Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

Тъй като не ми се четеше цялата тема. Току-що реших да направя плащане в събота с Curve, зад която седи Diners. От приложението настроих картата да е в евро, не в лева и превалутирането мина по курса на Diners. 10.10 евро и са изтеглени 19.75 лв.  и няма такси от Curve, за които се говореше. 🙂 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 1 час, Фил каза:

image.png.063127a4d86b31c577d6b94d1be4b78b.png
 

Това със сумата е заблуждаващо, защото е 5000 според "домашната ти валута". С други думи, ако покупката е над 5000 лв, функцията е недостъпна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 52 минути , stormbringer каза:

Като направите Go Back In Time, след колко време  ви се връщат парите в оригиналната карта? 

Веднага пускат заявка за връщане. А след колко време реално ще ги получиш зависи от твоята банка. Обикновено е 3-5 дни 

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 1 час, Loverboy каза:

Веднага. 

 

Преди 1 час, cybersimo каза:

Веднага пускат заявка за връщане. А след колко време реално ще ги получиш зависи от твоята банка. Обикновено е 3-5 дни 

@stormbringer и двамата са прави, но зависи според ситуацията. Малко по-подробният отговор е:

 

При Go Back In Time на пендинг (неосчетоводени)* транзакции - оригиналната пре-авторизация се анулира и сумата се появява незабавно в картата, тъй като на практика все още не е била взета към момента.

 

При Go Back In Time на вече осчетоводени транзакции - оригиналната транзакция се канселира и сумата се връща като refund по картата, което стандартно отнема няколко дни. При този вариант трябва също да се има предвид, че повечето български банки начисляват такса за възстановяване на сума, т.е. има реален разход за ползване на Go Back In Time, макар и не от страна на Curve. При ДСК например тази такса е 0.5%.

 

* неосчетоводените транзакции в Curve се познават по дребното надписче "Pending" под всяка конкретна покупка

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
На 19.02.2022 г. в 12:30, darinamarinova каза:

Тъй като не ми се четеше цялата тема. Току-що реших да направя плащане в събота с Curve, зад която седи Diners. От приложението настроих картата да е в евро, не в лева и превалутирането мина по курса на Diners. 10.10 евро и са изтеглени 19.75 лв.  и няма такси от Curve, за които се говореше. 🙂 

 

На мен не ми е ясно това с настройването на картите. Ако слагам Curve с Diners в букинг за резервации и те в някакъв момент си теглят пари, как трябва да си настроя нещата, че превалутирането да ползва курса на дайнърс, а не на curve? Поне за европейските ни резервации, за другите ми се вижда още по-сложно да го наглася.

 

И ако е си седи в евро, това как ще се отрази на физическите разплащания в България? 

Връзка към коментар
преди 23 минути , Lindt каза:

 

На мен не ми е ясно това с настройването на картите. Ако слагам Curve с Diners в букинг за резервации и те в някакъв момент си теглят пари, как трябва да си настроя нещата, че превалутирането да ползва курса на дайнърс, а не на curve? Поне за европейските ни резервации, за другите ми се вижда още по-сложно да го наглася.

 

И ако е си седи в евро, това как ще се отрази на физическите разплащания в България? 

Защо не слагаш направо Дайнърс в букинг? За физически плащания логиката е ясна, ама за Online? 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , stormbringer каза:

Защо не слагаш направо Дайнърс в букинг? За физически плащания логиката е ясна, ама за Online? 

Не се приема навсякъде дайнърсът ( примерно в днешния резервиран хотел в Киавена или пък един в Барселона), пък ми свиди да се откажа от 1 % кешбек. Но едно случайно теглене в събота и цялата ми хитрост се събира на топка и ме удря по главата.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Lindt каза:

Ако слагам Curve с Diners в букинг за резервации и те в някакъв момент си теглят пари, как трябва да си настроя нещата, че превалутирането да ползва курса на дайнърс, а не на curve?

Нагласяш в Кърв дадената карта да е във валутата, която очакваш да теглят или ще харчиш. Тогава Кърв не превалутира. 

Връзка към коментар
преди 5 минути , Zlia каза:

Нагласяш в Кърв дадената карта да е във валутата, която очакваш да теглят или ще харчиш. Тогава Кърв не превалутира. 

Е, да, но аз не знам кога един хотел ще реши да тегли. Това значи постоянно да я държа в евро, сменяйки валутата преди всяко физическо пазаруване тук в България. Търся някакво по-мързеливо решение 🙂

Връзка към коментар
преди 24 минути , Lindt каза:

...това значи постоянно да я държа в евро, сменяйки валутата преди всяко физическо пазаруване тук в България. Търся някакво по-мързеливо решение

Подари и на Жижо едно curve по случай настъпилата пролет :grin: (хем ще получиш реферал награда £15 и допълнителен месец кешбек бонуси) и после с едната ще пазарувате  в чужди валути, когато е по-изгодно, а с другата ще пазарувате физически тук - в лева. :smile3:  

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Е чак мързеливо няма 🙂

Можеш да използваш Go back in time и да пренасочваш транзакция към друга карта Револют примерно, когато не те устройва обмене курс. 
ПП Идеята на Фил е по- удачна особено ако може да се ползва чужда карта в гугъл пей или епъл уолет 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , Фил каза:

Подари и на Жижо едно curve по случай настъпилата пролет :grin: (хем ще получиш реферал награда £15 и допълнителен месец кешбек бонуси) и после с едната ще пазарувате  в чужди валути, когато е по-изгодно, а с другата ще пазарувате физически тук - в лева. :smile3:  

Това ми е решението на проблема, но се надявам на по-умно, защото понякога и аз си плащам неща с картата тук и ще забравя 🙂

Връзка към коментар
преди 23 минути , Zlia каза:

Можеш да използваш Go back in time и да пренасочваш транзакция към друга карта Револют примерно, когато не те устройва обмене курс. 

