Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

Моята карта също дойде за нещо като седмица или по-бързо. Сега се замислих, че абсолютно безплатно я пратиха, не е като при револют с такса или да е безплатно с промо-код.

Преглеждайки темата видях, че ако тегля от КК на банкомат през кърв от ДСК-уиз картата, ще начисли кешбек. Йес! Това предполагам важи и при плащане на ПОС. Реално, ако платя с кърв карта, вързана към ДСК-уиз ще начисли точки на ДСК и кеш-бек (ако плащам в някой от избраните търговци). 

Някоя друга такава умна врътка да пропускам?

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Прав си, 3 месеца ще можеш да взимаш кешбек и от двете карти. Но на това не може да се разчита, защото във всеки момент ДСК може да резнат кешбека на Curve и дори да наложат такса за плащане към финансови инструменти.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
52 minutes ago, Limoncello said:

Моята карта също дойде за нещо като седмица или по-бързо. Сега се замислих, че абсолютно безплатно я пратиха, не е като при револют с такса или да е безплатно с промо-код.

Преглеждайки темата видях, че ако тегля от КК на банкомат през кърв от ДСК-уиз картата, ще начисли кешбек. Йес! Това предполагам важи и при плащане на ПОС. Реално, ако платя с кърв карта, вързана към ДСК-уиз ще начисли точки на ДСК и кеш-бек (ако плащам в някой от избраните търговци). 

Някоя друга такава умна врътка да пропускам?

Вече съвсем не е сигурно, защото и Curve промениха политиката при теглене.

Връзка към коментар

A сигурно ли е, че ДСК Wizz картата начислява кешбек...? Защото на мен Visa Galaxy на ДСК не ми начислява кешбек не само при теглене от Curve, но и при плащане на ПОС. В общи линии всички кредитни карти на ДСК са с относително еднакви условия, като разликата при WIzz картата е просто. че вместо пари получаваш Wizz точки, но са по-висок процент.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Limoncello каза:

Моята карта също дойде за нещо като седмица или по-бързо. Сега се замислих, че абсолютно безплатно я пратиха, не е като при револют с такса или да е безплатно с промо-код.

Преглеждайки темата видях, че ако тегля от КК на банкомат през кърв от ДСК-уиз картата, ще начисли кешбек. Йес! Това предполагам важи и при плащане на ПОС. Реално, ако платя с кърв карта, вързана към ДСК-уиз ще начисли точки на ДСК и кеш-бек (ако плащам в някой от избраните търговци). 

Някоя друга такава умна врътка да пропускам?

Не начислява кешбек. Най-много да си навлечеш някоя лихва с тегленето. 
При нормално плащане на ПОС кешбек си има

Връзка към коментар

От днес Curve работи с Google Pay.
Аз току що пробвах да я добавя и сработи.
Наздраве!🍻

 

UPDATE: Май за сега има някакво ограничение по BIN на картата.
Със сигурност карти, които започват с 5375 9000 работят. 
Който тества може да каже при него дали е сработило и с какъв BIN е.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
3 hours ago, kiriku said:

От днес Curve работи с Google Pay.
Аз току що пробвах да я добавя и сработи.
Наздраве!🍻

 

UPDATE: Май за сега има някакво ограничение по BIN на картата.
Със сигурност карти, които започват с 5375 9000 работят. 
Който тества може да каже при него дали е сработило и с какъв BIN е.

Работи и при мен със същия бин, отекоха другите карти май, сега не е нужно и карта вече да носиш ... за да плащаш с всички 😉 

Връзка към коментар

Само имайте предвид, че GPay създава виртуална карта през която минава плащането и тя също има BIN. Проблемът е, че някой постерминали в България все още не са ъпдейтнати и не "разпознават" този BIN и изписват "Невалиден номер". Та имайте едно на ум, че може да ви бъде отказано плащането на някои места.

 

Въпросният BIN е: 5167 6490.

 

 

Иначе новината е страхотна!

Добавена е и Samsung Pay поддръжка, но засега само за UK.

Връзка към коментар
11 hours ago, Радослав said:

BIN 5375 9000 работи, потвърждавам

Здравейте,

 

Моят БИН е същия на картата, но нещо не я разпознава в GPay за плащане на ПОС-терминали. Какъв адрес давате в Гугъл за картата?

Връзка към коментар

Може да споделите като платите на ПОС дали е успешно, защото BIN-ът, който създава GPay, все още не се разпознава от някои ПОС терминали в България и изписва "Невалиден номер". Хубаво е ако видите на коя банка е устройството.

