Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

До тук съм много доволен от Curve - откакто я имам, използвам само нея за ПОС плащания (ДСК Wizz) и тегления (ДСК Виртуална MC) и приложението е доста удобно

Връзка към коментар
преди 7 минути , chandni каза:

От mydiners, но не съм сигурна, че няма да те таксуват с такса за паричен трансфер от Diners. 

Откъде по- точно от mydiners, защото не успявам да го намеря. Още няма извлечение, а от другите справки сякаш не го виждам. 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Алекс каза:

Откъде по- точно от mydiners, защото не успявам да го намеря. Още няма извлечение, а от другите справки сякаш не го виждам. 

Не мога да ти кажа точно, тъй като аз нямам Evolve, а Classic не върви в Curve. Вероятно или в авторизации, или след като се осчетоводи - в транзакции ще се вижда.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Алекс каза:

Откъде по- точно от mydiners, защото не успявам да го намеря. Още няма извлечение, а от другите справки сякаш не го виждам. 

Меню-справки-авторизации.Моментално начислява 1% за паричен трансфер при използване с Curve.

Връзка към коментар
преди 51 минути , chandni каза:

Не мога да ти кажа точно, тъй като аз нямам Evolve, а Classic не върви в Curve. Вероятно или в авторизации, или след като се осчетоводи - в транзакции ще се вижда.

Аз го виждам в авторизации,  но не виждам да има код, който да въведа в curve. Някой друг да може да помогне?

 

та на авторизация Тип карта Описание Статус Сума и оригинална валута на авторизации
08.02.2020 16:23:59 Mastercard CRV*Card verification London GB Плащане на POS 1.00 GBP
Връзка към коментар
преди 1 час, Алекс каза:

Аз го виждам в авторизации,  но не виждам да има код, който да въведа в curve. Някой друг да може да помогне?

 

та на авторизация Тип карта Описание Статус Сума и оригинална валута на авторизации
08.02.2020 16:23:59 Mastercard CRV*Card verification London GB Плащане на POS 1.00 GBP

Tова е транзакция само за добявянето на картата, след което трябва да изискаш в приложението да ти изпрати код за верификация, и тогава ще получиш нещо от рода на:

 

Цитат

Бихме искали да Ви уведомим за плащане на POS с Вашата кредитна карта от Дайнърс Клуб България за 1.49 BGN при CRV*C-B74PZ3 from Curv London GB

Това е от мейла, не мога да си видя транзакциите но това:  CRV*C-B74PZ3 from Curv London GB  трябва да го има и в справката за авторизации.

Връзка към коментар
На 18.02.2020 г. в 15:18, 🐇 Banned Bunny каза:

Tова е транзакция само за добявянето на картата, след което трябва да изискаш в приложението да ти изпрати код за верификация, и тогава ще получиш нещо от рода на:

 

Това е от мейла, не мога да си видя транзакциите но това:  CRV*C-B74PZ3 from Curv London GB  трябва да го има и в справката за авторизации.

Мерси. Стана 🙂

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

През настоящата седмица Curve ме стъписва с валутните си курсове. Днес 1GBP=2.26BGN. Вчера беше 2.24BGN. За същите дни картовите транзакции на нашите банки се осчетоводяват на 2.32-2.34. Че някои от тях ни нахакват още 1-2% такси за превалутиране!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , Ilian359 каза:

През настоящата седмица Curve ме стъписва с валутните си курсове. Днес 1GBP=2.26BGN. Вчера беше 2.24BGN. За същите дни картовите транзакции на нашите банки се осчетоводяват на 2.32-2.34. Че някои от тях ни нахакват още 1-2% такси за превалутиране!

Курсовете им винаги са били най-добрите. Единственото лошо е ограничението от 500 паунда за 30 дни. След това е 0.5% отгоре в делнични дни, което пак не е лошо в много от случаите.

Връзка към коментар
преди 8 минути , Ilian359 каза:

През настоящата седмица Curve ме стъписва с валутните си курсове. Днес 1GBP=2.26BGN. Вчера беше 2.24BGN. За същите дни картовите транзакции на нашите банки се осчетоводяват на 2.32-2.34. Че някои от тях ни нахакват още 1-2% такси за превалутиране!

Курс МАГУРА 1997 .  🙂

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , cybersimo каза:

Единственото лошо е ограничението от 500 паунда за 30 дни. След това е 0.5% отгоре в делнични дни, което пак не е лошо в много от случаите.

Аз защо съм останал с убеждението, че е 2% и се следя да не ги достигна? Ако е само 0.5%, то пак е категорично най-изгодно.

Връзка към коментар
преди 1 час, Ilian359 каза:

Аз защо съм останал с убеждението, че е 2% и се следя да не ги достигна? Ако е само 0.5%, то пак е категорично най-изгодно.

Да след 500 е 2% за обикновена карта. 
0.5% е уикендите за основните валути само

 

From Fridays at 23:59 to Sundays 23:59, the UK foreign exchange markets are closed. During this time, we take the rate from Friday and charge an additional 0.5% for all transactions made in GBP, EUR and USD and 1.5% for all other supported currencies.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 1 час, Ilian359 каза:

Аз защо съм останал с убеждението, че е 2% и се следя да не ги достигна? Ако е само 0.5%, то пак е категорично най-изгодно.

 

преди 13 минути , cybersimo каза:

From Fridays at 23:59 to Sundays 23:59, the UK foreign exchange markets are closed. During this time, we take the rate from Friday and charge an additional 0.5% for all transactions made in GBP, EUR and USD and 1.5% for all other supported currencies.

