

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Христиан каза:

Моля, препоръчайте хубав хотел на нормална цена с хубав охраняем паркинг за предстоящите дни.

Давам две препоръки, като нямам представа дали са охраняеми паркингите на хотелите.

Каквото и да харесате, пишете на хотела и искайте подробности.

 

Kalyon Hotel - един от малкото хотели на Историческия полуостров с реален паркинг в хотела.

 

Novotel Istanbul Bosphorus - пак е на хубаво място. Има тераса, от която се вижда Босфора.

 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 52 минути , Христиан каза:

Харесва ми. Виждам, че е малко далеч от центъра, а не съм бил в Истанбул на разходка досега. Само с метро ли се придвижвахте?

Хотелът е много добър, а паркингът му е вътрешен. До историческият център най-лесно се стига с метрото и трамвая, но има и автобуси по булеварда отпред, мисля някой от тях отива направо до Еминюню. Зависи къде искате да ходите - можете да си ползвате и колата, за да се    придвижвате, например до някой аквариум, до МОЛ, до Миниатюрк, до     Сапфир и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Някой може ли да ми препоръча аутлет в Истанбул в европейската част, който да е със сравнително лесен достъп с градски транспорт и не много далеч от центъра. На 19.12 (събота) ще имаме дълъг престой в Истанбул между полетите на връщане (кацаме в 06:00ч и излитаме за София в 19ч) от Туркиш ще ни настанят в хотел по тяхната програма, но нямам идея къде ще бъде. Все пак искам да отскоча до някой аутлет, в който има Tommy Hilfiger & US.Polo.ASSN за бърз шопинг + хапване в Бай Дьонер и Мадо 🙂 След шопинга в Одрин много се зарибих, а предвид, че ще е студено за дълги разходки мисля да оползотворя времето за пазаруване на коледни подаръци. 

Някой знае ли дали имат Коледни намаления през декември и кога започват след като не празнуват Коледа? 

 

 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 28 минути , giafil каза:

един час, но по-добре си сметни час и тридесет, защото не се знае. Макар че аз единият път пътувах в час пик около 18ч и стигна точно за 1ч.  Билет -18TL.

А на какъв интервал от време се движи?

Връзка към коментар
Преди 1 час, giafil каза:

https://www.havabus.com/

на 30 мин.

спазват разписанието 

 

преди 2 часа, muchachote каза:

Някой пътувал с HAVAS да ми каже колко горе- долу пътува този автобус от площад Таксим до летището????

За пореден път да уточним: в тази тема летището означава Новото летище. До там от Таксим пътува HavaistHavabus пътува от Таксим до летище "Сабиха".   Фирма HAVAS  не  оперира в Истанбул.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.