Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

преди 7 часа, penkoyordanov каза:

Снощи си добавих ДСК КК в Curve, беше направена микротранзакция, която е видима в банкирането на ДСК но така и нямам код за верификация който да ползвам в Curve. Трябва да чакам да бъде осчетоводена от банката ли?

image.png.5daaf086bc2fea8130f5f30bddc6187e.png

В клон на банката го предоставят и преди осчетоводяване.

Връзка към коментар
На 9.11.2019 г. в 1:19, georgebg каза:

Тези 10 паунда са не точно в нея (във физическата карта), a са в Curve Cash частта и, аз оттам съм изкарвал бонусите само под формата на зареждане на револют, не съм си и помислял да тегля, не знам дали и може да итеглиш 10 паунда...

Досега мислех, че си закачил нормална кредитна или дебитна карта (може и револют например), верифицирал си я, и си се опитвал да теглиш без успех ?

 

До преди да си активирам Curve картата получавах редовно мейл че моите 10паунда ме чакат, активирах си я но сега въпроса е как точно мога да ползвам тези 10 паунда? За баланс на Curve Cash картата ми показва 0.

Връзка към коментар
1 hour ago, penkoyordanov said:

До преди да си активирам Curve картата получавах редовно мейл че моите 10паунда ме чакат, активирах си я но сега въпроса е как точно мога да ползвам тези 10 паунда? За баланс на Curve Cash картата ми показва 0.

Ако не са в баланса, а са pending, просто чакаш. 

Иначе на мен ми харесва идеята при баланс 0 да мога да плащам, но не се получава 😉 

Връзка към коментар
преди 4 минути , georgebg каза:

Ако не са в баланса, а са pending, просто чакаш. 

Иначе на мен ми харесва идеята при баланс 0 да мога да плащам, но не се получава 😉 

Никъде не ги виждам. А мейлите гласяха това:

The future is at your fingertips (oh and a free £10!)

All you need to do is grab your Curve card and activate it inside the app. 

It's super simple. It'll take 29 seconds, if that, and you'll be up and running with Curve. You can time it if you don't believe us 😉

 

2019-11-22 10.55.15.png

Връзка към коментар

Ето един пример как би трябвало да изглежда:

image.png.31687fc92354501d6eb7d6077c533a81.png

Бланс 5 GBR за ползване и pending други 5, от реферал ...

Като станат 10GBR могат да се прехвърлят в Револют ..

 

Свържи се със съпорта за съдействие.

Връзка към коментар
преди 1 минута , georgebg каза:

Ето един пример как би трябвало да изглежда:

image.png.31687fc92354501d6eb7d6077c533a81.png

Бланс 5 GBR за ползване и pending други 5, от реферал ...

Като станат 10GBR могат да се прехвърлят в Револют ..

 

Свържи се със съпорта за съдействие.

Благодаря! Писах им два мейла но все още нямам отговор. На мейлите по повод забавяне на доставката отговаряхя бързо на тези за реферал не 😞

Връзка към коментар
На 22.11.2019 г. в 11:21, penkoyordanov каза:

Благодаря! Писах им два мейла но все още нямам отговор. На мейлите по повод забавяне на доставката отговаряхя бързо на тези за реферал не 😞

 

На 22.11.2019 г. в 11:18, georgebg каза:

Ето един пример как би трябвало да изглежда:

image.png.31687fc92354501d6eb7d6077c533a81.png

Бланс 5 GBR за ползване и pending други 5, от реферал ...

Като станат 10GBR могат да се прехвърлят в Револют ..

 

Свържи се със съпорта за съдействие.

Всичко вече е наред. От съпорта ми писаха, че до 72ч след първата транзакция ще ми заредят бонуса в Curve cash картата. Днес го получих и прехвърлих към Револют. 

Връзка към коментар
13 hours ago, cck said:

Трябва ти потвърдителното кодче, което ще цъфне в обяснението за оторизационната транзакция в интернет банкирането на ПИБ.

Благодаря, ако нямам интернет банкиране не става ли?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Curve fan каза:

Благодаря, ако нямам интернет банкиране не става ли?

По телефона (ако се съгласят да ти го дадат) или на място в клон на банката.

Връзка към коментар
1 hour ago, chandni said:

По телефона (ако се съгласят да ти го дадат) или на място в клон на банката.

Благодаря, явно ще се ходи до клон на място

 

Каито нов в групата имам и друг въпрос има ли разлика за картите , които се присъединяват - в смисъл кредитна или дебитна за операции те с тях. Обикновено при кредитните има някакви такси . По специалнео за ОББ се интересувам ДК/КК. Ако от кредитната например тегля от банкомат чрез Curve като транзакция от ПОС ли минава или ми набива големия процент?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, Curve fan каза:

Здравейте,

Поръчах си карта като прибавих карта Револют, но не пожела да прибави дебитна на ПИБ.