Връзка към коментар
19 minutes ago, kiriku said:

Може да споделите като платите на ПОС дали е успешно, защото BIN-ът, който създава GPay, все още не се разпознава от някои ПОС терминали в България и изписва "Невалиден номер". Хубаво е ако видите на коя банка е устройството.

До момента съм плащал с Revolut и GPay никъде не съм имал проблеми с никой ПОС. Сега като пробвам с Curve ще споделя дали има някакви засечки.

Връзка към коментар

Напоследък в Лидл всяко второ плащане ми го осчетоводява два пъти и след това прави отмяна на едното плащане. 

Това с GPay - Curve-xxxкарта ми се струва май доста дълга верига от събития... 

Връзка към коментар
На 21.10.2019 г. в 10:55, yordanov каза:

Мернах тази промоция на Curve в метрото в Лондон и реших да споделя:

 

E14EE7ED-EB0C-4DCC-B0BE-24A11DD56514.jpeg.fce68e10a9c4f6ab37aaf9f88dc3962a.jpeg

 

Накратко, промо код Tuber носи 10 паунда на новорегистрирани потребители. Кодът е валиден до 21.11. 

На сайта на промоцията curve.app/tuber са описани подробно условията. 

Регистрирах се през линка. Според мене работи, защото след плащане отчете 1000 т. или 10 паунда.
Имам следните проблеми. Hе успях да платя с физическата карта. Плащане в интернет мина. Точките се отчетоха, но при опит за теглене дава наличност 0. Не мога да тегля, не мога да платя с физическата карта на ПОС.
Някакви идеи...

Връзка към коментар
3 minutes ago, Таньо said:

Регистрирах се през линка. Според мене работи, защото след плащане отчете 1000 т. или 10 паунда.
Имам следните проблеми. Hе успях да платя с физическата карта. Плащане в интернет мина. Точките се отчетоха, но при опит за теглене дава наличност 0. Не мога да тегля, не мога да платя с физическата карта на ПОС.
Някакви идеи...

Към каква карта насочваш плащането - верифицирана ли е, да не е случайно блокирана ?

Връзка към коментар
преди 6 минути , georgebg каза:

Към каква карта насочваш плащането - верифицирана ли е, да не е случайно блокирана ?

Bерифицирана e, не е  блокиранa. Плащане в интернет мина. 

Връзка към коментар
преди 52 минути , Таньо каза:

Bерифицирана e, не е  блокиранa. Плащане в интернет мина. 

Когато теглиш, банкомата пита ли те от коя сметка - cheque, savings, credit?

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Таньо каза:

 

Не пита , дава наличност 0.

Странно. Никога не ми е показвало наличност. А аз и не натискам да гледам за наличност. Директно теглене и тн

Връзка към коментар
преди 14 минути , cybersimo каза:

Странно. Никога не ми е показвало наличност. А аз и не натискам да гледам за наличност. Директно теглене и тн

В UK съм и опитах на различни банкомати. Не пуска пари, проверявам наличността и е 0, но пък плащане в нета минава.

Ще опитам след дни в България и ще пиша отново.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, Таньо said:

В UK съм и опитах на различни банкомати. Не пуска пари, проверявам наличността и е 0, но пък плащане в нета минава.

Ще опитам след дни в България и ще пиша отново.

Наличност, няма как да ти извади, защото няма как да отправи заявка за такава функция към оригиналната карта.

Отделно някой КК дори не поддържат такава функционалност изобщо, при някой такава справка струва и пари ...

 

Преди малко спретнах транзакция на ПОС:  GooglePay -> Curve -> DSK Wizz  в Германия - мина от първия път 😉 ...

Връзка към коментар
преди 3 часа, georgebg каза:

Наличност, няма как да ти извади, защото няма как да отправи заявка за такава функция към оригиналната карта.

Отделно някой КК дори не поддържат такава функционалност изобщо, при някой такава справка струва и пари ...

 

Преди малко спретнах транзакция на ПОС:  GooglePay -> Curve -> DSK Wizz  в Германия - мина от първия път 😉 ...

В нея има 10 GBP награда от регистрацията през линка. При проверка на наличност дава 0. В UK никога не съм попадал на каквато и да е такса за услуга на банкомат. Така или иначе с 10 паунда заредих Револута, плащам с картата в нета. Теглене на банкомат и плащане на ПОС ще опитам в България. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Magnata
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.