Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

При мен даже не дойде и като писмо-един лист формат А4, сгънат на три и пластката беше залепена вътре. За мен лично, цяло чудо че въобще загледах какъв е този лист и с изненада си видях името в горния ъгъл.  Не беше в кутията, а на една маса имаме във входа, където оставят рекламните брошури.

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , bobole4e каза:

При мен даже не дойде и като писмо-един лист формат А4, сгънат на три и пластката беше залепена вътре. За мен лично, цяло чудо че въобще загледах какъв е този лист и с изненада си видях името в горния ъгъл.  Не беше в кутията, а на една маса имаме във входа, където оставят рекламните брошури.

OMG-както се вика....

Има ли вариант да е бил тоя лист в плик и някой да е скъсал плика и като е видял, че тая карта не му върши работа, да я е оставил там в тоя вид?

Не съм сигурен, ама при това положение не може ли да са копирани данните на картата и при едно активиране от твоя страна, картата да може да се ползва злонамерено?

Връзка към коментар

Идея си нямам. Аз бях толкова впечатлена от ситуацията....Доколкото помня, картата не е активна, ако не се пипне нещо в приложението след получаването ѝ. Не съм имала никакви проблеми след това от гледна точка на сигурност.

Връзка към коментар
преди 19 минути , bobole4e каза:

....Доколкото помня, картата не е активна, ако не се пипне нещо в приложението след получаването ѝ...

Да така е. Но след активиране може да се ползва безконтактно плащане. Там ми е въпроса, понеже плащане с чип иска ПИН, плащане в интернет иска потвърждение в приложението или през телефона, но безконтактно плащане не иска нищо.

Въпроса ми е и не съм сигурен в това, дали може да се копират данни от картата (говоря за електронно копиране) и след това някой да си плаща безконтактно, без ти да разбереш, ако не си следиш баланса по сметката. 

То въпроса е технологичен, ама не успях да разбера много как работи безконтактното плащане, освен че всеки път се генерира нов код...ама този код се базира на някакви данни от картата предполагам.

Връзка към коментар

Добре, че се оплаках тук, та Плутус-а днес взе, че пристигна 😄

 

Кърв съпорта ми писаха, че много съжаляват, но абонамента за Blacк не е извършен с кърв картата и съответно няма как да се ползва GBIT

Та тук имаме малко параграф 22 - за да ползваш Curve Black като Plutus perk, самото плащане трябва да е направено с Plutus; но за да добавиш Plutus към Curve трябва да ъпгрейднеш към Curve Black първо (освен в частния случай ако си с нов акаунт и не си добавял нито една или имаш само една карта в Curve).

Връзка към коментар
преди 28 минути , adreno каза:

Добре, че се оплаках тук, та Плутус-а днес взе, че пристигна 😄

 

Кърв съпорта ми писаха, че много съжаляват, но абонамента за Blacк не е извършен с кърв картата и съответно няма как да се ползва GBIT

Та тук имаме малко параграф 22 - за да ползваш Curve Black като Plutus perk, самото плащане трябва да е направено с Plutus; но за да добавиш Plutus към Curve трябва да ъпгрейднеш към Curve Black първо (освен в частния случай ако си с нов акаунт и не си добавял нито една или имаш само една карта в Curve).

Не е задължително. Премахваш добавените карти и свързваш към Curve, само тази на Plutus. След  ъпгрейд на плана, отново се добавят останалите карти, дори ако на някои от тях е бил променян никнейма, се възстановява със същото наименование. Curve пази тази информация, ако веднъж дадена карта е била добавяна.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 10 часа, Alexander каза:

Кърва трябваше да дойде на 27.02.23 и днес взе, че дойде!

почти месец по-късно, но дойде  

преди 2 часа, adreno каза:

Добре, че се оплаках тук, та Плутус-а днес взе, че пристигна 😄

Има нещо, което ми намирисва, че не са български пощи. Моята карта също трябваше да пристигне на 27-ми февруари.

Преди малко говорих с родителите ми и съм получил плик (най-вероятно картата, която и аз чакам).

Такова еднакво забавяне в различни точки на България ми се струва невъзможно. 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 59 минути , Alexander каза:

получих мейл, че сменят  условията.

Какви са  тези транзакции?

предполагам, че не са плащания.

 

 

18F975AE-C351-4873-A101-DD9C54B1CC36.png

Доколкото виждам става въпрос за бизнес картите, а не за стандартни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Привет, 

 

някой има ли платена версия на curve и заслужава ли си за България? Виждам, че Има възможност за избор между 3 или 6 магазина за кешбек ? Никъде не успях освен Лидл кои други ползвате? Освен това могат ли да се сменят и на каква честота ?

