Прескочи до съдържание

Истанбул - конкретни въпроси


k_veleva

Препоръчани мнения

Здравейте,

Да ни е честита и дай Боже хвърковата 2021г! 🙂

Та в тази връзка и въпросче.

Проигравам някаква забежка за напролет с транзит през Истанбул. На отиване добре, транзитното време е 1-2 часа. Но на връщане е минимум 12ч. А не излиза опцията за Истанбулкарт ли беше... дето предлагаха хотел или тур из града, може би заради пандемията са я отменили. Та ако не я възстановят, как да не дремем толкова време на летището? 

1. близък хотел до летището(новото) за транзитни пътници? има ли такъв и ако да, мога ли още с купуването на билетите да направя резервация за него?

2. хотел в града, но ще се губи време за двупосочния трансфер, пък и я няма гаранцията, която истанбулкарт даваше за сигурност на трансфера. 

Благодаря!

Връзка към коментар
Преди 1 час, Светославов каза:

А не излиза опцията за Истанбулкарт ли беше... дето предлагаха хотел или тур из града, може би заради пандемията са я отменили. Та ако не я възстановят, как да не дремем толкова време на летището? 

Не е на Истанбулкарт (това е картата за градския транспорт), а на Turkish airlines, но дори да е активна, за да се възползваш, трябва да летиш с тях с трансфер в Истанбул (на един билет).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Светославов каза:

близък хотел до летището(новото) за транзитни пътници? има ли такъв и ако да, мога ли още с купуването на билетите да направя резервация за него?

Разбира се, заповядай  🙂
https://www.turkishairlines.com/en-int/flights/hotel-service/

 

А тази госпожа ще ти покаже как изглежда вътре:

 



 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И понеже не виждам има ли някъде определено място за честитки, тук ще го направя  🙂
Честита Нова година на всички ни! Преди всичко да сме здрави! 

И освен това (според световната конспирационна мрежа):

Честито!
Спечелихте си чисто Нова Година!
Тази е модел 2021!
Гаранцията е 12 месеца!
Карайте си я със здраве!
И за мноого години!

 

mery_christmas.gif

п.п. Аха, видях ги сега честитките, в темата за ковид-а били - ако някой може/иска да ми го премести при тях, вентуално, моля 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
5 hours ago, Светославов said:

Здравейте,

Да ни е честита и дай Боже хвърковата 2021г! 🙂

Та в тази връзка и въпросче.

Проигравам някаква забежка за напролет с транзит през Истанбул. На отиване добре, транзитното време е 1-2 часа. Но на връщане е минимум 12ч. А не излиза опцията за Истанбулкарт ли беше... дето предлагаха хотел или тур из града, може би заради пандемията са я отменили. Та ако не я възстановят, как да не дремем толкова време на летището? 

1. близък хотел до летището(новото) за транзитни пътници? има ли такъв и ако да, мога ли още с купуването на билетите да направя резервация за него?

2. хотел в града, но ще се губи време за двупосочния трансфер, пък и я няма гаранцията, която истанбулкарт даваше за сигурност на трансфера. 

Благодаря!

Туровете са спрени заради пандемията, но ако трансфера ти е над 12ч. и няма друг полет с по-кратък престой ще те настанят. При букването на билета ти се показва символ, че при престоя ти се полага хотел . В момента с изискването за PCR за влизане в Турция не знам дали са променили нещо, т.к аз го ползвах на 19.12, когато още нямаше изискване за тестове за българи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря на всички, обърнали внимание на въпросчето ми! Несигурноста или съмнението ми се породи от факта, че когато лани летях с тях, още преди букването в описанието на полета се показваше опцията за хотел при транзитно време над 12ч и липса на по-скорошен полет. 

Но е успокоително, че както пишете опцията си я има при съответните условия. 

Най-рано напролет ще е , та има време за доуточняване. 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Някой знае ли къде е направена тази снимка? Предвид къде се пада моста гледайки картата може би е Японската градина или парка Емирган? Някой ходил ли е в тази част за да каже къде точно се пада? 

 

Ps. Ако небостъргачите отзад са Левент значи сме от другата страна може би Otagtepe? 

FB_IMG_1613244575926.jpg

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Jorro каза:

Някой знае ли къде е направена тази снимка? Предвид къде се пада моста гледайки картата може би е Японската градина или парка Емирган? Някой ходил ли е в тази част за да каже къде точно се пада? 

FB_IMG_1613244575926.jpg

Otağtepe 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не мога да намеря информация парка Емирган ще работи ли?  Искаме да изненадаме бабите с едно посещение на парка и Истанбул за 2-3 дни, но да не се издънем със затворен парк?!

Връзка към коментар
преди 44 минути , Росина каза:

Не мога да намеря информация парка Емирган ще работи ли?  Искаме да изненадаме бабите с едно посещение на парка и Истанбул за 2-3 дни, но да не се издънем със затворен парк?!

