Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

Здравейте , някой знае ли дали curve може да се ползва само като виртуална карта , тоест без да се заявява пластика , и дали виртуалната ще е активна ако не е извършено първо плащане с пластиката с чип и пин ?

Връзка към коментар
На 2.07.2020 г. в 10:49, Peter NikolOB каза:

Здравейте , някой знае ли дали curve може да се ползва само като виртуална карта , тоест без да се заявява пластика , и дали виртуалната ще е активна ако не е извършено първо плащане с пластиката с чип и пин ?

Явно да. Мисля си така основно заради тази новина от днес:

 

Curve с нова такса от £5 за физически Blue карти

 

Заради фалита на WireCard и преместването на издаването им 'in-house', вече Curve ще таксуват по 5 GBP за физическа карта за нови потребители. Разбира се, може да се комбинира с реферал от съществуващ потребител  и така може да излезе безплатна. Първата Black & Metal карти си остават безплатни.

Връзка към коментар

Не , не става . Чака се пластиката , активира се с плащане с чип и пин и чак след това и вкарваш данните в Google Pay и Samsung Pay. Пина се сменя на банкомат .

Всичките тези упражнения ги правя за да подкарам Samsung Pay на Galaxy Watch.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Интересува ме действително как се отчитат транзакциите платени през Curve - като плащане към БГ или чуждестранен търговец ?

Имам 1% cashback с кредитната ми карта от райфайзен банк, но валиден само за плащане към БГ търговци (няма значение дали е на POS терминал или по интернет).

 

Ето и цитат от сайта на банката:

Картодържателят събира стандартни точки за всички извършени покупки на стоки/услуги на ПОС терминал (включително покупки в интернет) в страната.

Не се получават стандартни точки при захранване на микросметка или друга карта, прехвърляне на пари или погасяване на кредитни задължения чрез друг доставчик на платежни услуги.

 

Някой дали е пробвал и има опит със същата банка и кредитна карта ?

Връзка към коментар

Нямам информация конкретно за тази кредитна на Райфайзенбанк, но плащането е към ПОС терминала на Curve в Лондон в лева, или различна валута, която си задал за картата през приложението. Ако локацията на ПОС терминала е факторът - няма да получаваш cashback, но ако валутата е (както при ДСК например - те имат такса за транзакции в чуждестранна валута, но при плащане в чужбина с Curve тази такса се елиминира), тогава ще получаваш. 

Аз лично се съмнявам да има кешбек, но единствения начин да разбереш е да пробваш 🙂 

Връзка към коментар

След фалита на WireCard, както знаем Curve вече взеха производството на карти и обработката на транзакции в свои ръце. Към момента обаче има един минус, от който може да се възползваме😄 Всички транзакции минават с MCC 8999, което е "Professional services", а това означава, че може да се зареждат всякакви електронни портфейли без такса, докато отстранят проблема 🙂

  • Харесвам 8
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 1 час, chandni каза:

Не. ДСК картата се настройва в лева, дори да плащаш в чужбина, превалутирането се прави от Curve, а те чарджат ДСК картата в лева. 

Това може ли да се направи в бразилски реали? Тоест кърв да превалитира към реали? То трябва да видя дали доставят картата насам, ама надали, след като никъде не съм прочел да се споменава...

Връзка към коментар
преди 8 часа, neuromancer каза:

Това може ли да се направи в бразилски реали? Тоест кърв да превалитира към реали? То трябва да видя дали доставят картата насам, ама надали, след като никъде не съм прочел да се споменава...

Да, има опция за BRL. 

Връзка към коментар

Аз съм разочарована от този Кърв. Преди 3 дни изтеглих приложението, инсталирах, въведох данни, лична карта, селфи, кредитна карта, всичко. Обаче после не мога да вляза в приложението. Изписва ми, че в момента не могат да ми предоставят услугата. Изчаках няколко часа и реших да пиша на съпорта /само това ми позволява приложението/. Отговориха ми, че трябва отново да въведа данни. Пак въведох наново, само че този път прикачих не селфи в реално време, а снимка от телефона, тъй като реалното селфи ме беше отказано, че било повече мегабайти. И пак не ме допусна да вляза. Пак им писах, отговарят ми чак на другия ден, че трябвало селфи, не готова снимка. Изобщо много тегава комуникация и със съпорта и с приложението. Чак съжалих, че се занимавам с тях и май няма да продължа. Идеята ми беше да вържа ДСК Уизз към Кърв, но вече изгубих желание.

Връзка към коментар
На 7.02.2020 г. в 9:02, chandni каза:

Ето затова не можеш. Избор на търговци за трупане на кешбек е възможен само в първите 90 дни след активацията ѝ... 'тобуса замина! :girl_crazy:

Горд собственик на Curve Blue от 2 дена, постарах се да изчета цялата тема.

