Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

А ако смените валутата през приложението, тогава превалутирането нали става от банката издател ? Не трябва ли да по този начин да се избягват неудобни курсови разлики

Връзка към коментар
преди 10 минути , darinamarinova каза:

А ако смените валутата през приложението, тогава превалутирането нали става от банката издател ? Не трябва ли да по този начин да се избягват неудобни курсови разлики

Да това е така. Говорим само за варианта когато Кърв превалутира 

Връзка към коментар

Вдигат лимита за обмяна на валута при покупки без такса (Понеделник до Петък) от 500 паунда на 1000 паунда.

Цитат

Fee-free currency conversion limits
We are increasing our fee-free currency conversion limit for purchases made Mon-Fri by our Curve Standard customers from £500 per rolling 30-day period, to £1,000. You’ll hear more about this in the coming days.

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Вдигнали са и дневните лимити за харчене, в зависимост от потреблението. Моят е двойно над максималния:

https://help.curve.com/your-curve-spending-limits-ryS1H_2Ld

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Както вече споменах, единствено ако превалутирате лев към евро или обратното има смисъл. Всички останали курсове към BGN са абсолютно дърво. Дори и петорно да вдигнат лимита - все тая. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Потвърждавам, че напоследък са развалили курсовете - по-зле са дори от чейндж бюрата в София... 

 

Предполагам се дължи на това, че вече използват курса на Мастъркард, вместо interbank exchange rate. Подобно влошение виждам и в Револют - на графиката стойността изглежда ок, но като тръгнеш действително да превалутираш - има немалка разлика.

Връзка към коментар

Ами те си казват, че почват да ползват курса на мастъркард и уж щяло да се вижда в приложението, но аз не го намирам. Иначе този имагинерен interbank exchange rate къде го виждате та правите сравнение?

Кърв са по- изгодни от пей пал( то сигурно по-дървени от тях няма де), а на мен са ми по-изгодни и от пощенска банка с тяхната такса превалутиране. 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 3 минути , Alexander каза:

И коя е тя, Кърв или Дайнърс?

Имах предвид картата, която е била зад Кърв, т.е. явно Дайнърс в случая.

 

И понеже вчера получих рифънд през Кърв - отнема няколко дена да се появи на сметката след като се вижда като получен в ап-а.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Alexander каза:

Сега четох, че ако по някаква причина не се върнат в оригиналната, оставали в тази с кешбека.

Вече поне 3-4 пъти са ми връщали пари в Кърв и винаги са си отивали където трябва, може би това е ако картата е изтекла междувременно или има някакъв проблем.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Очаквано Curve въвеждат някои ограничения за безплатния план. Най-съществените - ограничават броя карти, които могат да се добавят до 2. Go back in time може да се ползва до 3 пъти месечно, както и до 30 дни от първоначалната транзакция.

 

В същото време добавят нов по-евтин план - Curve X за £4.99, който добавя някакви екстри (отнети от безплатния), но не и кешбек при избрани търговци, например, както при по-високите планове. За съществуващи потребители предлагат новия план за £1.99 за първата година.

 

Тук има и сравнителна табличка: https://www.curve.com/blog/introducing-curve-x/

 

  • Харесвам 8
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
На 9.06.2022 г. в 19:42, Alexander каза:

Сега четох, че ако по някаква причина не се върнат в оригиналната, оставали в тази с кешбека.

Случвало ми се е 5-6 пъти. Понякога системата на Кърв не може да намери оригиналната транзакция и тогава процесват ръчен рефънд към кешбек картата. Само че това не е проблем - от нея си изтегляш сумата към Револют или нещо подобно и си готов.

 

Иначе по въпроса с промените от вчера - доста тъпо и ограничаващо, рязко развалиха продукта. Дано не доведе до огромен отлив на клиенти.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте! Днес опитах да платя с карта Вивид на OMV. Имам 10% кешбек на план Prime. До тук всичко ок. Изполвзах метлната им карта за плащане. На 3 пъти ми отказа заради грешен пин и забрани плащането на терминала с тази карта. Пинът ми не е грешен 🙂 Платих с друга карта, която не е регистрирана в Curve. Въпросът ми е следният: Ще мога ли да си възползвам от Go Back In Time ,ако въведа картата, с която платих в Curve и да насоча парите към картата Vivid, за да се възползам от 10 те процента кешбек , които ми дава OMV , като платя с Vivid. Благодаря , предварително!

Връзка към коментар
преди 22 минути , niktz каза:

Здравейте! Днес опитах да платя с карта Вивид на OMV. Имам 10% кешбек на план Prime. До тук всичко ок. Изполвзах метлната им карта за плащане. На 3 пъти ми отказа заради грешен пин и забрани плащането на терминала с тази карта. Пинът ми не е грешен 🙂 Платих с друга карта, която не е регистрирана в Curve. Въпросът ми е следният: Ще мога ли да си възползвам от Go Back In Time ,ако въведа картата, с която платих в Curve и да насоча парите към картата Vivid, за да се възползам от 10 те процента кешбек , които ми дава OMV , като платя с Vivid. Благодаря , предварително!

