Прескочи до съдържание

Истанбул - конкретни въпроси


k_veleva

Препоръчани мнения

преди 4 часа, Duke каза:

Тук много хора ще се съгласят с това мнение и принципно ще са прави, но аз винаги съм застъпвал тезата, че по време на пътуване е добре хотелите да се подбират внимателно и определено си струва човек да даде малко повече пари, но да получи допълнителна екстра към приключението. Мари, по-горе е посочила един хубав район с много приятни хотелчета на пешеходно разстояние от повечето забележителности и в непосредствена близост до моста Галата и фериботното пристанище Иньоню. Преди няколко години спахме в хотел Flower Palace Hotel, който е в същия район и който се оказа учудващо приятен за ниския клас към който се води. Принципно обаче хотелите в Истанбул и Турция са с една допълнителна звезда, така че имайте предвид тази местна особеност...

Благодаря за отзива! И аз гледах този хотел и се двоумя между него и Le Saphran. Flower palace ми изглежда малко Шумен предвид локацията, но може да се лъжа. Ще се вслушам, обаче в препоръката Ви. Когато резервираме хотел, ще пиша отново тук,за да ми помогнете с останалите детайли (за което ще съм изключително благодарна). Междувременно някой пътувал ли е с автобус от Североизточна България? Освен Метро плюс, видях, че Арда Тур, Нишикли и Юнион Ивкони изпълняват тази линия, но нямам никакви отзиви.

Връзка към коментар
преди 20 минути , magyyy каза:

Освен Метро плюс, видях, че Арда Тур, Нишикли и Юнион Ивкони изпълняват тази линия, но нямам никакви отзиви.

Аз винаги предпочитам Метро.

Връзка към коментар
преди 2 часа, magyyy каза:

Междувременно някой пътувал ли е с автобус от Североизточна България? Освен Метро плюс, видях, че Арда Тур, Нишикли и Юнион Ивкони изпълняват тази линия, но нямам никакви отзиви.

Винаги пътувам от Варна до Истанбул и обратно с Метро и съм доволна. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Сега съм се захванала да разглеждам менюта на ресторанти, но не откривам любимия ми десерт Казан диби. Дали е възможно да се крие под друго име и да не мога да се ориентирам или просто не се предлага много?

Връзка към коментар
Преди 1 час, CvetyPet каза:

Сега съм се захванала да разглеждам менюта на ресторанти, но не откривам любимия ми десерт Казан диби. Дали е възможно да се крие под друго име и да не мога да се ориентирам или просто не се предлага много?

Почти във всички вериги сладкарници се предлага казандиби. В ресторанти с алкохол, риба и мезета или пък с кебапи, обикновено се предлагат по-семпли неща – баклава и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Elly_A каза:

Как стои въпроса с Истанбулкарт сега, с отпадането на ХЕС кода - ще може ли да се ползва една карта за няколко човека?

Някъде прочетох, че вече няма ограничения за ползване от повече хора.

Скоро ще има пътуващи и те също ще пишат.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 4 часа, Elly_A каза:

Как стои въпроса с Истанбулкарт сега, с отпадането на ХЕС кода - ще може ли да се ползва една карта за няколко човека?

да, вече може да се ползва една карта от няколко човека! Проверено е!

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Извинявам се ако е писано по напред, но много спешно ми трябва инфо за такси пътни от Истанбул. От къде се купува,  какво и колко струва? Много благодаря 💗( влизане Турция от Малко Търново)

Връзка към коментар
Преди 1 час, Росина каза:

Извинявам се ако е писано по напред, но много спешно ми трябва инфо за такси пътни от Истанбул. От къде се купува,  какво и колко струва? Много благодаря 💗( влизане Турция от Малко Търново)

Виж тази тема 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Росина каза:

Извинявам се ако е писано по напред, но много спешно ми трябва инфо за такси пътни от Истанбул. От къде се купува,  какво и колко струва? Много благодаря 💗( влизане Турция от Малко Търново)

След Лозенград по посока на движението ви

Ето как изглежда

Screenshot_20220320-113026_Maps.jpg.0878b1ceddd7ab1eb919e44237ce923b.jpg

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте, Христос Спасител / Карие дали работи? Нещо се обърках... вече е джамия, но  фреските и мозайките закрити ли са? Прочетох, че само по време на молитва се влиза, дали е така?

Връзка към коментар
преди 6 минути , МИМИто каза:

Здравейте, Христос Спасител / Карие дали работи? Нещо се обърках... вече е джамия, но  фреските и мозайките закрити ли са? Прочетох, че само по време на молитва се влиза, дали е така?

Не работи все още мисля.

Откакто стана джамия я отвориха за малко и после я затвориха.

За нея много съжалявам, защото реално не виждам как ще закрият всички мозайки и каква джамия може да бъде - помещенията даже не са подходящи, но ...

 

Можете да видите Богородица Памакаристос.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 минути , Mary каза:

Не работи все още мисля.

Откакто стана джамия я отвориха за малко и после я затвориха.

За нея много съжалявам, защото реално не виждам как ще закрият всички мозайки и каква джамия може да бъде - помещенията даже не са подходящи, но ...

 

Можете да видите Богородица Памакаристос.

 

Явно нямам късмет 😞 Богородица Памакаристос също е затворена за реновация.

От сайта: "The Fethiye (Pammakaristos) Museum, will be closed to visitors for renovation until further notice. Sorry for any inconvenience caused. We renovate to serve our guests for better experience".

