Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

Здравейте, има ли някой който е използвал картата скоро успешно. Напоследък, не успявам да платя никъде с нея. Зад нея слагам Revolut, CCB, PIB, дори имам пари в Кеш картата им. Не става и не става. Пробвах магазини (Лидл, Калфланд, онлайн плащания). 

Връзка към коментар

 

преди 5 часа, atrencheva каза:

Здравейте, има ли някой който е използвал картата скоро успешно. Напоследък, не успявам да платя никъде с нея. Зад нея слагам Revolut, CCB, PIB, дори имам пари в Кеш картата им. Не става и не става. Пробвах магазини (Лидл, Калфланд, онлайн плащания). 

Ползвам я непрекъснато през GPay с КК Galaxy на ДСК, както и с World Debit MC на ЦКБ. Никакви проблеми. Да не си я заключила?

 

IMG_20210521_104112.jpg

Връзка към коментар
преди 16 минути , chandni каза:

 

Ползвам я непрекъснато през GPay с КК Galaxy на ДСК, както и с World Debit MC на ЦКБ. Никакви проблеми. Да не си я заключила?

 

IMG_20210521_104112.jpg

Не съм ги питала и не не локната, знам го това 🙂 даже се чудех дали някъде няма забрана за ползване като в Революта (имам предвид да не можеш да правиш картови плащания, ама не намерих)

Връзка към коментар

А изобщо някога успявала ли си да направиш и едно плащане? Предполагам знаеш, че първото такова трябва да е с чип и ПИН и едва след това можеш да плащаш безконтактно?

Връзка към коментар
преди 2 часа, chandni каза:

А изобщо някога успявала ли си да направиш и едно плащане? Предполагам знаеш, че първото такова трябва да е с чип и ПИН и едва след това можеш да плащаш безконтактно?

Да правила съм, но доста отдавна. Освен да пробвам и с чип-а да видим . Ще пиша и на съпорт, щом проблема е само при мен.

Връзка към коментар
преди 19 часа, atrencheva каза:

Здравейте, има ли някой който е използвал картата скоро успешно. Напоследък, не успявам да платя никъде с нея. Зад нея слагам Revolut, CCB, PIB, дори имам пари в Кеш картата им. Не става и не става. Пробвах магазини (Лидл, Калфланд, онлайн плащания). 

След 3 или 5 безконтактни плащания(не помня точно) изисква контактно плащане с PIN.  Аз затова спрях да ползвам Curve картата, защото е голяма досада. С Revolut можеш да плащаш, колкото си искаш пъти безконтактно. Единствено от време на време си нулирай лимита на безконтактни плащания(намира се в PIN & Security на всяка физическа Revolut карта).

Връзка към коментар
преди 11 часа, Patrick K каза:

След 3 или 5 безконтактни плащания(не помня точно) изисква контактно плащане с PIN.

Може би се бъркаш с някоя друга карта. Точно това харесвам на Curve, че за малки суми никога не иска PIN.

Връзка към коментар
преди 10 минути , penkoyordanov каза:

Оказа се че съм достинал годишния лимит от 10000£ за картови покупки. Някой знае ли как ноже да се увеличи годишния лимит?

Screenshot_20210524-081036_Curve.jpg

Пиши им в приложението,би трябвало да нямаш проблеми с вдигането на лимита.

Връзка към коментар
преди 8 минути , penkoyordanov каза:

Някой знае ли как ноже да се увеличи годишния лимит?

Точно под скрийншотa, който си направил, има бутон upgrade limits - show all 6 articles - your Curve spending limits и там е обяснено за лимитите, защо ги има, а в долния десен ъгъл има чат бутон, за да се свържеш с тях и да поискаш увеличение на лимита. Вероятно ще ти поискат документи за доказване произхода на парите.

Връзка към коментар
Георги Матеев

Когато се наложи писах през приложението и няколко дни по-късно ми вдигнаха лимита до следните нива:

 

Screenshot_20210524-110331_Curve.jpg.b4f7e5f196afd11ff379fd7b686a0489.jpg

 

Не искаха никакви документи, включително за произход на средства.

Връзка към коментар
На 22.05.2021 г. в 12:40, altawast каза:

Може би се бъркаш с някоя друга карта. Точно това харесвам на Curve, че за малки суми никога не иска PIN.

