Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

преди 5 часа, Alexander каза:

И при мен дойде отговор, празни приказки и как работят за подобряване на услугите.

 

Обаче при мен е друга бира. Пратиха ми линк, където да кача снимки на документ за самоличност и да си направя селфи. Когато отворих линка си изписваше моето име и имаше три стъпки за трите снимки.

 

И сега пак следва чакане

Ти си по-напред с материала. Кажи, ако вземеш да получиш картата.

Връзка към коментар

Аз от около една година очаквам да получа карта,след като старата изтече.Три пъти пращат и нито веднъж не съм получил.Ползвам я през телефона,като на всяко пращане на нова сменят номерата на картата и си карам така.

Връзка към коментар

Някой знае ли какво се случва при refund по Curve? Парите в Curve cash ли отиват или се връщат по картата, която в момента е активна или пък по картата, от която е било оригиналното плащане?

Връзка към коментар

От 24.08 чакам карта.

За колко време получихте първата си карта? Колко горе долу е времето за доставка за да се ориентирам дали да им пиша че не е пристигнала?

Връзка към коментар
преди 18 минути , Mistela каза:

От 24.08 чакам карта.

За колко време получихте първата си карта? Колко горе долу е времето за доставка за да се ориентирам дали да им пиша че не е пристигнала?

На мен преди седмица ми писаха...понеже обявих картата си за изгубена и те ми пратили нова. Та понеже два пъти им писах, защото реакцията им е бърза....в порядъка на 3-5 дни и те ми отговориха с два различни мейла 😄 Според първия, трябва картата да пристигне след 5 до 15 дни, а според втория от 5 до 20 дни.... И в двата мейла ми обясняват, че трябва да дам малко повече време, че видиш ли било често срещано в България да се забавят с пратката.

С две думи...пиши им и ги тормози.

Силно се надявам след як тормоз от всички, да се задействат и да дадат възможността да си платим за доставка на картите и да дойдат бързо и сигурно. Не за друго, ами защото първите две карти никога не ми пристигнаха, а имам Curve повече от година и половина. Колкото и да мрънкам, към момента нямам алтернатива на тяхната услуга, затова ги търпя 🙂 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 57 минути , jorrro каза:

Някой знае ли какво се случва при refund по Curve? Парите в Curve cash ли отиват или се връщат по картата, която в момента е активна или пък по картата, от която е било оригиналното плащане?

Първо се отразяват в приложението, под картата, с която е платено със знак + и после до ден два ги връщат по картата. При мен не се е случвало да отиват в  Curve cash, но някой беше писал и за този вариант.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Един лаишки въпрос! Мога ли да изтегля друга валута в чужбина с Curve(зад нея карта в лева)? Ще има ли превалутиране и такса? 

@Георги Матеев, @Zlia

@iMari @cybersimo

Връзка към коментар

Можеш. Ще има превалутиране. Има месечен лимит мисля от 1000 евро за превалутиране след това 2% комисионна. Това важи за работни дни. Уикенда има още такса май. Обаче има и лимит за теглене, след това пак има процент.

Връзка към коментар
преди 38 минути , crazyhorse каза:

Един лаишки въпрос! Мога ли да изтегля друга валута в чужбина с Curve(зад нея карта в лева)? Ще има ли превалутиране и такса? 

Можеш, в този случай превалутирането го прави Кърв, курсовете им са изгодни.  Имаше такса - % от сумата само през уикенда, не съм сигурна дали не я махнаха. @Zlia ти е обяснил за лимитите. До 200 паунда/евро на месец може да теглиш от ATM без такса от Кърв, но някои банки слагат винаги такса при теглене от техните банкомати. Обикновено те уведомяват за това на последната стъпка.  Пробваш с различни банки/ ATM, докато улучиш такава без такса.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 13.09.2022 г. в 12:18, crazyhorse каза:

Един лаишки въпрос! Мога ли да изтегля друга валута в чужбина с Curve(зад нея карта в лева)? Ще има ли превалутиране и такса? 

 

Освен таксите и другите неща, да се има предвид и случаите когато искаш да теглиш безконтактно, понеже в Колумбия например банкоматите нямат такава възможност. Там става само с физическа карта, за разлика от нашите банкомати където си тегля с телефна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дали правилно се ориентирам,че синята пластика няма месечен абонамент и се плаща само за доставка-4,99е? И че не мога да ползвам онлайн функционалностите без физическа карта(която да пристигне, активирам с първо плащане и т.н)?

Връзка към коментар
На 17.09.2022 г. в 14:04, bobole4e каза:

Дали правилно се ориентирам,че синята пластика няма месечен абонамент и се плаща само за доставка-4,99е? И че не мога да ползвам онлайн функционалностите без физическа карта(която да пристигне, активирам с първо плащане и т.н)?

