Прескочи до съдържание

По-далеч, по- евтино ? Похвали се ако можеш !


Препоръчани мнения

преди 38 минути , montepinar каза:

София-Бишкек директно ли?

Абсолютно! Имам и полет Пловдив-Кувейт-Багдад,но той е доста по-къс.😉 Полетите бяха чартърни и се обслужваха от North American със страхотни стюардеси/красиви,млади и усмихнати/ и Omni AIR със самолет пред разпадане и нацупено-сърдити дами в напреднала възраст,които играеха ролята на стюардеси.😀

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, krasen_denev каза:

ще ви споделя за моят на евтин полет на който съм летял.

Това е полета София-Бишкек-Кандахар и обратно :clapping::clapping::clapping:

 

1969084418_.jpg.99c2bccc79c9e50aefc6955c556890eb.jpg

С какъв самолет, ако не е военна тайна?

Връзка към мнение

И аз имам от безплатните, а иначе:

*Лисабон - Сао Пауло - Дюселдорф 160 Е

*Истанбул - Банкок - Лондон - 140 Е

*Париж - Мартиника - Гваделупа -Париж - 111Е

*Бургас - Москва - 3 Е

 

Имам доста накупени скандални error fare, но не минаха...

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 6 часа, montepinar каза:

Тбилиси-София директен полет ли?

(Имаше на Балкан едно време, но през 21 век нямам спомен за полети Тбилиси-София)

София-Бишкек директно ли?

Кутаиси-Солун за около 15 лв. Всъщност полета беше до Букурещ, но го канселираха и ми смениха посоката като алтернативна дестинация. От Солун автобусче до София. От Тбилиси до Кутаиси - Georgian Bus.

Описах основния маршрут.

Редактирано от CarpeDiem
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, MARTiNSHO каза:

 

*Париж - Мартиника - Гваделупа -Париж - 111Е

 

Еха :smile3:👍

Това как успя да го постигнеш? 

 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 минути , Фил каза:

Еха :smile3:👍

Това как успя да го постигнеш? 

 

В тази тема се разкриват "магьосниците". 

Браво на вас!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Скоро се радвах, че съм купил много изгодно билет Брюксел-Пунта Кана за 129 евро, но като чета в тази тема доста ще трябва да се постарая. Е този билет си го бях купил преди да попадна на форума. Сега вече след като научих някои трикове от тук успях да си купя двупосочен билет София-Акаба-София само за 16 евро през Оподо. Та за сега това ми е личното постижение.  Сега направих една сметка, че за изминатите 3750 км. цената е 0,0087654433 лв/км

Редактирано от plamenk
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Най-евтиният ми  error fare e два билета през eDreams за 378.54€, полет на Иберия: Болоня-Мадрид-Токио-Мадрид-Франкфурт.

Или по 190€  на билет.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 час, Captain45 каза:

Скоро се радвах, че съм купил много изгодно билет Брюксел-Пунта Кана за 129 евро, но като чета в тази тема доста ще трябва да се постарая. Е този билет си го бях купил преди да попадна на форума. Сега вече след като научих някои трикове от тук успях да си купя двупосочен билет София-Акаба-София само за 16 евро през Оподо. Та за сега това ми е личното постижение.  Сега направих една сметка, че за изминатите 3750 км. цената е 0,0087654433 лв/км

Повечето сме така. Преди да открия магеланци купих София - Мале - София за 630 евро, след това друг за същия маршрут и АК за 330 евро.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 21.12.2018 г. в 5:46, Фил каза:

Еха :smile3:👍

Това как успя да го постигнеш? 

 

Error fare със сигурност. Авиокомпанията дори не работят с Амадеус, та ми трябвах няколко дни д се ориентирам къде да си видя билета.

 

Иначе чакм някой да се пусне с error fare-а на Алиталия и да изцрпи рибата!

Връзка към мнение

Еми, да се разпиша и тук. 

Най-добрата оферта за мен беше 240 Евро Мадрид - Буенос Айрес - Мадрид-Берлин. 

Добра беше и офертата за 283 Евро за Мадрид - Мексико сити-Канкун-Мексико сити-Мадрид. Една промяна на отсечка по тази линия даде възможност да пообиколим и Мексико сити, което си беше бонус. 

В Европа на-добра оферта беше билет София-Пиза-София за 1,50 Евро и се шегува, че билетите от нас до летището с метрото ми струват повече от цената на полета. 

Имам и други попадения, но Магеланци получиха и по-добри цени от тях, например Бали

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моите далечни:

1.Амстердам - Тайван - Палау - Тайван - Амстердам за 300 евро. И понеже Тайванските линии не летят през Китай от Тайван се върнахме към Япония и на север през северното крайбрежие на Сибир. 14 часа и 50 мин.