Парковете са отворени.

Но не се знае дали ще има това масово садене на лалета в тях, защото предполагат струпване на хора.

Не вярвам пък и съвсем без лалета да оставят.

Може да не бързате все пак и да прецените когато наближи времето.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
На 18.02.2021 г. в 10:18, Росина каза:

Не мога да намеря информация парка Емирган ще работи ли?  Искаме да изненадаме бабите с едно посещение на парка и Истанбул за 2-3 дни, но да не се издънем със затворен парк?!

Някъде попаднах на информация, че лалетата ще бъдат основно в Maltepe Orhangazi City Park

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Приятел ще пътува към Истанбул след 2 дни, имате ли идея дали има нови ограничения ? Аз бях там преди 17 дни, беше само ПСР тест и една декларация, която попълних в самолета, нещо ново излизало ли е като изискване ?

Също дали тези автобуси оперират между летището и пощад Таксим, където му е хотела ? https://hava.ist/en/new-timetables 

 

Благодаря ! 

Връзка към коментар
преди 47 минути , infectedmushroom каза:

Здравейте,

 

Приятел ще пътува към Истанбул след 2 дни, имате ли идея дали има нови ограничения ? Аз бях там преди 17 дни, беше само ПСР тест и една декларация, която попълних в самолета, нещо ново излизало ли е като изискване ?

Също дали тези автобуси оперират между летището и пощад Таксим, където му е хотела ? https://hava.ist/en/new-timetables 

 

Благодаря ! 

https://register.health.gov.tr/  от 15ти искат този формуляр , който ти генерира Хес код. Има автобуси, но не съм сигурен за плащането, ако ще е с Истанбул карт дали може, ако не е персонална и асоцирана с хес код. Ако можеш сподели после за автобусите и плащането, че и се надявам втората седмица на април да отидем пак. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 8.03.2021 г. в 11:36, marble_beach каза:

Някъде попаднах на информация, че лалетата ще бъдат основно в Maltepe Orhangazi City Park

Някъде-то се е объркало. Ако има лалета няма да са само там.

Пиша ако има, защото четох в един техен сайт, че и тази година "Фестивалът на лалето" е отменен, както беше отменен миналата година, когато дори бяха насадили лалетата.

 

преди 9 часа, chandni каза:

В автобусите на havaist може да се плаща както с Истанбулкарт, така и с кредитна карта.

Имаше някаква промяна и май махнаха плащането с Истанбулкарт - остана с крата или през приложението им.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, Mary каза:

Някъде-то се е объркало. Ако има лалета няма да са само там.

Пиша ако има, защото четох в един техен сайт, че и тази година "Фестивалът на лалето" е отменен, както беше отменен миналата година, когато дори бяха насадили лалетата.

 

Имаше някаква промяна и май махнаха плащането с Истанбулкарт - остана с крата или през приложението им.

А после в самия Истанбул , ако искам да ползвам градския транспорт къде трябва да отида да ми добавят Хес кода към картата. Аз имам стандартна карта, която не е поименна. Хес код ще получа като попълня формата онлайн, ще трябва ли после да си правя и такъв със смс или ще могат да асоциират този към картата? Има ли такъв офис в района на Sirkeci? Т.к ще сме в Mercure и мисля да слезем с автобуса от летището направо на Еминьону, мисля, че миналия път автобуса до Султанахмет спря там.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Jorro ,  Mercure ми е любимия хотел в Истанбул! Прекрасен избор!

Автобуса от летището спира на пл. Баязид. Там се качвате на Т1 и слизате на Сирекджи.  

Mercure е на 100метра от спирката.

Хес код-а го връзваш към Истанбул карт още като попълниш формата онлайн и ти го генерира системата.

Тогава отиваш на този линк и прикачваш Хес кода към Истанбул карт

https://kisisellestirme.istanbulkart.istanbul/?fbclid=IwAR2lI9pjONj34MPsPGpO6UQfWY1TOgq7zuW0SmjTIu7UGZ3SjHK3srA-RDY

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Jorro каза:

ще трябва ли после да си правя и такъв със смс

След въвеждането на електронната анкета смс ите отпаднаха за получаване на Хес кода. Получава се кода чрез анкетата и се  съединява с Istanbulkart через специален сайт.  Имаше  тук във форума линк към този специален сайт.

P.S. @Roje е обяснил. Аз съм дублирал.  🙂

Връзка към коментар
преди 56 минути , Jorro каза:

А после в самия Истанбул , ако искам да ползвам градския транспорт къде трябва да отида да ми добавят Хес кода към картата. Аз имам стандартна карта, която не е поименна. Хес код ще получа като попълня формата онлайн, ще трябва ли после да си правя и такъв със смс или ще могат да асоциират този към картата? Има ли такъв офис в района на Sirkeci? Т.к ще сме в Mercure и мисля да слезем с автобуса от летището направо на Еминьону, мисля, че миналия път автобуса до Султанахмет спря там.