 

Чудя се и аз сега ли да избирам търговци за кешбек или да изчакам период, когато ще имам по-големи плащания, напр. към Booking.

В сайта им чета това:

Curve Blue cardholders will get to choose 3 retailers to earn points from, for a 90 day period. Please note, for Curve Blue customers, Curve Cash is an introductory offer and valid for 90 days from either the date you confirm your cashback merchant selection, or the date you activate your Curve card (whichever occurs later).

 

Аз го разбирам така, че дори да направя избора си догодина, той ще е валиден за 90 дни от съответната дата, когато съм направила избора си.

Поправете ме, ако греша.

Връзка към коментар

Изборът ти важи през първите 90 дни, след като получиш картата. Предполагам, че си потвърдила вече получаването на картата в приложението?

Връзка към коментар

Нищо не става от тези!Един месец си пишем,а все още не мога да си добавя нито една карта(имам WiZZ-DSK,Revolut и дебитна на Unicredit)...За Революта ми казаха(писаха),че се асоциира с друг акаунт!Направо шах!

Връзка към коментар
преди 45 минути , crazyhorse каза:

Нищо не става от тези!Един месец си пишем,а все още не мога да си добавя нито една карта(имам WiZZ-DSK,Revolut и дебитна на Unicredit)...За Революта ми казаха(писаха),че се асоциира с друг акаунт!Направо шах!

Имах същия проблем с тях, писна ми и ги зарязах.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Мари Николова каза:

Действа ли още рефералната програма тип "покани приятел" или вече се плаща 5 паунда за карта, че искам да си поръчам Curve?

Действа все още

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, наскоро 3 август поканих приятел уж да получа аз и той бонус 5 паунда. Преди 2 дни му пристигна картата 20.08. Направи теглене през банкомат, но от бонуса няма и следа. Нормално ли е да се бави?

 

Има и още нещо свързано с моя акаунт. От повече от месец ползвам картата, но като искам да си видя лимитите от приложенирто ми искарва някаква страница с примерни лимити, не се вижда колко съм ползвал и колко ми остава.

 

Помагайте.Писах многократно на съпорта и по двата въпроса, някакакъ робот ми предлага да си поръчам нова карта, и да си преинсталирам приложението. Ми преинсталирах го няколко пъти няма промяна.

Връзка към коментар

 А къде точно си търсиш бонуса? Той се начислява в "карта" Curve Cash, която е първата "карта" в  wallet-a преди добавените от теб. Възможно е и да не ги виждаш като 5 GBP, а като 500 Curve Balance. След като кликнеш върху баланса го обръща в паунди.

 

Лимите пък са в Account -> Card limits.

Връзка към коментар
На 19.08.2020 г. в 17:14, chandni каза:

Изборът ти важи през първите 90 дни, след като получиш картата. Предполагам, че си потвърдила вече получаването на картата в приложението?

Като си вземах картата аз преди 2 години 90-те дни започваха да текат, когато избереш 3те търговци в приложението. Аз ги избрах сигурно на третия месец, и от този момемнт започнаха да текат 90те дни .

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 14 часа, adreno каза:

Като си вземах картата аз преди 2 години 90-те дни започваха да текат, когато избереш 3те търговци в приложението. Аз ги избрах сигурно на третия месец, и от този момемнт започнаха да текат 90те дни .

Ами и аз така го разбирам от това, което съм цитирала от страницата им, но понеже в темата някъде четох, че трябва да се побърза с избора, исках да получа мнения от вече изпробвали.

Връзка към коментар
На 23.08.2020 г. в 20:21, chandni каза:

 А къде точно си търсиш бонуса? Той се начислява в "карта" Curve Cash, която е първата "карта" в  wallet-a преди добавените от теб. Възможно е и да не ги виждаш като 5 GBP, а като 500 Curve Balance. След като кликнеш върху баланса го обръща в паунди.

 

Лимите пък са в Account -> Card limits.

В крайна сметка след 30 дена разправии със съпорта по всякакви канали(мейл, фейс, туитър) ми оправиха проблема. Появи му се реферал бонуса и лимитите по картата. Извода е да пишете по много на съпорта и да имате търпение 😉

Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...

Поизчетох темата и да питам дали правилно съм разбрала - при теглене кеш чрез Curve, зад който седи КК ДСК wizz или Мастър на Дайнърс задължително има такса минимум 1%, a заедно с това лихвата започва да тече веднага до погасяване на изтеглената сума?

Връзка към коментар
преди 11 минути , Branko каза:

До преди 3 месеца при теглене кеш чрез Curve,зад който стои ДСК Уиз не начисляваше нито такса,нито започваше лихва да тече.

Трупаш ли точки за уиз кредит така? 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.