Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

На 22.01.2023 г. в 22:06, chandni каза:

Това е много странно... На мен старата продължи да ми работи дори и след като получих новата (естествено в рамките на валидността си). Пробва ли да плащаш със старата пластика и да ти откажат транзакция или просто защото в приложението се е появил номерът на новата, си решила, че старата е деактивирана?

Права си, пробвах да платя със старата в магазин и работи, благодаря. Реших че е деактивирана, защото ми отказа онлайн плащане с нея и не предположих, че може на ПОС да си работи...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

От 01.04.2023г. няма да могат да се добавят нови карти Visa издадени извън ЕС и Великобритания. Вече добавените ще продължат да се ползват, както и ще могат да се обновяват, ако им изтече срока на валидност.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
преди 6 часа, adreno каза:

Някой с пресни наблюдения за колко време с еполучава Plutus картата и кога след това може да се активира Curve като perk?

Скоро каних приятел и изписа 13-20дни. Минаха повече от две седмици, не се е похвалил, че я е получил. Пърка може да се активира веднага след като активираш картата. Въпроса е да направиш плащане до 24-25 число на месеца, защото се бави с осчетоводяването и може да остане за следващия месец.

Междудругото, оказа се, че лесно се канят приятели като им кажеш, че в картата всеки месец се трупат по 20лв, ако пазаруват поне веднъж в Лидл. 🙃 Тъпото е, че в момента текат смотани ъпдейти и PLU по никакъв начин не може да се осребрява. Още по-тъпото е, че краен срок на ъпдейта е 30.06 и не е ясно до тогава ли ще бъде така.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

С Curve и аз имам проблеми, това е карта номер 3, която не получавам...досега от Curve нито една карта не ми е пристигнала, на 3 различни адреса съм пробвал. Не знам какъв е проблема.

Връзка към коментар
преди 2 минути , boogy83 каза:

С Curve и аз имам проблеми, това е карта номер 3, която не получавам...досега от Curve нито една карта не ми е пристигнала, на 3 различни адреса съм пробвал. Не знам какъв е проблема.

Моите пристигат, но пътуват минимум един месец.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Zlia каза:

Човек, ти трябва да отидеш на екзорсист или баячка 😉 

То няма карта, с която да нямаш проблем 😃

 

И ако си е купил и малко крипто - спукана им е работата на всички от онази тема.:biggrin:

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 36 минути , Marisha каза:

Моите пристигат, но пътуват минимум един месец.

Демек да почакам още малко ли? При мен са 40 дни вече.

Предния торба дойдоха за под месец със сигурност.

като гледам масово има проблеми с получаването на тази карта 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На мен всички карти са ми пристигали навреме, дори на приятели съм поръчвам на моя адрес. Според мен зависи от пощенският клон и пощаджиите.

Аз имам обаче конкретен въпрос за Curve -то: Някой ползва ли му платените планове и по конкретно заради какви ползи го прави? Преди можеха да се видят търговците, за които се получаваше кешбек, ама сега не се виждат. Та има ли смисъл за БГ този кешбек?

И понеже няма отделна тема за Plutus да попитам тук- как използвате тази карта?

В момента имам един безплатен слот за промоция и да кажем го ползвам за Кърв. Как ми се изплащат тези 10 евро месечно? Сега виждам, че са спрели до края на юни ексчейнджа си, но уж пише че може да се прехвърля PLU към външен портфейл, ама не го виждам в приложението. Та мисълта ми е да си надградя Curve плана с помощта на Plutus-a и да се възползвам от този 1% кешбек допълнителено отгоре на този който ми дава Binance картат. Дали си заслужава?

 

P.S. Аз днес смених парола на Plutus. Бачка си.

Връзка към коментар

Аз също чакам карта от тях вече над 20 дни и ни вест ни кост. Ще изчакам да мине поне месец и ако е няма, ще пиша на съпорта.

Връзка към коментар

И аз доста чаках новата curve карта. Пристигна след повече от месец със сигурност. Хем е метал.

Кешбекът работи в България. Може да се използва за ДМ, Лидл, Била, Бриколаж, Шел, Кауфланд. Може и за онлайн търговци като Букинг и Амазон. Обаче ги избираш веднъж и после могат да се променят само чрез съпорта, а това става много бавно, така че като избирате, мислете добре кои най-много ви трябват.

 

Плутъс явно имат някакви спънки. Дано са технически наистина и след юни да може да се обменя PLU директно през платформата. Цената му засега е сравнително стабилна. За мен лично комбинацията с Curve си заслужава, но си е до индивидуални нужди, оценка на риска и потребление, които трябва всеки сам да си пресметне. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Curve ми дойде след 31 дни (блек) преди 2 дни. Но Плутус минаха към 40 дни и не.