Имаше една особеност при Go back in time, че не става ако другата карта не е в същата валута, в която е била трансакцията. Дори в  Револют да има достатъчно средства в лева и да стане, няма ли да е много неизгодно връщането на сумата в Дайнърс, ако е настроена в евро? Значи първо лева минава през еврото, за да го обърне пак в лева, а използвайки Gbt се случва същото, но в обратен ред т.е. имаш няколко пъти превалутиране?

В повечето случаи предпочитам да предплатя в Букинг. Така е и по-сигурно, че няма да има неочакван отказ от мястото за настаняване. А ако се наложи да отменям резервация, букинг просто връщат парите. Май не се чакаше дълго, но не съм го и правила скоро.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Lindt каза:

Това ми е решението на проблема, но се надявам на по-умно, защото понякога и аз си плащам неща с картата тук и ще забравя 🙂

За съжаление няма леко разрешение на проблема. Можеш да си сложиш аларма в деня, когато ще тегли пари конкретния хотел и да го промениш тогава ръчно още в 12ч и да изчакаш докато не мине плащането. Наскоро бях забравила да сменя валутата от евро към лев обратно и платих нещо малко в супермаркет и поне беше в работен ден и загубата беше 0.01 лв 😄 

Връзка към коментар
преди 29 минути , darinamarinova каза:

За съжаление няма леко разрешение на проблема. Можеш да си сложиш аларма в деня, когато ще тегли пари конкретния хотел и да го промениш тогава ръчно още в 12ч и да изчакаш докато не мине плащането. Наскоро бях забравила да сменя валутата от евро към лев обратно и платих нещо малко в супермаркет и поне беше в работен ден и загубата беше 0.01 лв 😄 

Всъщност всичкото мислене започна с хотела в Барселона, който не се предполагаше изобщо да тегли пари, но реши да го направи в петък в 22:30 и таксата от 1,5 % ни огорчи. 

 

Връзка към коментар
преди 8 минути , Lindt каза:

Всъщност всичкото мислене започна с хотела в Барселона, който не се предполагаше изобщо да тегли пари, но реши да го направи в петък в 22:30 и таксата от 1,5 % ни огорчи. 

 

А не решихте ли да оспорите трансакцията? И аз обикновено правя резервации с плащане през booking, защото има по-ниска цена

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

ами според мен най-добре с две карти, едната за такива извънредни плащания и другата за всекидневни

аз ползвам Револют за задгранични разходи, няма кешбек, ама и няма данъци и надценки при превалутиране

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , Lindt каза:

Всъщност всичкото мислене започна с хотела в Барселона, който не се предполагаше изобщо да тегли пари, но реши да го направи в петък в 22:30 и таксата от 1,5 % ни огорчи. 

 

В такъв случай, може просто да заключваш картата за през уикенда, когато са тези кофти такси. Би следвало да получиш нотификация, когато някой се опитва да тегли и тогава  вече може да смениш валутата и да отключиш картата. То и това не е много умно, но е някакво решение. 🙂

Обаче пък има риск хотела да откаже резервация, ако му е удобно, с извинението, че плащането не е осъществено. 

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , darinamarinova каза:

А не решихте ли да оспорите трансакцията? И аз обикновено правя резервации с плащане през booking, защото има по-ниска цена

не, изобщо, даже после се оказа, че само са ги приоритизирали и след време се появиха отново с  цялата такса, но се замислихме, че май кърв не е най-правилната карта за гарантиране на плащания. 

Мисля, че има настанявания, които приемат само в брой на място и не използват системата на букинг за разплащане. Тогава няма опция за предварително плащане или пък по друга причина липсва за някои от резервациите ни. Но понеже наистина при анулация се връщат веднага, ще започна да си търся бутончето когато пътуването е по-близко. Че за декември примерно ми се вижда ненужно да давам пари от сега.

 

преди 2 минути , iMari каза:

В такъв случай, може просто да заключваш картата за през уикенда, когато са тези кофти такси. Би следвало да получиш нотификация, когато някой се опитва да тегли и тогава  вече може да смениш валутата и да отключиш картата. То и това не е много умно, но е някакво решение. 🙂

 

Обаче пък има риск хотела да откаже резервация, ако му е удобно, с извинението, че плащането не е осъществено. 

 

Умно е, това ми е днешната идея, но не знаех, че може да се осъществи 🙂

Връзка към коментар
преди 3 часа, iMari каза:

Обаче пък има риск хотела да откаже резервация, ако му е удобно, с извинението, че плащането не е осъществено. 

Има решение и на това. В Curve въведоха възможност, ако плащането бъде отказано с основната карта, Curve да използва друга карта. Това става от Account > Settings > Anti-Embarrassment Mode и се избират до 2 карти. Това обаче е нож с две остриета, защото трябва да се следят и тези карти в каква валута са, за да няма превалутиране от Curve.

Е, няма да има кешбек от Diners, но тази опция не е предвидена за такива схеми.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.