Преди няколко дни минах 500-те паунда за безплатно превалутиране в рамките на 30 дни и експериментално направих 4-5 доларови транзакции за да видя курсовете.

 

След достигане на безплатния лимит Кърв таксува за превалутиране 2% през седмицата и 2.5% / 3.5% (в зависимост от валутата) през уикенда. Тези 0.5% / 1.5% са допълнително отгоре на двата процента.

 

Направих сравнение с курсовете на Виза/Мастъркард за същите дни и Кърв ги биеше въпреки тези 2%.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

За USD курсовете не съм проверявал, но за EUR става дърво ако минеш 500 паунда - хваща го минимум на 2 лв. Например за едн февруарска транзакция Curve са хванали еврото на 2,0016  което е доста над 1,95582 (курс на Виза  в същия ден) или 1,95850 (курс на ПИБ, чиято беше картата зад кърв)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може би е дъвкано вече, ама да попитам.

 

Опитвам се да добавя карта в приложението, но запичам на верификацията.

Първо добавям дебитна карта МК на Пощенска, от която ужким трябваше да ми блокират 1GBP, a гледа че са само 79 ст. Кода за транзакцията ще го получа след няколко дни при осчетоводяването й. Хубаво да, ама не виждам опция как да го въведе на следващ етап. Май пропускам нещо? 

Тъй като Пощенска имат такса от 0.5% за плащане на ПОС в чужбина, ако използвам Curve тази такса ще може ли да се заобиколи или си остава?    

 

Добавям и една ДСК КК Wizz, за която Curve разпознава като дебитна. Това добре или зле е?

Първоначално Curve ме уведоми, че не може да направи транзакцията, а и валутата на картата беше разпозната като USD. После мина някаква транзакция, която беше на стойност 1.19. Добавих картата отново, като и смених валутата на BGN и така направих верификация отново, като този път блокираната сума е 2.19лв обаче пак не виждам опция за добавяне на кода, след като бъде осчетоводена транзакцията. 

Правя регистрацията в Curve с единствена цел да заобиколя нововъведената такса превалутиране на ДСК КК. Предполагам съм на прав път или греша? С оглед на последните промени начисляват ли се все още точките? 

Връзка към коментар

  

преди 13 минути , Shlosera каза:

Хубаво да, ама не виждам опция как да го въведе на следващ етап. Май пропускам нещо? 

Докато не получиш кода (чрез СМС или в онлайн банкирането след осчетоводяване) картата остава Unverified Card и като кликнеш върху нея, се появява екран с Verify Now, където има поле за въвеждане на кода. 

  

преди 13 минути , Shlosera каза:

Тъй като Пощенска имат такса от 0.5% за плащане на ПОС в чужбина, ако използвам Curve тази такса ще може ли да се заобиколи или си остава?    

Най-вероятно не, защото трансакциите през Кърв минават като плащане през London, GB.

  

преди 13 минути , Shlosera каза:

 

Добавям и една ДСК КК Wizz, за която Curve разпознава като дебитна. Това добре или зле е?

Първоначално Curve ме уведоми, че не може да направи транзакцията, а и валутата на картата беше разпозната като USD. После мина някаква транзакция, която беше на стойност 1.19. Добавих картата отново, като и смених валутата на BGN и така направих верификация отново, като този път блокираната сума е 2.19лв обаче пак не виждам опция за добавяне на кода, след като бъде осчетоводена транзакцията. 

Правя регистрацията в Curve с единствена цел да заобиколя нововъведената такса превалутиране на ДСК КК. Предполагам съм на прав път или греша? С оглед на последните промени начисляват ли се все още точките? 

Ако ДСК Уиз не се разпознава като карта в ЛВ, изрично трябва се смени на BGN, както вече си го направил. Плащанията през Кърв трупат бонус точки. 

  

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Картата директно в пощенската кутия ли идва, или се получава бележка да отидеш да си я вземеш в пощата? Моята вече се забави повече от 3 седмици, явно се е загубила, но се чудя има ли смисъл да ходя да питам в пощенския клон първо...

Връзка към коментар

Попринцип идва в пощенската кутия, но моя позната си я намери в пощенския клон след близо 3 месеца. Естествено, имаше още една поръчана карта, и тази не работеше, но втората ѝ я доставиха в пощенската кутия. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 5.03.2020 г. в 21:47, Ilian359 каза:

През настоящата седмица Curve ме стъписва с валутните си курсове. Днес 1GBP=2.26BGN. Вчера беше 2.24BGN. За същите дни картовите транзакции на нашите банки се осчетоводяват на 2.32-2.34. Че някои от тях ни нахакват още 1-2% такси за превалутиране!

Как ги виждаш тези курсове? В приложението нещо не мога да ги намеря. 

Връзка към коментар

Днес платих с Кърв на наш ПОС, парите дойдоха  от Револют бяха в евро, видях, че са минали в паундове и после в лева.

В крайна сметка за 43,28лв ми взе от Революта 22,64 евро или еврото ми излезе по 1,911...

Връзка към коментар
Преди 1 час, Alexander каза:

Днес платих с Кърв на наш ПОС, парите дойдоха  от Револют бяха в евро, видях, че са минали в паундове и после в лева.

В крайна сметка за 43,28лв ми взе от Революта 22,64 евро или еврото ми излезе по 1,911...

Кърв вижда, че основната сметка е в GBP и взема от нея . Револут превалутира евро към паунд по съботно-неделна тарифа. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.