Другото досадно за Curve е, че абонамента за Black/Metal не излиза като транзакция на картата с която е платено, съответно няма как да бъде направено Go Back In Time и транзакцията да се прехвърли към Plutus (когато дойде физически). Съответно 1-2 месеца за абонамента няма да има кешбек.

 

А някой пробвал ли е - ако се използва Plutus зад Curve за Lidl например дали ще даде и двата кешбека - 10Е в PLU и 1% от Curve Cash?

Връзка към коментар
Преди 1 час, adreno каза:

Другото досадно за Curve е, че абонамента за Black/Metal не излиза като транзакция на картата с която е платено, съответно няма как да бъде направено Go Back In Time и транзакцията да се прехвърли към Plutus (когато дойде физически). Съответно 1-2 месеца за абонамента няма да има кешбек.

Нещо не ми стана ясно- има ли 10 евро в PLU кешбек при заплащане на по-висок абонамент за Curve или няма?

 

Иначе разцъквайки Plutus разбрах как може да се тегли натрупания PLU- става само от уеб версията, не и от приложението. Другото, което ми хареса е че може да се държи наличен PLU  във външни портфейли(до 2 до колкото разбрах) и те сами си следят наличността и съответно те слагат към определен тиър с кешбек. Е става въпрос за 250 PLU  минимум де, което си е около $2500 за 4% кешбек, но това си е за друга тема, въпреки че подобни карти изискват доста по-големи суми за същи нива на кешбек.

Връзка към коментар
преди 11 часа, Zlia каза:

Другото, което ми хареса е че може да се държи наличен PLU  във външни портфейли(до 2 до колкото разбрах) и те сами си следят наличността и съответно те слагат към определен тиър с кешбек. Е става въпрос за 250 PLU  минимум де, което си е около $2500 за 4% кешбек, но това си е за друга тема, въпреки че подобни карти изискват доста по-големи суми за същи нива на кешбек.

При мен не работи бутона Connect Wallet, т.е. не може да се прехвърля към момента. А и като прехвърлиш PLU във външен уолет, след това за да го продадеш нали трябва да го прехвърлиш към някоя платформа поддържаща PLU, а те не са много засега. Ако някой е правил тези упражнения може ли да сподели стъпките.

Това да следят наличността не знам как става, не се ли стейква определена сума PLU за по-висок кешбек?

Ако картата на Plutus се бави, не чакайте ами пишете на съпорта. Малко бавно отговарят, но потвърдят ли, че са я изпратили, идва много бързо - 10тина дни.

Може би е хубаво да си направим отделна тема. 🙂

Връзка към коментар

При връзването на портфейла те почват да следят наличността на PLU в него през определен период. Не е нужно да се стейква и така е доста безопасно. Иначе тегленето във фиат става през някоя борса, но за малки суми няма да си заслужава. Те самите Плутус имат 5 евро такса за прехвърляне на PLU към външен адрес. Четох снощи в редит англичани как го правят. 
Иначе до колкото разбирам отговора на въпроса ми за Кърв -дават кешбек и проблема е ако нямаш физическата Плутус в началото?

Другото дърво на Плутус е превалутирането и за нас трябва задължително през Кърв да се плаща, а там има леки неудобства с такси след определена сума и уикендите. Та много врътки ми се струват към момента. 
На въпроса ми за Кърв търговците - има един наистина голям списък, но имаш право само на три търговеца от него. Та ако не пазаруваш основно в тези три търговеца не мисля, че си заслужава поне за моите нужди. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , Alexander каза:

Кърва трябваше да дойде на 27.02.23 и днес взе, че дойде!

почти месец по-късно, но дойде  

Здравейте, с DHL ли дойде, отговориха ми че тях ползват, но аз вече за четвърти път поръчвам картата и след приблизително 4 месеца чакане няма нищо, пращат поредната и дотам. Не знам дали в куриера е причината, адреса е отдалечен, нямат офис наблизо!?

 

Връзка към коментар
преди 7 минути , sildoro каза:

Здравейте, с DHL ли дойде, отговориха ми че тях ползват, но аз вече за четвърти път поръчвам картата и след приблизително 4 месеца чакане няма нищо, пращат поредната и дотам. Не знам дали в куриера е причината, адреса е отдалечен, нямат офис наблизо!?

 

С Български пощи идва.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тогава наистина не виждам причина. Аз ги питах дали не мога да се обърна към куриера който ползват и те ми отговориха, че за България ползват DHL, може би те пък пренасочват към подизпълнител Български пощи!?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.