Със сигурност не се бъркам. Случваше ми се често. Ето инфо https://www.rbb.bg/bg/individualni-klienti/sadeistvie/polezna-informaciya/bezkontaktni-plashtaniya/ (не е само за РББ, а и за всички)

Връзка към коментар
преди 7 минути , Patrick K каза:

Със сигурност не се бъркам. Случваше ми се често. Ето инфо https://www.rbb.bg/bg/individualni-klienti/sadeistvie/polezna-informaciya/bezkontaktni-plashtaniya/ (не е само за РББ, а и за всички)

Това не е изискване на Curve, а на MasterCard. На всеки 250€ май беше, платени безконтактно, трябва да платиш веднъж с чипа и ПИН, след което пак плащаш безконтактно. Това обаче не се отнася за плащанията през GPay. Плащам навсякъде с Curve/DSK Galaxy CC безконтактно с телефона през GPay и никога не ми иска плащане през чип и въвеждане на ПИН за ресетване на лимита. 

Връзка към коментар
преди 13 минути , chandni каза:

Това не е изискване на Curve, а на MasterCard. На всеки 250€ май беше, платени безконтактно, трябва да платиш веднъж с чипа и ПИН, след което пак плащаш безконтактно. Това обаче не се отнася за плащанията през GPay. Плащам навсякъде с Curve/DSK Galaxy CC безконтактно с телефона през GPay и никога не ми иска плащане през чип и въвеждане на ПИН за ресетване на лимита. 

Аз да съм казал, че е изискване на Curve? Всъщност е директива на ЕС https://eur-lex.europa.eu/legal-content/BG/TXT/?uri=celex%3A32015L2366

И за плащанията с Google Pay има изисквания. До 100лв. може да се плаща само с включен екран, но не е задължително да е отключен телефона. Над 100лв. задължително да е отключен телефона.

Връзка към коментар
На 24.05.2021 г. в 9:06, Георги Матеев каза:

Когато се наложи писах през приложението и няколко дни по-късно ми вдигнаха лимита до следните нива:

 

Screenshot_20210524-110331_Curve.jpg.b4f7e5f196afd11ff379fd7b686a0489.jpg

 

Не искаха никакви документи, включително за произход на средства.

След верификация на профила ми, която включваше изпращане на снимка на лична карта ми вдигнаха лимита до сходни на твоите нива.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
Стоян Николов

Имам проблем със приложението дайте телефон за връзка

 

В момента, Стоян Николов каза:

Имам проблем със приложението дайте телефон за връзка

 curve

 

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Не знам от кога е и не виждам да сме го коментирали, но вече могат да се добавят карти Diners. 🙂

 

Това ще улесни трупането на оборот (за тези, които нямат Evolve) и кешбек, а и ще може да се ползва Дайнърс с Apple/Google Pay.  Дано само от Дайнърс не сложат някоя такса на Кърв транзакциите.

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, yordanov каза:

Не знам от кога е и не виждам да сме го коментирали, но вече могат да се добавят карти Diners. 🙂

 

Това ще улесни трупането на оборот (за тези, които нямат Evolve) и кешбек, а и ще може да се ползва Дайнърс с Apple/Google Pay.  Дано само от Дайнърс не сложат някоя такса на Кърв транзакциите.

А Дайнърс чарджи ли такси? 

Връзка към коментар

В момента има бонус 20 паунда ако някой се регистрира през твоята връзка и похарчи поне 20 паунда в рамките на поне 3 транзакции, до 21 дни след регистрация. На мен единия реферал не ми го засече и се разправям със съпорта, но другият засега изглежда добре (още няма 3 транзакции).

Връзка към коментар

Вашите карти какви са. Моята се оказа, че е commercial. 

Чудя се ако не я сменя какво ще стане. 

Нямам спомен да съм я регистрирал като фирмена.. 

От 6 септември нови общи условия. 

Business and personal accounts.
We have different accounts for business and personal use. We ask you to ensure that if you have a business card (these show the word ‘commercial’ on the back of the card), to only use it for business purposes. If you do have a commercial card which you want to use for personal spending, please get in touch with our Customer Experience team so they can provide you a consumer card free of charge.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Yto каза:

Вашите карти какви са. Моята се оказа, че е commercial. 

Чудя се ако не я сменя какво ще стане.

Моята сега не мога да видя каква е, но номера ѝ започва с 5375 90  Твоята?

Нищо няма да стане, докато не решат да ти поискат доказателства, че имаш фирма или си на свободна практика. Ако откажеш,  тогава ще ти издадат нова карта, която ще е personal.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Patrick K каза:

Моята сега не мога да видя каква е, но номера ѝ започва с 5375 90  Твоята?

Нищо няма да стане, докато не решат да ти поискат доказателства, че имаш фирма или си на свободна практика. Ако откажеш,  тогава ще ти издадат нова карта, която ще е personal.

Да, 5375 90.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • boogy83
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.