Някакви идеи?

Не забравяй,че картите на ПИБ имат такса от 0.25% за международни плащания,каквато ще ти начисляват при всяко плащане ако ги използваш зад Curve,освен ако не са в някой пакет,който освобождава от нея.

Връзка към коментар
1 minute ago, imarev said:

Не забравяй,че картите на ПИБ имат такса от 0.25% за международни плащания,каквато ще ти начисляват при всяко плащане ако ги използваш зад Curve,освен ако не са в някой пакет,който освобождава от нея.

О благодаря за инфото! Това и за територията на РБ също?

 

Връзка към коментар
7 minutes ago, Curve fan said:

Благодаря, явно ще се ходи до клон на място

 

Каито нов в групата имам и друг въпрос има ли разлика за картите , които се присъединяват - в смисъл кредитна или дебитна за операции те с тях. Обикновено при кредитните има някакви такси . По специалнео за ОББ се интересувам ДК/КК. Ако от кредитната например тегля от банкомат чрез Curve като транзакция от ПОС ли минава или ми набива големия процент?

Като транзакция на ПОС минава тегленето, но не забравяй да спазваш Fair Use Policy, за разрешените лимити за теглене (най-вече от КК), за да не ти "лепнат" в последствие някоя такса, ако нарушиш правилата.

1 minute ago, Curve fan said:

О благодаря за инфото! Това и за територията на РБ също?

 

Транзакциите минават през Лондон, така че всички се водят "международни" и се начилслява тази такса на ПИБ.

Връзка към коментар
21 minutes ago, georgebg said:

Като транзакция на ПОС минава тегленето, но не забравяй да спазваш Fair Use Policy, за разрешените лимити за теглене (най-вече от КК), за да не ти "лепнат" в последствие някоя такса, ако нарушиш правилата.

Транзакциите минават през Лондон, така че всички се водят "международни" и се начилслява тази такса на ПИБ.

Аха, ОК значи ПИБ ще останат без добаване карта)))))

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 21.11.2019 г. в 9:43, penkoyordanov каза:

Снощи си добавих ДСК КК в Curve, беше направена микротранзакция, която е видима в банкирането на ДСК но така и нямам код за верификация който да ползвам в Curve. Трябва да чакам да бъде осчетоводена от банката ли?

image.png.5daaf086bc2fea8130f5f30bddc6187e.png

 

Кодът пристига на секундата като СМС.  Започва С-ххххххх. Вижте получените съобщения на телефона.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Hollywood каза:

 

Кодът пристига на секундата като СМС.  Започва С-ххххххх. Вижте получените съобщения на телефона.

Не получавам смс при плащане. Кода го видях в банкирането след осчетоводяване на транзакцията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, penkoyordanov каза:

Не получавам смс при плащане. Кода го видях в банкирането след осчетоводяване на транзакцията.

За КК СМС-ите при транзакция са безплатни (за разлика от тези на ДК), така че по-добре си ги активирай.

Връзка към коментар
преди 2 минути , chandni каза:

За КК СМС-ите при транзакция са безплатни (за разлика от тези на ДК), така че по-добре си ги активирай.

Добре. Благодаря.
Интересно ми е при търговеца номера на коя карта излиза при транзакцията? В случай на връщане на пари от търговеца към коя карта биха били насочени?

Връзка към коментар
1 minute ago, penkoyordanov said:

Добре. Благодаря.
Интересно ми е при търговеца номера на коя карта излиза при транзакцията? В случай на връщане на пари от търговеца към коя карта биха били насочени?

Естествено че Curve - реалната транзакцията е с нея, оттам при пренасочването  към твоя карта, дори има опция да го промениш до 14 дена след извършването и, и да насочиш към друга от картите си.

Връзка към коментар
преди 1 минута , georgebg каза:

Естествено че Curve - реалната транзакцията е с нея, оттам при пренасочването  към твоя карта, дори има опция да го промениш до 14 дена след извършването и, и да насочиш към друга от картите си.

Ситуацията за която питам е следната. Аз винаги си държа активна Curve cash картата само при плащане активирам някоя дебитна кредитна. В случай че нещо се случи и търговеца трябва да ми върне пари към Curve, те биха отишли в Curve Cash картата така ли? И аз от там вече си ги прехвърлям към някоя друга?

Връзка към коментар
На 20.11.2019 г. в 7:58, imarev каза:

На мен ли така ми се струва,или ДСК спряха на начисляват точки в WIZZ картата при използването и през Curve?Някой друг дали има такива наблюдения?

След като си вързах DSK Wizz картата към Curve започнах да си правя статистика за плащанията и очакваните точки от всяко плащане. Потвърждавам, че се начисляват точки при плащане на POS терминал с Curve->DSK Wizz.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.