2. Амстердам - Мекскико сити - Лима - Мексико сити - Амстердам - 209 USD.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 27 минути , MARTiNSHO каза:

Иначе чакм някой да се пусне с error fare-а на Алиталия и да изцрпи рибата!

Кой от всичките?  Те имаха епични гафове и то с години им се губеха горивните такси. 

 

Мисля онзи Ню Йорк на Жоро от предната страница беше тъкмо с тях. Май и Италия - Токио за 65€ пак с няколкочасов престой беше тяхна грешка. Мнозина го летяха за спорта и за някоя и друга миля в програмата. 

Връзка към мнение
Георги Матеев

Сетих се за още едно попадение преди 2 години.

 

Летях София - Дака (Бангладеш) - София с FlyDubai за €120. Брутална грешка на Bravofly, но я уважиха, на сайта на авиокомпанията същия билет струваше €850.

 

Отделно миналата седмица взех Барселона - Торонто (със стоп там) - Бостън - Монреал (и там със стоп) - Барселона за около €180 с Air Canada. 3 дестинации (4 ако броим и Барселона) с 1 билет, доста силно.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Аз мога да се похваля със София - Пунта Кана - София за 250 евро, както и попадението на предстоящата магеланска инвазия в Бали  - 300 евро от София с турците.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , dimitrov6 каза:

Най-евтино е ,ако ти плащат да летиш.🙂

Но няма да ми е приятно,защото ще ми казват накъде да пътувам.

Точно като моят пример даден няколко мнения по-назад.😀

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
На 21.12.2018 г. в 7:57, Дани Магелани каза:

Повечето сме така. Преди да открия магеланци купих София - Мале - София за 630 евро, след това друг за същия маршрут и АК за 330 евро.

когато FlyDubai започнаха да летят до София и беше масирана реклама в метрото и къде ли не... имаше София-Мале-София (с прекачване в Дубай) за 390 евро

Връзка към мнение
На 21.12.2018 г. в 0:44, Фил каза:

С какъв самолет, ако не е военна тайна?

Пътнически,приятелю!😀 

Фичо,хвана ме наистина неподготвен.Това бе част от  моят живот в който мислех и се интересувах повече от война от колкото от туризъм! Наистина не знам какъв модел бяха самолетите.По част от отсечките ни обслужваха пътнически самолети а след това се прехвърляхме на транспортни-военни самолети.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мадрид - Монтевидео, Буенос Айрес - Мадрид за 120е с Иберия. Оригиналната цена беше 240е и използвах точки, натрупани от предишни полети.

Което ме подсеща, че оттогава не съм летяла с Иберия 🙂 

 

Най-скъп полет - София - Истанбул - Тбилиси с Turkish Airlines и обратно за 496.86е 🙂 .

Имам и други скъпи от магеланска гледна точка - като напр. 650+лв за двупосочен до Мадрид и пр. - с лоу кост компании, защото не обичам да купувам предварително и да планирам.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз изобщо нямам такива попадения, освен няколко Райънеър за 20тина евро преди години

Изпуснах една грешка от Бразилия до Йордания преди 2г, други не съм виждал оттук...

А плащането с точки изобщо не го броя за безплатно, защото точките са ограничено количество, т.е. са си валута, която може да се ползва само за полети

 

Иначе за най-голям ценови удар считам Сао Пауло - Лондон - София и обратно с Бритиш в бизнес класа за около 200 000 авиос + $600 (двама възрастни и две деца по бебешка тарифа, но с места на връщане, тъй като вече станаха на 2 години). Даже ми начислиха мили за двете безплатни места на връщане (грешка на системата, ама аз се постарах да и помогна да сгреши). Така като гледам сигурно няма да пътувам пак бизнес класа.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев
Преди 1 час, dimitrov6 каза:

Най-евтино е ,ако ти плащат да летиш.🙂

Но няма да ми е приятно,защото ще ми казват накъде да пътувам.

Е по тая логика аз имам поне 300-400 безплатни полета, като и даже са ми плащали да ходя по разни места. Но това не мисля, че се брои.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, montepinar каза:

когато FlyDubai започнаха да летят до София и беше масирана реклама в метрото и къде ли не... имаше София-Мале-София (с прекачване в Дубай) за 390 евро

 

 

Което пък ме подсеща за друга екзотика, в момента Qatar имат София - Сейшели за под 500€ - лято 2019. Не е точно "удар" ,  но пак е отлична цена. 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.