Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

преди 8 часа, Alexander каза:

Днес платих с Кърв на наш ПОС, парите дойдоха  от Револют бяха в евро, видях, че са минали в паундове и после в лева.

В крайна сметка за 43,28лв ми взе от Революта 22,64 евро или еврото ми излезе по 1,911...

Не съм сигурен дали съм теб разбрал правилно: платил си сума в левове, където в Кърв като валута на Револют е избран паунд, а реално в Револют имаш наличност в евро? 

Връзка към коментар
преди 4 минути , WanderlustME каза:

Не съм сигурен дали съм теб разбрал правилно: платил си сума в левове, където в Кърв като валута на Револют е избран паунд, а реално в Револют имаш наличност в евро? 

Да

Връзка към коментар

Доколкото си спомням, по подразбиране карта Ревюлют се разпознава като британска карта за плащане в паунди, което може да се промени по всяко време (Wallet -> Settings of card -> Card currency)

 

За да избегнеш превалутиране, може да направиш следното:

 

За плащане в България в левове, избираш валутата на картата в Curve да е BGN, а в Револют имаш достатъчна наличност в левове. В този случай няма да имаш никакво превалутиране.

За плащане в друга валута имаш 2 опции:

  • в работни дни оставяш валутата да е BGN и Кърв да ти превалутира сумата във валута -> BGN по изгоден курс
  • за плащания през уикенда предварително превалутираш в Револют левове във валутата, в която смяташ да плащаш, и да избереш тази валута в настройките на картата на Ревюлют. 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз, след като седмици наред всеки ден си проверявах пощенската кутия и в петък отидох и попитах в пощата има ли нещо за мен и ми казаха не, съответно писах на Curve че картата е загубена и те са я деактивирали. Днес получих бележка с червен надпис Спешно да ходя да си я взема. Скараха ми се какво сме се завтекли днес всички със спешни бележки... няма да коментирам нататък, но без да съм очаквала много от БГ пощите, пак съм потресена от пълната некомпетентност и неработеща система, съчетани с доволно количество наглост. Сега се чудя каква тактика да приложа, че да получа втората карта. Явно ако се забави и тя (не че първата се е забавила, тя в пощата е пристигнала на 18.02.), ще ходя да питам поне 2 пъти, през ден...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой успял ли е да добави Curve към Apple Wallet? Има си я опцията както е писано по-горе, но ми дава грешка, когато се опитам да го направя.

 

 

Edit: Оправи се. Бях сменил региона при последното пътуване и когато го върнах пак на България, стана без проблем.

Връзка към коментар
На 10.03.2020 г. в 16:36, PolinaS каза:

Сега се чудя каква тактика да приложа, че да получа втората карта. Явно ако се забави и тя (не че първата се е забавила, тя в пощата е пристигнала на 18.02.), ще ходя да питам поне 2 пъти, през ден...

За какво ти е втората карта? В Curve, за разлика от Revolut, не можеш да използваш две карти. Аз получих две карти именно защото първата се забави и я обявих за непристигнала. След като пристигна им писах и я активирах, а втората си стои просто като петролен отпадък вкъщи и е неизползваема.

Връзка към коментар
31 minutes ago, chandni said:

За какво ти е втората карта? В Curve, за разлика от Revolut, не можеш да използваш две карти. Аз получих две карти именно защото първата се забави и я обявих за непристигнала. След като пристигна им писах и я активирах, а втората си стои просто като петролен отпадък вкъщи и е неизползваема.

След като им кажеш, че картата не е пристигнала те я деактивират и дори и по-късно да я получиш, не може да се активира отново. Трябва да си поръчаш нова. Доколкото разбирам, за това става въпрос.

Връзка към коментар
преди 9 минути , Aureliano каза:

След като им кажеш, че картата не е пристигнала те я деактивират и дори и по-късно да я получиш, не може да се активира отново. Трябва да си поръчаш нова. Доколкото разбирам, за това става въпрос.

Както ти обясних, аз също обявих моята за непристигнала и я блокираха, но след като пристигна им писах и я реактивираха.  А втората, която пристигна, си стои неизползваема.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

 

Искам да си извадя карта Curve, да ви попитам има ли някаква врътка, течаща промоция или нещо с код?

Или мога директно през сайта им да си я пусна с бонус за 5 паунда?

Връзка към коментар

Днес пристигна моята карта и що да видя - регистрирал съм се с грешно име. Във фамилното име съм заменил една буква B с V. 

Това дали би било проблем или да активирам така картата така както си е с грешното име?

 

Връзка към коментар
преди 8 часа, Shlosera каза:

Днес пристигна моята карта и що да видя - регистрирал съм се с грешно име. Във фамилното име съм заменил една буква B с V. 

Това дали би било проблем или да активирам така картата така както си е с грешното име?

