Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

1 hour ago, Jorro said:

Би ли дал повече инфо, може би в темата на револют направо? И на мен ми е интересно. 

Револют си има строго определени правила при теглене на суми в различни валути, и те не зависят от използваната карта.

Ако недостига оригиналната валута на транзакцията сe тегли от основната ти валута, ако и там няма достатъчно средства, се тегли от следващата където има достатъчно ->  Източник

Затова тази врътка с различни валути на различни карти в Кърв, ще работи, с малката подробност, че трябва в Револют всяка от тези валути да има достатъчно за транзакциите заредени пари.

Както и @cybersimo каза в Кърв нещата са реално еднакви, да скролваш към друга карта и после да кликнеш за избор, или да кликнеш на настойките на вече избрана карта, и да смениш валутата, май даже второто понякога изисква по-малко движения 🙂 

Връзка към коментар
20 hours ago, cybersimo said:

Няма нищо необяснимо, според мен.

Просто иска 3 револют карти да ги добави отделно в Curve с различна валута.

Но дали ще отвориш Curve и ще си смениш валутата на една добавена Револют карта или ще отовриш Curve за да избереш просто друга Револют карта не е ли едно и също?

Малко се губи смисъла от цялата работа.

Принципно е така, просто освен валутите едната е МС а другата Виза...това също се визира

 

21 hours ago, Jorro said:

Би ли дал повече инфо, може би в темата на револют направо? И на мен ми е интересно. 

Ами различни карти - МС и Виза, отделно настройките на валути, това е

Връзка към коментар
45 minutes ago, Alexander said:

Вече имам 10 паунда в кеш картата. Как може да се изхарчат, ако избера  да плащам с кеш картата ще стане ли?

Ще стане но винаги оставя нещо неизхарчено 😉 

Най-добрия начин е зреждане на револют в сметката в паунди (избираш кеш картата и си зареждаш от църв картата), минимума е 10, така че са толкова колкото си трябва. После си ги обръщаш в лева или евро както решиш. Така го правя за втори път успешно.

Връзка към коментар
преди 57 минути , georgebg каза:

Ще стане но винаги оставя нещо неизхарчено 😉 

Най-добрия начин е зреждане на револют в сметката в паунди (избираш кеш картата и си зареждаш от църв картата), минимума е 10, така че са толкова колкото си трябва. После си ги обръщаш в лева или евро както решиш. Така го правя за втори път успешно.

Не стана, отхвърли зареждането..

Ще ги изхарча директно, колкото може

Връзка към коментар

Тъй като за прехвърляне на пари към Revolut иска минимум 10 паинда, да споделя и вариант за прехвърляне на по-малко, че скоро го играх... 🙂

 

Както знаете, от скоро Curve пусна и парични трансфери, така че изпращате 5 паунда примрно (или колкото имате) на съпруг/съпругата си (тази схема предполага и двамата да имате Curve), от Curve приложението на приемащия потвърждавате трансфера и избирате парите да влязат в Revolut. 🙂 Не става моментално както при Revolut - Revolut, но в рамките на 3 дни парите пристигат по избраната карта. 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Пак пробвах и не стана.

Като добавям картата кърв в революта на последния ред иска зип код.
Пиша си пощенският код, но дава греша при проверка точно на адреса.

Проверих пак, верен е пощенския код, дори е еднакъв за ревоют и кърв.

Не знам какво не му харесва  ...

Разбира се съм избрал и картата кеш.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте!

Въпрос към някой, който има опит с Curve  и Monese. Закачен е Монийзът към Curve, обаче при опит да изтегля чрез него кеш от банкомат ми дава - недостатъчна наличност. Което не така естетсвено защото от кататат монийз същият банокмат ми пусна пари. При предложената проверка за наличност при Curve ми показа наличност лев и нещо само. Да не би да има някакви блокирани неснижаеми остатъцм или нещо подобно?((((((

Връзка към коментар

Здравейте!

Търся помош. Картата ми CURVE е активирана. За сега в нея съм присъединил дебитната си карта. При опит в магазина да платя с карта CURVE, на устройството на касата излезе надпис, че не може да се осъществи плащането. Може ли някой да ми каже как се плаща? Дали по време на плащането трябва да е отворено приложението на телефона или нещо друго? Благодаря Ви предварително.

Връзка към коментар
2 hours ago, svetozar_gv said:

Здравейте!

Търся помош. Картата ми CURVE е активирана. За сега в нея съм присъединил дебитната си карта. При опит в магазина да платя с карта CURVE, на устройството на касата излезе надпис, че не може да се осъществи плащането. Може ли някой да ми каже как се плаща? Дали по време на плащането трябва да е отворено приложението на телефона или нещо друго? Благодаря Ви предварително.

По принцип първото плащане би следвало да е чип и пин.Ако не е било така пробвайте с този начин за начално плащане

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Yavor каза:

демек когато цъфнат налъмите или в далечното обозримо време 🙂 

предполагам няма да е далеч, поне от половин година са в преговори

Връзка към коментар

Споделям следната случка.

Във вторник вечерта правя резервация в Airbnb с Wizz DSK, вързана към Curve, но транзакцията е pending. Изчаквам, т.к. междувременно получавам известие от Curve за проблем при тях с плащанията. Що чакаш бре, моме 😂

Вчера вечерта Revolut ме известява да размразя картата си за транзакция към Airbnb 🤔

Всъщност вече са минали 48ч. от резервацията. Не го правя, т.к. бях в движение, а и не исках да плащам с тази карта. Пиша на Curve за изясняване на казуса и след малко получавам обратен имейл, че транзакцията вече е осъществена с третата ми карта, за която не съм въвела допълнителни ограничения. 

Излиза, че при проблем с плащане с избраната карта, Curve прави опити с наличните карти до регистриране на успешна транзакция. В хелпа намерих следното кратко обяснение: ...

Цитат

Sometimes merchants process transactions 'offline'. This means the payment isn't processed at the time but around 24 hours later (it can even sometimes take up to a week).We charge the card which is selected when the payment is processed. This means you'll receive the notification later and it might not be the card you had selected at the time you made the payment.

Очаквам и отговор от Curve, който ще споделя и тук.

В крайна сметка моята грешка е, че като видях pending, не проверих веднага лимита на уиз картата, който се оказа, че е по-нисък от сумата за плащане и всъщност е реалното обяснение на създалата се ситуация 😁

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Последната седмица Curve ми рефънднаха 8 транзакции, точно с Уиз картата. Практически това бяха всичките ми плащания за 2 поредни дни. Плащанията обаче си бяха коректни. На следващият ден си изтеглиха парите наново и по 8те плащания. Резултата е таксата за получаване на пари при ДСК. И на мен ми дадоха стандартен отговор за offline плащания.  Не че това ми покрива таксите на ДСК. За момента съм ги спрял, нещо съм им ядосан.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Ilian359 каза:

Ако ти се начисли такса 0.5% за връщане, значи ще ти се начислят и бонус точки 2%. Така че си на турбо далавера.

Хихи, не се бях сетил. 🙂 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.