Не

Връзка към коментар
На 29.06.2022 г. в 12:31, Георги Матеев каза:

доста тъпо и ограничаващо, рязко развалиха продукта. Дано не доведе до огромен отлив на клиенти.

Няма как "безплaтният обяд" да продължи вечно (защото все някой някъде плаща за него). Дори гиганти като Google разбраха, че не могат да си го позволят. До преди декември 2012 г GSuite (извстен като безплатния legacy edition на Google Apps) даваше 50 безплатни пощенски кутии, както и други бизнес приложения "доживот". След това "завъртяха кранчето" и казаха "Спираме с безплатния GSuite (сега вече Google Workspaces)! Регистриралите се досега остават заварено положение да си го ползват безплатно, за останалите - с пари!" От от 1-ви август съвсем врътват кранчето и дори и тези със завареното положение загубиха "доживотната" привилегия да ползват Google Workspaces безплатно и трябва да плащат. Това обаче не означава, че са развалили услугата. Дори и при текущото положение, знаят, че е без конкуренция и който я е ползвал досега, няма да спре да я ползва...

 

Има един виц:

 

Вървят арменец и евреин в пустинята. Евреинът намерил торба със злато.
- Хайде да делим - казал арменецът.
- Аз я видях, за мен е! - отсякъл евреинът.

След време арменецът намира торба с храна.
- Хайде да делим!
- Аз я видях, за мен е! - отвърнал арменецът.

- Ще ти дам половината злато! - казал евреинът.
- Ще направя пазар и ще дойдеш да си пазаруваш - казал арменецът.

Отива евреинът и пита:
- Колко струва половината храна?
- Една торба злато.
- Много е!

- Пазар голям - избирай.

 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, chandni каза:

Има един виц:

 

Вървят арменец и евреин в пустинята. Евреинът намерил торба със злато.
- Хайде да делим - казал арменецът.
- Аз я видях, за мен е! - отсякъл евреинът.

След време арменецът намира торба с храна.
- Хайде да делим!
- Аз я видях, за мен е! - отвърнал арменецът.

- Ще ти дам половината злато! - казал евреинът.
- Ще направя пазар и ще дойдеш да си пазаруваш - казал арменецът.

Отива евреинът и пита:
- Колко струва половината храна?
- Една торба злато.
- Много е!

- Пазар голям - избирай.

 

Богат бизнесмен от щатите не бил доволен от 20 г. си син, че мислел само за секс и за наказание го пратил в новооткрития клон на фирмата му в България. Минавали годините и синът ставал все по-добър в бизнеса, печелел луди пари и клонът бил пръв във всичко. 

Дошъл в България бащата, срещнал се със сина си и попитал: 'как си и как така се промени'.

Тате, вярно, че на 20 г. мислех, че най-якото на света е секса, но тук намерих по-добро от него!

Кое е това, попитал бащата. 

Монополът и картелът тате, това е най-доброто от всичко ! 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 9 часа, chandni каза:

Няма как "безплaтният обяд" да продължи вечно (защото все някой някъде плаща за него). Дори гиганти като Google разбраха, че не могат да си го позволят. До преди декември 2012 г GSuite (извстен като безплатния legacy edition на Google Apps) даваше 50 безплатни пощенски кутии, както и други бизнес приложения "доживот". След това "завъртяха кранчето" и казаха "Спираме с безплатния GSuite (сега вече Google Workspaces)! Регистриралите се досега остават заварено положение да си го ползват безплатно, за останалите - с пари!" От от 1-ви август съвсем врътват кранчето и дори и тези със завареното положение загубиха "доживотната" привилегия да ползват Google Workspaces безплатно и трябва да плащат. Това обаче не означава, че са развалили услугата. Дори и при текущото положение, знаят, че е без конкуренция и който я е ползвал досега, няма да спре да я ползва...

 

Има един виц:

 

Вървят арменец и евреин в пустинята. Евреинът намерил торба със злато.
- Хайде да делим - казал арменецът.
- Аз я видях, за мен е! - отсякъл евреинът.

След време арменецът намира торба с храна.
- Хайде да делим!
- Аз я видях, за мен е! - отвърнал арменецът.

- Ще ти дам половината злато! - казал евреинът.
- Ще направя пазар и ще дойдеш да си пазаруваш - казал арменецът.

Отива евреинът и пита:
- Колко струва половината храна?
- Една торба злато.
- Много е!

- Пазар голям - избирай.

 

Гугъл все пак оставиха опция да се ползва безплатно legacy edition за завареното положение и след 1 август при некомерсиална употреба. Иначе имаше акаунти и с по 5000 мейлбокса - зависи кога си се регистрирал.

Връзка към коментар

В някаква степен има добра новина, че колкото и карти да имате добавени в Curve, те ще останат и няма да бъдат изтрити.

Имате близо два месеца да добавите каквито карти имате.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.