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте магеланци,

Предстои ми пътуване с автомобил до Истанбул след десетина дни и искам да ви попитам:

- Хотелът ни е в Sirkeci, но сякаш не ми се ще да влизам в централната част и обмислям по-приемлив вариант, като например да паркирам на някой park & ride/буферен паркинг и оттам с градския транспорт. Някой знае ли такъв удобен и сигурен паркинг?

- Навсякъде ли се приемат картови плащания? Чудя се каква част от парите да нося в банкноти от тук..

Благодаря ви предварително за отделеното време. 

 

Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Ще трябва да стигна от летище IST до Beykoz, с което ще сменя 3 транспорта (според Гугъл мапс:  H2- 121A - 11CB). Истанбул Кард от летището ли е най-добрата ми опция за плащане на пътуването? Тя може ли да се ползва за тези автобуси?   

Връзка към коментар
На 23.03.2022 г. в 8:46, Огнян каза:

Здравейте магеланци,

Предстои ми пътуване с автомобил до Истанбул след десетина дни и искам да ви попитам:

- Хотелът ни е в Sirkeci, но сякаш не ми се ще да влизам в централната част и обмислям по-приемлив вариант, като например да паркирам на някой park & ride/буферен паркинг и оттам с градския транспорт. Някой знае ли такъв удобен и сигурен паркинг?

- Навсякъде ли се приемат картови плащания? Чудя се каква част от парите да нося в банкноти от тук..

Благодаря ви предварително за отделеното време. 

 

По Кенеди се стига бързо и лесно до вашата локация и не виждам смисъл от буферен паркинг, лично аз нося еквивалент на 200 лв в брой и не съм имал проблем с картовите разплащания.

Връзка към коментар
преди 18 часа, vivo каза:

Ще трябва да стигна от летище IST до Beykoz, с което ще сменя 3 транспорта (според Гугъл мапс:  H2- 121A - 11CB). Истанбул Кард от летището ли е най-добрата ми опция за плащане на пътуването? Тя може ли да се ползва за тези автобуси?   

Истанбул картата важи за градския транспорт, но не и в автобусите на HVIST, които пътуват от летището да различни части на града. При тях плащането става само с кредитна/дебитна карта. Но ако ползвате автобуси на градския транспорт, мисля че има такива, които стигат до летището,тогава само с Истанбул карт се пътува. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Боян Димитров

Ноември месец ще ми се наложи да отида до Истанбул и ще търся настаняване в района около Bahcesehir Golet Parki. Ще имам възможност да слкяза до центъра един два дена, като предпочитания вариант е кола до паркинг + транспорт или изцяло с транспорт. Май вариант е да ползваме паркинга на летището. Някой с други идеи?

Връзка към коментар

Здравейте,

 

Бихте ли ми помогнали кой е най-удачният и лесен вариант за стигане от летище Сабиха до района на Sultanahmet Fatih?

Хотелът предлага трансфер за трима на цена от 45 евро, но ми се струва малко скъпо, тъй като гледам и такситата са горе-долу на тази цена.

Връзка към коментар
преди 1 час, Plamsi каза:

Здравейте,

 

Бихте ли ми помогнали кой е най-удачният и лесен вариант за стигане от летище Сабиха до района на Sultanahmet Fatih?

Хотелът предлага трансфер за трима на цена от 45 евро, но ми се струва малко скъпо, тъй като гледам и такситата са горе-долу на тази цена.

Предстои ни и на нас през септември.

Действително летището не е близо и най-лесният/ удобен транспорт е трансфер(  тук е възможно цената малко да се оптимизира).

Това,което сме правили ние е Мармарай до спирка Пендик( или Картал) и от там автобус 132 Н до летището.Автобусът спира точно на терминала. Неудобство е ако се пътува с много багаж.

В момента и аз търся вариант за трансфер на по- ниска цена.

 

Връзка към коментар
преди 3 часа, Plamsi каза:

Бихте ли ми помогнали кой е най-удачният и лесен вариант за стигане от летище Сабиха до района на Sultanahmet Fatih?

 

преди 1 час, mamaivy каза:

Предстои ни и на нас през септември.

Според мен е най-оптимално с шатъл-автобуса на Havabus (да не се бърка с Havaist) до площад Тсксим и оттам с метрото се спускате на юг до  Фатих.

1463851932_Screenshot_20220730-180959_SamsungInternet.jpg.341aaefbb2721d8bb92bbce7c022469d.jpg

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, Plamsi каза:

Здравейте,

 

Бихте ли ми помогнали кой е най-удачният и лесен вариант за стигане от летище Сабиха до района на Sultanahmet Fatih?

Хотелът предлага трансфер за трима на цена от 45 евро, но ми се струва малко скъпо, тъй като гледам и такситата са горе-долу на тази цена.

Освен варианта с хавабус до Таксим, който е предложил @epetkov, можете да ползвате хавабус и до Кадикьой, а оттам в зависимост от това къде точно се намира хотела Ви в Султанахмет да се качите или на ферибот до Еминюню, или на Мармарай до Сиркеджи. Ползването на Хавабус и последващ градски транспорт  е в зависимост от това с колко багаж пътувате. За мен най-удачно в последните няколко години се оказва индивидуалния трансфер, който ползваме от https://gettransfer.com/en  Около 20-25€ ще Ви излезе цялата кола от Сабиха Гьокчен до Фатих в зависимост от това къде е  хотела. Ползвал съм техни трансфери не само в Истанбул и Турция, а и в други европейски страни и никога не съм останал недоволен от тях.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.