Връзка към коментар
преди 16 часа, Altav каза:

Привет, 

 

някой има ли платена версия на curve и заслужава ли си за България? Виждам, че Има възможност за избор между 3 или 6 магазина за кешбек ? Никъде не успях освен Лидл кои други ползвате? Освен това могат ли да се сменят и на каква честота ?

Аз и М. ми сме с black и metal планове. Аз го взех преди всичко заради fair FX rates и тегленето на пари извън БГ (когато се налага).
Кешбекът сме го разпределили между мен и М., така имаме 9 (3 за black и 6 за metal) магазина. Лидл, Икеа, Зара, Шел, Booking, Apple, Amazon и Mr Bricolage. За мен, най-смислените са шел, букинг, епъл и амазон, другите са пълнеж. За смяна не знам колко често, но имахме дублиране с apple, та им писах на съпорта и ми го смениха в рамките на 15мин. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Някаква промяна ли има за Go back in time, че не ми дава да го изпълня за трансакция отпреди час. Не е на Pending и въпреки това не ми позволява и ми предлага да си направя upgrade.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Аз пък от два дена имам проблем с плащане на буукинга. Платих си самолетните билети, но хотела не минава и минава. Дори няма отказана транзакция в апа, дали някой е имал такъв проблем?

Връзка към коментар
На 7.05.2023 г. в 14:20, Altav каза:

Аз пък от два дена имам проблем с плащане на буукинга. Платих си самолетните билети, но хотела не минава и минава. Дори няма отказана транзакция в апа, дали някой е имал такъв проблем?

Все още нямам отговор от съпорта, но пък проблема продължава и не мога да правя плащания и от виртуалната карта 

 

image.jpeg.d169ddbf544528d2dafe46360717dfb2.jpeg

Връзка към коментар

Наскоро се регистрирах в Curve и поръчах карта. Преди малко я получих и нещо не разбирам таксите им за плащания в чужда валута. Ако пътуваме и плащаме през уикенда с тази карта има ли вариант да не плащам 1.5% такса? Например да сменя пари в другата валута през уикенда?

Като гледам тази карта май е добра само за плащания в България на местата, които не приемат diners.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Какви са лимите за безконтактно плащане с картата на месец? Днес ми отказа плащане с основание-надхвърлен лимит за безконтактно плащане, да съм платяла с чип+ пин код, но аз съм изхарчила доста малка сума  през месеца, не разбирам защо се мръщи. Най-обикновения план е картата, като вляза в приложението всички лимити са от 500лв нагоре.🙄

Връзка към коментар
преди 2 часа, bobole4e каза:

Какви са лимите за безконтактно плащане с картата на месец? Днес ми отказа плащане с основание-надхвърлен лимит за безконтактно плащане, да съм платяла с чип+ пин код, но аз съм изхарчила доста малка сума  през месеца, не разбирам защо се мръщи. Най-обикновения план е картата, като вляза в приложението всички лимити са от 500лв нагоре.🙄

Данеби картата която стои зад curve да се мръщи нещо? Досега не съм имал подобен случай, а си плащам постоянно безконтактно с телефона. Суми около 100-150лв също не са били проблем и минават.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако се използва пластиката (не през телефон), важат изискванията на Мастъркард/Виза, при които може да се плаща безконтактно до стигане на определена сума (не е за месец, а изобщо). След това иска чип+ПИН, сумата се нулира и започва да се трупа наново.
Мисля, че също имаше изискване и за чип+ПИН след n на брой направени безконтактни плащания.
 

За да се избегне това, просто вкарайте картата в wallet-а на телефона, както е написал @boogy83 и плащайте така - по този начин няма да ви иска ПИН никога.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 21 часа, bobole4e каза:

Благодаря! На мен ми е в телефона, а пластиката съм дала на майка ми, да пазарува в Лидл. И днес с пластиката е станал проблема, тя ПИН не знае... 

На мен ми се случи същото преди един или два месеца. И аз плащам само с телефона, отказа ми един път, втори път, накрая извадих пластиката да платя с нея и поиска пин. От тогава не съм имала проблеми, явно е някяква контрола за сигурност.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Днес не мина плащане с Кърв, безконтактно от телефон.

Изписа си и на телефона, че е declined и че нещо се е объркало и да пробвам пак.

 

 Платих с друга карта, но след като излязох видях, че имам мейл от Дайнърс, че са взели 16лв от уж неуспешното плащане.

 

Сега въпреки че Кърв писа  неуспешен опита, Дайнърс го е отчел.

Трябва ли да се жалвам или ще се върнат сами парите?

Връзка към коментар

Някой друг да има карта на пощенска зад кърв?

Поне в 50% от случаите транзакциите се отказват поради надвишен лимит, независимо от сумата, и от метода - контактно/безконтактно/мобилно

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.