Синята пластика е без месечна такса, да. Плаща се само доставката. Можеш да я добавиш в Google Pay веднага (преди да е дошла пластиката) и да си плащаш както онлайн, така и с телефон/смарт часовник. Има ограничение обаче за добавяне на карти - до 2. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Такса за доставка 4.99? Това пък къде го има и от кога? На мен преди няма две седмици ми изпратиха карта без никакви такси.....естествено не е дошла и няма и да дойде най-вероятно, като предишните две, но ме изненадва, че има такса. Аз сам мислех да им предложа да ми изпратят карта с платена доставка, за да не се губи като всеки път.

Моля за пояснение, ако някой знае каква е тази такса и от кога?

Връзка към коментар
преди 4 минути , boogy83 каза:

Моля за пояснение, ако някой знае каква е тази такса и от кога?

Откакто орязаха безплатния план и въведоха Curve X (от скоро - август/септември)

image.png

Връзка към коментар

Аз от 1-2 седмици имам проблем с плащането онлайн в повечето сайтове и още не мога да се разбера със съпорта им от какво е, защото отговарят веднъж на 3 дена... 

Връзка към коментар
преди 3 часа, Jorro каза:

Аз от 1-2 седмици имам проблем с плащането онлайн в повечето сайтове и още не мога да се разбера със съпорта им от какво е, защото отговарят веднъж на 3 дена... 

Току що в сайта на уизз ми излезе най-сетне съобщение с обяснение за проблема. Мастъркард са блокирали 3д верификацията на картата ми заради съмнение за неоторизирано плащане. Пуснах тикет към кърв сега ще чакам да видя за колко време ще рсзрвшат проблема. 

Връзка към коментар
На 17.09.2022 г. в 14:14, chandni каза:

Можеш да я добавиш в Google Pay веднага (преди да е дошла пластиката) и да си плащаш както онлайн, така и с телефон/смарт часовник

Така стана, благодаря, даже вече платих. В кои случаи иска пин код и кое е пин кода -пин-а, с който влизам в приложението или ще дойде/ако дойде пин код с пластиката? Още не са си взели парите за доставка, незнам дали въобще ще дойде физическа карта.

Връзка към коментар
преди 2 часа, bobole4e каза:

Така стана, благодаря, даже вече платих. В кои случаи иска пин код и кое е пин кода -пин-а, с който влизам в приложението или ще дойде/ако дойде пин код с пластиката? Още не са си взели парите за доставка, незнам дали въобще ще дойде физическа карта.

PIN код иска при теглене на пари от банкомат или плащане с пластиката суми над 100 лв. Плащанията през GPay се верифицират с пръстов отпечатък.  PIN кодът на картата е различен от този на приложението и може да се види в самото приложение като отидеш на Account (долу в дясно) и под картата избереш Card details -  Card PIN.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

На някой дойде ли му картата? Моята уж трябваше да дойде на 15 или 16 този месец, ама няма нищо и като гледам повечето мнения на хората, май няма да дойде.

Връзка към коментар

Как собствено идват тези карти - по пощата/с куриер? 🤔 

Пристигането на заявената пластика на Револют съвпадна със заминаването ми за Африка. Естествено, не я видях, само платих..

По тази причина се въздържав да напредна с тази.

Връзка към коментар
На 21.09.2022 г. в 10:05, Alexander каза:

На някой дойде ли му картата? Моята уж трябваше да дойде на 15 или 16 този месец, ама няма нищо и като гледам повечето мнения на хората, май няма да дойде.

Моята си дойде нормално. С 4,99 за доставка.

И вече е блокирана😀. Просто късно прочетох мнението на @chandni за ПИн-кода. Мислех си, че кода на Дайнерса е и код на Curve-то…Глупав Сънчо…

 Вчера я разхождах из магазините и след третото неуспешно плащане на сметки над 100 лв ми я блокираха и поискаха верификация. Направих я и сега чакам.

Някой знае ли колко време отнема и всъщност мога ли някъде в приложението да разбера кога вече ще активна картата след отблокиране?

Връзка към коментар
преди 25 минути , Sun4o каза:

С 4,99 за доставка.

Моята дори не мога да я подкарам да тръгне към мен.. Вече цяла седмица не ми приема плащането на доставката ...три пъти писах на съпорта...нищо не се случва засега.

Връзка към коментар
преди 27 минути , jorrro каза:

А тази такса само за нови карти ли е или се прилага и за преиздаване на стари поради изтекъл срок?

При мен е нова. Всичко мина лесно и бързо. Аз доволен.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Sun4o каза:

При мен е нова. Всичко мина лесно и бързо. Аз доволен.

Още съм в процес на регистрация, почти в навечерието й, от седмица. Заради еволв ми трябва, дето е зад нея, както прочетох Тук.

Като се намеря с време ще продължа процедурата. Да видим..

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.