Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

преди 36 минути , iMari каза:

Т.е. може да плащаш през телефона без да си активирал физическата карта?

Да, веднага след регистрирането генерира карта. На майка ми направо я добавих към уолета на телефона и си работи прекрасно. Изобщо няма да й поръчвам физическа карта. Така или иначе се чака дълго, а и така се спестява таксата за получаване на физическа карта.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Aureliano каза:

 Изобщо няма да й поръчвам физическа карта.

И аз така мислех да направя, особено след борбата покрай плащането на доставката и самата доставка, но физическата карта идва с пин код, различен от пин кода на приложението. И ако ми поиска пин код при плащане( защото още не съм разбрала над каква сума би искало), незнам дали ще мине плащането с пин код на приложението,  а не на картата. Затова само малки плащания, без пин код :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , bobole4e каза:

И аз така мислех да направя, особено след борбата покрай плащането на доставката и самата доставка, но физическата карта идва с пин код, различен от пин кода на приложението. И ако ми поиска пин код при плащане( защото още не съм разбрала над каква сума би искало), незнам дали ще мине плащането с пин код на приложението,  а не на картата. Затова само малки плащания, без пин код 🙂

ПИН код не иска никога, щом е добавена в Google Pay/Apple Wallet.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , Patrick K каза:

ПИН код не иска никога, щом е добавена в Google Pay/Apple Wallet.

Може да иска потвърждение чрез приложението на Curve, но ПИН наистина не иска никога, независимо какъв е размера на плащането.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дали някой знае дали можем да преминем от по-висок клас карта към по-нисък ? И ако го направим преди 12ия месец , трябва ли да платим всички 12 месечни вноски на картата с по-висок клас ?

Връзка към коментар
преди 10 часа, Tesh каза:

Дали някой знае дали можем да преминем от по-висок клас карта към по-нисък ? И ако го направим преди 12ия месец , трябва ли да платим всички 12 месечни вноски на картата с по-висок клас ?

Виж това дали ще ти помогне https://help.curve.com/how-to-downgrade-my-subscription-SkK1hbGOq

И тук https://www.curve.com/en-gb/legal/terms/ След "Minimum subscription periods" е обяснено.

Връзка към коментар
преди 20 минути , Patrick K каза:

Виж това дали ще ти помогне https://help.curve.com/how-to-downgrade-my-subscription-SkK1hbGOq

И тук https://www.curve.com/en-gb/legal/terms/ След "Minimum subscription periods" е обяснено.

Мерси много. Практически, ако не ни хареса или нямаме нужда можем да се откажем, по всяко време с двумесечно предупреждение. 

Т. Е.  картите от висок клас могат да се ползват и само 2 месеца. 

👌

Връзка към коментар
На 15.01.2023 г. в 16:12, patilana каза:

Стига да имаш поддръжка на плащания през телефон , разбирай - нов модел телефон, можеш да плащаш, да.

Аз да попитам има ли някой като мен с блокиран акаунт в Кърв ?

Какво значи нов телефон?

жена ми е с iPhone 6s, произведен 2015 година или на 8 години и плаща през него.

Вероятно има и други 8-9 годишни телефони с тази възможност.

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Alexander каза:

Какво значи нов телефон?

Телефони с NFC. Аз когато открих плащането през телефона, сигурно 2018та е било, всички айфони около мен не можеха да плащат , защото нямаха тази антена или каквото там се нарича. 

Връзка към коментар

Кога ти, а и аз сме го открили е друг въпрос.

Идеята ми е, че това нещо е 8-9 години налично и няма нужда от нов телефон както се изрази.

Писах защото има хора, които не са открили и до днес тази възможност и да не си помислят след прочетеното, че наистина ще им трябва  по-нов телефон.

 

Връзка към коментар
преди 20 часа, Tesh каза:

Мерси много. Практически, ако не ни хареса или нямаме нужда можем да се откажем, по всяко време с двумесечно предупреждение. 

Т. Е.  картите от висок клас могат да се ползват и само 2 месеца. 

👌

+ £50 такса за картата

Връзка към коментар
преди 6 часа, Tesh каза:

Сега няма такса за издаване и доставка. 

Няма значение. Отнася се само за Metal. От ToS:

Цитат

If you downgrade your Curve Metal subscription during the cooling off period – you will be charged £50 for the Curve metal card and associated services and refunded for any unused services.

А и същото го пише в другия линк.

Цитат

In the case of Curve Metal, as per the Fee Schedule, we’ll ask you to pay a £50 Curve Metal card fee covering the costs of delivery and manufacturing.

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Някой получавал ли е връщане на пари (рифънд) по картата, да ме ориентира къде ще се появи сумата, да следя? Платено е с виртуалната карта като данни, закачена е дайнърс. 

Връзка към коментар
преди 28 минути , bobole4e каза:

Някой получавал ли е връщане на пари (рифънд) по картата, да ме ориентира къде ще се появи сумата, да следя? Платено е с виртуалната карта като данни, закачена е дайнърс. 

Ако механизма по връщане на сума е същия, както ми бе възстановена сума, която банкомат отчете първоначално, но не ми пусна, в последствие сумата се появи няколко минути по-късно в картата, която беше зад Curve.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Iliyan Minchev каза:

в последствие сумата се появи няколко минути по-късно в картата, която беше зад Curve.

Т.е. не се вижда в приложението на Curve, а да търся сумата в дайнърса?

Връзка към коментар
преди 24 минути , bobole4e каза:

Т.е. не се вижда в приложението на Curve, а да търся сумата в дайнърса?

Появява се със знак + в Curve, ако е било refund. Изпращат и имейл (ако са включени имейл известията) с върнатата сума.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Аз, след като четох мненията напоследък тук се бях притеснила, че може да има забавяне с преиздаването на изтичащата ми края на февруари карта, а точно тогава имам пътуване... От една страна ме изненадаха приятно преди няколко дена с имейл, че вече са пратили нова карта, обаче в момента в който са я пратили са деактивирали старата 😕 и сега, тъй като нямам NFC на телефона, мога да плащам само онлайн докато/ако дойде новата...

  • Шок 1
Връзка към коментар
На 17.01.2023 г. в 7:59, Alexander каза:

Какво значи нов телефон?

Значи нов модел телефон. 

Не съм писала Айпад, Айфон , а телефон. Моето устройство за разговори е телефон, купено преди 4 години и не поддържа функция за плащане с карти . Не поддържа и купища други функции, които имат Айпад и Айфон .Всички нови модели простички телефони имат конкретната функция .

 

 

 

Връзка към коментар

Ами пак не значи нов телефон. 

Ясно е, че има нови с никакви функции или само за обаждане.

Както казах, много телефони от преди почти 10 години имат тези неща и са доста видове осен ябълките. 

Сега всеки си взима каквото иска, мен не ме блазни голям екран, 124MP камера, не знам колко процесора и РАМ, но за повечето са жизнено важни.

Връзка към коментар
На 19.01.2023 г. в 19:03, PolinaS каза:

...обаче в момента в който са я пратили са деактивирали старата 😕 и сега, тъй като нямам NFC на телефона, мога да плащам само онлайн докато/ако дойде новата...

Това е много странно... На мен старата продължи да ми работи дори и след като получих новата (естествено в рамките на валидността си). Пробва ли да плащаш със старата пластика и да ти откажат транзакция или просто защото в приложението се е появил номерът на новата, си решила, че старата е деактивирана?

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.