Роже вече ти е казал, аз само ще допълня, че много лесно става "връзването" на кода към картата. Вече всеки трябва да си има отделна карта - не става повече от един човек с една карта.

Автобусите от летището са с променени маршрути и мисля, че вече няма такъв до Султанахмед и не спира на Еминьоню, но все пак попитайте. Сега върви до BEYAZIT MEYDAN(извинявам се за главните букви, но копирам от сайта).

Връзка към коментар
преди 6 часа, Roje каза:

@Jorro ,  Mercure ми е любимия хотел в Истанбул! Прекрасен избор!

Автобуса от летището спира на пл. Баязид. Там се качвате на Т1 и слизате на Сирекджи.  

Mercure е на 100метра от спирката.

Хес код-а го връзваш към Истанбул карт още като попълниш формата онлайн и ти го генерира системата.

Тогава отиваш на този линк и прикачваш Хес кода към Истанбул карт

https://kisisellestirme.istanbulkart.istanbul/?fbclid=IwAR2lI9pjONj34MPsPGpO6UQfWY1TOgq7zuW0SmjTIu7UGZ3SjHK3srA-RDY

Супер, т.к съм голям любител на закуските в турските хотели, струва ли си тяхната, защото съм направил 2 резервации 1 с вкл. закуска и 1 без и се чудя дали да закусвам в хотела или в Мадо или друго кафе, т.к сме само за уикенда така или иначе.

Благодаря за сайта, аз си представях нещо в стил Столичния транспорт и висене по някакви опашки на гише, то културна работа.

 

преди 6 часа, epetkov каза:

След въвеждането на електронната анкета смс ите отпаднаха за получаване на Хес кода. Получава се кода чрез анкетата и се  съединява с Istanbulkart через специален сайт.  Имаше  тук във форума линк към този специален сайт.

P.S. @Roje е обяснил. Аз съм дублирал.  🙂

Благодаря .

преди 6 часа, Mary каза:

Роже вече ти е казал, аз само ще допълня, че много лесно става "връзването" на кода към картата. Вече всеки трябва да си има отделна карта - не става повече от един човек с една карта.

Автобусите от летището са с променени маршрути и мисля, че вече няма такъв до Султанахмед и не спира на Еминьоню, но все пак попитайте. Сега върви до BEYAZIT MEYDAN(извинявам се за главните букви, но копирам от сайта).

Това е полезно, значи трябва да купя още една карта . Сега като го казваш се сещам, че последните 2 пъти не видях да има чакащи автобуси на Султанахмед, но не съм се замислял. Беязит беше площада пред Капалъто нали така? Ние пристигаме с късния полет в петък , Ще има ли трамвай в 00:30-01:00ч през нощта петък/събота , те вероятно ще са и в локдаун още уикенда на 9.04.... Ще се бичи или пеша или с такси.

 

Връзка към коментар
преди 5 минути , Jorro каза:

Беязит беше площада пред Капалъто нали така? Ние пристигаме с късния полет в петък , Ще има ли трамвай в 00:30-01:00ч през нощта петък/събота , те вероятно ще са и в локдаун още уикенда на 9.04.... Ще се бичи или пеша или с такси.

Да, там е този площад.

Вероятно няма да има трамвай по това време.

Километър и половина и пеша можете да минете, даже ще вървите надолу. :wink:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Jorro, трудно ми е да ти отговоря дали си струва закуската в хотела, защото заради Ковид 19 те я сервираха, а не бе на шведска маса. За нас бе достатъчна, но не зная за Вас как ще е . Но пък хотелът си струва отвсякъде. Чувствахме се изключително безопасно при двукратния си престой в него през лятото на 2020. Дори втория път бяхме резервирали за 4 нощувки друг хотел, но едва дочаках утрото на първата нощ, резервирах отново Меркюри онлайн през сайта им, и с 200 км. в час избягахме в него, независимо, че бяхме платили и 4 те нощувки в другия хотел.  Закуската,  бе достатъчно обилна, като освен това което ти дават, може и да си поръчаш допълнително омлет. А и ни дадоха купони за безплатна консумация в лоби бара на хотела. Бе изключително удоволствие след горещия юлски ден из улиците на Истанбул да пием ледена кола , кафе и чай коркото ти душа сака.... Ето ти малко снимки от ресторанта и закуската.

 

IMG_20200711_075720.jpg.1308d45d5b81c5d5014b3a378eaf630d.jpg

 

IMG_20200711_075730.jpg.72548a340fada9d3885f50d81bbe5efa.jpg

 

IMG_20200711_075739.jpg.7425e4cb3542e56f6259b6d7249bef81.jpg

 

IMG_20200711_080228.jpg.cb8f60ad87f41836822b1e246b0dde81.jpg

 

IMG_20200721_164131.jpg.229ad4b7a3e898507418e0018f672239.jpg

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.