 

Никой никога не ми е гледал картата, камо ли да сравнява с документ за самоличност. Естествено зависи какво смяташ да плащаш с нея - винаги може да се появи "засечка"

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 14 часа, chandni каза:

Никой никога не ми е гледал картата, камо ли да сравнява с документ за самоличност. Естествено зависи какво смяташ да плащаш с нея - винаги може да се появи "засечка"

Във Филипините редовно търсят документ за самоличност. Случвало се е преди време и в България да ми искат документ, но в последните години тази практика изчезна. 

При плащането на какво може да се случи засечка? 

Целта с която ще използвам картата е за да избегна таксата превалутиране на ДСК WIzz и кофти курсовете им. За плащане в лева ще продължа да си използвам ДСК-то. 

За теглене в брой в България не става май работата, защото дебитната ми карта на Пощенска има такса 0.5% такса за плащане на ПОС в чужбина. Предполагам че не е удачно и тегленето чрез ДСК Wizz картата, защото ще го отчете като паричен трансфер - 1лв+1%+лихвите. Ако имам някакъв зор за теглене в чужбина, определено ще е по евтино тегленето през Curve, ако не разполагам с Револют си поради някаква причина.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Shlosera каза:

При плащането на какво може да се случи засечка? 

 

Например при покупка на самолетни билети - възможно е на гейта да поискат картата, с която са закупени.

преди 3 часа, Shlosera каза:

Целта с която ще използвам картата е за да избегна таксата превалутиране на ДСК WIzz и кофти курсовете им. За плащане в лева ще продължа да си използвам ДСК-то. 

 

Имай предвид, че ако я използваш за превалутиране, това би работило в твоя полза до 500 GBP на месец. Над тази сума слагат 2% такса, така че 1% на ДСК би ти бил по-изгоден.

 

преди 3 часа, Shlosera каза:

За теглене в брой в България не става май работата, защото дебитната ми карта на Пощенска има такса 0.5% такса за плащане на ПОС в чужбина.

За теглене в България става, тъй като местните тегления от АТМ са без такса от страна на Curve, като имаш 10 безплатни тегления (мисля, че толкова бяха). Вече зависи как Пощенска ще разглеждат плащането през Curve - дали като плащане в чужбина или плащане в България, понеже Curve предава точно кода на транзакцията на търговеца, т.е. ако плащаш в Lidl в България, ще си пише, че  е плащане в Lidl чрез Curve. Ето примерна транзакция с Curve и ДСК Galaxy зад нея

 

image.png

преди 3 часа, Shlosera каза:

Предполагам че не е удачно и тегленето чрез ДСК Wizz картата, защото ще го отчете като паричен трансфер - 1лв+1%+лихвите.

Точно така - транзакцията ще бъде теглене на АТМ и няма да ти хареса... 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@chandni, благодаря за разясненията. Бил съм в частична заблуда за тегленията, но ще пробвам с някакви малки суми за да тествам как работи с моите карти. 

 

Впрочем точно за самолетните билети си мислех, че може да стане "засечка" и не при други ами при Qatar Airways. В последно време са олабили режима и при пътуването през януари на съпругата ми с челядта до Филипините, не им поискаха декларация от собственика на картата, въпреки че аз бях купил билетите... 

Вече активирах картата и за сега ще си карам така... в тези чумави времена не ми се иска да поръчвам нова карта, която я дойде я не. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте!

Днес ми пристигна Curve картата и реших да я вкарам в профила си в Google Pay, за да използвам плащането с телефон. Проблемът обаче е, че когато я вкарвам я приема, но не ми позволява да я валидирам за безконтактни плащания. Някой има ли подобен проблем и как се е справил с него? Пробвах с немски адрес, с английски адрес, с български адрес и на трите не ми позволява. 

Опитах също да си заредя акаунта в Револют с Curve картата и там не ми дава възможност да продължа, та не мога да разбера дали не трябва да изчакм някакво време от активирането на Curve, за да стане активна за ползване и затова да не става в Гугъла...

Връзка към коментар

Много потребители се оплакват, че имат проблем с не начисляването или забавянето на точки в дск уизз картата...Аз съм се сетил, възможно ли е това не начисляване или забавяне да се получава от това, че се плаща през Curve + дск уизз ?

Някой засичал ли е дали плащанията му през Curve дават точки нормално?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 6 минути , Таньо каза:

Някой има ли информация за въвеждане на такса 1.5 % при плащане с кредитна карта.

Може би става дума за това:  

 

https://www.headforpoints.com/2020/04/26/curve-card-adds-1-5-fee-credit-card-repayments-national-savings-premium-bond-purchases/

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , sildoro каза:

Български Curve карти отново могат да се активират за безконтактно плащане в Google Pay.

Това официално ли е вече или пак някой "изпуснат бъг"?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.